Cel Mai Bun "mc" Roman?

CARE ESTE CEL MAI BUN "MC" ROMAN?

Vexxatu Vexx
18
19%
Deceneu
14
14%
Rimaru
11
11%
Clonatu
0
Niciun vot
Piele
4
4%
Os
1
1%
Brugner
0
Niciun vot
K-gula
6
6%
ConectR
0
Niciun vot
L-Doctor
3
3%
Toxxic
1
1%
Naighba
1
1%
CedrY2K
4
4%
Vlad Dobrescu
3
3%
Raku
6
6%
Gnom
3
3%
Cheloo
6
6%
Ombladon
6
6%
Deliric
8
8%
Carbon
2
2%
 
Voturi totale : 97

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 22, 2003 11:23 pm

Pacat ca nu gandesc toti asa:>.Fiecare cu parerea lui.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 22, 2003 11:27 pm

Adeva mai fati usere si voteaza Piele:>>.Lol,glumeam
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Asta ti-o spun in soapta sa nu ne mai auda nimeni...

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 22, 2003 11:32 pm

...sa stii ca m-a batut gandul sa fac asta! Dar m-a batut prea tare si am renuntat!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 23, 2003 12:05 am

Lol,ar fii ceva,da mai bine nu,asa il lasam pe ombladon sa il prinda pe vexx shi sa castige el(probabil asa se va intampla:<)
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

back

Mesajde AntyTerro » Joi Ian 23, 2003 12:41 am

am citit........... nu vom ajunge niciude cu forumu asta daca ne tot agatzam unul de celalat, daca ne impungem - ne bagam bete in roata + ca neagabitz zis lache cu urechi e moderator aici, parerea mea e ca nu are ce cauta aici ... in fine...poate nu am nici eu ce cauta aici.....



Raspund :
AdevaRapper: asa e Piele e bun are ceva care trage multi fani...magnet, oricum si eu sunt din metal atunci.
Dar dupa vum vezi Vexx conduce, mia placut de el de cand a aparut Delikt, stiam ca Vexx promite multe.... si iata ca asa e.
-Nu avea cum sa iasa uzzi sau caddy... am zis ca cei mai buni MC nu cei mai buni labari. cu toate ca bug se ridica ..... dar foarte incet.... in schimb, ransu or cantat din picioare, si de la inceput au fost mult in fatza lor.....


D€CR€T: asa ,e Deliric imi place si mie m-am tot gandit ce sa pun obladon -chelo si sa l bag pe cei doi ... poate ca acum imi pare rau asta e numai 20 e max .... Carbon e total.

Raspopitu: daca-l bagam si pe dacian atunci vruiam sa l bag si pe yoyo ... asa ca nu putem sa pun 6din getto din 20 cat am putut eu.....



omu_vexx: ramai pah zhonah mancatziash pipotah...s-or lasat dar ii asculti,,, vexx o sa scoata ceva fain incurand asa ca relax... deceneu, piele,dahood,brugner clonatu si toti din rans vor scoate si ei in max 3 luni... clonatu face feat la da hood, am cu el ceva cu dahood nou ... asa ca nu s-or lasat.... s-or cizelat si vor reveni cu forte noi ....


sadox: asa e ai dreptate..... toti sunt anti rimaru bla bla intradevar nici mie nu mi-a convenit ca a cantat cu gutza...asta e cine stie pt cei trebuia $, dar sa nu uitam ca si cei de dincolo din E baga la greu cu obosite . un exemplu redman cu aghilera, sa nu mai vb si de ODB .... in fine ....... parca vad apare rimaru album nou hoptzop toti anti rimaru o sa fuga repede la magazin sa-si cumpere caseta.
MC=master ceremonium



edd4real : asa ziceam si eu ,, am vrut sa vad ce si cum merge treaba... fiecare cu gustul lui ....acru din gat.....


n3aGabitz: pune-te pah pauza si da-ti un eject, pt mineramai un lache cu urechi

helguera88: asa e ConectR promite multe ...si va face , lafel si L-doctor

Raspopitu: neam chetuit pah mirc o leaca asa ca sti care e duma, spunei la sorata ca o iubesc.
_________________
Va dau la toti cu pace.
Avatar utilizator
AntyTerro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Ian 15, 2003 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 23, 2003 12:58 am

Antyterro.....nu shtiam ca era maxim 20 si oricum mie mii se pare Dacian mai primu' dupa Piele si Deceneu(asta in trupa),in fine.Forumul nu este facut pt. conflicte,este ca fiecare sa isi spuna parerea,buna sau rea asta nu noi decidem.Oricum numa bine.

P.S Ii zic


Pt omu_vexx.....a zis anty ce am vrut yo sa zic:>>:sor lasat da ii asculti(asta e mio luato inainte).


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Joi Ian 23, 2003 3:57 pm

Hai mah, Dacian primu' dupa Piele si Deceneu? Pai si Os? Cu Os ce facem?

Chiar se gandesc astia vechi sa scoata albume noi? Woooow ... si Clonatu, si Brugner ... ar fi prea frumos ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 23, 2003 10:27 pm

Mah asta e parerea mea,imi place mai mult Dacian decat os,parca putin mai mult.Imi place vocea aia la nebunie:>>.Asta e.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Mar7juana » Joi Ian 23, 2003 10:31 pm

Antyterro, fara suparare dar io nu cred ca cineva din noi( care vizitam forum-ul asta) nu are ce cauta aici doar ptr ca parerea lui nu coincide cu a ta.
neagabitz are dreptate, in sondaju asta ai bagat numai mc care-tzi plac tzie shi ai uitat ca mai sunt shi altii care au talent ex : Tataee, uzzi, puya ( shi nu poti nega asta doar din simplu fapt ca nu iti place bug sau la familia)
Shi daca uzzi sau tataee ar fi cajtigat, ar fi fost meritul lor, cred io.
Ce inseamna ptr tine "cel mai bun mc"????

-Nu avea cum sa iasa uzzi sau caddy... am zis ca cei mai buni MC nu cei mai buni labari.


"cel mai bun mc" nu poate fi cel mai bun in acelashi timp ptr toti , fiecare are mc-ul lui preferat

bine...shi daca ar fi sa aleg din aceshtea pe care i-ai bagat aici cred ca i-ash vota pe : brugner ombladon k-gula
Mar7juana
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Mar 01, 2002 4:59 pm
Localitate: moldova-chisinau

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 23, 2003 10:43 pm

Da, nu se ajunge niciunde.Antyterro ar fii trebuit sa zici cel mai bun "mc" dintre cei mai buni si atunci ar fii fost bun sondaju'.Asa te vor f**e la icre ca nu ai bagat gangsta aici.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Joi Ian 23, 2003 11:18 pm

Mah ... ce sa caute labarii de uzzi, caddy, tataee, puya, sisu si restu' pe-aici? Eu zic ca alegerea e bine facuta, si vad ca nu sunt multzi cei care se plang de absentza celor mentzionatzi mai devreme ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 23, 2003 11:53 pm

helguera88 sunt de acord cu tine.Cu gangsta basta:PP
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Re: parerea mea....

Mesajde cutuma© » Vin Ian 24, 2003 1:15 pm

Initial trimis de n3aGabitz
eu zic sa numai traiti in trecut? Cei mai buni MC? In Prezent? heh.... vreau intai sa incep cu tineretul. Sunt multi MC tineri in tara care nu atata atentie cum au pulile astea vechi. Piele? Clonatu? whata fuck ba pulelor? Inteleg cand ziceti DECENEU, e un NUME, inteleg cand ziceti RIMARU, ok. Dar in acelasi timp nu puteti omite PUYA, nu puteti omite TATAEE (se pisa cam pe toata lumea cand e vorba sa dea live....oare cati rezista atat? vorba lu dox). Si nu puteti uita noul val K-gula, Deliric (who can fuck with his flow?), Maximilian (e cel mai bun pe stilul asta), ConnectR iar e BUN, sunt f MC noi care sunt buni. Nu e vorba de ce imi place mie, e vorba de realitate, nu poti sa negi talentul la oamenii astia.

voi revenii....


Ok...hai s-o luam pe talent shi nu pe preferintze...la Deliric vad ca suntem de acord deci n-are sens sa comentam...Nu ma ashteptam sa itzi placa Clonatu'...dar felul ala al lui...cum dadea el pe Rapsodie shi pe Cei Care Te Calca Pe Cap shi nu numai...era omul f. real shi dak ai fi avut curiozitatea sa-i ascultzi versurile (k shi astea conteaza la un MC) ai fi descoperit mult mai mult decat poate capshorul tau sa-shi imagineze...
Intr-adevar Tataee e ok shi ca versuri shi se incadreaza shi bine pe negativele alea...dar acum sa fim serioshi...dak ai voce e mult mai ushor sa faci gangsta-rap decat ceva gen Deliric...ia gandeshte-te cam cat exercitziu a necesitat el k sa ajunga la tehnica asta shi cat a lucrat tataee...ConnectR are un stil mai special de a canta dar mie nu mi se pare cine shtie ce cu o singura exceptzie..."Operatzie pe suflet deschis"...Maximilian ? Whatever...sa zicem k sunt eu un ignorant...shi da..ai dreptate...K-gula shi Deceneu sunt iarashi buni pt k reprezinta o combinatzie f. buna intre tehnica shi voce...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Vin Ian 24, 2003 1:27 pm

Raspopitule, ma bucur ... :)

Btw ... am si eu posterul ala in camera ... pacat ca nu stiu care-i care :(
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 24, 2003 10:58 pm

In acest sondaj mi se pare ca nu-si au locul baietii de la Da Hood Justice, care, mie mi se par cu o clasa sub celelalte optiuni
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Mar7juana » Sâm Ian 25, 2003 5:51 pm

Initial trimis de Raspopitu
Da, nu se ajunge niciunde.Antyterro ar fii trebuit sa zici cel mai bun "mc" dintre cei mai buni si atunci ar fii fost bun sondaju'.Asa te vor f**e la icre ca nu ai bagat gangsta aici.



Numa bine



Nici asha..... mai bine zicea : " Care vi se pare cel mai bun Mc dintre mc-ii mei preferatzi?"

shi atunci nu era sa am nici o obiectzie
Mar7juana
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Mar 01, 2002 4:59 pm
Localitate: moldova-chisinau

Mesajde ckride » Sâm Ian 25, 2003 6:19 pm

un cacat cu mot in frunte s-a gandit pe inserat sa creeze fara minte un sondaj de cacat.

Si tot se trezesc diferite specimene sa comenteze asupra stilului gangsta, asupra unor useri de pe forum... "ma vezi doar pe forum ma stii doar din ce scriu" cam asa, da... Recititi postul meu anterior de pe acest subiect.

Mentiune extramegagigahiperultra importanta: Acesta nu este un forum Underground, este un forum HIP-HOP. In componenta acestui forum puteti gasii si unul underground. Multumiti ?

si acu o sa vina gabitz sa va zica cat suferiti si bla bla... lol
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Sâm Ian 25, 2003 9:33 pm

de acord bahi neamtzule...e forum hh...dar eu personal am evaluat pe talent (reciteshte ultimul meu post) shi ashteptam un reply coerent la el nu ceva de genul "hai sa imi bag pula-n voi ca eu am dreptate shi voi nu"....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Sâm Ian 25, 2003 10:02 pm

Pai io-mi bag ceva-n ideile lu' neamtzu ... sondaju' e bun, n-are nimic. Lipsa mafiotzilor si a familistilor nu-i scade cu nimic valoarea.E totusi vorba despre MC adevaratzi, nu?
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raspopitu » Dum Ian 26, 2003 3:49 pm

Nu iti convine sondaju'....nu votezi.Vrei un sondaj pe care il consideri tu valoros,il faci.....si gata.Ce tot atat.
Si inca ceva,neamtzu,tu pana acum cateva luni erai total impotriva curentului "est",acuma vad ca reciti din deceneu si Racla....ce s-a intamplat?Te-au suparat mafiotii?:P


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Ian 26, 2003 8:52 pm

gata cu comentarii despre natura sondajului..el a fost facut bine, cu mici carentze remediate de oameni competentzi ( :p )...pt fanii mafia facetzi un sondaj cu cel mai bine vandut "mc" (ghilimelele de rigoare...) shi putetzi sa va votatzi favoritzi cat vretzi...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Dum Ian 26, 2003 10:57 pm

Mie mi se pare un sondaj corect, adica cine merita apare ca optiune in sondaj (doar cu baietii de la Da Hood nu sunt de acord, in rest e OK)!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Dum Ian 26, 2003 11:19 pm

Eu nu-i cunosc pe catziva din sondaj ... Deliric, Carbon, si inca vreo 2 cred ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde rap_t_one » Mar Ian 28, 2003 1:01 pm

Mah eu am votat cu rimaru desi cum s-a mai zis miza era destul de foarte stransa.... K-gula e tare ,si vexu , shi piele...
shi indreptandu-ma inspre parerea celor care ziceau ca ar trebui sa fie si nume ca alu uzzi shi puya pa votu asta ....No offence dar cel mai indreptatit sa intre asociat de numele de mai sus ar fi Juice! Parerea mea!!
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde rap_t_one » Mar Ian 28, 2003 1:03 pm

Shi am uitat ... Mc ROMAN? erau mc pa vremea aia?;)
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Ian 29, 2003 10:10 am

Initial trimis de helguera88
Eu nu-i cunosc pe catziva din sondaj ... Deliric, Carbon, si inca vreo 2 cred ...


Tu n-ai auzit in viatza ta de CTC shi de Pirats Klan???
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Mie Ian 29, 2003 1:15 pm

Ba da. Si de unii, si de ceilaltzi. Si Carbon chiar imi spunea ceva, pt. ca am impresia ca a aprut pe un album al trupei "Drepturi egale". Da' nu m-a impresionat cu nimic. Parca era si unu' Tase in Pirats Klan ... ala caruia ii facea puya o recomandare ...


Vad ca Rimaru e pe 1, la egalitate cu Vexxu'. E bine.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 29, 2003 10:57 pm

Rimaru la egalitate cu Vexx,da pe clonatu' nu il voteaza nimeni?
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 29, 2003 11:01 pm

Daca am fi avut cate doua drepturi de vot, l-as fi votat pe Clonatu si poate multi ar fi facut la fel...dar n-a fost sa fie!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 29, 2003 11:34 pm

Yo cu siguranta las fii votat pe Clonatu' daca aveam 2 voturi.
Asta e:<<.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator