balti din jurul bucurestiului.balti din tara

forumul mincinosilor

balti din jurul bucurestiului.balti din tara

Mesajde SOD » Joi Iun 13, 2002 7:56 am

impresii despre baltile unde ati fost.locatii,taxe,conditii,absolut orice.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Iun 21, 2002 11:03 am

m-i s-a confirmat ca in Corbeanca exista o balta care va fi inaugurata saptamana viitoare care colcaie de peste.e a unui bogatan care a vrut initial sa faca crescatorie si sa vanda pestele,dar cand a bagat plasele acestea s-au rupt.
pe aceasta balta nu a fost permis pescuitul de peste 5 ani!taxa este de 1500000 lei pe zi si poti pleca cu cat peste scoti.paza este napraznica,inclusiv cu arme de foc de calibru mare.
revin cu detalii.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Iun 22, 2002 8:10 am

In primul rand felicitari SOD pentru forumul asta nou. Sa-l stapanesti sanatos.
In al doilea rand, da si mie o parere autorizata despre baltile din zona mea (Teleorman). Ai fost vreodata? Io nu-s mare pasionat de pescuit, da' stiu ca unchi-miu acu' vreo cativa ani, cand era mai tanar, se ducea frecvent si prindea cateva kilograme bune de peste intr-o zi.
Si am mai auzit cativa oameni care au zis ca baltile din zona Draganesti Vlasca ar colcai de peste. Tu ce zici?
Nasol ca acuma s-au basit toti cu taxe, cu paznici, si asta mi se pare mie o faza de tot cacatul. Iarasi, nu ma pricep, dar poate stii tu mai multe.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mar Iul 23, 2002 10:50 am

stiti ceva despre vreun loc de peste(balta) de pe langa sinaia?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Aug 24, 2002 1:32 pm

sa nu va duceti niciodata la Stefanesti.cu toate ca baltii i s-a facut reclama la tv,patronii sunt niste jepcari ordinari.in primul rand ca nu ai parte de linistea pe care o tanjim cu totii,zona fiind una intens traficata de masini de mare tonaj,peste nu e,se umbla la apa,pestele este hranit regulat.intr-un cuvat teapa!taxa este de 300.000.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Lupsanu

Mesajde 2PAC » Lun Aug 26, 2002 5:15 pm

Bai baieti am fost sambata la Lupsanu(c-am 80 km de Buc) in judetul Calarasi si m-am distrat super marpha (gratar,gacici )dar si peste singur am luat 6kg,de la ora 22 pana la 10.Intre 10si 22 nici sa va ganditi sa va duceti.Am dat la mamaliga(bomba) iar taxa este 150 mii lei.
Grab your glocks when you see 2pac
Call the cops when you see 2pac...
Avatar utilizator
2PAC
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Aug 26, 2002 6:17 pm

detalii,vrem detalii!pozitionare,taxe,conditii,capturi,specii.tot!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Colentina....un lac care va disparea in viitor

Mesajde Love2Fly » Mar Apr 22, 2003 12:43 pm

La marginea cartierului Colentina exista un lac....care se intinde si in Pantelimon, brazdeaza si com. Dobroesti. Aici, acum cativa ani exista o gramada de peste, acum din cauza deversarilor de deseuri, cauciucuri, masini, frigidere &stuff's nu mai exista peste decat ici colo.... Acum 5-6 ani ma duceam la peste si pescuiam cu cea mai neconventionala metoda de a prinde peste. CU BUTOIUL! Chestia era in felul urmator, luam un butoi de tabla, ii taiam fundul si intram cu el in apa(acolo unde era malul mare pe fundul apei si unde carasii se ascundeau)...si la un moment dat infigeam butoiul in mal, dupa care bagam mana si scotoceam malul de pe fundul butoiului(fara fund) si scoteam o gramada de peste mare cat palma....bine ca atunci cand ieseam aveam picioarele facute varza din cauza cioburilor, tablelor, frigiderelor, etc....dar merita...gustul de caras e unic.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Apr 27, 2003 12:56 pm

acum doo zile am fost cu tata la o balta situata la 3 km de Focsani,Mandresti ii zice.taxa este de 150 de mii si te lasa sa pleci cu cat prinzi.faza este ca nu mai fusesem niciodata acolo,nici eu nici tata si ne-am dus cam nepregatiti.adicalea,cea mai lunga varga era de 8 metri si lansete nu am avut deloc.chiar si in conditiile astea,am prins in 3 ore juma,peste 5 kg de carasel cat palma.daca eram pregatiti..........
langa noi era un domn care avea vergi de 14 metri si scotea crapceni unul dupa altul,intre 500 de grame si 2 kg.marti o sa ma duc din nou si o sa iau si lansetele cu mine.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde balrogu' » Sâm Iun 12, 2004 7:31 pm

Ultimele 2 ispravi/
-Gostilele incercat tot rezultat spre zero; noroc ca am avut asa o idee si am pus o lingura la shto si dupa a doua recuperare ...o marlita care a spalat rusinea; problema e ca am mai recuperat de v'o 300 de ori fara alt rezultat
-Moara Domneasca unde inceputul promitea ( seara si noapte super bine- dupa ce am adormit a plimbat 2 lansete de le-a dat jos dupa suporti io fiind in cort usor dus din pacate) dar unde dimineata vine paznicul si ne anunta ca balta e de fapt inchisa si atunci strange tot si hai la Hagiesti ca la pomu' laudat unde sa nu fiu rau am avut ceva activitate da' subtire cat sa nu mor de plictiseala ; oricum castigul mare e dat tot de aer si gratar si lichide cu pretenii!
Avatar utilizator
balrogu'
Junior Member
 
Mesaje: 439
Membru din: Dum Iun 06, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Mar Aug 31, 2004 11:40 am

Valter Mărăcineanu e numele unui sat la aproximativ 30Km spre Alexandria, pe stanga cum te duci din Buc. După ce iesi din şosea spre sat 6Km drum desfundat, dacă plouă e de rău..
Langă sat e o salbă de trei bălţi, taxa e de 250.000/pescar, dacă ai skilluri scapi cu 50.000 sau cu o sticlă de votcă.
in prima baltă, cea mai apropiată de sat, şalău, (chiar... se face timpu' lui!), in următoarele caras, crap şi ten.
momeli: nu folosiţi rame, sunt pline toate 3 bălţile de regine care vă vor inebuni dacă daţi la ramă!
randament bun au dat pufuleţii si expandatele la caras iar la crap şi ten porumb uscat.(in prealabil, neapărat momit locul!)
ideal de mers in timpul săptămanii, in weekend umblă la apă sau il hrănesc in exces, aşa imi explic diferenţele mari de captură!

Fir intins!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde catalin_arabu97 » Sâm Iun 02, 2007 8:52 am

am fost si eu la peste in comuna afumati si prima data cind mam dus mi sa spun ca sa bagat 9 tone de ciortan dar nu am prins , si nu ai voie sa prinzi ciortan mai mic de 1kg balta costa 60 ron pe zi , vreau sa imi8 spuneti si mie o balta la care sigur sa se prinda cum a spus "SOD " de aia din corbeanca revino te rog cu informati daca poti
catalin_arabu97
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 02, 2007 8:41 am
Localitate: bucuresti

Re: balti din jurul bucurestiului.balti din tara

Mesajde grigorash » Mar Iun 25, 2013 8:56 pm

foarte aprope de Bucuresti este Balta Fundulea 2, inca nu am ajusn anul acesta dar sigur o sa merg sa ma relaxez :)
grigorash
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Feb 12, 2012 7:59 pm


Înapoi la Vanatoarea si Pescuitul Sportiv

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator