Bancuri cu politzisti

bancuri de toate felurile. se servesc calde

Mesajde cercetasul » Vin Dec 30, 2005 3:49 pm

Zic si eu unu cu tablagii:
Doi politisti se plimbau pe strada (in patrulare) cu un caine lup intre ei. La o cotitura, trec doi cetatzeni pe langa ei. Uimit, unul dintre politisti se opreste, ia cainele de zgarda, se apleaca si se uita sub el. Dupa vreo juma de ora, celalat intreaba:
- Ce te-a apucat bai de stai in genunchi si te uiti dedesuptul lui Azor?
- Pai n-ai auzit ce a zis unul dintre cei doi care au trecut pe langa noi?
- Nu, ce a spus?
- Ca merge pe strada un caine cu doua p*le
cercetasul
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Sep 16, 2005 4:45 pm
Localitate: romania

Mesajde Icstrym » Sâm Dec 31, 2005 2:37 pm

Examen pt a intra la academia de politie.Intra primu candidat.Cei din comisie susoteau:ba asta cine-i?poi...e fiul capitanului de la sectia 2.Comisia rasufla usurata,asa ca ii pune intrebarea:in anul 1804 a fost o rascoala in care au murit 1500 de tarani,cati tarani au murit?
Sta baiatu se gandeste,isi stoarce creierii si dupa vreo 3 ore raspunde:1500.Bun,e admis.
Intra al doilea,comisia:cine-i asta?se raspunde...e nepotu prefectului.Intrebarea:in anul 1804 a fost o rascoala in care au murit 1500 tarani,in ce an a fost rascoala?
Sta si asta,isi stoarce creierii,transpira,dispera....pana la urma da raspunsul:1804.
Vine al treilea,comisia:asta cine-i?nu stie nimeni...un necunoscut,un simplu candidat.Intrebare:in anul 1804 a fost o rascoala si au murit 1500 de tarani,numele si adresa lor!!!?
Icstrym
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Dec 08, 2005 4:42 pm
Localitate: romania

Mesajde cercetasul » Mar Ian 03, 2006 5:08 pm

Examen la Facultatea de Medicina.
Proba principala consta in recunoasterea personalitatilor unor oameni dupa examinarea creierelor formolizate. Dupa ca sunt ascultati toti studentii eminenti, iar notele acestoa au fost numai de 10, a venit randul si ultimului candidat. Acesta a mai avut la dispozitie doar trei borcane cu creiere. Asa ca incepe:
- Acesta este creierul unui profesor de fizica, mort in 1986.
- Corect (zice lectorul). Dupa ce ti-ai dat seama?
- Are circa 5.000 de circumvolutiuni
- Corect.
- Al doilea creier i-a apartinut unui sudor de la o intreprindere de masini. Avea doar 1000 de circumvolutiuni.
- Corect
- Al treilea creier a fost, cu siguranta, al unui politist. Are doar o singura circumvolutiune.
Profesorul: Ai nota 9. La doua borcane au raspuns 100 % corect, dar la ultimul ai gresit. Este de politist, dar aia nu este circumvolutiune ci urma de la cascheta.
cercetasul
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Sep 16, 2005 4:45 pm
Localitate: romania

Mesajde nbm » Vin Feb 03, 2006 3:30 pm

Un politist vine la serviciu in pielea goala. Superiorul il intreaba
"Ba, de ce ai venit in pielea goala la serviciu?"
la care gaborul relateaza urmatoarele:
"Dom'sef am fost cu nevasta-mea la o petrecere si am jucat jocuri de societate: S-au stins luminile si s-a zis "doamnele sa se dezbrace", s-au aprins si asa era. Dupa aceea s-au stins luminile si s-a auzit "Domnii sa se dezbrace" si asa s-a intimplat. Dupa aceea s-a mai stins o data lumina si s-a auzit "acum la treaba"....
Si..., iata-ma...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde tzache » Vin Feb 10, 2006 4:45 pm

O păsărică ii şopteşte lu poliţistu nostru că se fac provomări, şi că intrebarea cheie e "cine a scris Luceafărul?". Se duce la un sergent şi se roagă de el să-i spună cine a scris Luceafărul. Cică ar fi fost vorba de Coşbuc, dar nu era sigur pe el sergentul şi l-a trimis "mai sus". Nimeni in toată secţia nu ştia. Intr-un final ajunge la comandant.

- Trăiţ! Mă scuzaţ... n-umi spuneţ şi mi-e cine a scris luciafăru?
- Ai mă ce naiba!? Eminescu, mă!
- Trăiţ, trăiţ! Cu respect! Dar... dacă m-ă cuprinde emoţiile şi uit? Atuncea cemă fac?
- Hehe! hai să te-nvăţ ceva: scrie pe o hirtiuţă "Eminescu" şi ascunde-o şi tu undeva. Eu mi-am ascuns-o in pantof cind am dat testu...
- Trăiţ trăiţ!

Zis şi făcut. Intră la comisie. După o serie de intrebări de rutină, se ajunge la punctul culminant. Ăsta deja era leoarcă. Transpira tot. Intrebare:

- Cine a scris Luceafărul?
Trage cu ochiu şi spune mindru şi zimbitor:
- Clujeana S.A.!
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde nbm » Vin Mar 24, 2006 2:42 pm

O trupa de politisti se aduna in jurul sefului.
Atentiune! zice sefu', incepem operatiunea! Portiviti-va ceasurile! E 11:48. Pentru cei care au afisaj digital: betisor, betisor, scaunel, om de zapada...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde nbm » Joi Iun 08, 2006 8:35 pm

Politistul si logica

Un politist, patruland prin parc, il vede pe dom' profesor citind.
- Ce citesti, ba?
- Logica!
- Ce-i aia?
- Pai, cum sa-ti explic Tu ai acasa un acvariu?
- Da!
- Deci iti plac pestii!
- Da!
- Deci pescuiesti!
- Da!
- Deci mananci peste!
- Sigur!
- Atunci bei si un vin bun!
- Clar!
- Atunci iti vine pofta si te duci la femei!
- Da!
- Deci, logic, nu esti homosexual!
Mai sa fie! Ce ti-e si cu logica asta! Las' ca ma dau eu rotund pe langa sefu'.
- Dom' sef, stiti ce-i aia logica?
- Nu!
- Pai, cum sa va explic? Aveti acvariu?
- Nu!
- Atunci sunteti homosexual!
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Admitere la Secţia de Poliţie

Mesajde nbm » Joi Aug 03, 2006 4:44 pm

Chestionar de unică folosinţă

Timp limită: 3 săptămani

1. Care este limba oficială in Franţa?
2. Susţineţi o dizertaţie despre resursele economice ale Babilonului antic SAU spuneţi care este prenumele lui Ovidiu Ioaniţoaia (subiect la alegere)
3. Ce făcea William Shakespeare de obicei?
a) construia poduri
b) pilota elicoptere
c) SCRIA PIESE DE TEATRU !!!
4. Care este orientarea religioasa a PAPEI (alegeţi răspunsul corect)
a) Cultul mozaic
b) Catolicism
c) Budism
5. Transformaţi 0 metri in centimetri
6. Cum se numesc locuitorii oraşului Buzău?
a) BUZOIENI
b) Constănţeni
c) Arădeni
7. Despărţiţi in silabe:
Ou.............................

Măr............................

Exhaustiv...................

8. Doi regi ai Romaniei au purtat numele de Carol. Cel de-al doilea se numea Carol al doilea. Cum se numea primul?
9. Puteţi explica pe scurt Teoria Relativităţii a lui Einstein?
a) Da
b) Nu
10. La ce sunt folosite mingile de fotbal?
11. Explicaţi principiul lui „Le Chatelierâ€Â
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Re: Bancuri cu politzisti

Mesajde dutchess » Joi Mai 13, 2010 11:36 am

Un politist intr-o intersectie.

5 dimineata. Nici urma de masina de strazi. Linistit, statea si astepta sa inceapa traficul.

La un moment dat apare un jeep negru, cu geamuri fumurii, se apropie de intersectie, vede ca nu vine nimeni, accelereaza si trece pe rosu.
Politistul il fluiera si il trage pe dreapta.
Geamul din partea soferului se deschide un pic si din el iese o bancnota de 20 de euro.

Politaiul se uita in stanga, se uita in dreapta, vede ca nu e nimeni si insfaca bancnota, facandu-i semn jeep-ului sa se care.
A doua zi, la fel. A treia zi la fel si tot asa, de fiecare data pe rosu, de fiecare data se deschidea un pic geamul si din jeep ieseau 20 de euroi.

Peste vreo 2 saptamani deja era clar. Politistul trasese toate sforile ca sa ajunga in intersectie in fiecare dimineata.

La un moment dat, insa, jeep-ul nu a mai trecut intr-o dimineata. Suparare mare, ce s-a intamplat? Dupa care, a doua zi la fel, a treia la fel, inca vreo saptamana tot asa.
Politistul, dezamagit, se gandeste ca mai sta o zi in intersectia aia si dupa care se lasa pagubas.
A doua zi, surpriza, apare jeep-ul negru cu geamuri fumurii. Aceeasi cascadorie, trece prin intersectie pe rosu cu 60 la ora, politistul il fluiera si-l trage pe dreapta.
Ies cei 20 de euro din interior, politistul insa bate in geamul masinii. Geamul coboara. Inauntru un tip bine de vreo 40 de ani, genul care lucreaza la multinationale, la costum etc.
Politistul: Unde ati fost, dom’le?
Omul: Pai.. in vacanta cu iubita. Insulele Azore.
Politistul, suparat: Ei nu zau.. Pai cum asa ba, in vacanta?!
Omul, speriat: Pai...da…
Politistul: Cum ba, pe banii mei?
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Bancuri cu politzisti

Mesajde dutchess » Vin Iun 11, 2010 3:41 pm

Doi politisti:
- Ma, vine Pastele, ti-am cumparat un ou Kinder.
Se întîlnesc si a doua zi :
- Ce zici, ti-a placut oul ?
- Ciocolata era excelenta, dar capsula am înghitit-o cam greu.
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Bancuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron