Ziarele spun adevarul despre andreea?

Forum dedicat fanilor Andreea B , ei vor putea sa primeasca raspunsuri chiar de la Andreea

Mesajde CRYSTY-666 » Joi Feb 23, 2006 7:01 pm

In ianuarie 2006 iar s-au scris neadevaruri despre Andreea.
Doar parerea ei conteaza si are dreptate
" Ma doare! Nu sunt de gheata!
Articolul care a aparut ieri (n.r.27 ianuarie) in Jurnalul National m-a afectat teribil. Nu credeam ca un ziarist poate scrie cinci aricole cu acelasi subiect, despre un artist in decurs de un an.
Catalina Iancu, autoarea articolelor, probabil din lipsa de inspiratie, a considerat ca "merit" sa ma critice si sa comenteze "greselile de pe site" in cinci articole : "Balan are limba varza" - 30 martie 2005; "Nominalizari la Mtv" - 4 aprilie 2005; "A.B. e tot dezacordata" - 13 aprilie 2005; "Muzicanti dezacordati pe net" - 9 mai 2005; "Vise - Balan ziarista" - 28 ianuarie 2006, bineinteles toate publicate in Jurnalul National.
Eu acum ce sa inteleg din aceasta insiruire de articole negative la adresa mea?! Ca domnisoara are ceva personal cu mine, nu? Initial a fost doar o ipoteza, dar dupa ce am studiat arhiva ziarului la rubrica monden, s-a transformat in certitudine. Am observat ca nu a scris despre un artist mai mult de trei articole negative, asa cum s-a procedat in cazul meu.
Ultimul articol m-a afectat cel mai mult deoarece domnisoara a considerat ca nu am ce sa caut in mediul jurnalistic pentru ca scriu "mi-au ca pisica". Eu am declarat de nenumarate ori ca pe site-ul meu nu au existat niciodata greseli gramaticale, ci doar de punctuatie pentru care mi-am insusit vina. Nu eu am scris initial pe site, ulterior am invatat html, in momentul de fata postandu-mi declaratiile singura.
Eu nu am intrebat echipa care mi-a facut site-ul daca sunt si profesori de limba romana. Mi s-a parut suficient ca sunt buni informaticieni.
O alta nedreptate in ultimul articol a fost "obsesia pentru paparazzi" care mi s-a atribuit. Eu ma bucur ca domnisoara mi-a ascultat ultimul album si ca a descoperit melodia "Paparazzi" dar ma intreb de unde a tras concluzia ca as fi obsedata de ei. In melodia respectiva critic doar partea din presa care scrie lucruri neadevarate despre mine.
Eu iubesc ziaristii care scriu lucruri veridice (chiar si urate) si consider ca aceasta meserie este foarte interesanta si frumoasa. Tocmai din acest motiv sunt la facultatea de jurnalism.
Imi doresc sa devin un bun jurnalist si daca voi lucra in presa scrisa (nu am spus cand se va intampla), cu siguranta voi scrie numai lucruri adevarate despre persoanele publice deoarece stiu din proprie experienta cat de mult doare sa fii criticat pe nedrept.
Imi pare rau ca majoritatea cititoritorilor cred ce se scrie si nu observa subiectivismul autorului.
Am mai spus de multe ori ca acest site a aparut din dorinta de ma apropia de fani si trebuia luat ca atare cu aspecte negative cu tot, pentru ca nimeni nu e perfect si in timp toti invatam din greseli.
Doresc sa le multumesc din suflet fanilor care ma iubesc indiferent de ceea ce se scrie si sper sa nu ii dezamagesc. " :flori:
أقسّم الحبّ أنت ! أنت هل خاصتي الحياة !
Avatar utilizator
CRYSTY-666
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Aug 06, 2005 11:00 pm

Mesajde SEFU_SCARII » Joi Aug 02, 2007 8:38 pm

cat ma dezgusta scriitorii acestia impertinenti, ar face orice sa mai vanda un ziar. pfff
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde piskeshu » Vin Aug 24, 2007 11:26 am

Andreea balan nu tre sa fie jignita, va rog sa va controlati limbaju, ca deocamdata mai moderez aci, eu cu pretenu meu catharsis!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la Andreea Balan

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator