Bancuri cu politzisti

bancuri de toate felurile. se servesc calde

Bancuri cu politzisti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 02, 2003 9:37 pm

Mie cel mai mult imi plac bancurile cu politzisti ! Daca stitzi astfel de bancuri postatzi aici . Dar sa fie super-bune ! Nu datzi copy/paste de pe alte siteuri...ci povestitzi voi ! :p

In continuare o sa va povestesc eu cateva :
  • Se suie un politzist in autobuz si isi composteaza doua bilete. Un om il intreaba : "Dar d c compostezi domne doua bilete ? " . Da' zice politzistu : "pai in caz ca il pierd pe unu sa imi ramana celalalt. " . Omu : " pai si daca le pierzi pe amandoua ? " . Dar politistu triumfator : " Aaaa....pai nu-i problema ! Am abonament ! "
  • Un polititst isi invita colegul de servici acasa la un shpritz. Si tot vorbind asa ei..la un moment dat zice gazda : "Domne' eu am un caine mincinos . Nu stiu ce sa ma mai fac cu el ! " . Oaspetele : "Cum se paote asa ceva ? Ia arata-mi si mie ! " .
    Politistul striga dupa caine..acesta vine cuminte ...si politistul il intreaba : "Grivei , cum face pisica ? " . Grivei : "Hau ! Hau ! " . La care politistu : "ai vazut ba..ce mincinos e ?! "
  • Acum se duce politistul cu cainele in ospetzie la celalalt si ii zice acesta din urma : "ba...eu am cel mai prost copil din lume ! " .
    "Da ? Ia arata-mi sa ma conving si eu ! " . Isi cheama politistul copilul si ii zice : " Ba....du-te la carciuma din coltz si vezi daca sunt acolo ! " . Copilu pleaca pe usha si se intoarce peste 10 minute gafaind : "nu tata,nu erai acolo ! " . Tasu la copil catre colegul de servici : "ai vazut ba ...ce prost e ? " . La care politistu cu cainele : "da ba ! chiar ca e prost ! putea sa dea un telefon ! "


Sper ca v-au placut aceste 3 bancuri ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

1348

Mesajde baixinho© » Joi Ian 02, 2003 10:17 pm

Un politist dirija circulatia pe Calea Victoriei. La un moment dat inchide ochii si se gandeste: "Doamne, as vrea sa deschid ochii si sa fiu undeva, in fata unei vile imense, cu toate cele pe langa ea". Deschide politistul ochii si se trezeste in SUA, cu o supervila in fata ochilor, cu piscina, 3-4 masini, etc etc etc. Inchide iar ochii si gandeste: "Doamne as vrea ca atunci cand deschid ochii sa fiu inconjurat numai de femei frumoase". Deschide asta ochii si ce vede? Toate tipurile de femeie: blonde, brunete, roscate, cu parul lung, tunse scurt, toate cu tanga, etc etc etc.; O minunatie, ce sa mai. Inchide iar ochii si se gandeste: "Doamne, si as vrea sa am o meserie d-asta adevarata, sa nu fac nimic, dar a curga banii garla". Deschide ochii si se vede din nou dirijand circulatia pe Calea Victoriei.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 02, 2003 10:51 pm

Un politzist gaseste un pui de rinocer pe strada si se duce cu el la sectie ,nestiind ce sa faca. Acolo ii zice capitanului : "Domnu' sef ,am gasit rinocerul asta . Ce sa fac cu el ? "
Capitanu : "Pai du-l la Gradina Zoologica ! " .
A doua zi apare iar politistul cu puiul de rinocer la sectie. Capitanul : "Nu ti-am zis sa il duci la Gradina Zoologica ? '
Politistul : " Aaaa...pai l-am dus ieri la Gradina Zoologica. Astazi mergem la cinema ! "
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Nu stiu cat de "marfa" e...

Mesajde genicon » Dum Ian 05, 2003 3:57 am

Doi politisti patrulau seara pe o strada. La un moment dat, unul dintre ei cade intr-un canal. De acolo striga:
-Ba! Am cazut aici! Arunca-mi si mie o franghie!
Celalat executa comanda, arunca franghia. Se aude iar vocea:
- Ba! Acum leaga bine franghia in jurul tau!
Celalalt executa comanda, leaga bine. Se aude iar vocea:
- Ba! Acum trage!
Celalalt scoate pistolul si BOOOM!

Teste de inteligenta la politie. Se aduce la fiecare politist cate o bucata de lemn cu gauri in diferite forme (romb, cerc, patrat, dreptunghi) si piese tridimensionale. Lucru simplu - sa introduca fiecare obiect in gaura corespunzatoare. Rezultatele testului: 1% dintre politisti sunt inteligenti, 99% sunt puternici si foarte puternici.

Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Re: Nu stiu cat de "marfa" e...

Mesajde diana_2205 » Lun Ian 06, 2003 7:53 pm

un cetatean traverseaza pe rosu strada. Nici nu pune bine picioru` pe trecere, ca se si aude fluierul politistului.
-Nu shtii domnu` cetatean ca n`ai voie sa treci pe culoarea rosie a semaforului?
-Scuzati`ma domnu` politist, da`s daltonist!
-Si ce daca? Acolo, la voi, in Daltonia, nu sunt semafoare?

Cool, ha :)

Si inca unu betooon!
Mergeau 2 politisti pe plaja cu o portiera in mana. La un moment dat, vine un cetatean si ii intreaba:
-Da` ce facetzi cu portiera???
-Daca ne e cald, deschidem geamul!
!L3t m3 b|0w y4 m|nd~
Avatar utilizator
diana_2205
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Mai 11, 2002 11:00 pm

Re: Re: Nu stiu cat de "marfa" e...

Mesajde diana_2205 » Lun Ian 06, 2003 7:56 pm

Inca unu super! Forgot `bout it!
Un politist era atat de prost, incat si colegii sai si`au dat seama!
!L3t m3 b|0w y4 m|nd~
Avatar utilizator
diana_2205
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Mai 11, 2002 11:00 pm

Mesajde diana_2205 » Vin Ian 10, 2003 7:09 pm

Again...:D
Opreste un politist o femeie si ii cere actele. Femeia nu gaseshte actele si ii da o oglinda. Ia politistul oglinda , se uita si zice: "De ce n`ati zis doamna ca suntetzi politist? nu va mai opream."
!L3t m3 b|0w y4 m|nd~
Avatar utilizator
diana_2205
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Mai 11, 2002 11:00 pm

Mesajde Dzeu » Vin Iul 04, 2003 1:31 pm

O masina a fost jefuita si i s-a furat casetofonul.Masina avea geamul spart.Vine un politist sa ancheteze furtul.Se uita si exclama:
-Cum banuiam.Geamul e spart pe ambele parti.


De ce nu merg politistii cu masina pe timp de ploaie?Pentru ca se uita in contratimp cu stergatoarele si ametesc


Un politist ancheteaza un accident de masina.Se uita la pieton si scrie:picioarele,pe caldaram,mainile,pe caldaram,capul,pe trotel,trtat,pac un sut in cap,pecaldaram.


6 politisti morti.Sefu' intreaba:
-Cum s-au intamplat toate astea.
Un subaltern raspunde:
-Pai primului i-au scapat cheile intr-un lac,s-a aruncat,si,cum nu stia sa inoate a murit.Al doilea mergea cu barca pe lac si s-a stricatmotorul barcii,el a coborat in ap sa-l repare si s-a inecat.Al treilea era la pescuit si i s-a gaurit barca,el a facut inca o gaura ca sa aibe apa pe unde sa iasa,dar s-a scufundat si s-a inecat.
-Bun!Si ceilalti trei?Intreaba seful.
-Aaaaaaa.Ceilalti trei au murit la reconstituire.

:hehe
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Dzeu » Sâm Iul 05, 2003 4:16 pm

Doua neveste de politisti discutau.Prima zice:
-Al meu are sediul langa o florarie si nu mi-a dat flori niciodata.
-Al meu are sediul langa un conservator si nu am vazut nici o conserva de la el in viata mea.

La un spital un medic iese plin de sudoare pe frunte din sala de operatii.Un altul il intreaba:
-Ce-ai patit colega?
-Pai stai sa vezi.A venit un pacient care este politist la mine si era lesinat.Am observat ca nu prezenta nici o activitate in calota craniana.Si am deschis calota.N-o sa-ti vina sa crezi.Era goala-goala,cu exceptia unui fir care trecea dintr-o parte intr-alta.m-am gandit vreo 3 ori si dupa aia am taiat firul.
-Si?Ce s-a intamplat?
-I-au cazut urechile.

De merg politistii pe mijlocu drumului?
Ca sa nu se rastoarne drumul cu ei.

De cati politisti e nevoie ca sa puna un bec?
De sase.Unul tine becul in mane,4 invart masa si celalalt sta de sase sa vada cand vine curentul.
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Iul 15, 2003 12:58 pm

cel mai scurt banc cu politai :
"un politist a intrat intr-o biblioteca"


altele:
"Disperat de renumele prost pe care il au politistii sefului politiei hotaraste sa-i trimita pe toti la opera, sa vada lumea ca si politistii sunt culti.
a doua zi seful il intreaba pe un tablagiu:
- cum a fost aseara?
-superb. Decoruri superbe, muzica dumnezeiasca, numai spectatorii erau cam idioti.
-Pai de ce mai?
-NUmai noi dansam
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Dzeu » Mar Iul 15, 2003 1:15 pm

Un copilas se juca in nisip si facea o statueta de nisip.Vine un politist:
-Ce faci aici copilas?
-Fac un politist.
-Si din ce il faci?
-Din apa,nisip si cacat.
Il urmareste politaiul pe copil dar nu il prinde.A doua zi faza se repeta,dar politistul nu il prinde pe copilas.A treia zi vine politistul si il intreaba pe copil:
-Ce faci acolo?
-Fac un pompier.
-Si din ce il faci?
-Din apa si nisip.
-Dar cacat nu pui?
-Nu,ca atunci iese politist.
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde SiMiCs » Mie Iul 23, 2003 2:22 pm

Doi politistii se plimbau prin padure...Si zice primul politist..:
-Ma vezi ca ai calcat in kkt ..
-Ce kkt ma..
Primul politist se apleaca miroasa si zice
-Ma e kkt..
-Nu e ma..esti beat..da hai sa gust...
Se a pleaca al doilea politist..gusta..si apoi zice:
-Da ma ai dreptate e kkt..


Un politist se barberea..sunt telefonu!!...
Intrebare : De ce s-a taiat?
Raspuns : Ca sa stie unde a ramas! .. :hehe:
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Dzeu » Mie Iul 23, 2003 3:10 pm

Cum fac politistii l**a?
Cu cillit.au auzit ca torni putin si nu trebuie sa freci deloc.
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde monk » Joi Iul 24, 2003 1:08 am

Era un politist intr-o intersectie. Trece unu' cu masina pe rosu, cu viteza.
Fluiera politaiul, opreste masina si coboara din ea unu' chior de beat:
- Hai domne', hic, ca sunt si eu student, hic, am luat si eu toate examenele in sesiunea asta...
- Bine ba, dar vezi sa nu se mai intample ca...
Peste exact un an, aceeasi scena: acelasi politist, aceeasi intersectie, acelasi incident, acelasi sofer clampa de beat:
- Ce faci ma, tot tu esti ?!
- Hai domne', hic, ca am terminat si eu facultatea, am baut ceva cu baietii...
- Bine ba, dar vezi sa nu se mai intample ca...
Peste inca un an, aceeasi scena: acelasi politist, aceeasi intersectie, acelasi incident, dar alt sofer hotarat de beat:
- Tu ce faci ma, de ce ...
- Hai domne', hic, ca am terminat si eu facultatea, am baut ceva cu baietii...
- Bai, nu-ncerca sa derutezi organu', ce, crezi ca eu nu stiu ca facultatea s-a terminat anu' trecut?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Dzeu » Joi Iul 24, 2003 10:29 am

Un politist se duce la superiorul sau si intreaba:
-De ce se invarte pamantul?
Sta superiorul,se gandeste si raspunde:
-Pentru ca asa a primit ordin!
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde monk » Joi Iul 24, 2003 10:31 am

Interviu la o circa de politie pentru recruti. Intra primul, comandatul il intreaba:
-Como ti cheamo?
Asta, nimic...
-Iesi afara, ca nu esti bun de nimic...
Mai intra inca unul , iar:
-Como ti cheamo?
Asta, nimic nici el...
Intra al trei-lea si il intreaba si pe asta:
-Como ti cheamo?
La care rectul raspunde:
-Perche?
...
-Perche si mai cum?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Dzeu » Joi Iul 24, 2003 10:44 am

De ce poarta politistii chipiu?
Ca sa nu li se vada goliciunile.
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Oct 24, 2003 10:09 pm

Initial trimis de Dzeu

De cati politisti e nevoie ca sa puna un bec?
De sase.Unul tine becul in mane,4 invart masa si celalalt sta de sase sa vada cand vine curentul.


Scuze ca te contrazic: Este nevoie de 10 politisti.
Unul tine becul, 4 invart masa, 4 se-nvartesc in sens invers sa nu ameteasca cei care invart masa, 1 sta de 6 sa vada cand vine curentu'.
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde wwritza » Mar Dec 02, 2003 10:42 pm

Dom' colonel, nu doriti o juma' de porc???
Ce sa fac mah cu el, sa se rastoarne in cotetz??
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Singur_eu » Mar Mar 02, 2004 5:44 pm

Dreamy_Girl scrie:Scuze ca te contrazic: Este nevoie de 10 politisti.
Unul tine becul, 4 invart masa, 4 se-nvartesc in sens invers sa nu ameteasca cei care invart masa, 1 sta de 6 sa vada cand vine curentu'.



De fapt, mai nou e nevoie doar de un singur politist: ala care tzine becul, pentru ca au aflat si ei ca Pamantul se invarte... :S
Nu oamenii conduc lumea, ci ideile lor !
Avatar utilizator
Singur_eu
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Feb 14, 2004 12:00 am

Mesajde bad bad Annie » Dum Mar 14, 2004 9:18 pm

Doi politistii se plimbau prin padure...Si zice primul politist..:
-Ma vezi ca ai calcat in kkt ..
-Ce kkt ma..
Primul politist se apleaca miroasa si zice
-Ma e kkt..
-Nu e ma..esti beat..da hai sa gust...
Se a pleaca al doilea politist..gusta..si apoi zice:
-Da ma ai dreptate e kkt..


O varianta completa este aceea in care al doilea politist nu e de acord ca ala e kkt, desi gusta de mai multe ori. Primul gusta si el si-i argumenteaza de ce e acela un kkt. Pentru ca la sfirsit, cu ultima inghititura, sa se convinga si al doilea si sa conchida:
- Ba, ai dreptate, kkt era! Bine dreacu ca n-am calcat in el!

-----------------------------------------------------------------

-Ia vino la mine, subordonat!
-Da, sa traiti, dom' colonel!
-Cite oua poti, ba, tu sa maninci pe burta goala?
-Dom' colonel, sa traiti, fo' 6, asa...
-Pai vezi, ba, ca esti prost? Dupa ce-l maninci pe primul, alealalte nu mai sint, ba, pe burta goala!
..."prostul" isi cheama si el subordonatul:
-Ia zi, bai Marinescule, cite oua poti tu sa maninci, bai, pe burta goala?
-Sa traiti, dom' capitan, creca 3...
-Pai vezi, ba, ca esti prost? Daca ziceai 6 iti spuneam o poanta buna!
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde balrogu' » Vin Iun 18, 2004 3:09 pm

Vede organu' un calugar...sare pe el il bate de-l lasa lat...pleaca aruncand dispretzuitor:
-Na mai ninja vezi ca nu e ca in filme...
bau
Avatar utilizator
balrogu'
Junior Member
 
Mesaje: 439
Membru din: Dum Iun 06, 2004 11:00 pm

Mesajde wwritza » Mie Sep 08, 2004 12:11 pm

Un militzian opreste un sofer noaptea...Actele in regula, faruri, stopuri, tot. Statea bou' cu actele omului in mana, nu ii gasea nodu-n papura... In fine, vede ca asta nu avea stingator la masina.

- Dom'le, amenda! Te-am prins, te-am ars! Uite, ca sa te fac scapat, raspunde la o intrebare: conduci noaptea; de pe contrasens vezi ca se apropie 2 faruri; ce este?

- O masina...
- Bine, o masina, da' ce e? Mercedes, Dacie, Volvo.....? Vad ca nu stii... Hai sa iti mai pun o intrebare:conduci noaptea; de pe contrasens vezi ca se apropie un far; ce este?

- O motocicleta...
- Bine, dar ce e? Honda, Suzuki, Kawasaki? Vezi ca nu stii? AMENDA scrie pe matale !!
- Bine, platesc, da' vreau sa iti pun si eu o intrebare: conduci noaptea: pe maginea soselei vezi o gagica meseriasha, bulan, cur, balcoane, tot tacamu'; ce este?

- O curva, ce sa fie?
- Bine, dar mai exact, ma-ta? sor-ta? nevasta-ta?
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Vyrus » Joi Ian 20, 2005 2:57 pm

Intru-un parc, un politist se aseaza pe o banca. Banca se rupe.
Morala : Cel mai destept cedeaza.
Vyrus
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 19, 2005 7:27 pm
Localitate: Marte

Mesajde old lord » Dum Mar 27, 2005 6:19 pm

FBI, CIA, LAPD (politia din Los Angeles) se laudau fiecare ca ei sunt cei mai buni politisti. Asa ca presedintele le-a dat un test. A luat un iepure si l-a bagat intr-o padure. Ei trebuiau sa-l gaseasca.
Intra CIA. 2 luni, informatori, urmariri, inregistrari...nimic !
Concluzia: iepurele nu exista.
Intra FBI. 3 saptamani, politisti sub acoperire, iar urmariri, nimic !
La sfarsit intra in padure, omoara toate animalele si dau foc. Oricum, asta merita iepurele ala.
In sfarsit, intra cei de la LAPD. Dupa 2 ore, ies cu un urs batut mar, care urla: " OK, OK sunt un iepure ! "
Se duc amandoi si il bat pana la sange.
Inainte sa plece ii zice:
Vezi mai NINJA ca nu-i ca-n filme!

Un politist s-a dus intr-o zi la sectie cu un pinguin.Aici seful sau l-a intrebat:
-Ce faci cu pinguinul aici?Du-l imediat la Gradina Zoologica!!!
Dupa un timp, seful politistului a plecat de la sectie, iar pe drum s-a intalnit cu politistul care era cu pinguinul de mana.
-Ti-am spus sa-l duci la Gradina Zoologica!
-L-am dus, iar acum mergem la teatru.


Cica intra un politist intr-o cofetarie ca sa-si cumpere ceva dulce pentru acasa. Se duce la vanzator si zice:
- Nu va suparati, bomboane este ?
Vanzatorul se uita la el asa mai ciudat si ii zice:
- Domnule, bomboane SUNT !
A doua zi iar se duce politistul sa-si ia ceva dulce de la aceeasi cofetarie:
- Nu va suparati, caramele este ?
Vanzatorul ofticat ii zice:
- Domnule, caramele SUNT !!
Se duce politistul acasa si cade pe ganduri: "Bai cred ca vanzatorul ala vrea sa ma faca atent sa vorbesc civilizat cu ... gata, asta e"
A treia zi se duce politistul fericit la aceeasi cofetarie, cu fruntea sus si ii spune vanzatorului:
- Fiti amabil, rahat sunt ?
La care vanzatorul:
- Esti ! Ca d-aia te-ai facut politist !!!

Un politist se barbiereste. Suna telefonul. Politistul se taie... De ce ?
Sa stie unde a ramas...

Doi politisti se hotarasc sa se distreze, intr-un week-end in care nu lucrau. De aceea, aleg sa mearga la un bordel. Matroana ii primeste, dupa obiceiul casei, ii pofteste in sitting-room si deschide conversatia:
- Cu ce va putem servi ?
Politistii raspund:
- Pai, noi nu prea stim ce aveti dumneavoastra pe aici, ce ne-ati propune ?
- Domnilor, asta e in functie de suma disponibila. Cam cit aveti in numerar ?
Politistii se cauta in buzunare si portofele si declara:
- Cam 50.000 de lei !
La care, patroana/matroana le spune:
- De banii astia, mai bine va duceti in parcul de vis-a-vis si va distrati intre voi, asa, ca baietii !
Politistii, dezamagiti, se conformeaza.
Dupa o ora, batai in usa bordelului. Matroana deschide usa si gaseste in prag pe cei doi politisti.
- Domnilor, eu credeam ca am vorbit serios. Aveti cumva mai multi bani ?
- Nu!
- V-am spus doar ca de banii pe care ii aveti nu puteti sa faceti decit un singur lucru! Ati inteles ?
- Da !
- Si atunci, ce mai cautati aici ?
- Am venit sa platim !
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde jeorj » Joi Mar 31, 2005 3:03 pm

Seful politiei porneste o ancheta: unde dispare lumina dupa ce apesi intrerupatorul?

Cine afla va fi promovat.
Dupa saptamani de cautare apare unul din subalterni :
Domnu sef am descoperit unde se ascunde lumina!
-???????
-In frigider!
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde nbm » Lun Iun 20, 2005 11:51 am

Trei candidati dau examenul de conducere la scoala de politie. Instructorul care ii examineaza ii intreaba:

- Fiecare sa-si imagineze ca este la munte si ruleaza pe undrum ingust cu 80 km/h. In stanga e muntele, in dreapta e prapastia. Deodata apar in fata o tanara si o batranica. Ce calcati?
- Baba, ca e pacat de pustoaica, raspunde primul.
- Fata, ca mai are sanse de supravietuire dupa accident, raspunde al doilea.
- Pe amandoua, ca orice viraj e periculos in aceste conditii, zice si al treilea.
- Sunteti picati toti, tipa instructorul exasperat. Frana trebuie calcata, frana, dobitocilor!!!!
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde nbm » Lun Noi 14, 2005 3:31 pm

Doi politisti pe un aeroport.
- Mai, eu nu pot sa inteleg cum poate un terorist sa deturneze ditamai avionul care e asa de mare...
- Mai tampitule, nu-l deturneaza cand e la sol, ci in aer sus, cand se face mic de tot...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

unu mai vechi

Mesajde nbm » Vin Noi 18, 2005 12:45 pm

Politistii se duc in excursie cu un autocar cu doua nivele: la nivelul de jos ofiteri si la nivelul de sus subofiteri.
La un moment dat se aud urlete de la nivelul de sus, iar sefu se duce sa vada de ce se aud urletele.
- De ce urlati, ba?
- NOI NU AVEM SOFER !!!
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Vin Noi 18, 2005 7:28 pm

2 politisti intra intr-o librarie.
Dupa un moment de ezitare, librareasa ii intreaba:
- Ce-i baieti, ploua afara ?
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Următorul

Înapoi la Bancuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron