Veritasaga

Mesajde AdevaRapper » Mie Dec 10, 2003 5:10 pm

Amandoi PM cu adresele voastre si incerc sa va ajut!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde ^Seraphim~ » Dum Dec 14, 2003 11:02 am

Am ascultat shi eu albumul,e misto.Am auzit ca unele replici sunt de pe un vinil inregistrat pe vremea lui ceasca.:-)
WE do not mind to PROGRESS alone
WE do not mind to take it on, to take CONTROL
WE do not mind to be YOU.
^Seraphim~
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Ian 13, 2003 1:19 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde usualflow » Dum Ian 04, 2004 9:16 pm

VeritaSaga: un card de vise frumoase care razbate linistit prin gaurile mintii bolnave care incearca sa se eschiveze in fata calmului navalnic ce doreste sa invadeze linistea zgomotoasa care asurzeste toate simturile, cufundandu-le intr-o ninsoare de pasiune trista.
Eu asa simt Veritasaga.

the UsuaL FloW

Multumesc Hades.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

merita

Mesajde sadox » Mar Ian 27, 2004 10:36 pm

Nu vreau sa ma bag aiurea in topik da vreau sa spun ca trupa veritasaga e o trupa destul de buna astah shi pentru ca e o trupa care face un hip hop destul de "cizelat" shi mai ales ca versurile lor reflecta cu adevarat viatza (da dirty one ) in kare traim shi pentru kare ne hranim.Fara discutzie shi pe buna dreptate poate fi una(ca se mai gasesc talente...)dintre trupele reprezentative din hh de pe la noi in ceea ce priveshte tot: de la sound pana la rime shi tehnika de-a kantah....parerea mea.PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde TheSmoker » Mie Ian 28, 2004 11:39 pm

In primul rand versurile lor exprima stari,simtiri,trairi iar unele ganduri sunt inspirate din Biblie,supuse vietii cotidiene si aratate noua intr-un mod original...
nu uitati "Am transmis Cartea Sfanta in acorduri muzicale..." si asta ar trebui sa va framante...prea bine zis...pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

toata stima mane

Mesajde piticstyle » Dum Feb 01, 2004 11:21 pm

Am auzit Veritasaga ...dar mi se pare ...prea pentru pace sau ceva de genul ..oricum imi place cum baga Preator...el cuh Raku ar face treaba bune...Si mane ...Raku va ajunge acolo sus .... si leg cuh eminem :) "vrei bomboane M`M ,Tuh si Mtv credetzi k cel mai bun MC e Emin3m?"
piticstyle
 

Mesajde gutza36 » Lun Feb 02, 2004 11:45 am

gutza36 scrie:..facusem comanda la veritasaga.ro acum ca. 2 saptamani, dar pentru ca nu a ajuns discul de aur am sunat sa ma interesez unde-i problema...
Raspuns: Pentru ca au probleme mari cu expedierea comenzilor vor fi primite numai comenzile celor domiciliati in Bucuresti.

Problema mea: Nu stau in Bucuresti =)

Drept urmare, apelez la membrii acestui forum (domiciliati in Bucuresti) in speranta ca este cineva dispus sa ma ajute. Ar fi un gest nobil...
Rog cei interesati sa imi trimita un mesaj personal.

..multumesc celor care au incercat pana acuma sa ma ajute, din pacate insa sunt inca acolo de unde am plecat: Nu am discul VeritaSaga. Drept urmare.. actualizez postul si rugamintea. Multumesc in avans!
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
gutza36
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Joi Iun 06, 2002 11:00 pm

Mesajde rap_t_one » Lun Feb 02, 2004 11:54 am

Punct side la capat lasa in prezent urma trecutului ...... ! :-X
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde rady » Lun Feb 02, 2004 4:05 pm

cred ca sunt ultimul de pe-aici care are albumul. ii multumesc lui dribbler care a acceptat sa-mi faca o copie si sa mi-o aduca
sunt de acord cu cel care spunea ca pretul este mult sub valoarea albumului, poate si 300.000 ar fi fost prea putin
melodia care-mi place cel mai mult la acest moment este credeam ca stiu
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Tu ejti una dintre pizdele artiste,ceau devenit Mc azinoapte ascultand Limp Bizkit

Mesajde piticstyle » Lun Feb 02, 2004 4:24 pm

ce tot vb acolo ?cine neaga Hip-Hop`ul ?sau mai bine zi si tuh ...ce muzik ascultzi ..asha de curiozitate...in functzie de ce ascultzi pot sa las si eu o parere :)..see`ya si astept reply-ul tau
piticstyle
 

ma scuzi da nu mi-am dat seama cu cine voebesti ! !

Mesajde rap_t_one » Mar Feb 03, 2004 3:28 pm

Pai nu shtiu pe tine cine te-a mai bagat in seama ...... ?
Cand scriu acest post ascult verita saga "ce-a fost " (mai am si "punct si de la capat de pe industria subterana si de unde pot sa achizitionez si eu???) !!
Pai fa-ti o parere dupa semnatura in primu rand shi alta dupa avatar !
Dar banuiesc ca nu ai cultura muzicala cuprinsa intre polii avatarului si ai semnaturii asha ca o sa fiu mai explicit : semnatura e de la racla .....
si avataru e logoul de la "sign of the hammer " de la Manowar ( ai auzit de asha ceva?? pai nu te nascusei cand cantau ei :) nici eu dar am recuperat )
Da ma si daca ascult shi bizkit si linkin care tz-e tzie problema ?????????
Sa shti ca ascult shi o spun cu mandrie ! Dar asta nu e problema ta ci a mea , de fapt nu-i nici o problema ....
Shi sa shti ca pentru nightwish shi within temptation am un respect desavarsit !!!! mai ai intrebari ???? Daca da intreab-o pe mata mare !!!
Si restu lumii sa spuna daca ii deranjeaza ceva....... !! Hiphop :rulz: Rock
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

fuck

Mesajde piticstyle » Mar Feb 03, 2004 7:54 pm

fuck mane ce te`ai atakt:) sa fie oare vb aia "Adevraul doare"..:)eu doar mi-am lasat o parere..e ceva pe acolo k dak nuh era asah nuh te ataki in felul ala :)Limp Bizkit sucks...you sucks..and ..las mai bine nuh zic nik..oricum toata stima ..domn` filozof
piticstyle
 

.....

Mesajde rap_t_one » Mar Feb 03, 2004 8:50 pm

Ai grija cand vorbesti cu mine cum acorzi subiectu cu predicatu.... :nope: People !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

pace!

Mesajde TheSmoker » Mar Feb 03, 2004 10:18 pm

lol...hai ca v-ati certat si pe aici,nu-i vad logica,VeritaSaga e ceva diferit si mult peste multi,nu are rost sa ne certam intre noi pt ca in primul rand nu prea au cu cine concura pe tema lor,iar despre orgolii personale sa le lasam de oparte...pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Lol.....

Mesajde rap_t_one » Mie Feb 04, 2004 11:33 pm

Nu e vorba de orgoliu ...... ma rog ..... nu mai easpund de azi la nici o provocare ... in afara de battle :D
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori