Banii=Dragoste?

Discutii fara perdea despre sportul numit sex

Banii=Dragoste?

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 29, 2002 2:08 am

Cred ca nu sunt singurul baiat care are aceasta parere, care se pare ca devine tot mai intalnita. Este vorba de problema banilor intr-o relatie de dragoste sau iubire....lua-ti-o cum vreti...Sincer sa fiu...am observat ca mai nou, este foarte greu sa mai iti pastrezi prietena daca nu ai bani ba mai mult: daca nu ai bani gramada nu ai acces la fetele care arata mai bine: Bun! am inteles asta insa culmea!! in vietzishoara mea de 20 si ceva de ani am intalnit si fete super bogate, am fost pe punctul de a "ma combina" cu ele insa acestea nu au vrut pentru ca eu nu am bani ca ele. Oare cand ai bani? vrei mai multi bani? Nu inteleg...:) pana la urma cam cat (in procente) reprezinta banii intr-o relatzie pentru o fata?
Astept pareri!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde ROBAKITA » Vin Noi 29, 2002 4:37 pm

Se poate sa nu fii singurul care are aceasta parere,dar nu vad care ar fi piedica intr-o relatie atunci cind exista dragoste adevarata.Si de ce sa spunem ca numai noi femeile ne intereseaza tipii cu bani ,ca mai e si viceversa.
Intr-o relatie care e de durata (ma refer in care exista acea esenta a dragostei)banii se pot face ,mai cu multa munca ,dar se fac .Banii se fac ,in schimb BANII nu pot cumpara ''dragostea''.
Atunci cind exista dragoste ,mai putin te intereseaza banii lui.

Pentru mine banii sint in procent de 30% intr-o relatie.
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde o.O » Sâm Noi 30, 2002 1:34 pm

Love2Fly , daca ti-au zis chestia aia in fata atunci ar trebui sa privesti altfel problema. Daca ai fi avut bani gramada ce-ai fi facut cu ei? Le-ai fi cumparat tot felul de prostii si ai fi obtinut ce? Atentie ? Sa fim seriosi, atentie pe bani e prostie. Sex? Stii cum se numeste sexul pe bani, da? ;) Cred ca obtii servicii la calitate profesionala pe mai putini bani decit cheltuiesti pe fetite bogate, daca iti convine asa ceva. Ceea ce a mers foarte bine pentru mine (si ai putea sa incerci si tu daca mai vezi vreuna d-asta cu bani) a fost sa evit total problema banilor: de la discutii, pina la intilniri.


Si , ca sa fiu mai putin eliptic , banii NU conteaza daca-ti faci treaba cum trebuie. Ba chiar ai fi surprins pina unde poate merge o fata cu bani ca sa te faca fericit daca ai atins-o unde trebuie. :)
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Bine bine dar...?

Mesajde Love2Fly » Dum Dec 01, 2002 3:46 am

Dar fata aceea super bogata cu care eram sa ma cuplez de ce nu a vrut sa stea cu mine ca n-am bani?(acum am aflat ca e cu un tip cu bani, oare e chiar asa avida de bani?) M-a placut tipa pana a aflat ca nu sunt deloc bogatan si ca sunt doar un om de rand.:(
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde o.O » Lun Dec 02, 2002 12:48 am

Atunci nu merita atentia. Trebuie sa-ti stabilesti un standard si sa-l urmaresti. Daca-ti convine genul asta de superficialitate , atunci tu sa fii fericit.


btw, nu exista "era sa ma cuplez". Se numeste masturbare mentala ;)
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am


Înapoi la vechi: Totul despre Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator