videoclipu nou - poveste de viata

Forum dedicat formatiei Akcent si fanilor acesteia

videoclipu nou - poveste de viata

Mesajde vali » Vin Apr 16, 2004 7:12 am

some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde usualflow » Mie Apr 28, 2004 11:26 am

In sfarsit, Akcent vine cu ceva nou pe piata. Intr-adevar, e altceva, probabil multi nu se asteptau la o astfel de schimbare... Videoclipul e misto si cred ca si-a atins deja scopul.

Ce e de bun augur e ca schimbarea nu tine doar de imagine, ci si de partea muzicala. Pentru noul material audio baietii nu au mai colaborat cu Marius Moga, ci cu alti compozitori. Probabil faptul ca piesa "poveste de viata" e compusa de Tatatee de la Mafia a lasat multa lume cu gura cascata... Nimeni nu se astepta... Aceasta colaborare nu poate decat sa le faca bine si se pare ca le prieste din plin. Sper doar sa nu afecteze in mod negativ imaginea BUG-ului...

Mai nou, Akcent s-a apucat sa cante live si nu o face deloc rau (premiile MTV Ro). Eu zic ca baietii sunt pe drumul cel bun. :-?
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde I`m With You » Mie Apr 28, 2004 5:31 pm

Oh,my God!
Cat de penibili sunt baietzii ashtia....mai ales in noul clip shi arata ca dreaq;poate va intrebatzi de ce?! Daca andreea Balan s-a facut neagra,nu mai shtiu care se macheaza cu negru...shi pentru ca a fi rocker e la moda...s-au luat shi ei dupa "moda vietzii" shi ...GheaK!
cAT DE penibili pot fi
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Catzelusha » Vin Apr 30, 2004 6:51 pm

Am observat ca majoritatea trupelor dance,de succes,adopta la un moment dat stilul gothic,fara a pune problema daca li se potriveste sau nu.Aceasta schimbare radicala prinde foarte tare la public,motiv pentru care multi solisti sunt tentati sa-si schimbe imaginea.
Akcent,mereu a avut priza la public,iar schimbarea asta brusca de imagine,le va aduce multe avantaje.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

hmm

Mesajde kahlan » Lun Mai 10, 2004 8:06 am

Ma rog, daka erau asa de la inceput, mai mergea(poate ca mi-ar fi plcut si mie akcent ;h )....dar transformarea de acum e ceva gen andreea balan.
Melodia shi videoclipul imi plac,ce-i drept... dar prea incepe prea multa lume deodata q chestii d genu:"m-am mai maturizat(cale lunga nene...de la pop-dance la gothic....eheheh...si ziceau de copii ca se maturizeaza repede...:p ),acum scriu despre experiente personale(dap, mai ales ce-i care-ti compun muzica si versurile)...other stuff like that.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde usualflow » Vin Mai 14, 2004 9:47 am

Catzelusha scrie:Am observat ca majoritatea trupelor dance,de succes,adopta la un moment dat stilul gothic,fara a pune problema daca li se potriveste sau nu....[...]


GOTHIC????? Asta ai citit-o in Bravo?

Care gothic, mai? Voi stiti ce e ala "stil gothic"? ~o Din pdv muzical nu au nici o legatura cu gothicul, asta ar fi chiar culmea!!! Mi se pare la limita absurdului sa afirmi ca Akcent au trecut la "stilul gothic". :)) :)) :)) Ma indoiesc ca au ascultat ei vreodata gothic... Din pdv al imaginii, la fel, nu au nici o legatura cu stilul gothic... s-au machiat si si-au aplicat cateva tatuaje, ca sa para mai 'rai", sa ii ia lumea mai in serios, dar atat. :no:

...Sau tu te refereai la stilul arhitectural gothic? \:/ :-? :D
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Vin Iun 04, 2004 10:22 pm

Abia acum vad ca mi-a raspuns Bulbuc.Mai, Bulbuc, tu semeni cu o tantie care vinde marar si care face spume la gura de indignare daca-i spui ca nu shtii unde-i piatza.Ia pune mana pe un DEX, gaseshte toate sensurile cuvintelor"suficient"shi "gaunos", dupa care fa propozitzii in care aceshti termeni sa fie atribute pentru "Bulbuca."
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde euL » Dum Iun 06, 2004 8:47 pm

Marfa rau videoclipul !!! \:/
Deep is smile
Avatar utilizator
euL
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

hmmm

Mesajde Adabd » Lun Iun 07, 2004 11:52 am

Mi se pare absolut normal ca un artist (indiferent de muzica pe care o canta) sa isi schimbe look-ul si putin sound-ul la un moment dat. ce e rau in asta? dar va dau dreptate la faza cu gothic-pop....aia chiar ca e in plus....afirmatia vreau sa zic. :P
muah
Adabd
 

Mesajde usualflow » Mar Iun 15, 2004 3:43 pm

Catzelusha scrie:Abia acum vad ca mi-a raspuns Bulbuc.Mai, Bulbuc, tu semeni cu o tantie care vinde marar si care face spume la gura de indignare daca-i spui ca nu shtii unde-i piatza.Ia pune mana pe un DEX, gaseshte toate sensurile cuvintelor"suficient"shi "gaunos", dupa care fa propozitzii in care aceshti termeni sa fie atribute pentru "Bulbuca."


Chiar ma intrebam unde incape atata rautate, atat de mult spirit caustic si atat de multa mandrie... pana ti-am vazut poza. Atunci am inteles. ~o Parca ai fi luata dintr-un clip de-al lui Aphex Twin.

Nu te teme, m-ai convins, esti o catea veritabila. Sa ma anunti cand te hotarasti sa devii om. ~a
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Sep 18, 2004 11:27 pm

se dau nush cum...cu machiajul ala...da' stilul d muzik e acelashi...lolz
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Dum Iul 24, 2005 12:48 pm

marfa , ceva nou poate chiar impresionant!!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am


Înapoi la Akcent

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron