Punct si de la capat

Punct si de la capat

Mesajde Raspopitu » Sâm Mar 29, 2003 12:42 am

Tocmai am vazut reclama la noul album La Familia care cica se numeste "Punct si de la capat",da ce naiba nu asa se numeste si albumul Veritasaga.Deci sunt in dilema si daca amandoua se intituleaza la fel sa nu imi spuneti ca este o coincidenta.


Numa bine



P.S. Poate ma lamureste cineva
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

deci...

Mesajde n3aGabitz » Sâm Mar 29, 2003 6:27 am

faptul ca au acelasi titlu nu e decat o COINCIDENTA!

in urma unor probleme cu alte trupe din ultimul timp au hotarat sa o ia de la capat. de acea au skimbat titlul in punct si de la capat. cert este ca titlul esential a fost ce-ar mai de spus...ca au simtit nevoia de a aduce ceva nou. in fine stiu asta de la cineva din cercul lor.

pace


oricum e cel mai bun album al lor de pana acum. mai multe nu zic ca n-are rost.....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Din punctul meu de vedere...

Mesajde AdevaRapper » Lun Mar 31, 2003 9:43 pm

...Mare pacat ca albumele se intituleaza la fel, pentru ca mai mult ca sigur diferenta este ca de la cer la pamant (se subintelege in favoare cui, nu)? Anyway, no offense, dar acest lucru demonstreaza cat de interesati sunt La Familia de rapul romanesc incat nici nu au auzit de albumul VeritaSaga, altfel nu ar fi pus acelasi nume propriului album...
To be contiuned...
PS: Vezi topic la sectiunea Underground!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Lun Mar 31, 2003 10:01 pm

...sau acest lucru demonstreaza cat de cunoscuti si apreciati sunt VeritaSaga in mainstream, ... no offence?

in fine, albumu La Familia este super bun. Normal ca n-o sa placa celor care pana acum au fost anti... are un sunet nou pt Ro, in fine, 5 stele.

pace
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde AdevaRapper » Lun Mar 31, 2003 10:21 pm

Ntz, Neamtzu, ma simt nevoit sa te contrazic din nou si nu as face asta daca nu as avea dreptate si suport moral! Daca nu ma crezi asculta si tu...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sica » Lun Mar 31, 2003 11:31 pm

Astazi mi-am cumparat shi eu CD-ul.
Dupa ce l-am innvartit de vreo 6-7 ori, incep sa cred ca e cel mai puternnik de pana acum.
In Special am tras atentia la "Drogul meu" shi "Politia e militie", au texte reale shi aranjate bine. Shi e super interludiul cu "vecinu"
Imi place mai mult sound-ul negativelor acum...da asta e , profesionalism.
Da, Sishu a progresat mult dee tot!!!
..capu sus
sica
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Mar Apr 09, 2002 12:35 pm
Localitate: Rep. Moldova

mda

Mesajde n3aGabitz » Mar Apr 01, 2003 5:33 am

sica: esti un om cu capul pe umeri

adevarapper: si anume cu ce ai dreptate? ca ne dovedesti ca ai anumite idei fixe referitor la La Familia. ai ascultat macar albumul ? ca nui agreezi asta stiam.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

da mah !

Mesajde KOndamnat » Mar Apr 01, 2003 12:55 pm

...tocmai am vorbit cu Praetor de la Verita Saga acum vreo 2 saptamani si imi zicea de kextia asta, dar ca n-au ce face... ca n-au bani sa se inregistreze la ORDA, OSIM, UCMR si alte kkt'uri d'astea... shtiu si yo prea bine cum e...

n-am ascultat albumul La Familia, asha ca nu-mi dau cu parerea, sper sa fie asha cum zicetzi voi care l-atzi ascultat, insa in privintza lui Sisu ma indoiesc ca ar putea sa ma surprinda vreodata cu ceva... cat despre Puya... chiar daca nu prea a schimbat subiectele, stilul ramane unic...

apropos... am vazut un interviu intr-o revista, nu mai shtiu care : cica... interviu cu Puya... si jos aratau poza lui Sisu, pe care scria Puya... looooooool.... ce tzi-e si cu jurnalishtii ashtia.... :)
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mar Apr 01, 2003 10:27 pm

Nu ma dau cu parerea la album pt ca nu lam ascultat,dar...nu mii se pare corect din partea familistilor sa puna acelasi titlu la album chiar daca e o coincidenta.Laso dreq de treaba chiar asa putin sa te doara de hh incat sa nu shtii ca mai exista ceva la fel.Sunt nevoit sa il contrazic pe neamtzu la faza cu : "...sau acest lucru demonstreaza cat de cunoscuti si apreciati sunt VeritaSaga in mainstream, ... no offence?".Omu sunt hh-eri si sunt romani,iar daca eu de aici am auzit de ei,chiar si tu ai auzit de ei,de ce nu ar fii auzit si "marii nostri si faimosii" La familia de ei?Iti zic de ce pt. ca arunca cu cacat in ce e bun si in ce stiu ca le da clasa.Asa au facut si cu Getto Daci&co.



Numa bine




P.S. Cine dreq a pus faza cu "injuraturi si ritmuri aiurea" in loc de HH&rap?
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde on$on » Mie Apr 02, 2003 8:50 am

Albumul e bun, imi plac in mod special piesele 'Viata buna' si 'Petrecere in sud'
In zilele mele rele ridic un pahar cu apa si spun\ Sunt anti alcool si tutun
Dar nimeni nu ma crede ce spun
on$on
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Apr 20, 2002 10:35 pm
Localitate: In asteptare...

loooooool

Mesajde KOndamnat » Mie Apr 02, 2003 11:29 am

"Petrecere in Sud" ?!?! daca La Familia au o piesa numita asa pe noul album... m-am convins !

...au mai fost vreo 5 trupe care au facut vreo 10 melodii cu titlul asta... Morometzii au facut-o prin '97 parca...

...singura varianta care ar putea fi iertata e ce piesa sa fie featuring cu Baxter si sa fie un fel de remix sau continuare la aia a Morometzii'lor.... :p
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Mie Apr 02, 2003 12:27 pm

pt Raspopitu.

crede-ma ca n-au auzit de ei. Nu-i intereseaza. Nici pe BUG, nici pe Para, si nici pe altii din mainstream (care altii??), ei au altele pe cap, nu ca noi, fanii.

'petrecere in sud remix 2002'
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Raspopitu » Mie Apr 02, 2003 9:05 pm

Daca nu au auzit,parerea mea e ca ar trebuii sa se intereseze pt ca este penibil sa ai acelasi numa la album cu o alta trupa de la tine din tara.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Apr 02, 2003 9:58 pm

Initial trimis de neamtzu
crede-ma ca n-au auzit de ei. Nu-i intereseaza. Nici pe BUG, nici pe Para, si nici pe altii din mainstream (care altii??), ei au altele pe cap, nu ca noi, fanii.

Atunci imi pare sincer rau pentru ei. Recunosc, nu-i agreez pe cei de la La Familia si mi-am format despre ei o parere rea care cu greu mai poate fi schimbata! Si, DA, am ascultat albumul! One time for my mind two times for my recycle bin!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

....

Mesajde n3aGabitz » Joi Apr 03, 2003 4:24 am

adevarapper = nu ca ar conta dar modul tau de gandire referitor la acest albu, doar ca e La Familia, sa te porti asa .....ptr un fan hip hop este dezamagitor...ok, din partea mea poti sa spargi cd-ul.

kondamnta = ok, acum esti fericit dupa ultimul raspuns?


nu stiu de ce va place sa aruncati atata cu CACAT? Va simtiti putin complexati? Eu nu il aud pe Tataee, pe CHeloo sau Puya sa manince atat cacat despre trupele underground. De ce? Ptr ca nu ii intereseaza ce fac ei atat. Simti nevoia mereu sa aruncati cu cacat in altii ca sa iesiti voi in fata cu ceva? Este penibil....

Iti place ceva, ok, asculta si taci. lauda-l daca vrei ca sa asculte si altii, dar nu icnerca sa faci de cacat altceva doar ca sa te simti tu bine, ca daca ma enervez si eu odata sii iau toate trupele care nu imi plac la pula unde ajung? nicaieri, este vorba de respect in primul rand.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

....

Mesajde n3aGabitz » Joi Apr 03, 2003 4:29 am

RAspopitu: iar pentru tine si grijea ta ca nu au auzit de verita saga iti dau un citat din Dre...

"It's not that i don't listent to the rumors/ but i'm just too big to pay attention to them"

si la familia a avut primul album, baieti de cartier, si mafia a venit pe urma cu "de cartier"....so..??? in fine...discutam degeaba, fiecare oricum ramane la parerea lui ....

sa ma ia si pe mine grija acum cu ce face orice mc sau trupa din tara? nu ca am ceva cu verita..doamne fereste, fiecare pe felia lui in stilul lui...foarte frumos. CEL putin EI ca TRUPA (Verita) nu ARUNCA cu CACA cum fac faniii.....am avut ocazia sa stau de vorba cu 2 dintre ei...in fine...mai bine tac.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde on$on » Joi Apr 03, 2003 9:12 am

Mai bine nu..
Si nu cred ca este cel mai bun album al lor de pana acum
Asta o zici tu si s-o crezi doar tu
In zilele mele rele ridic un pahar cu apa si spun\ Sunt anti alcool si tutun
Dar nimeni nu ma crede ce spun
on$on
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Apr 20, 2002 10:35 pm
Localitate: In asteptare...

Mesajde rady » Joi Apr 03, 2003 10:30 am

It's not that i'm too big to listen to the rumors, / It's just that i'm too damn big to pay attention to them parca asa era.., nu?
nici mie nu-mi place la familia, dar daca o sa fac rost de album, o sa-l ascult, asa din curiozitate.
parerea mea, din ce am citit pana acum e ca LF nu au nici respect pt. trupele mai mici sa zic asa.
de ce nu si-au pastrat vechiul titlu daca tot au inceput cu el?
sa fie o sfidare la adresa veritei saga?
cam incurcat pe-aici
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

....

Mesajde n3aGabitz » Joi Apr 03, 2003 8:33 pm

da asa era, merci de corectare...

nu e nici o sfidare frate....nici eu nu am auzit de multe trupe si? e datoria trupelor tinere sa se faca cunoscute, nu a noastra sa aflam de ei. eu unul sunt sigur ca stiu de verita saga cei de la La Familia, inasa atat. Asa cum pe cei de la Veirta sunt sigur ca ii doare in cur de ce fac La Familia, asa ii doare in cur si pe lf....

si te asigur, ca daca LA FAMILIA nu era atenta la trupele mai mici, acum numai erau atati rapperi in industrie, intelegi? nu vreau sa dau nume ca nu are rost. Oricum cand a fost vorba de bani, nu le-au intors curu, cum au patit ei din partea altora.


vorba lui dox de pe alt thread...unii ar trebuii sa CREASCA.

pace baieti
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde rady » Joi Apr 03, 2003 9:16 pm

ok
din cate am inteles eu, praetor le multumeste in primul rand producatorilor de la nova, care se pare ca i-au refuzat pe ei, preferand la familia
oare nici nova music sa nu fi stiut de titlu?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Apr 03, 2003 9:35 pm

Bine mah oricum nu mai conteaza.Yo raman la parerea ca asta e lipsa de interes la ce se intampla in tara si in acelasi timp si lipsa de respect.Hai las-o dreq chiar nimeni nu a stiut de Verita?Daca tu zici ca e coincidenta ok.Asta e.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Joi Apr 03, 2003 11:10 pm

NOVA? ce NOVA ma ...tu ai vazut ce scrie pe spatele copertei? MEDIA SERVICES, si spre uimirea mea REBEL MUSIC!

so....nova ce? dacia nova? da parca avea sisu o dacie nova..
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde rady » Vin Apr 04, 2003 10:36 am

deci, eu am vazut asta doar pe forumul de la veritasaga, dupa cum am spus, inca nu am facut rost de album, asa ca nu am de unde sa stiu cu ce casa au semnat
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Apr 04, 2003 9:55 pm

...VeritaSaga fac parte din familia Hades Records si au tras piesele in Unic Studio (parca), iar sistemul de distribuire a albumului este slab de tot, din pacate! Nu au fost acceptati de casele astea mari de discuri!
Pt. Gabitz: Poate ca ai dreptate, dar... pls, sa pastram proportiile!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

vorbiti prostii

Mesajde sosyy77 » Dum Apr 06, 2003 11:24 pm

bai prietenilor,e prima oara cand intru aici si realizez ca voi traiti din vise.Stiti voi despre ce canta la familia,stiti voi ce simt ei?nu abereaza,nu se cred in america si alte vrajeli,canta pt. bagabonti nu pentru chatisti.asculta-tii pt. ca oamenii astia canta despre oameni adevarati nu abereaza in rime,nu isi pun blugii largi pe ei si spun ca sunt bagabontii ei chiar traiesc,da'daca n-ai trait asa n-ai cum sa intelegi si din ce vad eu aici voi sunteti niste pusti care va certati in numele altora sau va credeti in NY.ei in primu rand sunt bagabonti si dupa aia raperi.astia care canta in casa sa nu isi mai de-a atata importanta pt. ca poate lumea nici nu a auzit de ei.fara suparare.
sosyy77
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Apr 06, 2003 11:03 pm

candy

Mesajde Arigo » Lun Apr 07, 2003 1:59 pm

sunt niste pizde super tari. spuneti voi ca nu s-au futut niciodata dar va spun eu ca intai ele se fut si apoi canta despre iubire. voi astia care tot faceti laba si pe urma incepeti sa va dati cu parearea despre nu stiu care femeie nu stiti nimic. am facut si eu o pauza din futai pentru a trage cu ochiul la ce mai e aici, pe forum, si nu-mi vine sa cred ca e adevarat ce vad. n-am ce sa va fac, voi daca nu va futeti asa cum se fut ele nu aveti de unde sa stiti... toate bagaboantele astea de la colt care spun ca fac muia mai bine ca ele doar pt ca le roade invidia n-au nici o treaba. pai candy sunt in primul rand futacioase si pe urma cantarete. dar lumea e roasa de invidie... fara suparare.
Arigo
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Apr 12, 2002 10:26 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde genicon » Lun Apr 07, 2003 2:34 pm

Arigo: ce poola mea cauta mesajul tau pe threadul asta??? :confused: Cred ca te-a futut cineva la creieri, ca sa ma exprim ca tine.

On-topic: Am ascultat si eu albumul la familia. La fel ca AdevaRapper, nici eu nu am o parere prea buna despre cei doi familisti. Insa, albumul mi-a placut. Mi-au placut piesele, aproape toate si mi se pare mult mai bun decat altele... Totusi, parerea mea :D - cam comercial. Dar... asta e.
A! Si nu stiu daca voua vi s-a parut la fel, dar mie mi se pare ca aduce putin ca stil cu Morometzii si Sapro albumul asta... sa fie Baxter "vinovatul" sau doar mi se pare mie???

Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde Arigo » Lun Apr 07, 2003 2:45 pm

Initial trimis de genicon
Arigo: ce poola mea cauta mesajul tau pe threadul asta??? :confused: Cred ca te-a futut cineva la creieri, ca sa ma exprim ca tine.


stii sigur sau doar crezi? oricum, n-ai nimerit-o. mai ai 2 incercari.
i have a life, but dont really feel like living it,
so me and the internet are getting more intimate.
Arigo
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Apr 12, 2002 10:26 pm
Localitate: Bucuresti

Re: vorbiti prostii

Mesajde ckride » Lun Apr 07, 2003 6:51 pm

Initial trimis de sosyy77
bai prietenilor,e prima oara cand intru aici si realizez ca voi traiti din vise.Stiti voi despre ce canta la familia,stiti voi ce simt ei?nu abereaza,nu se cred in america si alte vrajeli,canta pt. bagabonti nu pentru chatisti.asculta-tii pt. ca oamenii astia canta despre oameni adevarati nu abereaza in rime,nu isi pun blugii largi pe ei si spun ca sunt bagabontii ei chiar traiesc,da'daca n-ai trait asa n-ai cum sa intelegi si din ce vad eu aici voi sunteti niste pusti care va certati in numele altora sau va credeti in NY.ei in primu rand sunt bagabonti si dupa aia raperi.astia care canta in casa sa nu isi mai de-a atata importanta pt. ca poate lumea nici nu a auzit de ei.fara suparare.


Nu toti asociaza termenul de rapper cu cel de baiat de cartier.
Ma doare-n pula ca ei sunt baieti de baieti si fac jmenuri si ciordesc si mai se ia in gura cu garda din cand in cand, io ii respect pentru muzica pe care o fac si ii ascult cu placere.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

dilema

Mesajde sadox » Lun Apr 07, 2003 9:36 pm

Nu shtiu cine pa cine a copiat Familia pe Veritasaga sau viceversa (nu shtiu sigur care din ei au scos primii album) cert este cah numele albumului l-au gandit la fel shi poate kiar ai o coincidentza cum a zis Gabitz.Sper ca coincidentza sa se opreasca aici shi sa nu cumva sa continue daca ma intzelegetzi ce-am vrut sa zik.Pace!

How the fuck should i be white i don't even exist!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori