Interviu de mare clasa!

Forum dedicat fanilor Andreea B , ei vor putea sa primeasca raspunsuri chiar de la Andreea

Interviu de mare clasa!

Mesajde gabuba » Mar Feb 18, 2003 10:49 pm

Pe un site, a dat un interviu f complex despre ce canta, ce vrea sa arate si altele !
Cititi mai jos In vara anului trecut, Andreea Balan a implinit 18 ani. Pe 23 iunie, ea serba nu doar majoratul, ci si lansarea primului album solo. Dupa o despartire furtunoasa de colega ei de trupa de la Andre, Andreea crede ca a inceput o perioada mai matura si este incintata de noua imagine. Le are alaturi pe Alina si Monica."Fetele care danseaza cu mine sint profesioniste. Inainte eu faceam coregrafia din Andre, insa era mult mai simpla. Acum am ales ceva mai complex", spune ea.

Andreea Balan nu a schimbat doar coregrafia, ci si stilul muzical. In plus, a adoptat o imagine mai "asezata" decit in perioada Andre, optind pentru o vestimentaie moderna. "Costumatia de scena o aleg in funcite de ce se poarta in sezonul respectiv. Am adoptat stilul hainelor de piele, in ultima perioada. Probabil la intoarcerea din America voi veni cu ceva nou". Andreea a vizitat Statele Unite de sarbatori, unde a sustinut concerte in 14 orase. Acum , la intoarcere, va incepe filmarea unui videoclip la una dintre melodiile noului album, lansat la sfirsitul lunii decembrie, "Libera din nou".

Ai incheiat anul cu doua albume lansate. De ce ai ales sa lansezi un al doilea album la un interval atit de scurt?
Albumul "Te joci cu mine" s-a vindut foarte bine, in peste 30.000 de exemplare. In lunile iulie si august am fost pe primul loc la vinzari, astfel ca domnul Dan Popi, de la Media Services, a hotarit sa mai scoatem un album, "Libera din nou", cu melodii compuse de Marius Moga si tatal meu. A fost o idee foarte buna, ca dovada ca imediat dupa lansare, in acea zi, am vindut deja 1500 de casete si 700 de CD-uri.

Prefigureaza acest album o schimbare de stil?
Cred ca este mult mai bun decit "Te joci cu mine". Primul album a fost mai degraba o trecere de la stilul Andre. "Libera din nou" ma individiualizeaza. Stilul este tot dance, cu influente house, ragge, funky, soul. Cred ca deocamdata este foarte bine cum suna, este ceea ce trebuie pentru piata romaneasca. Desigur, si la urmatoarele albume voi veni cu ceva nou.


Mai tii legatura cu Andreea Antonescu?
Nu mai tinem legatura si nu ma intereseaza evolutia ei. Dar cred ca lumea muzicala este destul de mare pentru amindoua. Ma simt mai bine singura. Si acum lucrez in echipa, dar daca am idei pot sa le pun in practica. Mi se dau sugestii, dar nu mi se impun. In Andre nu prea aveam cum sa vorbesc.

Ti-ai pastrat fanii?
Au ramas fanii fideli, pe care ii aveam si cind faceam parte din Andre. Majoritatea sint aceiasi fani, la care se adauga liceeni, dat targetul a urcat si la cei peste 18 ani.

Ce faci in timpul liber?
Imi place sa ies cu prietenii, in special sa ies in oras cu prietenii din Ploiesti. O data la doua - trei luni merg in orasul meu natal, Ploiesti. Imi place sa ies la terase, in cluburi, in discoteci.

Cum te vezi peste ani?
Sint optimista. Ma vad cu o cariera muzicala in spate, o cariera de succes, cu foarte multe albume scoase si vindute si poate si o cariera in televiziune. Si probabil cu afacerea proprie, nu neaparat in lumea muzicala.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Feb 18, 2003 11:29 pm

m-am pierdut in complexitatea acestui interviu de mare clasa...
nu stiu cum a putut sa scoata atea vorbe si sa si le mai gadeasca...
sunt total bulversat!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

extraordinar

Mesajde Love2Fly » Mie Feb 19, 2003 3:41 am

Cu 2 clase peste clasa trenului
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Feb 21, 2003 2:55 pm

Ma rog, batuti in cuie cum sunteti never veti accepta ceva bun, anyway nu asteptam parerile voastre. Si inca odata, asta e forum pentru fani, nu pentru sictiriti (ca sa nu zic altfel).

*dinu, nu te mai chinui(i).
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde fan Andreea B. » Vin Feb 21, 2003 11:48 pm

Initial trimis de catharsis
m-am pierdut in complexitatea acestui interviu de mare clasa...
nu stiu cum a putut sa scoata atea vorbe si sa si le mai gadeasca...
sunt total bulversat!


Lol nu e chiar asa dar e ceva adevarat!
Faza asta nu-mi place:
" Mai tii legatura cu Andreea Antonescu?"
"Nu mai tinem legatura si nu ma intereseaza evolutia ei. Dar cred ca lumea muzicala este destul de mare pentru amindoua. Ma simt mai bine singura. Si acum lucrez in echipa, dar daca am idei pot sa le pun in practica. Mi se dau sugestii, dar nu mi se impun. In Andre nu prea aveam cum sa vorbesc. "

E o afirmatie cam egoista! Pe bune acuma!
Probabil tot de la afirmatia asta vine si "libera din noou...."
Avatar utilizator
fan Andreea B.
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Vin Apr 12, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Feb 26, 2003 11:48 pm

imi explici si mie ce ti se pare egoist in asta? faptul ca e sincera? preferi sa-i mananci gogosile aleilalte? avea ea dreptate
"de cate ori am fost sincera, oamenii mi-au dat in cap, ei iubesc mai mult minciuna."

Jurnal TV.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Mar 01, 2003 11:09 pm

gabyzzu, vorbind serios, explica-mi si mie de ce interviul andreei este "de mare clasa" si "f complex"... mi se pare normal... cand am vazut subiectul mi s-a parut ironic dar nu cred ca esti in stare de asa ceva, chiar erai serios...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Mar 01, 2003 11:19 pm

ce te face sa crezi ca nu era o ironie? :con:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Mar 01, 2003 11:26 pm

faptul ca ai spus ca e forum pt fani nu pt sictiriti...
dc ai ironizat interviul? mi se pare unul normal... unde scria ca e de mare clasa?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde covergirl^^^ » Dum Mar 02, 2003 10:10 pm

Initial trimis de Gabyzzu
imi explici si mie ce ti se pare egoist in asta? faptul ca e sincera? preferi sa-i mananci gogosile aleilalte? avea ea dreptate
"de cate ori am fost sincera, oamenii mi-au dat in cap, ei iubesc mai mult minciuna."

Jurnal TV.



Pai mai gabyzzule, ea nu se gandeste ca fara persoana aceea
de care n-o intereseaza "evolutia", ea n-ar fi ajuns unde este acum? Spune-mi tu sincer daca ar fi ajuns sa aiba atata succes fara ea!

E mai bine sa fie sincera, normal, dar una e sa fi sincer si alta sa fi egoist. :rolleyes:
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Andreea Pisoi » Mie Mar 05, 2003 6:11 pm

Initial trimis de catharsis
m-am pierdut in complexitatea acestui interviu de mare clasa...
nu stiu cum a putut sa scoata atea vorbe si sa si le mai gadeasca...
sunt total bulversat!




What the fu*k do U want?! Care-i treaba ta?! Tu crezi c-o arzi cam tare in tupeu pe Forumul acesta? Take it slow, Old man!!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Re: extraordinar

Mesajde Andreea Pisoi » Mie Mar 05, 2003 6:15 pm

Initial trimis de Love2Fly
Cu 2 clase peste clasa trenului


Intr-o zi, si intr-o zi, tot o sa te impusc, puiutz!!! : )
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Mie Mar 05, 2003 6:19 pm

Initial trimis de catharsis
faptul ca ai spus ca e forum pt fani nu pt sictiriti...
dc ai ironizat interviul? mi se pare unul normal... unde scria ca e de mare clasa?


Dar tu arzi, nu gluma... Du` si te-arunca in primul rau/lac/ocean pe care-l vezi in fatza ta.... Ok? Ai face un mare bine poporului..... : )
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Mar 06, 2003 1:55 am

de cate ori tre' sa mai postez pe threadu' asta ca sa ramana macar un mesaj al meu?! ;)

pisoias te cam repeti dulceata.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Joi Mar 06, 2003 12:22 pm

pisoias, in primul rand ai trei mesaje consecutive la interval scurt de timp. poti da quote din mai multe mesaje intr-un singur mesaj pe care sa-l postezi
in al doilea rand , in nici unul din cele 3 posturi nu spui nimic de Andreea Balan.
Watch out!
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Mar 07, 2003 9:52 pm

Initial trimis de Hera
pisoias, in primul rand ai trei mesaje consecutive la interval scurt de timp. poti da quote din mai multe mesaje intr-un singur mesaj pe care sa-l postezi
in al doilea rand , in nici unul din cele 3 posturi nu spui nimic de Andreea Balan.
Watch out!


Ti-am zis vreodata cat de mult ma enervezi?! Daca nu, ok!! Acum e sansa mea!!!! SHOOT YOURSELF!!!!!!

TRE COOL: Problems?!?
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Sâm Mar 08, 2003 4:06 am

pisoias voiam sa-ti trimit niste sheeba si nu stiam cum...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Dum Mai 11, 2003 6:39 pm

Mda.... M-ai lasat fara cuvinte.. Damn!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde mihaitzu » Joi Mai 15, 2003 9:59 pm

Bai voi ari sunteti anormali ori va faceti. Gabitzu a pus acest "Interviu de mare clasaa" ptr. a lasa msg despre el, nu despre altceva.

Cu "el" ma refer la interviu, K? Va pup
www.andreeabalan.20m.com e site-ul oficial al fanclub-ului Andreea Balan din Cluj-Napoca. Va asteptam sa treceti si pe la noi.

Daca mi-ai cere/ As fugi de-acasa/ Adio as spune/ De nimeni nu-mi pasa Dedicatie speciala ptr. AB si NM
Avatar utilizator
mihaitzu
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am


Înapoi la Andreea Balan

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator