Punct si de la capat

mda

Mesajde n3aGabitz » Joi Apr 17, 2003 1:49 am

am scris repede si plin de greseli...ma scuzati..

"versuri" si "daca si la para"
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Apr 17, 2003 9:37 pm

Stii ce zic yo de parazitii....Irefutabilul lam ascultat,dar nu f mult pt ca nu ma impresionat.Parazitii au ramas la fel.Cel mai bun album al lor a fost Nici o problema(zic eu),care chiar mia placut...celelalte nu mau incantat.Cat despre Daciada....inca il ascult cu cea mai mare placere,in schimb albumele parazitii au inceput(de mult) sa ma plictiseasca.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Gyno » Vin Apr 18, 2003 11:19 am

raspopitu are 100% dreptate - idem la ce a zis el!
Gyno
 

:

Mesajde Kombat » Mie Mai 28, 2003 12:18 pm

unul dintre cele mai grele topicuri ... m-am terminat de ras .. dar stiti ce faceti voi ceva in genul eu vb in romana ala in engleza..o sa ne intelegem marti de la 4 la 3:)
LOL
tare orikum, mah cand o sa ascultati fiecare acelasi lucru, acelasi gen de muzica veti putea discuta:) ... pana atunci eu citesc tolstoi tu sandra brown si discutam impreuna despre literatura
pace
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

ratatzii pa viatza!

Mesajde TheSmoker » Joi Mai 29, 2003 9:43 pm

1.LaFamilia nu mai sunt ce erau, mie unu mi-au placut, pana cand?
pana au aparut acu la YO cu ratatzii de Baxter,Cabron,etc si au zis ce au zis(cu banii,muzica,drogurie)!
2.Cine a vazut stie!
3.Sustin tot ce zice AdevaRapper
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Mai 31, 2003 12:19 am

Smoker, my man...
Exact prezenta din emisiunea aceea cu La Familia invitati m-a enervat la culme (si acest lucru s-a extins si asupra emisiunii, din pacate). Mi s-au parut penibili si de atunci pe cei de la La Familia nu mai pot sa ii tratez ca inainte. Nu pot sa zic decat ca imi pare rau.
PS: Am facut un sondaj si am observat ca 80% din bucurestenii pe care i-am intrebat au auzit de VeritaSaga (inclusiv pe unii artisti hip-hop i-am intrebat) si mi s-a parut aiurea ca La Familia sa nu fi stiut!

Word Up pentru The Smoker (cel mai radical in critici)!
Pace!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde TheSmoker » Lun Iun 02, 2003 5:50 am

Pai nu ma dar daca nu spunem ezac ceea ce credem si de dam buni innotatori(da ne innecam in cada) nush unde se ajunge, ce dreaq LaFamilia au ajuns intr-un avansat stadiu al degradarii morale si sa le dau eo un vers de la fratzii lor(BUG):
LaFamilia=le-as pune pistolu'-n cap da s-ar putea sa nu-i ajut!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde Lärägë » Sâm Sep 20, 2003 9:49 pm

pt n3aGabitz:
eu unul personal nu pot asculta o piesa care are un BEAT de cacat oricat de beton ar fii rimele......ma face sa vomit.

daca scoti versurile lui 2pac si bagi mai stiu io pe cine pe negativele alea ce se primeste bah?
Nu inteleg ce intelegi ,sorry.
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Sâm Sep 20, 2003 10:46 pm

eh vezi tu aici e diferenta dintre noi doi, tu nu intelegi ce inteleg e, si nu vezi lucrurile cum le vad eu. asta nu e ceva rau, cel putin nu pentru mine. treaba e in felul urmator, ar fii mai bine ca in viitor (in general nu numai legat de hip hop) cand zice cineva ceva sa stai 2 min si sa te intrebi, ma ce zice asta asa o fii ? se poate sa aibe dreptate? daca ma insel eu? de cate or fi facut asta inainte sa imi raspunzi pe aici? gandeste-te ca sunt unele lucruri pe care le stiu, sunt oameni cu care ma stiu...care au acces direct la multe lucruri...si la multe informatii. si nu ma refer la bagabonti de pe strada, drogati, sau gura casca. dar asta nu conteaza, vointa conteaza si respectul. gandeste-te ca ai o varsta inca frageda, si ca deocamdata esti doar fan al muzicii si tot ce faci e sa iti dai cu presupusu, in alte cazuri iti mai zice unu altu cateceva si vii si impartii cu noi ce auzi. si eu am avut 17 ani si eu aberam fara sa cunosc, timpul te maturizeaza. ce eram eu in 2000/2001 (cei care sunt de atunci pe net...pe forumuri si pagini de rap ma cunosc si stiu ce zic) si ce sunt acum...e o mare diferenta, si ma refer la mentalitate, nu la nume. etc...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Sâm Sep 20, 2003 11:18 pm

n3aGabitz:
vezi ca mi-ai raspuns la ceva ce nu are rilevanta (nu inteleg ce intelegi),si nu ai zis nimic la ceea ce te-am intrebat mai sus.
zici ca presupun? :error nu presupun,ma informez bine inainte de a critica ceva NB
zici ca am 17 ani? :error as zice fatal error
**gandeste-te ca sunt unele lucruri pe care le stiu,sunt oameni cu care ma stiu** vad ca incepi sa-ti faci un monument din personalitate ta,imi tai orice posibilitate de replica din start,oricum tu ai dreptete ce pula.
Si acum iti trimit asta: *cand zice cineva ceva sa stai 2 min si sa te intrebi, ma ce zice asta asa o fii ? se poate sa aibe dreptate? daca ma insel eu?*ai scris-o tu,dar ai inteles-o?
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Sep 20, 2003 11:37 pm

nu are rost sa ne mai raspundem, indiferent ce ti-as zice sau ce mi-ai zice. tu stii mai bine' si eu am gresit ok?

salut
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

aoleo ...

Mesajde lluchiano » Lun Iun 14, 2004 4:44 pm

....vad cat kkt s-a tot mancat pe threndul asta si nu`mi vine sa cred.Am descoperit accidental threndul asta si in primul rand nu stiu ce dreaq cauta aici pentru ca din cate stiu exista o sectiune "La Familia" se putea vb acolo si era mai organizat.Am citit primele 3 pagini si m-a luat durerea de cap...wtf ?
Vad ca multi nu inteleg sau mai degraba cred ca nu vor sa inteleaga si cred ca ceea ce a vrut sa spuna sossy77 este faptul ca ei canta despre ce traiesc nu ca alti care canta despre ce traiesc alti,r fi vrut sa traiasca sau vor trai candva in viitor...slbz.Nu inteleg ce plm au unii cu LF? Ce va doare fratilor ?Pm....nu va place ,nu va place e treaba voastra.Va tot grabiti sa criticati si mi se pare ca vor doar ascultati muzica asta asha aiurea si nu o auziti cu adevarat.Pm...mie imi place muzica lor...ma pot relaxa,pot bea cu prieteni,pot sa fumez ceva si la fel de bine imi pot fute femeia.Nu acelasi lucru al pot spune despre mare majoritate asa zis-ului "underground" de la noi care nu face decat sa-mi zgarie urechile si sa-mi foota boxele,dar eu nu ma grabesc sa dau nume si sa arunc cu kkt asha aiurea,so...peace !
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde FamilisT_M » Lun Aug 16, 2004 4:09 pm

am ascultat albumul lu` puya si mi se pare de 5 stele,poate cel mai bun album solo din Romania.Nici o piesa de umplutura...hm
nu sunt halterofil sa va ridic moralu`
Avatar utilizator
FamilisT_M
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Mar 25, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori