BUG Mafia vs. Parazitii

Re: pai ce sa spun....

Mesajde Raspopitu » Mie Feb 05, 2003 11:46 pm

Initial trimis de Neddy
Shi nu ar trebui sa comparatzi mafia cu parazitzii ci mafia cu muishtii aia de la racla.Or canta ei cel mai bun necomercial dar ar fi mai bine daca sh-ar tzine nasu
in treaba lor.



Muistii aia de la racla(parerea ta),auzi tu chiar crezi ca "aia" de la racla is muisti,de ce?Pt ca sunt mai destepti ca tine,pt ca nu intelegi nimic din muzica lor,pt ca iti ataca idolii si iti dai seama ca au dreptate,pt. ca ei canta despre viata la modul general(despre probleme societatii),pt ca nu isi baga p... in tot si pt ca au ceva nou de spus la fiecare album,nu ca mafiotii care imi canta toata ziua de pantelimonu' lor.Mafia nu face nimic nou de la primul album.Pt cei ce spun ca Mafia si Parazitii reprezinta hh in Romania se inseala.Aceste 2 trupe vand cel mai muult,asta nu inseamna ca sunt cele mai bune.Intre Mafia si Parazitii,Parazitii mult mai buni.Pacat ca "loveaua prosteste"(vezi irefutabil)


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde ckride » Joi Feb 06, 2003 12:03 pm

Raspopitu da-te-n pizda matii. ok, RACLA sunt buni. De acord. Da ce ai spus tu ca BUG nu s-au schimbat deloc de pe primul album si pana acum... pula mea, mi-e sila sa cometez, ai ascultat primul album macar ? "Pantelimonu lor" ... ce tupeu peleu, e la fel ca faza "baietii mei asculta dor hh si manea", si o sa-l copiez putin pe decret aici, dar v-ati obisnuit sa bagati chestia asta cu pantelimonu in fata de fiecare data. M-am saturat. Relax... nimanui nu-i pasa de parerea voastra.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Raspopitu » Joi Feb 06, 2003 10:21 pm

Daca nimanui nu ii pasa de parerea noastra de ce te ataci?HA?
Oricum imi place ca sunteti asa recalcitranti,la cel mai mic atac asupra voastra incepeti si injurati in stanga si dreapta.Daca tie nu iti pasa de parerea mea de ce raspunzi la provocare,de fapt nu a fost provocare,am zis ce am gandit si vad ca nu va convine.Bine mah lasa,o ingropam si pe asta ca nu are rost,fiecare cu ce poate


Numa bine


P.S Am ascultat!
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Joi Feb 06, 2003 10:35 pm

Neamtzule, consider ca Raspopitu are dreptate cu caru' si sari degeaba pe el de parca ti-ar fi dat un pumn in fatza! Desi sunt si eu fan Mafia, sunt de acord cu ce a zis! In afara de sound si de versurile mai ingrijite (pentru ca au acumulat experienta), subiectele de talk sunt aceleasi deja monotone din punctul meu de vedere. Evident, apoi au dat peste bani si au inceput sa cante despre tarfe si limuzine, dar asta se mentine in linia initiala!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sadox » Dum Feb 09, 2003 2:03 am

Vad cah o parteh din aha zishii baietzi da cartier(yo n-am nimik cu ei sa nu se intzeleagah greshit) se apucah de muzicah numa asha ca sa-shi laude cartelu' lor in sus shi-n jos,ca ce tari sunt ei cand yes prin cartier etc. etc fara sa aibah prea mult habar de muzica shi cultura hh.Buuun shi-acum sa ne intoarcem la oile noastre :Parazitii vs B.U.G mafia.Pai first of all para sunt mai tari in gura decat bug de-o vreme buna incoaceh,pe cand mafia vb. tot timpu de cartier fetitze alea,alea.Daca ar fi sa faca un freestyle parazitii cu mafia cashtigatori ar ieshi.....(shtiti voi prea bine cine).In concluzie shi la urma urmei rap-u la noi incepe sa prinda contur shi formatziile de kkt se duc la fund.Pace!!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 12, 2003 11:40 pm

Initial trimis de sadox
Daca ar fi sa faca un freestyle parazitii cu mafia cashtigatori ar ieshi.....(shtiti voi prea bine cine).In concluzie shi la urma urmei rap-u la noi incepe sa prinda contur shi formatziile de kkt se duc la fund.Pace!!

Ar fi super interesant un freestyle battle intre ei! Chestia e ca nu cred nici pe unii nici pe altii buni la freestyle!
Parerea mea!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Feb 12, 2003 11:50 pm

In materie de freestyle cred ca si parazitii si mafiotii is varza.Parerea mea



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde sica » Joi Feb 13, 2003 10:58 am

de ce mah, nu cred. De Mafia, nu shtiu poate Tataee ar face ceva, da' Parazitii cred ca ar baga un Freestyle de ala salbatik, ca-s buni de gura, chiar cred ca sunt tari la FS.
Am auzit pe undeva un mp3 cu un freestyle de-a lui Grasu' XXL..parca erau ceva texte cu sens pe acolo, doar ca un cuvant din 3 era "pula". Da mi-a plakut.

Pe cine din ashtia mai...i-atsi auzit facand freestyle??
..capu sus
sica
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Mar Apr 09, 2002 12:35 pm
Localitate: Rep. Moldova

Re: B.U.G. Mafia vs. Parazitii

Mesajde andrytza » Joi Mai 08, 2003 7:10 pm

Initial trimis de bebe_cub
Mah fratilor eu nu pot sa inteleg o chestie. De ce pula mea castiga teren in fata baietilor mafioti cei de la Parazitii. De ce plac handicapatii astia?

doua cuv: MAFIA RULES!!!indiferent de ce spune lumea
iar parazitii nu stiu de ce sunt chiar asa de bagati in seama!
andrytza
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 29, 2003 2:38 pm
Localitate: galati

Re: Re: B.U.G. Mafia vs. Parazitii

Mesajde AdevaRapper » Joi Mai 08, 2003 9:42 pm

Initial trimis de andrytza

iar parazitii nu stiu de ce sunt chiar asa de bagati in seama!

Pentru ca sunt mai activi, mai prezenti, si au rime care plac oricui.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Joi Mai 08, 2003 10:36 pm

... io unu nu prea cred ca ai cum sa compari parazitii cu mafia pt ca (virgula) canta doua stiluri diferite !!
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

muie

Mesajde Gyno » Joi Mai 08, 2003 11:14 pm

ce pula mea ma , va luati mereu de bug si de parazitii ah ? ca nu stiu sa fac battel ca nu canta bine , ca asa ca isi lauda cartieru .. ce va fute grija lor mah ,, dc santeti asa interesati mah de ei ah ???// ca ii ascultati .. racla cre ca asculta bug mafia non stop ,, ca asa au si ei idei pt album ... mi-am dat seama la ceva .. ori sante-ti prosti cu battelurile care le vretti de la bug mafia sau parazitii ori a-ti vazut de prea multe ori 8 mile
Gyno
 

Mesajde ckride » Vin Mai 09, 2003 1:28 pm

apropos de battleuri. Ce MC din mainstream ati vazut sau ati auzit sa faca un freestyle ? nu doar din tara, din state, de oriunde... deci cine mananca cacat din nou ?
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde expirat » Vin Mai 09, 2003 2:09 pm

din punctul meu de vedere Parazitii sunt singura trupa de Hip-Hop romaneasca care spune ceva....
mai exact, eu nu sunt un fan hip-hop, ascult f. multa muzica de toate genurile (exclus manele, Animal Chix si alte de-astea), am ascultat si Mafia, La Familia etc....
singurii care m-au impresionat au fost Parazitii, drept urmare le-am ascultat toata discografia...mi-au placut versurile in special, la fiecare melodie pe care o asculti te pufneste rasul de ce le caca mintea, sunt geniali....
ce nu mi-a placut a fost faza aia cu "baietii mei asculta doar hip-hop si manea" si faptul ca se bat cu pumnii in piept cu anti-playback si ei au f. multe melodii "inspirate", sa nu zic altfel...
superbine suna si colaborarile cu Adi Despot si cu Andrei Gheorghe...
pe partea cealalta Mafia, La Familia au un mesaj f. apropiat de manele: fata mea da din popou, am bani, am lovele, sunt jmecher, baietii mei, etc... chestii care mi se par penibile...
http://www.expirat.org - Club Expirat - balamuc organizat
expirat
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Mai 08, 2003 11:28 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ckride » Vin Mai 09, 2003 5:41 pm

expirat, cred ca tu te identifici cu nickul. Dar avand in vedere ca nu esti hher esti iertat... e ca si cum as incepe io sa critic o formatie rock.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Vin Mai 09, 2003 8:26 pm

Initial trimis de neamtzu
apropos de battleuri. Ce MC din mainstream ati vazut sau ati auzit sa faca un freestyle ? nu doar din tara, din state, de oriunde... deci cine mananca cacat din nou ?


neamtz, aici imi pare rau sa tzi-o spun dar ai comis-o. Ever heard of "The Wake-up Show?". De la Em la Jay-Z la Royce da 5'9, Canibus shi cei de la Wu-Tang au ars-o pe free pe-acolo. So, nu e relevant, mai degraba, vorba shtii tu cui, generatzia respectiva nu a crescut cu conceptele de battle shi freestyle-uri.

ori a-ti vazut de prea multe ori 8 mile

Mult prea multe ori, daca ar mai fi ieshit shi ei din casa, poate ar fi fost capabili sa discearna diferentza intre viatza shi film. Caci viatza face KO filmul. :p
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

ups

Mesajde ckride » Vin Mai 09, 2003 8:51 pm

greseala mea, tre sa mai ma documentez :). In fine, sa ramanen intre granite atunci da ? :)
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Raspopitu » Vin Mai 09, 2003 10:28 pm

Expirat...bun nu esti hher..asculti muzica de toate genurile,dar acolo ai spus ca parazitii sunt singura trupa care are ceva de spus.Yo zic ca nu este deloc asa.Ai ascultat Mafia,La Familia,Parazitii...alte exemple nu ai dat,de aceea sunt nevoit sa te intreb...alte formatii hh romanesti ai ascultat?Sunt cateva formatii si cativa MC care au ceva de spus si nu o spun degeaba....consider ca daca ai fii mai informat nu ai fii postat "chestia" aia.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

NU am auzit...

Mesajde Aurolacul » Sâm Mai 10, 2003 1:51 pm

Initial trimis de D€CR€T

Ever heard of "The Wake-up Show?". De la Em la Jay-Z la Royce da 5'9, Canibus shi cei de la Wu-Tang au ars-o pe free pe-acolo.

Chiar as fii interesat daca mi-ai zice ceva site sincer ca sa pot sa vad shi eu ce freestyleuri au facut. Shi daca au shi mp3-uri ar ajuta mult. :o .
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde expirat » Sâm Mai 10, 2003 9:06 pm

n-am vorbit ca un mare cunoscator in domeniu, pentru ca nu sunt...dar pt. ca ai insistat mi-au mai impresionat placut Racla, dar cum n-au mai scos nimic demult nu i-am luat in considerare....
Rimaru era genial, cu versurile lui...
http://www.expirat.org - Club Expirat - balamuc organizat
expirat
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Mai 08, 2003 11:28 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raspopitu » Sâm Mai 10, 2003 9:16 pm

Daca nu au materiale recente nu inseamna ca ei nu semnifica nimic in HH romanesc.Fiecare a spus ceva la vremea lui,iar parerea mea este ca RACLA vor mai avea de spus ceva.Mai exista formatii bune in Romania....daca esti interesat cautale.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Mai 11, 2003 9:08 pm

Initial trimis de Raspopitu
Mai exista formatii bune in Romania...

Daca vrei sa le cauti, poti sa incepi cu VeritaSaga (Hades Records), Raparta si toti artistii de la Urban Records.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

.

Mesajde Mega Melcu » Joi Ian 15, 2004 8:52 pm

am avut si eu rabdarea sa citesc oarecum toate mesajele de la subiectul Bug.Mafia Vs. Parazitii . Observ ca cei care nu sunt "mafioti" au niste posturi destul de inteligente la subiect si foarte clare , in schimb cei care sunt mari fani BUG numai cu pula in gura , drept exemplu ca cei de la mafia altceva in afara de "bag pula`n mata , muie" si etc nu mai stiu .
uitete in ochiu meu si zimi ce pula mea vezi.
Mega Melcu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 15, 2004 8:21 pm

Incultura...

Mesajde Aurolacul » Joi Ian 15, 2004 10:08 pm

pei da, de obicei asta vine cu maturitatea, shi cu o adevarata dragoste pentru hip-hop, cand poti sa vezi ca mai exista shi alte formatii de Hip-Hop prin Romania inafara de Mafia. Cu toate ca Mafia are cea mai buna publicitate, shi probabil printre formatiile cu cel mai bun sunet. Contest intre Mafia, La Familia shi Parazitii la sunet.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde LALIKa » Vin Ian 16, 2004 3:09 pm

momentan ascult mafia si parazitii si incerc sa fac o diferenta
ADEVARUL?nu ar exista grad de comparatie daca mafia ar folosi un limbaj mai altfel
CONCLUZIA:parazitii au mai multa scoala ca mafia
LALIKa
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 16, 2004 2:59 pm
Localitate: Galati

Mesajde BUG » Sâm Ian 17, 2004 3:10 am

LALIKa, tu spui : "momentan ascult mafia si parazitii"
"nu ar exista grad de comparatie daca mafia ar folosi un limbaj mai altfel"
"parazitii au mai multa scoala ca mafia"

Hai sa te educ putin.

1. "momentan ascult mafia si parazitii" - nu exista.
Vreau sa spun, ca, tot ce e momentan, nu e de inteles. Adica, e inutil. Nu are rost sa vorbesti, daca nu pricepi destule.

2. "nu ar exista grad de comparatie daca mafia ar folosi un limbaj mai altfel" - Sunt stiluri total diferite. NU ai cum sa compari B.U.G. Mafia cu Parazitii. Sunt mesaje diferite, mentalitati diferite. Ia-o cum vrei tu ...

3. "parazitii au mai multa scoala ca mafia" - ||-||-||-||-

Tot aia de mai sus.
BUG
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 17, 2004 2:53 am
Localitate: ROMANIA

Re: .

Mesajde BUG » Sâm Ian 17, 2004 3:25 am

Initial trimis de Mega Melcu
am avut si eu rabdarea sa citesc oarecum toate mesajele de la subiectul Bug.Mafia Vs. Parazitii . Observ ca cei care nu sunt "mafioti" au niste posturi destul de inteligente la subiect si foarte clare , in schimb cei care sunt mari fani BUG numai cu pula in gura , drept exemplu ca cei de la mafia altceva in afara de "bag pula`n mata , muie" si etc nu mai stiu .



Ascult B.U.G. Mafia din '93 incoace. Nu-mi spune tu mie ce e de bine si ce e de rau.
Ridica putin capu' si priveste si in sus. Nu ne baga pe toti in aceeasi oala. Sa-ti spun pe fatza, ca sa intelegi si tu, fanii B.U.G. sunt de 2 tipuri :
1. Cei care inteleg adevaratul mesaj ;
2. Cei care asculta B.U.G. Mafia doar ca sa se simta "smecheri, bazatzi, s.a.m.d." - Pe acestia i-as putea numi : FAKERI (titlul unei piese "parazite ;-)")
BUG
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 17, 2004 2:53 am
Localitate: ROMANIA

am venit, m-am bagat, n-am intoarcere ...

Mesajde BUG » Sâm Ian 17, 2004 3:31 am

Initial trimis de Raspopitu



Muistii aia de la racla(parerea ta),auzi tu chiar crezi ca "aia" de la racla is muisti,de ce?Pt ca sunt mai destepti ca tine,pt ca nu intelegi nimic din muzica lor,pt ca iti ataca idolii si iti dai seama ca au dreptate,pt. ca ei canta despre viata la modul general(despre probleme societatii),pt ca nu isi baga p... in tot si pt ca au ceva nou de spus la fiecare album,nu ca mafiotii care imi canta toata ziua de pantelimonu' lor.Mafia nu face nimic nou de la primul album.Pt cei ce spun ca Mafia si Parazitii reprezinta hh in Romania se inseala.Aceste 2 trupe vand cel mai muult,asta nu inseamna ca sunt cele mai bune.Intre Mafia si Parazitii,Parazitii mult mai buni.Pacat ca "loveaua prosteste"(vezi irefutabil)


Numa bine

Lasa-ma cu ideile si aspectul tau de om cult. NU poti sa compari BUG cu RACLA si PARAZITII. Stiluri diferite, mentalitati diferite.
BUG
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 17, 2004 2:53 am
Localitate: ROMANIA

Mesajde BUG » Sâm Ian 17, 2004 3:49 am

Initial trimis de Raspopitu
Daca nimanui nu ii pasa de parerea noastra de ce te ataci?HA?
Oricum imi place ca sunteti asa recalcitranti,la cel mai mic atac asupra voastra incepeti si injurati in stanga si dreapta.Daca tie nu iti pasa de parerea mea de ce raspunzi la provocare,de fapt nu a fost provocare,am zis ce am gandit si vad ca nu va convine.Bine mah lasa,o ingropam si pe asta ca nu are rost,fiecare cu ce poate


Numa bine


P.S Am ascultat!


75 % din piesele celor de la B.U.G. Mafia sunt realitate.

Scuza-ma ca te intreb ... stai la oras sau la sat ? stai la casa sau la bloc ? ai trait/crescut in cartier sau singur pe maidan ?

Poti reprezenta strada in limbaj academic ?


..si inca ceva ..
neamtzu : sunt nou pe acest forum si m-ar bucura sa te cunosc mai bine pe tine si adevaratii fani BUG. Sper ca o sa avem ce vorbi pe viitor.


"Veteranii latini din Romania din Est."
BUG
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 17, 2004 2:53 am
Localitate: ROMANIA

Re: "lumea va aude, poate unii chiar va cred.."

Mesajde BUG » Sâm Ian 17, 2004 3:57 am

Initial trimis de Aurolacul
pei da, de obicei asta vine cu maturitatea, shi cu o adevarata dragoste pentru hip-hop, cand poti sa vezi ca mai exista shi alte formatii de Hip-Hop prin Romania inafara de Mafia. Cu toate ca Mafia are cea mai buna publicitate, shi probabil printre formatiile cu cel mai bun sunet. Contest intre Mafia, La Familia shi Parazitii la sunet.




ce vrei sa spui aici ? : "Cu toate ca Mafia are cea mai buna publicitate"

Tu numesti realitatea.. publicitate ? superb ;)

gandeste la ce am scris mai sus.
BUG
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 17, 2004 2:53 am
Localitate: ROMANIA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron