Care e secretul lansarii atat de rapide a baietilor?

Forum dedicat formatiei Akcent si fanilor acesteia

Care e secretul lansarii atat de rapide a baietilor?

Mesajde Deedee_Lo » Vin Sep 06, 2002 4:30 pm

Unii spun ca e din cauza look-ului special..Altii spun ca "s-au ajuns" pe spatele unui radio de prestigiu(Radio Contact)la care lucreaza(acu` e-n vacanta) Adrian...Altii,mai circumspecti,spun ca daca nu era Marius Moga,baietii n-ar fi fost ce sunt acum..Mama(!!!!)spune ca unele melodii sunt mediatizate obsedant si asa devin slagare..
Voi ce credeti?
*eXista fiinte care-s mult prea triste pentru a putea fi numite oameni*
Deedee_Lo
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 26, 2002 2:59 pm
Localitate: La intersectia medianelor

Mesajde sly » Vin Sep 06, 2002 5:05 pm

2 cuvinte: Marius Moga
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Deedee_Lo » Sâm Sep 07, 2002 12:11 am

Initial trimis de sly
2 cuvinte: Marius Moga


Dar vezi tu care e problema..?!Kiar Marius Moga a declarat ca Akcent a fost rampa lui de lansare...Si e un cerc vicios aci`..E cam greu sa afli cine pe cine a lansat..(Luanda :))
*eXista fiinte care-s mult prea triste pentru a putea fi numite oameni*
Deedee_Lo
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 26, 2002 2:59 pm
Localitate: La intersectia medianelor

Mesajde sly » Sâm Sep 07, 2002 9:53 am

ba nu cred ca e un cerc vicios scumpy...este adevarat ca akcent a fost rampa de lansare a lui Marius Moga care a confirmat mai incolo compunand pentru altii ...cea mai buna dovada e Mamaia unde Moga a participat cu 6 piese...
numai ca akcent a prins din cauza lookului ...in prima varianta akcent era mai interesanta decat acuma pentru ca canta cu adevarat !!
iar mamicuta ta are dreptate scumpy unele slagare sunt mediatizate prea mult shi din cauza asta devin slagare!!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Deedee_Lo » Sâm Sep 07, 2002 2:49 pm

Initial trimis de sly
ba nu cred ca e un cerc vicios scumpy...este adevarat ca akcent a fost rampa de lansare a lui Marius Moga care a confirmat mai incolo compunand pentru altii ...cea mai buna dovada e Mamaia unde Moga a participat cu 6 piese...
numai ca akcent a prins din cauza lookului ...in prima varianta akcent era mai interesanta decat acuma pentru ca canta cu adevarat !!
iar mamicuta ta are dreptate scumpy unele slagare sunt mediatizate prea mult shi din cauza asta devin slagare!!

Io nu am zis ca n-ai dreptate tu sau mama sau ceilalti...Marius Moga e un super talent si pentru asta tot respectul..Nu prea sunt de acord cu faptul ca Akcent era mai interesant in prima varianta..Intradevar negativul suna foarte bine dar cu vocile pe el nu iesea nimik..Dovada faptul ca nici n-au rezistat prea mult..
Si..a word for you..Cand mai esti pe #hi-q nu mai dormi ca sa mai poata vorbi cu tine omul..!!!
*eXista fiinte care-s mult prea triste pentru a putea fi numite oameni*
Deedee_Lo
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 26, 2002 2:59 pm
Localitate: La intersectia medianelor

Mesajde sly » Sâm Sep 07, 2002 3:16 pm

oricum in varianta aia aveau versuri mai interesante decat acuma ..dar asha cum spunea Marius Moga prima varianta a piesei "Ti-am promis" suna de iti pica fatza numai ca a fost nevoit sa mai taie din ea...pentru ca versurile simple prind la oameni care vor ceva sa fredoneze in tramvai, taxi, scoala,etc asta e pararea mea ...
sorry shi eu vroiam sa vb cu tine ca nu te-am mai vazut demult asha ca da shi mie un pm cu nr tau de acasa daca vrei!!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Deedee_Lo » Sâm Sep 07, 2002 7:46 pm

Initial trimis de sly
oricum in varianta aia aveau versuri mai interesante decat acuma ..dar asha cum spunea Marius Moga prima varianta a piesei "Ti-am promis" suna de iti pica fatza numai ca a fost nevoit sa mai taie din ea...pentru ca versurile simple prind la oameni care vor ceva sa fredoneze in tramvai, taxi, scoala,etc asta e pararea mea ...
sorry shi eu vroiam sa vb cu tine ca nu te-am mai vazut demult asha ca da shi mie un pm cu nr tau de acasa daca vrei!!

E VARA DIN TINE>>E VARA DIN NOI...ti se par tie versuri interesante..?Mie una nu-mi inspira nimik..si la partea cu tramvaiul&co. ai dreptate..Dar in Romania de azi..pentru asta se face muzica..exceptand Iris si altele...versurile sunt simple si in majoritate stupide..oarekum..
Si ultima parte..am vorbit..de vazut o sa ne vedem cand ajung...
*eXista fiinte care-s mult prea triste pentru a putea fi numite oameni*
Deedee_Lo
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 26, 2002 2:59 pm
Localitate: La intersectia medianelor

Mesajde sly » Sâm Sep 07, 2002 7:50 pm

pai atunci suna a ceva house scumpy pe cand acuma ...dar in fine sunt shi unele piese care imi plac ...plus ca la mamaia mi se pare mie sau au cantat live?
offtic: de abia astept sa ne vedem }{
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

hm.....

Mesajde Dee Dee » Dum Sep 08, 2002 8:55 am

....
Pai am impresia ca toate au contribuit la Succesul atat de rapid ....
Dar cred ca in primul rand faptul ca melodia suna altfel ....
Sa nu uitam ca videoclipul a aparut ceva mai tarziu decat melodia ...
Eu sincerasa fiu nu ma ashteptam la un look atat de diferit ,de nou din partea lor.... la inceput m-au surprins placut ....pe parcurs s-au cam stricat.... nu mai sunt ca la inceput ....

O mare "vina" a avut-o si Mariusica ....:-)
si aici s-au ajutat reciproc ..... Akcent i-au facut reclama lui Marius prin succesul lor ...si Marius i`a ajutat cu melodiile destul de cool care au avut o mare priza la public .....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Dum Sep 08, 2002 9:16 am

deedee draga cum adica suna altfel?
melodia "Ti-am promis" are textul banal shi stupid ...baietii astia au stiut sa speculeze prin lookul lor mai special atentia fetelor ...de ce au aparut in discurs de cateva luni o groaza de fancluburi akcent? ei au sucit mintile fetelor dar nu vreau sa ma cert cu voi sau sa stric acest forum moderat de "bunul meu prieten Andrei" dar au shi unele melodii interesanta cum ar fi "nici o zi departe de tine"
Akcent a fost senzatia acestei primaveri...
desi nu aveam o impresie prea buna despre ei ...cum au aparut la mamaia mi-au placut...dar faza e ca incercau sa ii imite pe Beatles
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Sep 08, 2002 10:27 am

"Melodia "TI-am promis" are textul banal si stupid"

aici nu sunt de accord cu tine .....pentru ca mie textul melodiei imi place.. adica nu neaparat ca imi place...dar nu mi se pare stupid ..pentru simplu motiv ca am intzles mesajul pe care vor sa-l transmita dincolo de "N-am bani de bilet" ..fraza de care se leaga toata lumea..... poate dc o sa te chinui ai sa intzlegi si tu .... :D

Eu nu sunt nici o Fana, nici o anti-fana ...
E clar ca Akcent s-au impus in primul rand prin look si prin asta si-au cashtigat fanele pe care le au ... si toate fan-cluburile aparute ca ciupercile dupa ploaie .....

Nici nu ii critic ,nici nu le iau apararea ....
Melodiile lor mi se par dragutze ..sau cel putin mi se pareau si le ascultam cu placere ..asta pana cand mi s-a luat de ele :-)
m-au plictisit ....pana la urma
Au fost bune la vremea lor :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

"Ma faceai shi-o faceai zambind..."

Mesajde AndraC » Dum Sep 08, 2002 10:41 pm

Cum adika " MA FACEAI"? Adika? SA-mi explice shi mie cineva...
Imi plac akcent shi canta bine...
"Ty-am promis" a fost compusa de Marius MOga... shi fara el...
Oare se lansau asha de bine shi de repede fara Marius Moga?
Shi Andreea b shi Sistem...
Fara MArius MOGA... nu mai erau unde sunt acum
:sperm: :confused:
AndraC
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Sep 05, 2002 10:24 pm
Localitate: ROMANIA-Constanta

Mesajde Dee Dee » Mie Sep 11, 2002 1:02 am

"Ma faceai si-o faceai zambind" .. :>

Adica il fraierea pe fatza.... cu zambetul de buze :p
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Anna|s » Dum Sep 15, 2002 8:01 pm

secretul lansarii lor e imaginea buna, mediatizarea super si melodiile comerciale!
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

My opinion

Mesajde AnDrEi » Joi Sep 19, 2002 3:57 pm

Parerea mea .. Akcent s`au lansat asa de repede datorita cunostiintelor in domeniul muzikal , a look`ului si bineinteles .. Marius Moga :D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: My opinion

Mesajde genicon » Sâm Dec 14, 2002 12:29 am

Initial trimis de Andrei
Parerea mea .. Akcent s`au lansat asa de repede datorita cunostiintelor in domeniul muzikal , a look`ului si bineinteles .. Marius Moga :D

Cunostinte in domeniu muzical inseamna ceva de genul K-gula, care pur si simplu m-a uimit cu tot ceea ce stie... Cunostinte in domeniul muzical inseamna versuri de caliate (cat de cat, ca suntem in romania). Fratilor!!!!! Astia au textier - si ala cred ca e in vacanta, saracu'... ca nu-i prea ies versurile.
"Parerea mea..." e ca ei au fost "omul potrivit. la momentul potrivit" si au oferit multimii ceea ce doreau sa vada si sa auda - muzica inutila si imbecila de zbenguiala, versuri aiurea, look bun si un dans lucrat 3 ore intre sedintele foto si coafor... exact ce ne place noua romanilor sa vede, Rusine sa ne fie!!!
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Akcent,Akcent...

Mesajde UnCopilutz » Mie Ian 22, 2003 8:06 pm

Nu stiu , fara ei nu era bine , cu ei nu e bine .... De ce nu era bine fara ei ? Pai pe ce ritmuri se zbenguia lumea prin discoteci sau stiu eu ... pe unde-i auzea ? Cu cine visau fatutele de 15-16 ani cand aveau cate un somn adanc ? Cu cine si-o puneau ei daca nu ajungeau atat de cunoscuti ?
Prin cine se facea Moga cunoscut ? Acuma , s-a bagat si intr-un clip, si-a facut si o melodie , cu SIMPLU , zic . O sa aiba si o "cariera" solo,pot sa va jur asta.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am


Înapoi la Akcent

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator