Mark&Piper&Co despre cum sint femeile in Anglia..

Discutii fara perdea despre sportul numit sex

Mark&Piper&Co despre cum sint femeile in Anglia..

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Dec 08, 2003 12:58 pm

Vorbiti aici despre alea de beau ceaiul cu lapte...:)
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Mark1 » Lun Dec 08, 2003 1:52 pm

Thanks Bwana Nicholas.

In UK casatoria intre persoane de acelasi sex este interzisa. Dar ca peste tot sunt relatii de concubinaj.

Ce-mi place la tipele de-aici este felul cum se imbraca. Adica nesofisticat, comod, nu neaparat de firma dar am observat ca se prefera lina, bbc si tweed-ul, adica tot o lina. Si aici sunt chinezarii de purtat, dar englezoaicele prefera made in England.

In pub-uri pot sta si cate trei-patru la o masa plina de bere fara ca cineva sa se ia de ele sau sa le arunce vulgaritati. Chiar si cand la teve sunt meciuri si noi devenim mai liberi in exprimare, n-am vazut cazuri sa deranjeze prezenta lor. Nu prea gasesti exemplare frumoase. Singurele tipe bune din UK sunt de import, Jamaica, Spania, India, South Africa.

:cool:
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Lun Dec 08, 2003 7:49 pm

da, se pare ca numai prin romania pune femeia pe ea, fie dimineata, fie seara, fie pranz, tot ce are ea mai bun, adica, aceeasi toala opulenta ... ba, se poarta la noi acu niste ciocate foarte ciudate, cu tocu' cui, in 50 de mii de culori, kitch, dupa parerea mea, pe care e musai sa le asortezi cu un fel de salvari luciosi, ca de satin.

mai, mark, la voi acolo nu a ajuns ultimu racnet al modei, frate, mai da-le si tu la fetele alea niste reviste din romania, etc.

ps Multumim sefu' Nicholas, vezi ca fara noi, moare subiectu ala.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Piper

Mesajde Mark1 » Mar Dec 09, 2003 9:33 am

Saracele!... Ele cred ca sint moderne, dar ma uitam, cand am fost asta vara acasa, cat de stupid aratau unele din ele.

Nu cred ca acest subject are o viata f mare ptr ca prea multe nu am ce sa pove, aici sunt multe culturi si o gramada de curente pe care cu greu poti sa le satisfaci in RO. Ma refer la stil de imbracaminte si fel de viata. Am fost intr-un club, la moda aici, in care se prefera jocul de domino la mese. Sunt multi jamaicani si asiatici care joaca asta si sunt foarte pasionati. Atentie se joaca numai la masa (cum altfel) iar restul isi vad de berile lor si eventualul meci live sau inregistrat, in functie de preferinta barmanului. Atmosfera este oarecum linistita, de aceea si gagicile prefera astfel de locuri. :rolleyes:
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mar Dec 09, 2003 11:22 am

pai, sa inchidem atunci subectu'? :-)
cred ca moda cu domino-ul acu la voi e ca jocul de bingo la noi acu vreo cativa ani buni ... mergea lumea in gasca, sau in familie, se aseza la masa, mai lua o bere, un suc, mai chicotea, mai avea o senzatie tare cand castiga o linie, si uite ashea mai trecea o dupa-amiaza/ seara placuta.
zisesi de englezoaice ca prefera toale made in england. vezi ca multe firme englezesti au inceput sa produca si la noi ... si rebuturile ni le baga noua in magazine gen Mini-Prix sau L"Affaire. Si noi le luam de bune, normal.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Mark1 » Mar Dec 09, 2003 1:01 pm

Pipere, aici aproape totul este chinezesc. Sunt si lucruri de calitate, englezesti, frantuzesti , americane dar sunt f scumpe pentru marea majoritate a populatiei. O treime din populatia Londrei sunt emigranti si jumate din acestia sunt asiatici si africani. Acestia prefera lucrurile ieftine, de la mancare pana la el-casnice.

Sunt magazine in care intri si esti alb, adica pari european, nici nu te baga in seama. Se uita ca si cum ce draq cauta asta la chilipiruri? A ajuns si fara aj. de somaj? :mad:
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mar Dec 09, 2003 1:11 pm

btw, ce cauti tu in magazine de chilipiruri? ca nu cred ca nu te descurci bine, ca orice roman destept emigrant. :-)
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Mark1 » Mar Dec 09, 2003 2:43 pm

Nu vreau sa epatez dar m-am dus din curiozitate, chiar am si luat ceva, de obicei imi fac cumparaturile in alta parte.

Imi place sa vad lucruri noi, de aceea am fost si intr-un bar gay, la o biserica bahaai, am fost la Ascot, am mancat la un vietnamez la piata, etc. Nimeni nu iti interzice ceva, am spus numai ca se uita... altfel.

:-?
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde wwritza » Mie Dec 17, 2003 8:14 pm

interesant subiect....
Eu de cand sunt in Anglia nu am vazut o gagica mishto...numai prietena mea care e romanca....deci ...nu se pune...:p

Ma intrebam daca as fi tip si as vrea o pretena nu prea as avea de unde alege. Am vazut doar in Londra cateva elemente, dar erau intr-o stare mult prea "high" sau aproape de o coma alcoolica sau .....asa ca li s-a luat toata frumusetea....
intradevar, se imbraca un pic mai bine decat in romania. Dar in romania functioneaza din plin snobismul. Nu conteaza cum arata hainele, cum dau pe tine...atata timp cat sunt de firma sau se poarta.... Si in Anglia am vazut grasane ( cum de altfel sunt majoritatea englezoaicelor...), purtand blugi cu talia joasa si tricouri scurte, astfel incat burtile li se revarsa peste tot ....
Dehhh, nu stiu ce sa zic. pe mine nu prea m-au impresionat englezoaicele ( si nu-i gelozie feminina pt ca n-am de ce fi...)
Romancele mi se par mult mai super, avand in vedere si de bani de care dispun....
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mie Dec 17, 2003 8:31 pm

da', chiar, daca tot sunt asa de grase, si vor sa se poarte la moda, si le e greu sa mearga la sala de fitness, ca nu cred ca au bani de abonament, si vor sa se poarte la moda, de ce nu merg la liposugere? or poate ele se simt bine asa ... bine, un motiv ar fi ca e foarte scump .......
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde wwritza » Mie Dec 17, 2003 9:30 pm

Lenea. asta cred ca e raspunsul. colcaie de lene pe aici.
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Mark1 » Lun Ian 12, 2004 2:13 pm

Initial trimis de pokenitza
Lenea. asta cred ca e raspunsul. colcaie de lene pe aici.


Nu stiu in ce parte stai tu dar in "zona" mea fetele arata bine desi sunt british native. Cele de la firma chiar sunt obsedate de fitness. Sunt un norocos.
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde Mariner101 » Lun Iun 05, 2006 8:12 am

Mark1 scrie:Ce-mi place la tipele de-aici este felul cum se imbraca. Adica nesofisticat, comod, nu neaparat de firma dar am observat ca se prefera lina, bbc si tweed-ul, adica tot o lina. Si aici sunt chinezarii de purtat, dar englezoaicele prefera made in England. Nu prea gasesti exemplare frumoase. Singurele tipe bune din UK sunt de import, Jamaica, Spania, India, South Africa.


Vad ca situatia e similara cu Franta si Canada. Fete dragute native in Frana sa zicem ca sunt cam 2 % din ce vezi pe strada. In Canada procentul e mai ridicat si din cauza importului mai mare de material genetic proaspat. Dar cel putin quebecoasele sunt cam ca si englezoiacele, majoritatea mici (sub 1,65m) si umflate. Cum mie nu-mi plac hispanicele si negresele,mai raman asiaticele si fetele din Europa de Est. Quebecoasele dragute sunt cam rare iar cele frumoase de obicei nu prea stau acasa, mai mult prin State.
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien


Înapoi la vechi: Totul despre Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron