>AGRESIV<

Mesajde dan83euthanesia » Sâm Feb 05, 2005 2:54 pm

bah nu poti sa te kaki in gustul omului! ce i-ti place tie poate urasc eu! asa ca nu i-mi povesti ce am eu de invatzat ca gusturile nu se invatza!mai bine i-ti vezi de curu tau si uitate la tine si la greselile tale!crede-ma e mai bine asa...si acum hai stop that! aici e vorba de Agresiv nu de baxter etc. no sa mai raspund la kkturile astea....daca vrei sa te iei de cineva dute pe alt thread si fa acolo galagie...
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde icspatrat » Sâm Feb 05, 2005 5:24 pm

'83 e anul in care te-ai nascut? (pt autorul topicului)
am si eu o intrebare pt trupa agresiv ... unde au cantat in bucuresti prin cluburi? si cu ce ocazie..ca desi stau in orasul asta si freceventez toate chestiile hip hop de multi ani, acum pe net aud prima oara de voi
icspatrat
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Dec 06, 2004 10:22 am
Localitate: mission completed

Mesajde dan83euthanesia » Lun Feb 07, 2005 2:37 pm

da (pt autoru´ ultimului post pe thread)
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde hardbeat » Lun Feb 07, 2005 6:50 pm

icspatrat, n-are rost sa te obosesti sa cauti Agresiv decat vrei sa asculti inca o copie BUG Mafia/La familia, care bineinteles ca e mai proasta(ca orice copie). Nu ma mai obosesc sa comentez negative sau versuri ca nu merita efortul.
ps: hai c-am ascultat si eu baxter ceva mai atent(Din nou si Cine vine cu mine din nou) si tre sa recunosc: negative bunicele(cam prea a la Snoop la cea de-a doua piesa). Din pacate atat pentru ca versurile sunt infecte(ca de obicei).
ps2: de cati ani esti dane in germania de ti-ai uitat limba materna? sau te pomenesti ca n-o stiai prea bine nici inainte sa pleci?:)
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Lun Feb 07, 2005 8:37 pm

Sfat (daca imi permite nea` Dan) pt cei de la Agresiv (din cate stiu eu ... mai exista ca grup... doar ca s-au inmultit): posturile acestea semi-analfabete de aici (ale "sustinatorilor", mai ales) + linkurile care nu functioneaza nu pot decat sa va ingreuneze procesul prin care treceti spre a va forma o imagine.

In rest... Good Luck...
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Lun Feb 07, 2005 9:50 pm

*crazy felina am deschis topicul asta sa ii ajut pe baietzii de la agresiv si asta o so fac daca i-ti place sau daca nu! parerea ta nu este de importantza daca nici nu ai curaj sa-mi zici fatza in fatza ca sunt un semi-analphabet! fato daca ai trecut prin ce am trecut eu atunci da-mi un mesaj....nu zic ca esti o persoana mai rea sau mai buna dar tu i-mi pui eticheta si ma dai analphabet...cum poti sa zici ca drumul lor se ingreuneaza numai ca nu merg linkurile etc.???vrei sa zici ca ajutorul meu e de kkt??nu uita: eu am descis threadul asta , eu am fost ala care ia facut pe baietzii de la agresiv sa vin aici, eu am fost ala care lea oferit ajutor fara nici o conditie,eu am bagat piese cu ei pe pagina mea! ce ai facut tu pt eii pina acum?undei ajutorul tau? e greu sa ajutzi dar e ushor sa faci critica!i see i see...daca ai sugestii mai bune si vrei sa ii ajutzi atunci scriele un mesaj privat,cred ca o sa se bucure! pt tine : du bist ne ignorante muschi und ich scheiss auf deine meinung und zwar mit anlauf...
____________________________
despre LINKURI vreau sa-mi cer scuze dar mai am de lucrat la pagina mea si la designul nou!pagina va fii gata in curind asa ca o sa bag niste piese cu AGRESIV pe ea si o sa dau linkul aici cind va fii gata pagina!
_____________________________
heardbeat eu am crezut ca tu stiai ce cinta si cum cinta don baxter cind ai tipat ca el este varza...acum te intorci si recunosti....ignoratntule! mai bine te informerzi inainte si dupa aia i-ti dai cu parerea...si lasai pe altii sa i-si fac si eii singuri parerea despre agresiv si nu ii eticheta asa pe baietzii de la agresiv...ai ascultat macar citeva piese cu eii?? sau iara tipi pe aici aiurea???
______________________________
ACUM despre AGRESIV : (informatiile le am de la baietzi) grupa veche AGRESIV nu mai exista...totusi eii au ramas inpreuna si fac mai departe muzica...proiectul urmator de la AGRESIV PRODUCTION va fii Albumu lu' Jerycho...
______________________________
daca avetzi mai multe intrebari atunci intrebatzi si nu mai tzipatzi pe aici aiurea...si OK vad ca suntetzi atit de desteptzi sa va da-ti seama ca nu mai pot sa scriu asa de bine pe limba romana !suntezi si asa de tolerantzi sa acceptazi factul asta si sa va vedetzi de treaba voastra??? salut
AGRESIV PRODUCTION in curind....
ps:lasati offtopicurile
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde hardbeat » Mar Feb 08, 2005 12:26 am

pai sa stii ca am ascultat de cateva ori baxter pe la tv sau prin regie pe la prieteni da' dupa primele versuri nici nu ma mai chinuiam sa-l aud ca nu obisnuiesc sa-mi stric urechile cu tot felul de magarii cartieriste de doi bani.
am ascultat "unitate" si "motive". parerea mi-am spus-o mai sus si mi-o mentin: jalnic!
nu mi-ai spus de cand esti la Berlin:)
era sa uit: daca vrei s-asculti hip-hop meserias facut de debutanti, incearca linku' de mai sus la HadesRecords si downloadeaza compilatia Mortal Kombat 2 (incerc si eu sa te pun pe drumul cel drept da cred ca ma lupt cu morile de vant)
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Mar Feb 08, 2005 11:04 am

*heardbeat drumul drept e drumul meu! nu are sens sa-mi i-mi zici ce i-ti place tie! anyway ! piesa "unitate" nu e buna si ca sa stii piesa aia e foarte veche! baietzii au facuto la virsta de 15-16 ani! poate le mai dai o sansa si te uiti pe pagina mea cind va fii gata!acolo o sa gasesti piese mai noi si mult mai bune! sunt de 10 ani in Berlin!totusi mersi pt. sugestia ta cu Hades dar cunosc brigada Hades si nu-mi place!salut
AGRESIV PRODUCTION iN CURí‚ND
"BUCURESTI pe Viatza"
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde nea|tzu » Mar Feb 08, 2005 11:54 am

In primul rand vreau sa va spun ca nu e bine sa judecatzi o formatzie dupa alte formatzii , daca o sa ascultatzi Agresiv o sa va da-ti seama ca au un stil mai APARTE , deci nu e cazul sa-i comparatzi cu ceilaltzi care sunt pe piatza , in al 2-lea rand ar fi mai frumos sa da-ti niste sfaturi daca credetzi ca ia-ti putea ajuta cu ceva , chiar daca nu prea cred c-au multa experientza si se pricep la ce fac , dar totushi mai bine e un sfat aruncat decat o vorba de kkt . Se vede ca nu prea stitzi ce inseamna sa lucratzi pentru o piesa si sa prinda la lume , e chiiar munca , si sper sa invatzatzi sa apreciatzi munca omului chiar daca nu va place .
nea|tzu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 03, 2005 9:29 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nea|tzu » Mar Feb 08, 2005 12:08 pm

hardbeat sincer sa fiu nu stiu de ce incerci sa faci valuri pe aici si sa de dai mare cunoscator , pacat ca ai impresia ca tu ai ales drumul ce-l drept , daca nu ti-ai dat seama tu ai ales drumu altora , tu traiesti dupa piesele altora , dupa realizarile altora daca nu ti-ai dat seama , macar baietzii de la Agresiv si-au ales drumul lor , si fac piesele lor cu ideile lor problemele lor , unde chiar se regaseste toata lumea , tu o sa fi toata viatza un Rapper printre Rapperi in schimb persoanele care n-au idei fixe o sa faca parte din Miscarea Rap-u-lui in care traiesti tu ca un Simplu Rapper si atat .
nea|tzu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 03, 2005 9:29 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde hardbeat » Mar Feb 08, 2005 2:18 pm

in primul rand, nu sunt un rapper, intamplarea a facut sa ascult si rap(dar rap, nu prostii) si sa-mi placa. in al doilea rand, faptul ca muncesti la piese nu-ti da dreptul sa nu fi criticat pentru ca nu toti cei care muncesc o fac si bine. si-n al treilea rand si ultimul, m-am saturat de semianalfabeti asa ca asta-i si ultimul post de pe threadul asta.
____________________________________________________
"Prea sictirit de-acei mc ce au cuvinte vide
Prea satul si de mintile lor stupide"(KaTaNa)
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde iova » Mie Feb 09, 2005 1:59 pm

sunt noua p aici asea c nu voi spune multee decat ca am auzi d baietzii de la agresiv siii nu comentez fiindca au talent intradevar

____________________________________________________________________

make Love
iova
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 08, 2005 5:38 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde iova » Mie Feb 09, 2005 2:54 pm

oricum as vrea s aud mai mult(e) d ei


iar pt dan este d apreciat gestul tau
iova
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 08, 2005 5:38 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde dan83euthanesia » Mie Feb 09, 2005 3:10 pm

mersi Iova :)) o sa auzi in curand multe de la eii! promit ;)ma grabesc cu pagina mea! EUTHANESIAAFTERLIFEENT COMING SOON! AGRESIV PRODUCTION íŽN CURaND
Bucuresti pe Viatza....
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

fara titlu

Mesajde ShopirlaMoro » Joi Feb 24, 2005 9:17 am

bai nene eu ii cunosc pe baietii de la fostu agresiv,intradevar pe jericho mai putin dar pe cealalta jumatate din agresiv,si anume pe vlad il stiu bine de tot.baietii sant ok ce faceau ei inainte suna super bine,pacat ca sau separat ca trupa,intradevar acum se lucreaza la solo-ul lui jericho,am ascultat ceva si suna super bine.a,apropo nu e o alta trupa gen mafia/la familia.sant originali,ma rog ereau,dar acum jericho solo e original si decat sa-i judecati pe cei care incearca sa faca ceva cu puteri proprii si sa tina miscarea,mai bine uitativa la RACLA care ar trebui sa fie ceva clasic si sub influenta tiganului de conect-r calin rimaru s-a stricat prelund piesa lui Twista.asa ca pace agresiv.bafta jericho."Tarfa a plecat,nu raspunde la telefon"

si bai sa stiti ca agresiv au avut o groaza de cantari ,mai mult afara din capitala,ca aici in bucuresti sant stransi toti ignorantii de doi lei.respect pt cei care incearca sa faca ceva pt rap-ul romanesc.care are nevoie de ajutor sa imi dea un mail ca mi-am facut studio calumea.vlad de la agresiv stie!!!!

a si inca ceva ,nu am nevoie de banii unor copii ce vor sa faca rap,sant bucuros ca ajut miscarea.pace all.

dan merita tot respectul meu!si nu numai al meu al tuturor celor ce asculta rap.

nu stiu cati dintre voi au ascultat" Bina ati venit la show" sau "MC Jericho" semnate "agresiv"(daca nu le ati ascultat ar trebui sa faceti rost de ele)sant super tari si nu numai toate sant ca lumea dar astea imi plac in mod special.Pe "mc jericho" chiar ma regasesc partial.Jericho are un timbru vocal de milioane e unic printre raperi.AAAAAaaa si piesa"Iar imi vine rau" la fel super tare,oricum nu le mai stiu pe toate ca a trecut ceva vreme de cand au facut cei de la agresiv piesele astea.azi cand plec de la servici ma duc acasa si bag direct agresiv sa sara blocu pe bitul lui vlad aka teapa de la fostu agresiv.bafta jericho in solo,suna bine pana acum poate ne mai vedem pe la supremu.
ShopirlaMoro
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 24, 2005 8:59 am
Localitate: unde imi e locu"

Mesajde ShopirlaMoro » Joi Feb 24, 2005 9:20 am

si bai sa stiti ca agresiv au avut o groaza de cantari ,mai mult afara din capitala,ca aici in bucuresti sant stransi toti ignorantii de doi lei.respect pt cei care incearca sa faca ceva pt rap-ul romanesc.care are nevoie de ajutor sa imi dea un mail ca mi-am facut studio calumea.vlad de la agresiv stie!!!!
ShopirlaMoro
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 24, 2005 8:59 am
Localitate: unde imi e locu"

Mesajde ShopirlaMoro » Joi Feb 24, 2005 9:22 am

a si inca ceva ,nu am nevoie de banii unor copii ce vor sa faca rap,sant bucuros ca ajut miscarea.pace all.
ShopirlaMoro
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 24, 2005 8:59 am
Localitate: unde imi e locu"

Mesajde ShopirlaMoro » Joi Feb 24, 2005 9:25 am

dan merita tot respectul meu!si nu numai al meu al tuturor celor ce asculta rap.
ShopirlaMoro
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 24, 2005 8:59 am
Localitate: unde imi e locu"

Mesajde ShopirlaMoro » Joi Feb 24, 2005 9:35 am

nu stiu cati dintre voi au ascultat" Bina ati venit la show" sau "MC Jericho" semnate "agresiv"(daca nu le ati ascultat ar trebui sa faceti rost de ele)sant super tari si nu numai toate sant ca lumea dar astea imi plac in mod special.Pe "mc jericho" chiar ma regasesc partial.Jericho are un timbru vocal de milioane e unic printre raperi.AAAAAaaa si piesa"Iar imi vine rau" la fel super tare,oricum nu le mai stiu pe toate ca a trecut ceva vreme de cand au facut cei de la agresiv piesele astea.azi cand plec de la servici ma duc acasa si bag direct agresiv sa sara blocu pe bitul lui vlad aka teapa de la fostu agresiv.bafta jericho in solo,suna bine pana acum poate ne mai vedem pe la supremu.
ShopirlaMoro
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 24, 2005 8:59 am
Localitate: unde imi e locu"

Mesajde ShopirlaMoro » Vin Feb 25, 2005 3:38 pm

dane nu il asculta pe vlad ca mia zis ca tia spus sa pui punct dar eu sant de alta parere
ShopirlaMoro
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 24, 2005 8:59 am
Localitate: unde imi e locu"

Mesajde dan83euthanesia » Vin Feb 25, 2005 8:52 pm

shopirla la primu post al tau pot sa rapund ca: o sa bag exact piesa aia "La show" pe pagina mea asa ca lumea o sa auda despre ce e vorba , nu trebe sa-si fac rost! la postu' doi pot sa zic ca daca vlad zice sa pun un punct atunci o sa pun un punct!numai eii stiu ce planuri au in cap asa ca nu o sa-mi bag botu in borcanele lor , am zis ca vreau sa ii ajut ,asta nu inseamna ca o sa le zic eu lor ce sa fac sau cum sa fac...;) intelegi? dar ma bucur ca i-ti place si tie agresiv ca mine...sa vedem ce ne aduce jery cu albumu lui...eu deabia astept sa ascult albumu...despre bucuresti si toti ignorantzii pot sa zic ca asa este mereu la capitala...aici la berlin e lafel! cel mai bine e sa-ti vezi de drumu si capu tau si sa nu te bagi in discutiile alea de 3 lei..hai salut frate...agresiv si bucuresti pe viatza....
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde dan83euthanesia » Vin Mar 04, 2005 10:55 pm

deabia am reusit sa bag piesele AGRESIVilor pe pagina mea!sunt piese beton!calitate este respecatibla daca ma gindesc cum sunt comprimate! deci nu sunt mai mari decit 1.8mb !! sunt 3 piese din anul 2003! le gasitzi aici >> http://www.euthanesiaafterlife.5de.de << la sectia media !piesele agresivilor sunt ultimile 3 piese la player, primele 12 melodie sunt niste negative facute de mine care nu sunt mai mari decit 300kb fiecare! playlista player-ului inca nu merge! noroc! astept parerea voastra despre piese si negative ori aici sau pe pagina mea!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde dan83euthanesia » Dum Mar 13, 2005 5:07 pm

vreau sa imi cer scuze daca piesele Agresivilor nu au mers cum trebuiau sa mearga!Sper ca acum totul este in ordine si merge!Acum am gasit si un webhost pt pagina mea fara reclama si care merge mai repede!astept parerea voastra despre piese si etc.! daca piesele Agresivilor nu mai merg , atunci inseamna ca klickurile pt o ora au ajuns la limit! o sa caut un webhost fara klicklimit! Klicklimitu´ asta e numai la piese! La site si negative nu exista klicklimit/h!Si daca va intrebatzi de ce au piesele klicklimit atunci va raspund ca singuru webhost unde am reusit sa bag piese mai mari decit 1mb a fost geocities si geocities are klicklimit!salut! Bucuresti pe Viatza....
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Idontdodrugs » Dum Mar 27, 2005 5:23 pm

yo am auzit de agresiv acu vreo 2 ani jumate ..l-am si cunoscut pe Bibi dak imi aminesc bine..am cateva melodii mai vechi de-ale lor ..erau oki...
Idontdodrugs
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mar 27, 2005 5:19 pm
Localitate: Dr taberei

Mesajde dan83euthanesia » Mie Apr 06, 2005 3:49 pm

ma bucur :)) si ma bucur ca ai scris pe aici !!!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Laura Ciornei » Vin Oct 28, 2005 2:01 am

Hei, Jerycho!
Cum o mai duci? Faceam niste cautari pe net pt un proiect la scoala si mi-a trecut prin cap sa vad ce se mai aude de Agresiv.
Exista pe undeva piesa "Unde Esti"? As vrea sa am link-ul.
Am sa vin in Romania la iarna pt o luna; poate ne mai vedem si noi. Intr-o zi, dupa ce ma voi linisti cu scoala si cand imi voi permite sa pun niste bani intr-un album voi face si eu ceva cu viata mea!
Daca vrei, scrie-mi la laura_ciornei2000@yahoo.co.uk
Take care!
Laura Ciornei
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 28, 2005 1:46 am
Localitate: Canada-Toronto

Anterior

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator