50cent

Mesajde Lärägë » Mie Sep 17, 2003 11:18 pm

mai intai in underground(acolo la ei) cu vro 4 albume pintre care unu superb Power of the Dollar,si diverse aparitzii pe mixtapeuri, dar aceasta banda dupa ce a vazut succesul albumului Get rich or die tryin, al 5-lea sau primu pe piatza au trimis scrisori de amenintzare la casa de discuri a rapperului

Smoker,care casa dicografica?despre ce vorbesti?
as vrea sa adaug la ce a zis n3aGabitz ca 50 a fost lansat de JMJ din RunDMC cu care avea si un contract JMJ Records (primul album "your life's on the line" l-a scos acolo,prin 96) dupa care in 99 a incercat sa scoata "the power of the dollar" cu Trackmaster (Columbia Rec.) dar nu a mers.whoo kid si sha money xl l-au facut cunoscut prin mixtape-uri,din 2002 are contract cu shady stii tu motivul de ce ales shady chiar daca i-au propus mai putini$$,cu shady a scos "get rich or die trying" (feb/06/2003).
Deci despre ce vorbeai tu acolo?
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde deianira » Joi Sep 18, 2003 12:09 pm

Mie nu-mi plac artistii de bani gata, genu' lu' asta, 50 cent care vad ca a devenit foarte comercial in ultimu timp, un fel de country boy gen Nelly. Si oricum: cine crede ca cel mai tare MC e eminem...

Ia sa nu ne mai gadile la ureche cu gramaticile lor de la tzara, p-astia ii auzi doar din masinile taranilor de cartier, nu stiu cum e pe la voi in cartier, dar la mine in cartier: asha e!
deep in thoughts, deep in trouble
Avatar utilizator
deianira
Junior Member
 
Mesaje: 78
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Joi Sep 18, 2003 5:52 pm

ooh,imi zici si mie cum clasifici tu comercialul si necomercialul?..
stii ca majoritate pieselor lui 50 au fost fackute de ceva ani de zile?si au ajuns abia acum la urechea alora ca tine care sar sa dea cu parerea.
P.S. imi zici si mie ce asculti tu in masina cand "rulezi cu 20 la ora" prin cartieru' "tau" frumoaso
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Arigo » Joi Sep 18, 2003 8:31 pm

Initial trimis de Da_Game

P.S. imi zici si mie ce asculti tu in masina cand "rulezi cu 20 la ora" prin cartieru' "tau" frumoaso


sunt si eu de cacat si ma bag in seama dar tare am o curiozitate:

cand tu rulezi cu 6k/sec pe net ce asculti ?
esti ca manelistii care zic ca asculta manele doar la "bairame" dar de fapt ies din casa o data pe an.

papa
i have a life, but dont really feel like living it,
so me and the internet are getting more intimate.
Arigo
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Apr 12, 2002 10:26 pm
Localitate: Bucuresti

......

Mesajde n3aGabitz » Vin Sep 19, 2003 12:55 am

ce usor se ataca lumea si ce reped sar romanii sa-si dea cu parerea despre lucruri unde sunt paraleli cu subiectul, dar ei "stie"! deja mi-e sila.

da_game nu te mai obosii frate...lumea e prea "destepti" pentru noi nu vezi. noi nu stim, "stie" altii mai bine...de la mii de mile..
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Quai D Orsay » Vin Sep 19, 2003 7:24 pm

50cent fAAAAKEER
am vazut secunda asta la stiri pa mtv


TZEAAAAAAPPPPPPPPPAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!

I GOT SHOT 9 TIMES!!!!!:mad:
are u really scared of the dark , now afther 10 years of therapy?
I GOT SHOT 9 TIMES!!!!X-(
so ...i heard u' ve got 2 tziuaua puppies sleepin with u because bitches are not always available...
I GOT SHOT 9 TIMES!!!!!
is it true that u can't go to the studio without mamma's milk in a 2l bottle?
I GOT SHOT 9 TIMES!!!!!!!!!!!!!!;P mooooom....I wanna suuuuck...



in alta ordine de idei ador 50cent ca artist si mai ales cum pronuntza BITCH ... orice fata ar trebui sa aprecieze un BITCH bine articulat

gnosa
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Vin Sep 19, 2003 10:35 pm

ca deobicei ne bucuram ca te bucuri singura de glumele care le faci (cred ca ptr tine..ca noi suntem mai prostuti si nu le intelgem).

te pup
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Sâm Sep 20, 2003 1:28 am

Quai D Orsay..:)
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

gabitzu,gabitzuuu

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Sep 20, 2003 9:21 am

de ce vb tu la pers I plural, aaa? ca spui ca " ne bucuram" bun...ar fi bine ca toata lumea de pe forumu asta sa rada de 50 cand isi falsifica biografia atat de prost ....dar sa afirmi ca " noi suntem mai prostutzi"....ar trebui sa -tzi ceri scuze ,vorbeste numa in numele tau si a restului de fani 50cent care au inghitzit strategia de marketing a lu 50 ... I GOT SHOT 9 TIIIMES! iar restu de fani care nu au inghitzit-o...eee inca unu care canta ca " ne vezi si pa atomic si la urmarire generala" si pa acasa la "Povesti adevarate" cu cabral in cada.


si gabitzu...tzi-am zis ca-mi place si eminem si 50cent si obie trice si grasu din d12 ...ma lasi si pa mine ...?
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Sâm Sep 20, 2003 2:06 pm

Quai D Orsay:
Vezi vreo1 fan 50 cent p'aici? eu nu vad nici 1,50 cent e subiectul aici intelegi?si in general ce explodezi asa in pula mea?
50 cent s-a luat de prea multa lume ca sa se fucka remarcat,prin ceea ce face nu exprima nimic,e confuz,si cu Smurf care-i faza?si cu g-unit care-i faza? scoate albumu sau nu? pleaca din g-unit sau il trimit aia sau pleaca banks sau ce dracu?am auzit ca si-a facut un tatuaj peste ala cu g-unit? curtis jackson, cine asculta asa ceva,cine cumpara asa ceva?cineva?
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Sep 20, 2003 2:36 pm

Initial trimis de Da_Game
Quai D Orsay:
1,50 cent e subiectul aici intelegi?si in general ce explodezi asa in pula mea?



uau s-a depreciat dolaru si a crescut pretzu la rapari, s-a scumpit 50cent...acu e 1,50cent

a... si nu vad bine?...:))))))

"explodez in pula ta"...?
....
"in general"...?
...
doamne nu-mi vine sa cred cat material de caterinca in numai 6 cuvinte.incredibil


a sii..un mic sfat prietenesc, de cate ori mai intrii pa forumu asta inainte de a posta, fa o favoare imaginii tale publice si mai citeste o data postu lu raspopitu topicul 50cent, pag 2.

si nu te mai lua da 50' .ca mama e fana. si mama asculta numa Maria Tanase, Nat King Cole si Sonata Lunii de Beethoven.
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Sep 20, 2003 2:40 pm

primul post...ala de sus de tot.sincer mai citeste-l.
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Sâm Sep 20, 2003 6:03 pm

Initial trimis de Quai D Orsay
primul post...ala de sus de tot.sincer mai citeste-l.

fetita cu fundite sau fara,tu ai auzit de offtopic?
daca cauti virguli,cratimi si gramatica mergi la scoala sau posteaza la aberatii :http://www.fanclub.ro/forumdisplay.php?s=&forumid=108 sau ... sau ..ai inteles? sau?

P.S.Sa traduc?..sau?.. lol
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Sep 20, 2003 7:21 pm

quai d'orsay...numai imi bat capul cu tine, nu ai decat sa traiesti in lumea ta in care crezi ca stii lucruri care defapt nu le stii bine. ok?

da_game: albumu g-uni nov. 4th! cine ii cumpara muzica lu 50 ? d-astia ca mine asa care apreciaza muzica hip hop, si care isi baga pula deobicei in hateri care nu au treaba cu conflicte da ei se simt bagati in seama.

ps: nu sunt fan 50! faptul ca imi place si muzica lui asta nu ma face fan. imi place si aerosmith...sunt fan si aerosmith?
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Sep 20, 2003 7:39 pm

offtopic da_game, am auzit atat de bine de offtopic incat mi-am distrus timpanele... offtopic...mi-ai trimis mesaj privat,scuze da io-s mai timida asha nu vb singura cu baietzii duri de la murder ink deci...mersi de compliment,azi nu sunt frumoasa c-am ajuns la 10 acasa...da, te iubesc daca am timp si chef ,da nu cu sufletu,scuze . da, am auzit de humor ,tu ai auzit de humoror?bun .mersi iar de compliment da chiar sunt ciufulita rau...te pup si io, paaaa :)))).....si ia zi chiar stii de humoror? :))))

nea gabitz,zi,bei ,chiar nu era falsificata biografia aia?c-asha zicea la stiri ...nu la stirile din lumea mea ,la stirile da pa mtv romania.io doar l-am citat pa "crainic" si l-am parafrazat pa Cris Rock.eu nu stiu nimic , recunosc.
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Sâm Sep 20, 2003 10:24 pm

n3aGabitz:
cred ca folosesti prea des cuvantu' hater,nu stiu cum faci tu,dar eu de obicei descarc muzica gratis,ascult,dupa care daca mi-a placut iau albumu,pentru ca respect munca si consider ca merita banii.
cine ii cumpara muzica lu 50 ? d-astia ca mine asa care apreciaza muzica hip hop
ma bucur ca apreciezi ceea ce face curtis jackson.
Intrebare..: aud la radio in da club,fug la taraba sa iau"SD-u" lui halfdolla,sa am si io pe ce da din "cur" 2 zile dupa care il dau la cos?
cat despre 50 ,nah,cand auzi ceva tip:eu am vandut 600 000 discuri in o saptamana-cine esti tu,eu sunt viitorul,eu sunt geniu nu mi-e teama de nimeni si nimic bla bla (sunt din "creatia" lui 50 frazele,nu-mi amintesc acum ce piese etc dar daca te intereseaza iti dau un copy ) deci ce faci?io personal ma cac pa disc chiar de mi-l da pa gratis,intelegi?
i got shot 9 times? pula mea,cred ca au tras cu aer comprimat sau pistol cu apa,fake, acum este erou,zeu ? etc?

parerea mea

P.S.Am observat ca sari sa-i aperi pe toti(sau ii apreciezi si respecti pe toti?),e destul ca cineva sa-si dea parerea despre un artist tu intervii cu opinia ta statica si bidimensionala,hateri bla bla ce pula? daca asta e cacat pt mine,sa fie ,daca gdacii sunt de cacat pt tine,sa fie
P.S.2.fara zambete,fluturas,lol
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

.....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Sep 20, 2003 10:35 pm

nu e zeu, este hip hop artist, si il iau ca atare. cand i-am cuparat cd-ul i l-am cumparat ptr muzica...nu ma intereseaza viata lui personala. nu ma bazez pe ce vad la mtv, ce citesc in reviste, ci pe ce ascult. de ce s-ar sa ii apar? nu s-ar sa ii apar, insa nu imi plac criticile care sunt bazate doar pe gusturi. daca tie nu iti place cineva anume, ok...nu tre sa maninci cacat, poti sa spui...eu nu ma bag mie nu imi place. dar vezi tu multi romani se simt bagati in seama, si simt ca tre sa isi dea si ei cu parerea. f. bine freedome of speech etc. dar vezi tu romanu e faimos ptr: invidie, barfa, jegmaneala...etc de aia ne si iubeste toata lumea prin alte tari...ptr calitatile noastre (sau ale majoritati), asa ca stimate user da-mi voie ca atunci cand un astfel de roman se trezeste bagat in seama, sa vrea sa isi dea si el cu parerea cand in mod normal e aberant ce spune, sa ii raspund in felul meu specific.

quai d'orsay: misto, data viitoare o sa iti bazezi sursele pe "vip" sau "libertatea". asa cum am mai zis-o crezi tu ce vrei mami. nici nu stiu de ce ma omor atata aici...poate ca nu ma pot abtine, in nici un caz ptr cei care imi dau dreptate in privat...care nu se obosesc sa va dea peste bot asa cum o fac eu, il au pe "Gabitz" sa faca asta.

deci eu am incheiat discutia si cu tine si cu da_game pe tema asta. vreti sa vorbim? ok...vorbim de altele...discutia asta poate duce la nesfarsit. tu mami esti cu ale tale cu miscarea "underground" din care nu te poate scoate nimeni, tu crezi ca stii tot. esti deja trecuta prin atata hip hop incat pula mea, cine te contrazice...e vreun putzoi (cazul meu). Iar Da)Game frate...tie iti place Ja rule, Murder Inc. etc. deci ce rost are sa ne certam degeaba? Si da eu sunt un distrus...care haleste tot ce e marcat cu Shady Records...un distrus, ratat de prin america...care crede si el ca stie cate ceva...si care defapt nici nu canta..doar se lauda pe net. right?

cool, un week-end placut la amandoi.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Sâm Sep 20, 2003 11:00 pm

n3aGabitz:
imi place,nu-mi place,ascult,nu ascult,pareri,forum intelegi?
tu vezi critica peste tot?daca nu-ti place parerea mea trebuie sa-mi dai peste bot?ca tu esti in america si stii mai bine?si parerea ta este deasupra tuturor?
ce dracu ca nu te inteleg
Vad ca te-a impresionat ca am scris Murder INC pe Location,pa tine si nu numai,pai sa stii ca incep sa cred ca esti fixat,am si eu frate albume marcate Shady,sa-ti dau lista?si de 50 am vreo 60 de mp3 in comp dar albumele nu le iau nici daca le dau pa gratis la semafor capisci?
si tie la fel un week-end cat mai placut
<< peace >>
P.S.astept sa scoti albmul tau,sa ascult si sa vad daca ma "luminez" si io ca pan acum te contrazici prea des ca sa-mi fac o concluzie despre conceptia ta de HH
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Sep 20, 2003 11:51 pm

deci vezi, ai boala pe 50 si asta se arata prin ceea ce zici tu. nu te pune nimeni sa ii cumperi sau sa primesti albumu pe gratis. de contrazis nu ma contrazic niciodata singur, ii contrazic pe altii. daca ti se pare ca m-am contrazis singur, reciteste ce am scris sau intreaba-ma. sunt atatia useri care scriu pe forumu asta, daca sunt eu asa de gica contra de ce nu ma iau de toti, si de ce sunt doar unii care mi se par ca vb aiurea in unele cazuri? si de ce nu isi baga toti pula mine daca sunt asa cum sunt?

cu albumul meu nu vreau sa iluminez pe nimeni (deci nu ma lua peste picior), vreau doar sa ofer niste muzica buna ptr toata lumea. Mesaje vor fii si directe si subiminale...care vor fii sau nu intelese (cum au toti cei care fac muzica de la biggie la michael jackson). insa nu inteleg de ce cineva ar incepe sa aiba boala pe cineva pt simplul motiv ca idolul sau are ceva cu persoana aia (Cazul tau, si numai nega ca nu iti place ja...scrie pe tine I Luv Ja's music). Greseala asta am facut-o si eu in 1998 cand imi placea 2pac si imi bagam pula in Biggie, fara ca macar sa fii ascultat ceva de la el, sau sa stiu toata povestea. Ei bine, dupa ce am ascultat Life After Death mi-am dat seama ca greseam enorm ca eram anti Biggie, deoarece acest om este un monument al hip hop-ului.

CA sa nu o lungesc in felul acesta am invatat sa le iubesc la amandoi muzica, si daca stai sa te gandesti tot conflictul lor a fost bazat pe o mare neintelegere si pe un orgoliu prostesc (intr-adevar una din partile negative ale lui 2pac). Dar vezi tu cazul lui Ja, cand ai un basinos care se crede gangster pe langa tine (Irv Gotti), normal ca ti se urca la cap si incepi sa aiuresti. Mai vine si Suge Knight care ptr niste reclama, si putina atentie ar face orice, si ii zice lu Ja...ur the new pac..etc pac ar fii umblat cu tine (pac i-ar fii luat glanda sa il auda pe ja cantand ca el, cum i-ar fii luat-o si lui master p si la multi alti "paci"). Deci ia in consideratie multe aspecte inainte sa incepi sa prinzi ura pe cineva. Este conflictul lor, nu al nostru. Unde mi-am pierdut eu respectul fata de Ja? Cand am vazut ca era impins de la spate sa faca aceasi muzica, aceleasi hit-uri gen "buble gum"...nu m-as mira daca primu sau al doilea single de pe albumu nou sa fie "Gangsta Bitch" feat. Vita. Dar la final nu e vina lui...e vina celor din spatele lui care...i-au distrus cariera. Cand a scos Love is Pain, era cineva...eram calare pe albumul lui, dar, sunt multe faze care s-au intamplat in care a aratat ca e a lil bitch...decizii care probabil la randul lor nu au fost luate de el, dar atunci cand esti supusul cuiva...iei ordinele indiferent daca iti plac sau nu. eu zic sa nu ne mai certam pe tema asta ca nu are rost, nu am nimic cu tine...imi pare rau ca intelegi gresit asta. iar felul in care ii zici lu eminem feminem este o lipsa de respect ptr muzica care o asculti. sunt curios care sunt criteriile pe care te bazezi cand iti bagi pula in eminem? cred ca sunt neintelegeri...lucruri care nu le intelegi si le ei deagata de la altii care au ceva cu el. cand am ascultat "my name is" am zis ce pula mea e cu idiotu asta ba, in timp am realizat ca e un geniu, dar ma rog cum sa vezi kestiile astea fara sa asculti albumele, fara sa ii studiezi tehnica si sistemele de rime etc, lucruri care nu se observ ca fan. nu in ultimul rand e muzica. insa nu conteaza nimic din toata astea, ptr tine e doar un bou nu? sau feminem.
ps: nu am zis niciodata ca vai sunt america ce tare sunt eu ma, asta intelegi multi gresit.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Dum Sep 21, 2003 12:09 am

nu te iau peste picior,4 real,astept albumul tau,cred ca m-am exprimat gresit cu "luminarea",ai idei bune si eu gandesc la fel dar avem si divergente e normal,cunosc bine termenul hater,nu am boala pe 50,cred ca am ascultat 80% din ceea ce scos,dar mai mult de 2-3 ori sa ascult o piesa marcata 50 nu pot,nu ma tine,
50% din creatia lui Ja este cacat in stare pura si in mai adaug ca cacatii ca 50 si Ja nu merita sa fie comparati cu pac si big.
daca ar fi sa aleg intre 50 si Ja ,aleg Ja parerea mea.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

stiam deja

Mesajde n3aGabitz » Dum Sep 21, 2003 5:28 am

hehe, man...eu nu i-am comparat cu nimeni, am dat un exemplu doar. si vezi dupa cum spuneam, alegi Ja Rule, ptr ca tie iti place mai mult Ja. Mie imi place 50? Ce propun = "Peace"

ps: inca ma tin in suspans cu your Location. Esti in Romania? Esti in Germania/Franta sau pe aici pe undeva?

ps2: daca Ja o sa rupa cu albumu nou, bravo lui, asta si vreau. Cu toate ca imi place 50 Cent, nu ii pun parte. Si repet eu cu Ja direct am prea putin...a facut unele gesturi care nu trebuiau facute fata de Eminem (si fisa) si fata de Dr.Dre. Daca avea ceva cu 50 sa zica de 50. Eu cred ca tu sau eu in locul lui 50 nu eram mai calmi tinand cont de toti factori care au provocat acest beef. Si repet...cu muzica lui Ja (pana la pain is love) nu am nimic...chiar acum ascult adaptarea lui la "Pain" a lui 2pac.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Dum Sep 21, 2003 10:47 am

si 50 in "how to rob an industry nigga" ce a facut?
si Em de ce se lua de moby si britney spears?
nu sunt gesturi si astea?
am auzit ca noul album Ja si albumul G-unit aveau aceeasi data de lansare,dupa care g-unit au hotarat sa schimbe data de lansare,motivul?Sa evite un battle de vanzari?
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Lun Sep 22, 2003 12:16 am

data de lansare pentru G-Unit este inca 4 Noiembrie. 50 Cent a confirmat asta in concertul din Danemarca care la avut last week. Nu am ascultat "How to Rob". Cat despre Moby, daca isi tinea gura inchisa poate ca nu isi mai baga pula in el Eminem. Iar Britney...sa fim seriosi man. Ce exemple sunt astea unde vrei sa ajungi? Ti-am sugerat sa inchidem subiectul asta...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

our love is in danger!

Mesajde deianira » Lun Sep 22, 2003 1:08 pm

Initial trimis de Da_Game
ooh,imi zici si mie cum clasifici tu comercialul si necomercialul?..
stii ca majoritate pieselor lui 50 au fost fackute de ceva ani de zile?si au ajuns abia acum la urechea alora ca tine care sar sa dea cu parerea.
P.S. imi zici si mie ce asculti tu in masina cand "rulezi cu 20 la ora" prin cartieru' "tau" frumoaso


1. comercial e tot ce se gaseste pe lista alora de la casa alba in planul lor de a americaniza (idiotiza) lumea . PUNCT

2. stiu multe despre 50 cent, dar le-am uitat repede cand au inceput radio 21 sa-l difuzeze in prostie si intru prostia romaneasca

3. io n-am masina si nici nu-mi doresc, doar daca e vreunu cu un opel tigra negru disponibil ... in care caz sa sara boxele in aer cu:........ ? nu, aa, cu: PATRICE!

(saian supa crew, dilated people...sa continui?)

RESPECT, YO! Si sa traiasca hh-ul balcanic!
deep in thoughts, deep in trouble
Avatar utilizator
deianira
Junior Member
 
Mesaje: 78
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:00 pm

cincizeci de centi?

Mesajde Kombat » Lun Sep 22, 2003 1:27 pm

:)... 50 poate mie nu mi se pare extraordinar sau paote nu imi place...dar el este hip hop....hmm faptul ca oameni precum dj premier dj muggs dr dre il apreciaza ...iar el la randul lui apreciaza oameni ca cei pe care i-am enumerat il face aproape de clasici...hmm si nu ma insel...
daca pe viitorul album 50 o sa auziti un beat semnat premier sa nu va mire...
pace ...si deshideti bine ochii pentru ca lumea nu a inceput si nici nu se va termina cu voi sau cu grupul vostru de tovarasi-iar ceea ce gandeste unul sau altul nu e axioma....ati citit iona?-marin sorescu....:)
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

:)

Mesajde Quai D Orsay » Lun Sep 22, 2003 3:01 pm

observ o schimbare in bine la nea gabitz ... a invatzat o noua tehnica atoironia...si este ushor mai conciliant,nu neaaparat tolerant.

mami...sa-tzi spun un secret,n-am pic de cultura hh. ma bucur doar ca l-am vazut pa keela keela la fatza si inca nu-vine sa cred ca e alb la ce voce are. as incepe un topic despre culturalizarea hh da iar nu posteaza dekt aia pe care ii platesc io:)

as mai vb despre mine si miscarea underground insa spre deosebire de altzi imi displace total sa deraiez subiectu in directzia mea,desi am ticu asta. e absolut penibil...vezi postul deianira...itzi vine sa plangi cate suflete ratacite

gabitz,nu ai intzeles de ce am inceput sa postez pa topicu asta. nu stiu nk de 50 cent in afara de ce am aflat despre el din muzica lui.ce potzi afla despre un om din muzica lui?despre un OM!nu despre un ARTIST! eu am vb despre omul 50cent! tu ai vorbit despre artist...scuze pt "!". eu am aflat despre 50 din muzica lui....ca OOOOOM ca e mama...mama ....adica vorba aia...i got shot 9 times. si dupa aia vin si te intreb pe tine ca baiat cultivat ce te declari si te cred... te intreb ce e adevarat din ce spune 50 despre el ? tu cum potzi stii ce e adevarat decat din biografia lui,biografia provided by casa de discuri pt fani, biografia falsificata pt http://www.punebotu.fani ( stiu ca nu esti fan)

eu nu am facut shto de calitatea muzici lui,eu am facut shto de lipsa de profesionalism in ce priveste fabricarea imaginii lui pt consum.faptu ca pui in versuri niste enormitatzi la modu...diseara fac jogging pa marte cu bob marley nu te face faker deloc, si fictziunea e o arta,insa deja daca scrii pa pagina ta da web ...azi lansez albumu cu dj premier si dupaia merg la jogging cu bob marley este chiar paranoia hai la joc...stare avansata.

aa,si combat...cum era bei,sfarsitu ala,ajungea pa o plaja cu un sir nesfarsit de guri de peste sau cu oglinzi care reflectau gurile de peste din care iesise el ... si nici macar nu fac pe inteligenta,nuuu
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Re: our love is in danger!

Mesajde AdevaRapper » Lun Sep 22, 2003 10:34 pm

Initial trimis de deianira

RESPECT, YO! Si sa traiasca hh-ul balcanic!

Si cel romanesc de ce sa nu traiasca?
PS: Am dat Geografia la BAC...
PPS: Pace!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

.....

Mesajde n3aGabitz » Mar Sep 23, 2003 1:05 am

quai: r u tryin to ask me on a date si nu stii cum

quai again: ok mami, daca tu intelegi ce intelegi din ce zice 50 de el. asa sa fie (ptr tine) ok? fiecare om cu principiile lui. punct. personal mi se rupe mie de el, dar de fiecare data cand eminem sau cineva de la shady se ridica (indiferent de calitate) romanii nostri sar repede sa pape ceva "cah".

kombat: omule...tie nu iti place eminem, pe irc ziceai "of ce ia facut timpitu ala blond lu 50". ce pula mea ia facut? piesele lu 50 de pe album (sau majoritatea) erau deja gata..si asa mai departe. nu au facut decat sa il promoveze, atat. si au facut a good job. nu stiu ce pula mea e cu 50 in Europa sau Romania, dar aici in US au facut o treaba beton. El ca artistit, nu ma astept sa zici vreodata ca iti place ceva din ce face, asa cum nu vei zice nici de eminem nici daca vreodata o sa iti placa ceva (din moment ce de 3 ani iti bagi pula in el...de fata cu multa lume....pula mea dintr-o data sa zici ca iti place....cum te-ar face pe tine kestia asta) deci...dar e ok, acasa in intimitate nu stie nimeni ce ascultam.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

?

Mesajde Kombat » Mar Sep 23, 2003 8:47 am

didnt get it.....eminem iz a good mc...dar il strica de multe ori negativele pe care canta...iti pot da exemplu de melodie-role model care imi place f mult la el...cat despre ce -i-a facut eminem lu 50...hmm..eu zic ca a avut o oarecare contributie...poate ma insel ca nu am vb cu el sa-l intreb de situatie...
da pula ema...asta e ..suntem oameni si ne mai inselam
pace
ps: mdeah ...mai vroiam sa zic ceva da ma abtin:)
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

mda

Mesajde Quai D Orsay » Mar Sep 23, 2003 9:24 am

gabitzu a invatzat sa faca sto...sau mai nou se crede si macho

oricum recunoaste...te-am intrebat ceva f punctual si la obiect...tzi-am mai si reformulat intrebarea...ce mai vrei? recunoaste ca nu prea potzi sa comunici eficient.a comunica =a recepta mesajul ,a-l decoda,a-l citi,a-l intzelege,a reactziona la el,a avea disponibilitatea de a te cobori la nivelul emitzatorului si a-i raspunde folosind acelasi limbaj clar si la obiect .
tu ai picat testul de functzionare de la al 2-lea pas,cel al decodarii mesajului...se pare ca nu vb aceeasi limba. io vb serios cu tine de cand scriu pa forumu asta iar cand nu o fac, fac sto de tine iar tu intzelegi ca vreau sa ask u on a date...inca mai cred ca ai glumit.o gluma f buna de altfel.

am incheiat discutzia,multzumesc.

traiasca 50cent sau cu alte cuvinte...let him live.
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator