sezonul 2004

forumul mincinosilor

sezonul 2004

Mesajde SOD » Vin Feb 13, 2004 12:08 pm

am inceput pregatirile pentru sezonul 2004.curatat mulinete,curatat vergi,pregatit forface noi.mai trebuie sa vina si nitzel soare si am plecat la prima partida pe anul asta.
cred ca pentru inceput o sa incerc o Alexandria,la balta Pasarea.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Vin Feb 13, 2004 12:37 pm

Sambata trecuta am vrut ma duc la Dridu,dar m-am razgandit in ultima clipa,pentru o nenorocire de bauta.Pacat,era soare shi frumos!Sper sa ajung cat mai curand,mai ales ca vreau sa testez nishte momeli noi in ceea ce ma priveshte!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Feb 13, 2004 12:45 pm

Io am comercializat acu doo zile inca una bucata DAM 4 rulmenti + varga DAM 2,70M.abia astept,mai ales ca acum sunt conducator auto(hihihihihihi) si nu mai trebe sa ma milogesc de unul si de altul.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Vin Feb 13, 2004 12:57 pm

Norocul tau!Eu inca ma mai milogesc!Io mi-am luat prin decembrie un juvelnic de capacitate mare(zic eu)shi tare sunt curios cam cum ii sta plin,mai ales ca vreau sa vad pe ce am dat banii.Pe langa asta mi-am mai luat shi un minciog pe gura caruia incape cu ushurintza orice talie de peshte.Inainte ma chinuiam cu un amarat de minciog !Bici macar nu era telescopic!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Feb 13, 2004 1:01 pm

cu investitiile am cam terminat-o.doar cand m-oi duce in delta o sa mai investesc in neste blinkere,voblere si twistere.si intr-o mare cantitate de alcool.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mar 30, 2004 7:29 pm

duminica am fost pe valea argovei.taxa e de 200 de mii. nenorocirea e ca din bucuresti sunt vreo 90 de km.balta e buna, pitoreasca si cel mai important curata.se pot lua si un soi de abonamente. la 5 partide a 6a e gratuita.

am prin caras la rama.de virmus nici n-a vrut sa auda.un coleg de a fost cu mine a luat crap si ten la 2,5 kg. eu zic ca balta e buna de tot, tinand seama ca am prins peste chiar dupa ce plouase in sezonul asta si apa era mai mult decat rece.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Lun Mai 03, 2004 10:40 am

Duminica 2 mai,fost la Moara Vlasiei!S-au schimbat foarte mult lucrurile,in sensul ca s-au bulangit cu regulile lor de trei lei!Taxa pe balta 400k de pescar.Ai voie cu 5 scule,pe care tre sa le ashezi pe o distantza de maxim 5-6 metri(e vreo problema daca se-ncurca lansetele cu betzele?).Capturile mai mici de 30 centimetri tre sa le-arunci inapoi in balta(sta cu ruleta:D langa tine).
Am pescuit la ra^me,viermush,boabe de porumb shi mamaliga.La viermushi nici nu s-a uitat peshtele!
In rest,am prins patru kg de crap.M-i s-a aruncat inapoi 5 bucatzi la 25-28 centimetri.
Io unu m-am lecuit de balta asta!Pacat, ca-m placea!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Mai 27, 2004 10:24 am

abia acu apuc sa scriu . duminica trecuta am fost la tancabesti, pe malul stang cum privesti balta de pe sosea. am luat si la rama groasa, si la viermush dar am rupt la bomba cu grau. cu martori credibili, eyewitness si neatza care a si gustat din capturi. recolta a fost in jur la 6 kg. colegul niculae a pierdut un mostrulica evaluat de mile cam la 6-7 kg la 1 metru de mal, martor fiind desigur eyewitness.

interesant este ca in balta asta a aparut o specie de caras, care cica e incrucishat cu crapul. ajunge cica si la 5 kg. eu am luat unu la 1 kg, iar niculae vreo 4 la 1 kg juma. arata fix cum e crapul , numai ca nu are mustatzi.

taxa este de 300 de mii pe malul drept si 500 pe malul stang, taxa cu care am ramas dator spre rusinea mea.

duminica asta repet actziunea tancabesti. cu aceasi echipa de pescari si chibitzari, la care se adauga marele lipovean neatza.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Joi Mai 27, 2004 10:33 am

La mine Tancabeshtiul ramane de neuitat,fiind prima balta unde am prins somn.(defapt shi singura)Daca nu plec sambata la Braila,ma duc la Tancabeshti,da pe malu drept.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Lun Iul 26, 2004 3:06 pm

Mai acum vreo luna jumate de zile,am fost la Braila!Ne-a promis un prieten de-acolo ca ne duce el intr-un loc unde prindem crap,caras,somn shi alte alea!Pe la 4 dimineatza eram in barca impreuna cu inca un localnic.Am traversat dunarea(mare a dreaq),dupa care a tras ala la rame in amonte vreo 4 Km,sa ajungem la locul de pescuit.la un moment dat a trebuit sa traversam dunarea din nou,shi am ajuns pe un canal micutz.Nu mai pa discovery credeam ca o sa vad asha ceva!Mergeam cu barca printre crengi,stuf,copaci,parca ar fi fost un tunel de vegetatzie.Am ajuns intr-un luminish, unde ne-am instalat sculele shi ne-au mancat tzantzarii.Toata ziua n-am prins decat vreo 5 bibani shi vreo 80 90 guvizi amestecatzi cu obletzi.Cu toate ca n-am prins ce-am fi vrut,experientza a fost unica shi foarte frumoasa(fie ea shi cu tzantzari).La intoarcere,pe dunare am vaslit shi eu.Mergeam numai in zig-zag.Noroc ca nu erau prea multe vapoare,ca acolo ramaneam!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm


Înapoi la Vanatoarea si Pescuitul Sportiv

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron