compilatia de pe forum

vreti sa scoatem aceasta compilatie

da
22
88%
nu
3
12%
 
Voturi totale : 25

!!!!!!!!!!!!!!!

Mesajde foxu » Mar Dec 09, 2003 9:56 am

DECRET:da o sa facem si instrumentale
VENDETTA:m deja 3 instrumentale facute de CHELLOO,si 2 de mine ,deci pana acum avem 5le mele cu 5 ale tale ar fii zece
intr-un final,pot sa stiu si eu cine vrea sa apara pe aceasta compilatie?
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde cutuma© » Mar Dec 09, 2003 3:54 pm

Nu stiu daca va datzi seama dar credibilitatea intregii actziuni e pusa serios la indoiala prin lipsa faptelor. In momentul in care vetzi avea un link la respectivul/ele negative vetzi avea shi confirmarea celor care doresc sa ia parte la aceasta initziativa.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

hei yo!

Mesajde marius moga » Lun Dec 15, 2003 7:14 pm

ciao fratilor!
vreau si eu sa apar pe compilatie! doar daca e ceva serios! as vrea sa stiu ceva mai multe de aceasta compilatie!
cate trupe vor fii pe ea? daca o sa fie vreo trupa cunoscuta, unde o sa fie inregistrate piesele? cand o sa fie scoasa compilatia si unde? o sa iasa pe piata? va fii promovata de cineva?la ce casa de discuri? si ceva mai imp.! daca va trimit piesele si pe urma aud celelalte piese de pe compilatie si nu-mi plac, pot sa ma retrag?
ps. nick-u meu marius moga nu-i pt. ca-mi place ci pt. ca ma dispera! in fine! ciao! astept raspuns!
marius moga
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Dec 15, 2003 6:36 pm
Localitate: satu mare

Re: hei yo!

Mesajde foxu » Mar Dec 16, 2003 8:06 am

Initial trimis de marius moga
ciao fratilor!
vreau si eu sa apar pe compilatie! doar daca e ceva serios! as vrea sa stiu ceva mai multe de aceasta compilatie!
cate trupe vor fii pe ea? daca o sa fie vreo trupa cunoscuta, unde o sa fie inregistrate piesele? cand o sa fie scoasa compilatia si unde? o sa iasa pe piata? va fii promovata de cineva?la ce casa de discuri? si ceva mai imp.! daca va trimit piesele si pe urma aud celelalte piese de pe compilatie si nu-mi plac, pot sa ma retrag?
ps. nick-u meu marius moga nu-i pt. ca-mi place ci pt. ca ma dispera! in fine! ciao! astept raspuns!


ba nene daca vrei sa apari si tu ,trimite-mi mie un demmo...1-2-3 ca te piese ai.dupa asta se va face o selectie cu cele mai bune piese,se vor pune pe net(linkuri),iar apoi se va scoate pe piata
casa de discuri:REBEL MUSIC
pace
gasesti adresa mea tot aici dar pe prima pagina
sau la nr
0742698638 sau 0724982611 raspund doar eu
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

merci

Mesajde marius moga » Mar Dec 16, 2003 4:31 pm

bun am inteles!
eu sunt din sm , acum sunt la faculta in tm!
aici nu prea cunosc studiouri
futu-i ! stai ca te sun!
marius moga
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Dec 15, 2003 6:36 pm
Localitate: satu mare

Mesajde Vendetta » Mar Dec 16, 2003 11:27 pm

OK OK OK ... hai ca instrumentalul e gata ... tree sa imi trimita ala loop-ul maine seara si sa il pun pe net ... nu stiu cum e , ca inca nu l-am ascultat ... sper sa fie super ... orikum o sa fie ceva simpu ca sa fie cat mai simplu pt oricine sa intre pe bit ...

pagina pe care o sa fie loop-ul este http://www.f.c.h.h.c.as.ro/
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde foxu » Mie Dec 17, 2003 10:21 am

catre MARIUS MOGA:adresa mea o gasesti in p[rima pagina a acestui subiect.astept demmo-ul tau
catre VENDETTA:ai zis c-o sa0mi trimiti un demmo...cant il trimiti?


pana acum doar adeva rapper si cu mine avem piesele gata pt acesta compilatie.
pace
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde Vendetta » Mie Dec 17, 2003 4:44 pm

pt foxu , man , pana acum a 2 piese , sunt si pe net http://www.old-parazitii.as.ro , si mai tree sa primesc (sper pana vineri) , inca 3 intrumentale de la undoo , si peste 3-4 saptamani ma duceam sa mai trag 1-2 piese , si te le dadedeam si pe acelea ...

vezi si tu man ... poate le download-ezi pana trimit cd-u ..
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Mie Dec 17, 2003 5:56 pm

in vreo 2 ani daca is pe forum...poate pac shi eu o melodie pentru compilatzie(pana mai ma perfectionez shi eu) :D
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde Vendetta » Mie Dec 17, 2003 9:29 pm

OH HO HO ... Si a venit mos craciun cu un LooP , il gasiti la http://www.f.c.h.h.c.as.ro , sper sa va placa , o sa fie pus la o calitate mai buna , dar deocamdata sa il loatzi asa (are 40kb) ...
Si eu zic sa o alegem tema melodiei , despre ce o sa cantam ...

tUdOrUK , man , poti sa iei negativul , sa vezi ce poti ... orikum bafta ...
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde DZA » Mie Dec 17, 2003 11:21 pm

Initial trimis de Vendetta
OH HO HO ... Si a venit mos craciun cu un [B]LooP , il gasiti la http://www.f.c.h.h.c.as.ro , sper sa va placa , o sa fie pus la o calitate mai buna , dar deocamdata sa il loatzi asa (are 40kb) ...
Si eu zic sa o alegem tema melodiei , despre ce o sa cantam ...

tUdOrUK , man , poti sa iei negativul , sa vezi ce poti ... orikum bafta ... [/B]


tema melodiei? freestyles... adica, fara subiect anume.. delikt feat ran-s partea a doua...au vreun subiect?
DZA
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde tUdOrUK » Joi Dec 18, 2003 12:51 am

tUdOrUK 10x pt support frate...despre me..in this..next time frate...nu ca nu pot sau nu vreau dar..am mult de invatzat toata vacantza asta sa trec la info sa ma bag la greenwich collage ca am 4 ore free pe saptamana in studiou de ultima generatie..:cool:

si cand eu ma inergistrez uit despre toate..inclusiv scoala shi tremur de emotzii...

pace!
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Dec 18, 2003 11:14 am

Negativul nu prea m-a incantat dar ma descurc eu....probabil k saptamana viitoare o sa-mi trag partea mea....in principiu eu zic ca ar trebui sa ne rezumam cam la 10-12 masuri fiecare....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

...

Mesajde Hades » Joi Dec 18, 2003 3:31 pm

zic asa:

8 masuri de caciula
titlu: Atack subteran(exista vro piesa cu numele asta?), asta e titlu, fiecare sa dea ce vrea... o sa fie un refren la 2-3 strofe(parerea mea)...
titlu alternativ: Subteranu revine...

intrebarea mea:

unde draq inregistrez(se ofera cineva? :D)???

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Vendetta » Joi Dec 18, 2003 9:28 pm

Hades .. pt Hades ... eu am tras la Avangrad ( http://www.avangardmiuzic.ro ) si sunt super de treaba ... mai sunt multe studiouri ...

Pe site o sa mai fie puse si alte loop-uri (asta e de la Anubis) si o sa mai fie si de AdevaRapper si de Aforic ... si sa votam pe care instrumental sa cantam ....

OK ?
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

...

Mesajde Hades » Joi Dec 18, 2003 10:00 pm

mai bine, ca sincer negu e cam slabutz...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Salut!

Mesajde AdevaRapper » Sâm Dec 20, 2003 10:35 pm

---post de sters de moderatori--
Pace!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Lärägë » Dum Dec 21, 2003 12:08 am

Adevara,te rog foarte foarte foarte mult sa ma ierti,dar,frate chestiile alea,numite instrumentale sunt... hmmm,nu vreau sa te superi,yo_mix ce-s drums-urile alea frate?nu cred ca-i posibil sa dai ceva bun pe astea,imi aminteste putin muzicuta aia din tetris,frate nu te supara,imi amintesc putin de cartoons-urile alea vechi,upb-mix e suportabil doar pana in sec 10,dupa care m-a facut sa dau urgent pe stop,frate,nu te supara dar cu fruity loops nu se face rap frate,am abuzat de cuvantul frate,pentru ca nu vreau sa te superi sau sa intelegi gresit,asta-i parerea mea,sunt obiectiv,bafta in continuare,critica ajuta nu?
PACe
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Dec 21, 2003 12:21 am

Mersi dreaq ca mi-ai zis la timp... :) Sperantele noastre se indreapta catre Aforic...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Vendetta » Dum Dec 21, 2003 1:29 am

pentru Da_Game ... "loop" asta care e pe fchhc nu e facut de Adeva , e facut de Anubis !!!

Pt AdevaRapper - Man , nu mai imi trimiti loop-urile alea?
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

va dau io

Mesajde DZA » Dum Dec 21, 2003 3:59 pm

beat-ul pus la download e chiar foarte naspa:/ heh
donez doua loops pe care le-am facut in Adobe Audition pentru cauza:)
e vorba de doua sample-uri de tango, modificate, primul e mai rapid celalalt putin mai slow.
enjoy

[url]www.dza.home.ro\dza_l00p.mp3[/url]
[url]www.dza.home.ro\dza_l00p2.mp3[/url]
DZA
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Dum Dec 21, 2003 8:02 pm

WOW! Suna foarte bine cele 2 loopuri!
Eu ash zice sa-l alegem pe dza loop2, pt a fi pe masura tuturor!
PS: Felicitari si multumim, DZA
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Vendetta » Dum Dec 21, 2003 10:00 pm

cum a "zis" si Adeva "WOW" e super ... eu zic sa cantam pe loop2 .. DZA esti tare man ... ... loop-ul are 10.8s ... si cred ca ar fi bine sa cantam fiecare 45s (loop-ul de 4 ori) , mie imi intra 16 versuri !!! si zic ca e f bun numele Atack Subteran sau Subteranu' Revina ... !!!

VOI CE ZICETZI ???

P.S. ce ar fi si mai super ... stitzi piesa de la Delikt Rans ... ca e o pers care spune cine urmaza ... mi se pare ca e SubZero (UrbanRecords) ... nu sunt sigur , sa ma interesez ... poate vb cu el sa pezinte si la noi .... ??? sau cine sa prezinte ???

Pt. Hades -> ok man ... o sa tzin minte...
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

...

Mesajde Hades » Dum Dec 21, 2003 10:33 pm

Eu zic asa:

1. sa nu ne kkm pe noi si sa cumparam un negativ facut de cineva care le are...

2. TOTZI sa tragem la acelas studio(nu la mine sa fie super tare si la x sa aud cum il striga masa ca e gata mancarea...)

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Vendetta » Dum Dec 21, 2003 10:48 pm

man , nu ma kc pe mine ... da loop-ul suna super ... !!! eu zic ca merita sa cantam pe el ... asteapta sa vedem ce zic si altzii! OK?
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde DZA » Dum Dec 21, 2003 11:51 pm

Initial trimis de Vendetta
P.S. ce ar fi si mai super ... stitzi piesa de la Delikt Rans ... ca e o pers care spune cine urmaza ... mi se pare ca e SubZero (UrbanRecords) ... nu sunt sigur , sa ma interesez ... poti vb cu el sa pezinte si la noi .... ??? sau cine sa prezinte ???


Vedetta, e buna ideea..omu de pe delikt din cate imi aminesc isi zice "Plutonium" la un moment dat.
daca alegeti loop-ul 2, voi pune un bass mai greu.. ala care e acum e provizoriu.

Hades: retine un singur lucru: nu tot ce se vinde e neaparat bun! cam asa gandeste Hades inconstient: "Bah, alti baieti mai cunoscuti care le au nu ne baga in seama decat pe si pentru bani, iar daca asta incearca sa ne ajute si ne face instru free, e clar frate: asta nu le are, e varza!" pace frate, nu vreau dusmani, just analizeaza obiectiv ce am facut, nu-mi subestima munca just pentru ca n-are un pretz pe ea.
in ceea ce priveste "tras-ul", avem si un studio in care cei care vor pot inreg moca pentru acest proiect...oricum, cei ca Hades nu pot fi de accord cu asha ceva, pentru ca ei vor numai pe bani:)

peace out
DZA
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:42 am
Localitate: Bucuresti

...

Mesajde Hades » Lun Dec 22, 2003 12:29 am

DZA ok...

fac pt al doilea loop;

'cei ca Hades' vor sa iasa ceva calumea, ok daca e bun tragem unde zici tu, stai linistit. cine e de acord sa tragem pe al 2lea loop a lu DZA si la studiou` lui?

PS: in pula mea cine face pana la urma compilatzia, piesa? ca nu mai intzeleg nimic a inceput FOXU, dupa Vendetta... in ce directzie ce draq se mai intampla? FOXUle bro, tu ai inceput, mai faci ceva? Vendetta ce se mai aude cu loopu ala de la Undoo???

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Vendetta » Lun Dec 22, 2003 12:54 am

pai ... nu eu scot compilatzia ... eu am fost cu ideea de FCHHC ... Foxu a zis ca scoate ... eu o sa trag si o sa trimit demo-ul ...
si loop-ul facut de undoo nu mai e ... ca eu am vb cu anubis ... si ai vazut ce a facut .. si nu am mai vb cu undoo ... da eu zic ca ce a facut DZA e super super !!! si cum a zis si el ... daca e de cumparat nu inseamna ca e neaparat bun !!!! ...

pt DZA... man ... eu zis ca suna bine ... sau sa isi aleaga fiecare care dintre loop-uri vrea (ala cu bas mai tare sau celalalt). ... ok mai vb

P.S. eu o sa trimit si eu ca voi cd-ul cu demo ... daca o sa fiu ales asta e ... eu sper ... ok ... mai vb ... PACE & BIG UP
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde cutuma© » Lun Dec 22, 2003 10:29 am

Surprinzator de bun negativul lui DZA, merg shi eu pe mana celui de-al doilea loop......




P.S. In poola mea, pe Partea A Doua ala e Bruckner fratzilor.....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

ATENTIE

Mesajde foxu » Lun Dec 22, 2003 10:31 am

ATENTIE:toti cei care vor sa apara pe compilatie tre sa trimita un demmo pana la 31.01.2004(data limita)
CHELLOOzicea ca pana atunci sa fie stranse toate cd noastre
din anumite motive cu vor aparea doar PARAZITII si DJ UNDOO,ceilaltiPACHA MAN,BITZA,DJ DOX nu vor mai aparea(nu stiu de ce .....)
DJ DOX-a zis ca n-are timp(e ocupat cu MTV)
PACHA MAN-n-a zis nimic(probabil nu vrea)
BITZA-inregistreaza la albumul lui
oricum,PARAZITII au zis ca eisunt interesati de compilatia noastra dar sa ne grabim ca au si ei treaba
pace fratilor
inc-o data v dau adresa mea SAT LEOTESTI,COM BOBICESTI,JUD OLT.MILITARU IONUT
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori