Andreea B. - Un personaj controversat

Forum dedicat fanilor Andreea B , ei vor putea sa primeasca raspunsuri chiar de la Andreea

Andreea B. - Un personaj controversat

Mesajde gabuba » Sâm Oct 04, 2003 1:20 pm

dincolo de succesul ei, de fanii ei, bla bla bla, exista si persoane care nu o plac.
presa scrie tot felu de chestii despre ea, toti o barfesc... ba ca n-are voce, ba ca are... ba ca a castigat mamaia, ba ca nush'ce manarie ar fi facut...
ba ca a batut o ziarista, ba ca aia si-a cerut scuze. mi-ar trebui 2 zile ca sa spun totul....

dincolo de toate astea ea reprezinta ceva. nu-mi amintesc sa se fi vb. atat de mult de la iesirea din andre de antoneasca, sau mai nou de antitalentele de pe piata muzicala romaneasca (gen spicy, sensi) ...

un personaj important. unul controversat.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde covergirl^^^ » Sâm Oct 04, 2003 9:01 pm

poate prea controversat
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Radu123 » Dum Oct 05, 2003 2:12 am

dincolo de parerea ta gabuzzi si de bla bla bla exista tot felul de chestii ...
si dincolo de antitalentele de pe PIATA MUZICALA...

avem PERSONAJE IMPORTANTE si dupa cum vedem ca te chinui, credem ca ai vrea si tu sa devii unul :) ...... ;P

vezi sa iti 'amintesti' sa-mi modifici mesajul :sperm: si .......:D ,
poate ar mai bine sa-ti amintesti ce ai vrut sa spui ...

:o
In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?
Avatar utilizator
Radu123
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Mar Oct 23, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Oct 05, 2003 5:18 pm

radu, imi spui si mie ce ai vrut sa spui prin postul ala? incearca sa fii on topic...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Istorie

Mesajde Dragos C. » Dum Oct 05, 2003 6:52 pm

Andreea a facut parte din Andre, una din cele mai controversate trupe din Romania. Au fost un fenomen, au schimbat modul in care sunt privite fetele pe scena, micsorand importanta vocii si atragand atentia asupra hainelor (atat cat erau :yD) si formelor. Romania nu mai vazuse pana atunci doua adolescente cantand in pantaloni scurti si sutien.

Era normal ca scandalul si ineditul sa le urmeze pe fete si dupa despartire. Antonescu si-a schimbat stilul, iesind oarecum din centrul atentiei (nu total, vezi scandalul cu fanul obsedat), dar Balan continua sa cante pentru adolescenti si sa sara cu coarda elastica.

Andre a folosit o reteta a succesului importata din Occident, unde impresarii fac orice pentru ca clientii lor sa fie in fata. Schema a tinut si la noi, si cele doua vor fi mereu pe prima pagina din simplul motiv ca au fost primele adolescente de la noi, cu bilute si fundite.
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Oct 05, 2003 10:12 pm

si ca sa completez...

... scandalul antoneascai nu ar fi fost complet fara ea. fanul 'antoneascai' era de fapt al balancai si pe care o stresa de doi ani, si vroia de la aa doar nr de tel al lu ab... sau ceva de genu asta.

.... si ab a mai avut o problema cu userul radu al acestui forum. dar a trecut.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Radu123 » Sâm Oct 11, 2003 6:41 pm

Initial trimis de Gabizzu
si ca sa completez...
.... si ab a mai avut o problema cu userul radu al acestui forum. dar a trecut.


Eu nu sunt user ... sunt un om si e normal sa existe probleme daca nu sunt considerat asa.

A trecut ... dar de ce a trecut ?? Poate doar pt ca am vrut eu ... si oricum nu trebuiea sa se ajunga la nici o problema ...
Si nici nu se ajungea daca "NOI"(nu eu, cei care au decis) nu decideam ca asa e mai bine ...
... dar din pacate sinapsele voastre nu sunt asa bine conectate impreuna si se mai intampla sa faceti greseli suficient de urate ... mai ales cand unii uita cum e normal sa se comporte ... si asta nu pt ca as fi un fan ... doar pt ce-am facut ....

Cu toate ca sincer nu prea cred ca inteles cineva problema mea ... macar bine ca am reusit sa le explic problema lor .... deja incepusem sa-i cred ....

Ps.
Totusi cred ca BUNUL SIMT e un termen prea bizar pentru unii ... vor ca toti sa le arate bun simt dar EI, nu numai ca nu arata nici o urma de bun simt ... dar mai si cred ca venind cu o explicatie stupida (truism evident) m-au atras in micutul lor joc.
Daca am acceptat unele lucruri nu am facut-o pentru ca as fi de acord .... doar pt ca asa e mai bine pt altcineva .............

Gabizzu poate poti sa nu-mi mai modifici mesajul pt ca daca vreau sa-mi spun parerea o pot face oricand in 10 000 de locuri si nimeni nu o sa poata sa ma opreasca (decat daca .... (nu spun ce ca sa nu reamintim diverse lucruri) ... si oricum dupa cum s-a vazut sunt dispus sa-mi asum acel risc daca vreau sa spun ceva). Nu am nici o parere buna si nici rea, dar e adevarata si realitatea e foarte diferita in comparatie cu imaginea ....

Aparentele inseala ... nu ma cunoasteti si v-as aprecia pe toti daca nu ati mai inventa povesti despre mine ....
In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?
Avatar utilizator
Radu123
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Mar Oct 23, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Oct 11, 2003 10:57 pm

radule, nici io n-am inteles nimic din ce ai vrut sa zici, da' barem ceilalti... pe viitor fii mai concis, si nu mai face atata pe victima.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde M|haElla` » Dum Oct 12, 2003 12:03 am

Mai...cica ar trebuii sa fim on topic!In fine...
Poate ca ab e un personaj controversat si din vina e...
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Oct 12, 2003 2:21 pm

argumenteaza si tu cand lasi un msg, nu lasa msge doar ca sa iti vezi numele scris acolo. ok?
si din vina e... ea? nu cred. presa... cred.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde M|haElla` » Dum Oct 12, 2003 9:20 pm

Mai...voiam sa zic ca este un personaj controversat si din vina ei...
Pentru ca s-a implicat in foarte multe scandaluri singura... cel putin la faza cu ziarista, nu stiu ce sa zic, desi mi se pare cam trasa de par faza ca a batut-o pe aia...dar totusi, ceva s-a intamplat!
Eu una nu pot sa-l sufar pe tasu`....ca da tot felul de publicatii in presa legate de alte vedete! (Stii la ce ma refer!)
In fine...
:con:
nu o cunosc...nu ma pot afirma in privinta ei..daca este o persoana draguta sau nu!
Dupa parerea mea, nu mi se pare prea draga...nu stiu, imi e cam antipatica...
Insa...aparentele insala!:o
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Oct 12, 2003 9:30 pm

in definitiv nu poate fi numita o vina. e ceva bun sa fii controversat. inseamna ca esti bagat in seama... cati artisti n-are vrea sa aiba atentia ei?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde M|haElla` » Dum Oct 12, 2003 10:01 pm

Atentie, atentie!
Dar de acum sunt scandaluri, nu e neaparat o atentie!
Iar la faza cu ziarista, ea a iesit in pierdere!
Ca despre ea s-a format o parere proasta, ca cica ea ar fii batut-o pe ziarista...
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Oct 13, 2003 9:48 am

uf, grea e viata asta.
pai nu e bre tot o atentie? ca ie de rau ca ie de bene tot atentie ii zice...
unii ar vrea sa fie implicati in scandaluri, si chiar daca is nu intereseaza pe nimeni.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dirklady » Lun Oct 13, 2003 8:55 pm

Pentru mine Andreea Balan e foarte antipatica. Nu o suport. Nu o cunosc personal dar prima mea impresie e asta. Nu-mi place fizic si nu-mi plac cantecele care le canta. N-o suport!
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde covergirl^^^ » Vin Oct 17, 2003 9:40 pm

dirklady, we don't give a shit.

ma rog, nu prea sunt de acord cu "atentziile" de genu' scandaluri. mai bine fara ele.
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Covergirl

Mesajde dirklady » Sâm Oct 18, 2003 11:26 am

Decat sa zici ca nu inteleg un rahat , mai bine accepta ca nu poti placea la toti. Nu se poate sa-ti placa toti cantaretii. Pur si simplu nu-mi place de ea. N-am jignit-o, n-am facut-o de rahat. Am zis ca imi este antipatica etc. Asa ca invata sa accepti ; decat sa ataci omul pentru ca si-a exprimat opinia. Ai uitat ? Suntem o tara democrata suntem liberi sa ne exprimam. Apropo pe MIhaElla' ai vazut-o cand zicea si ea ca ii este antipatica? De ce ma ataci doar pe mine? Doarde dragu de a posta?
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde gabuba » Sâm Oct 18, 2003 2:10 pm

dirk, macar mihaela si-a argumentat parerea in cele din urma.
tu spui doar ca e antipatica, fara nici un argument, asa ca cover are tot dreptu sa se lege de tine.

p.s. se spune 'place' nu 'placea'
:rolleyes:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dirklady » Sâm Oct 18, 2003 8:38 pm

Mai Gabizzule deci am spus ca nu-mi place fizic si nu-mi place cum canta. Nu e nimic de argumentat. Ce e asa greu de inteles? Si apropo de "placea" mai greseste omul mai. De ce sunteti asa de rai ?
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde gabuba » Sâm Oct 18, 2003 10:52 pm

.. din acelasi motiv pt care si tu ai fost rea cand ai lasat primul msg din topicul asta...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Oct 18, 2003 11:02 pm

pai e normal sa fie un personaj controversat deoarece pentru a-si vinde muzica, trebuie sa fie in centrul atentiei. si unde nu e muzica, nu prea e voce, nu prea e talent si nu prea e bun gust sau creier, trebuie sa fie controversa pentru a vinde cat mai mult.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

dirklady

Mesajde Dragos C. » Dum Oct 19, 2003 12:32 pm

dirklady nu a fost rea. Si-a spus parerea. Eu cred ca trebuie respectata, atat timp cat nu foloseste expresii licentioase :yD.
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde covergirl^^^ » Vin Oct 24, 2003 8:55 pm

paaai, yo cred ka dak n-ar avea voce, talent, creier etc., n-ar mai fi asha de controversata....
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde covergirl^^^ » Vin Oct 24, 2003 8:57 pm

ma rog, sau cel putzin are cate ceva din toate
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde scobarul » Vin Noi 07, 2003 4:01 am

Initial trimis de Gabizzu
.. din acelasi motiv pt care si tu ai fost rea cand ai lasat primul msg din topicul asta...

mai gabizzu, zilele trecute am vazut-o la emisiunea lui teo pe ab si vreau sa-ti spun ca mi-a placut piesa care a cintat-o(parca ceva cu ...zana).cu toate astea parerile mele ramin aceleasi si nu mi le-am schimbat fata de ab,dar parca se vad ceva imbunatatiri pe ici pe colo...:N
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde scobarul » Vin Noi 07, 2003 6:19 am

Initial trimis de scobarul

mai gabizzu, zilele trecute am vazut-o la emisiunea lui teo pe ab si vreau sa-ti spun ca mi-a placut piesa care a cintat-o(parca ceva cu ...zana).cu toate astea parerile mele ramin aceleasi si nu mi le-am schimbat fata de ab,dar parca se vad ceva imbunatatiri pe ici pe colo...:N

melodia era...sunt o straina.scuzele de rigoare pt.greseala...
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde gabuba » Sâm Noi 08, 2003 3:11 pm

scuzele is acceptate. da, toti spun ca piesa e frumoasa. :)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Tate

Mesajde Dragos C. » Mar Mar 23, 2004 9:50 am

Ati vazut articolul de pe home page-ul http://www.fanclub.ro? Interesant...

Trebuia sa ma holbez mai tare, cand a fost invitata la Teo, sa vad si eu ce si cum. Si, mai ales, daca!
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Sâm Mai 15, 2004 2:21 am

Am redeschis aces subiect, pentru ca am citi in revista Bravo un articol despre Andreea, care m-a lasat "masca"!!!
Articolul suna cam asa:

TOUCH MY BOOBS?!
Intr-o revsita mondena a apraut vestea ca Andreea Balan si-a montat silicoane.Oripilata de asa grozavie de stire, Andreea a tinuy mortis sa o infrime!Cum? Pai:se ia una bucata emisiune radio, se adauga una bucata mana de Buzdugan si se atinge sanul acuzat!
Tre sa specific (,) ca era si poza!

Urat din partea ei!
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Sani

Mesajde Dragos C. » Sâm Mai 15, 2004 3:06 pm

Eu as zice: urat din partea lui. Ea trebuie sa faca show, din asta traieste si asta ii e meseria. Dar Buzdugan, zic eu, e intelectual si om de media. Daca Andreea ii zicea s-o **** in direct, el se conforma?

Pe de alta parte, daca fata i-a dat voie... Why not? Doar nu se intampla in fiecare zi ca o vedeta sa-ti dea voie sa-i pui mana pe sani... ;b
Fişiere ataşate
Buzdugan.jpg
Buzdugan.jpg (6.65 KiB) Vizualizat de 7940 ori
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Andreea Balan

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron