Din ce cauza s-au despartit Ghetto Dacii?

e bine !!!

Mesajde KOndamnat » Lun Feb 03, 2003 3:33 pm

mah... am fost in dumars dar Piele shi Deceneu, n-au aparut, nush din ce motive, maine ma duc la Piele sa vb cu el... oricum kextia buna e ca am vb cu Vexx shi ca s-ar putea sa ma ajute shi el cu ceva pt compilatzie... de Piele nu am reushit sa dau sambata in bukale, dar oricum piesa nu era gata... o tragem noi cat de curand... noi am tras o piesa pt compilatzia lu` Dj Undoo shi a ieshti binishor zic yo... las pah altzii sa aprecieze la momentu` oportun... oricum am auzit de la Kombat ca in aprox 1 luna se face lansarea la Proiectu Verde... vorbesc maine cu Piele shi va anuntz... pace !

p.s. adevarapper nu mi-a raspuns nika despre trupa ta !?
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Re: e bine !!!

Mesajde AdevaRapper » Lun Feb 03, 2003 10:29 pm

Initial trimis de KOndamnat
p.s. adevarapper nu mi-a raspuns nika despre trupa ta !?

Cu riscul sa-l supar pe Decret (iar facem un mic chat), am o mica intrebare S-a definitivat componentza pieselor Proiectului Verde?
KO-man: nu am inteles bine! "nu mi-a raspuns nika despre trupa ta !? " cine sa-ti raspunda??? Daca era vorba de mine, pls PM!
Respect!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

da mah !

Mesajde KOndamnat » Mar Feb 04, 2003 12:21 pm

da mah de tine era vorba... am scris yo greshit akolo.... daca ai o trupa shi vrei sa apari pe http://www.hiphopkulture.go.ro da-mi email la kondamnat@yahoo.com...
pace !
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

OK, man!

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 05, 2003 10:49 pm

Asteapta-te la un mail cu biography si cateva sampleuri zilele astea!
Numa'Bine!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

oka

Mesajde KOndamnat » Joi Feb 06, 2003 2:11 pm

bine mah ashtept mailu tau cat mai repede... pace !
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

mda...sau mnu...

Mesajde Gnom » Vin Feb 07, 2003 7:03 pm

dupa cele mai sigure surse Getto Daci nu se reunesc nu scot nimic si nici solo..deci "luati-va gandu si duceti-l undeva"........


Gnom
raparta
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Sâm Feb 08, 2003 8:11 pm

Gnom, care ar fi sursele alea asa sigure? What about Proiectul Verde?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

albumu lu vexx...

Mesajde genETICU » Joi Feb 13, 2003 7:33 am

Raspopitule-nu-tzi face probleme!!!materiale cu deceneu shi piele exista shi pah albumu lu vexx(care cred ca ar fi trebui sa fie albumu lor*vexx_piele_deceneu*)trupa lor cica s-a fi numit "m.e.c.o"-shtiam shi ce-nseamna da...am uitat :p!
Materialu lu vexx e terminat numa' ca n-o sa-l mai scoata decat cand se va intoarce din Japonia de la "studii"asta shtiu sigur pentru ca a fost cu cd-u dupah el la lansarea albumului lu' Raku-in mediu vitreg*
deci implicit..materiale ar fi numa' ca noi nu avem inca acces la ele..asta e mai nashpa!!!
Anyway..sunt shi yo de acord ca e cea mai tare piesa(a getto-dacilor)"nu ma potzi da jos"
Pacat de ei ca faceau super-treaba!!mai ales cand inca mai exista R.A.N.s-ul....
yo unu am aman2 albumele lor acasa....shi Daciada .shi Marea scofala!*cred ca ma pot numi fan!este?*
R.I.P-getto-dacii......
genETICU
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 10, 2003 4:52 am
Localitate: bwukale

Mesajde helguera88 » Joi Feb 13, 2003 4:49 pm

Pai si eu le am ... inseamna ca si eu sunt fan? :P
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Re: albumu lu vexx...

Mesajde AdevaRapper » Joi Feb 13, 2003 11:20 pm

Initial trimis de genETICU

Anyway..sunt shi yo de acord ca e cea mai tare piesa(a getto-dacilor)"nu ma potzi da jos"
Pacat de ei ca faceau super-treaba!!mai ales cand inca mai exista R.A.N.s-ul....
yo unu am aman2 albumele lor acasa....shi Daciada .shi Marea scofala!*cred ca ma pot numi fan!este?*
R.I.P-getto-dacii......

Visul meu in legatura cu Getto Daci era un clip la "Nu ma poti da jos"...ar fi fost fenomenal!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Feb 16, 2003 1:06 pm

Am facut ordine pe threadul asta...sa nu va mire absentza unor posturi...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Dum Feb 16, 2003 10:16 pm

Da mah shtiu ca trebuia sa fie albumu lu vexx,piele si deceneu,dar am vazut ca nu iasa nimic,nu se mai aude nimic si nu mai shtiam ce sa cred.Merci pt. informatie
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

eee ...kkt

Mesajde KOndamnat » Lun Feb 24, 2003 2:42 pm

genETICU sunt tare curios de unde draqu ai tu informatziile astea... ca mie Vexx nu mi-a zis nika... am vb shi cu Piele shi s-a cacat pe el de ras cand a auzit asha o minune... Vexx n-a mai inregistrat ceva de mult timp... cat despre Meco nici atat... iar despre plecarea in Japonia, a zis clar shi la YO ! ca a picat... eshti depashit total de evenimente omule... nu mai informa lumea aiurea... cu aberatzii...

uitatzi fratzilor ! credeatzi ca vorbesc aiurea cand va spuneam de mancatorii de kkt !!! ...nici vorba !

genETICU ashtept cu nerabdare reply'ul tau !!
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Lun Feb 24, 2003 11:44 pm

KO,nu te lua asa de el,asa stiam si yo pana nu demult,deci cacaturille astea de zvonuri exista.Eu aflasem chestia asta de la un asa zis amic a lu vexx.Bine ce esti tu sa ne tii la curent ca altfel,ar iesi un mare cacat
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

hmmm

Mesajde KOndamnat » Mar Feb 25, 2003 3:56 pm

mah... pah mine m-a deranjat faptul ca omu` era foarte sigur pe el de parca ar fi chiar Vexx in persoana... sunt shi yo tare curios de unde are informatziile astea !?

pace !
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Re: va spun eu

Mesajde foxu » Joi Feb 27, 2003 9:10 am

de la o sursa sigura ,mi-a zis asa:deceneu lucreaza i8ntr-un studio,ioio a plecat in spania si sa casatotit acola,dacian cu deceneu inca mai canta,iar restul sau lasat
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

looooooooool

Mesajde KOndamnat » Joi Feb 27, 2003 2:31 pm

de deceneu shtie toata lumea ca lucreaza al Urban Records cu K-Gula si Da Hood, de IoIo la fel... cat despre Dacian ma indoiesc... Romichete a avut o tentativa solo, dar a abandonat datorita calitatzii slabe...

...asta din surse si mai sigure :P
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

pentru KO-man

Mesajde genETICU » Mar Mar 25, 2003 3:39 pm

Verishorule -ca sa ma exprim asha.....intr-adevar am aflat shie eu ca deformez informatzia...am vb cu nishte tovarashi la hh resurection..shi m-a cam luat gura pe dinainte!!!
acum o sa-o ia pul@ pah dinainte cand o sa la vad gura....
shi apropo dak spui ca-s mancator de kkt....l-au rumegat altzii inaintea mea!!!
SCUZE "TUTULOR"PE CARE I-AM SUPARAT CU POSTU' MEU
"scuip vers energetic/genETIC get-beget getic/teorETIC ETIC/cuget din GENere/GENeros erETIC/GENiu GENtil cu GENa GENeratoare de GENocid/geogenic bionic,gigant cu origini in acid/ucid stereofonic orice intelect defect/in efect perfec/efectuez operatzii pe-orice cord infect"
NO WAR IN IRAQ
genETICU
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 10, 2003 4:52 am
Localitate: bwukale

hehehe !!!

Mesajde KOndamnat » Mie Mar 26, 2003 1:48 pm

genEticu eram doar nervos ca aud vorbe aiurea... acum ca te cunosc imi retrag cuvintele "mancator de kkt" :p

pace !
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Versuri

Mesajde Mamaitza » Dum Mai 20, 2007 1:54 pm

V-as deranja si eu cu o rugaminte. Are cineva melodia sau versurile de la "nu ma poti da jos"? As fi recunoscatoare daca cineva m-ar putea ajuta.
Mamaitza
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Dec 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Wicked01 » Mar Mai 29, 2007 1:48 pm

Am auzit si eu ca Deceneu nu avea bani de studio si ma enerveaza la culme ca parazitii iau 1500 euro pe un concert X(
Wicked01
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 29, 2007 1:29 pm
Localitate: Piatra Neamt

Anterior

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator