din ciclul "partide ratate"

forumul mincinosilor

din ciclul "partide ratate"

Mesajde marian jan » Vin Aug 30, 2002 12:38 pm

am fost 5 zile la bunici prin ardeal si n-am prins nimic pentru ca Muresul era...namol,nu tulbure.nu puteai sa faci nimic.a prins un nene langa mine un clean de vreo 0,5 kg,in rest nimeni nimic.si acu vreo 2 saptamani cand in sfarsit am ajuns si io pe Olt crescuse apa si....tot asa.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 24, 2003 5:25 pm

bah,am fost acu 2 ani la o balta,de e la vreo 15 Km de Lehliu!ce sa zic,balta mare rau!am ajuns pe la 4 jumate si am zis ca il omor pe crap!Eram cu chelu,cumnata-miu!
muschii mei,nici nu aruncasem toate lansetele ca a si tras la una!jap,recuperez si era un ciortanas de vreo 600 de grame!
gata!il rup azi!am zis io!ete pula nene,ca in afara de ala,n-am mai luat nimic!
pe la 12,deja faceam concurs cu Chelu,care prinde mai multi bibani la undita,stiti,bibani d'aia de 5 cm.

in sfarsit,faza tare nu e asta!noi venisem la balta aia cu taxiul,cu unu de la Alfa taxi!si ast anu a vrut sa ne ia banii la dus,a zis ca ni-i cere pe toti odata la intors!i-am luat nr de telefon,tot ce trebuie!
pe la 1,deja aveam totul starns si i-am dat telefon aluia sa vina sa ne ia si omu zice ca ajunge in 40 de minute.
bai nene,pana pe al vreo 6 dupa amiaza am sta cu telefoanele pe el!nu mai nimerea balta!uitase drumul bai frate,dobitocu dracu!
in sfarsit,ajunge pe la 7 ,ne ia si plecam spre bucuresti!ne povesteste ca a intarziat deoarece s-a ratacit,a ramas fara benzina si nici nu avea bani la el!si ca a lasat roata de rezerva amanet la o benzinarie si ca abia apoi ne-a gasit!
ei,nu cred ca mai erau 10 km pana sa ajungem in bucuresti!deja era 8-9 seara!cand,deodata,zbiara asta :
-ba,roata de rezerva!
am inebunit instantaneu!am vazut negru in fata ochilor.evident,ne-am intors alti 100 de km,ca sa luam rezerva!
cea mai neagra partida de pescuit de-a mea!cea mai neagra!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Oct 08, 2003 12:06 pm

acum vreo luna am fost la Jianca cu mai multi tovarasi de balta.am dat toata noaptea si toata ziua.capturile mele au constat in.....tr-un caras pipernicit si nevolnic.astilalti au luat cap 5-6 crapi de peste 2 kg per cap de vita furajata si nenumarati carasi frumosi.muream de ciuda,imi venea sa-mi arunc toate lansetele in balta si sa plec pe jos acasa.
oricum,balta e buna si merita sa mai incerc odata.taxa e de 300.000/24h,indiferent cate scule ai.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Lun Noi 24, 2003 3:04 pm

Acum doua saptamani am fost la Moara Vlasiei pe balta.Un frigu dracului,de itzi venea sa crapi shi nu alta.Ma pregatisem de acasa cu vro trei feluri de mamaliga, rame,viermushi,peshtishori, nade shi alte minunatzii de-astea. La opt eram pe balta.Ala cu taxa ne-a zis ca nu o sa prindem nimic, dar noi, pescari inraitzi,"ia-ne domle banii".Pe la ora 13,00 am plecat spre Ploiesti inghetzatzi shi cu banii luatzi,am cumparat nishte peshte,am fiert o tzuica shi m-am culcat.
N-am avut parte nici macar de o trasatura!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Noi 29, 2003 12:34 pm

moara vlasiei a fost o balta excelenta pe vremuri.anul asta am avut acolo ceva capturi,dar numai la batz.lanseta a fost mobila,am carat-o degeaba.
o alta nota proasta a baltii este bradishul care face practic imposibila lansarea.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mar Dec 02, 2003 11:03 am

Intr-adevar,de cate ori am fost la moara vlasiei mai mult la batz am luat(chiar frumoshi ).Poate ca ash fi luat shi la lanseta,dar cand sa scot peshtele (daca aveam noroc)scoteam cate o radacina nenorocita.De cele mai multe ori am scos lanseta fara strune(cred ca am lasat vreo 10 pe fundul baltzii).
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

nashpa

Mesajde neplacutu » Sâm Sep 04, 2004 6:33 pm

:no: :no: :x [-X :bye: :rulz: :J partide ratate!!!!haideti in sighet si o sa aveti parte de partide ratate pina va saturati.PS-optionat pe raul iza sau pe tisa si apa e plina de peste.
neplacutu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 15, 2004 1:11 pm
Localitate: sighetu-marmatiei


Înapoi la Vanatoarea si Pescuitul Sportiv

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron