"Call of Duty"

Cs, Quake, Unreal, RTCW, bla...bla, bla

"Call of Duty"

Mesajde Lord_Nikon » Sâm Iun 19, 2004 1:03 pm

Call of Duty - :dir: un joc despre care nu aud prea multe comparativ cu calitatea lui. Pentru cei care nu stiu CoD (call of dutty) este un shooter asemanator cu Medal of Honor dar superior lui din toate punctele de vedere.

Modul Single Player este foarte bun, AI are ceva calitate si in timp ...lupti alaturi de camarazii tai, tragi cu panzerfaustu', cu tancul, cu Flaku' de 88...urmariri cu masinile, tragi cu tunu' de 20 mm dupa Stuka (avioane nemtesti).......eliberezi prizonieri de la nemti, sabotezi fregate........si multe altele. Partea proasta este ca SP este foarte foarte scurt...termini jocul ff repede (cateva zile ....2-3 depinde cat de bun esti).

Modul Multiplayer iti ofera multe harti in care poti sa le imprastii matele adversarilor cu panzerfaustul, sa le zbori creierul cu Sniperul sau sa-i ciuruiesti cu un machinegun. Camuflajul este foarte bun...asa ca nu ai sanse sa omori un sniper de la distanta medie.

Grafica este super, sunetele sunt cool si daca va jucati 5 in LAN o sa uitati de orice vreo 2 luni minim (harti luati tot de pe net)

Am jucat jocul si l-am terminat + mi-am petrecut niste nopti la net cafe cu prietenii jucand jocul asta si pot sa va spun ca tot ce am scris mai sus e adevarat.

Lord Nikon...out!
Lord_Nikon
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iun 11, 2004 3:31 pm
Localitate: Romania, Bistrita

Mesajde [stryder] » Sâm Iun 19, 2004 2:13 pm

misto,l-am jucat si terminat si eu...cel mai mult mi-a placut partea cu piata rosie...pure history :)
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde 1337 » Sâm Iun 19, 2004 8:04 pm

partea cu rusii e identica cu aia din Enemy at the Gates(cred)
1337
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Dum Apr 04, 2004 9:45 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde God » Dum Iun 20, 2004 12:42 pm

Si eu l-am terminat de vreo 2 ori...oricum ce m-a frapat a fost realismul jocului si faptul ca respecta intocmai realitatea...scena de final in care aliatii cucereau zidul berlinului este superba. Am vazut un documentar pe Discovery despre asta si pot sa zic ca jocul reda exact scena de acolo! Nota 10 pt acest joc!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Dum Iun 20, 2004 1:06 pm

da,exact ca in enemy at the gates...a fost o faza tare in timp ce jucam cand unul de flutura steagul Rusiei si tzipa ca un nebun a fost doborat de un glontz nemilos...how heroic :D
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Lord_Nikon » Lun Iun 21, 2004 10:09 am

Da...foarte realistic....PC Games-ul a scris despre el:

+ grafica buna
+ captivant
- extrem de scurt (aici sunt si eu de acord...dar sper ca o sa mai scoata patchuri si sa faca o prelungire a jocului ...una lunga)

Multiplayer ati jucat? ...asa un deadmatch in 8-9 .....sau 5 pe 5 la echipe... ?
Imagine

"If you miss first shot you can fire the second after you clean your brains from the wall behind...and that ain't fun at all..." (L.N.)
Lord_Nikon
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iun 11, 2004 3:31 pm
Localitate: Romania, Bistrita

Mesajde [stryder] » Lun Iun 21, 2004 10:37 am

sunt de acord cu tine,a fost intr-adevar cam scurt...
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde murphy_fan » Vin Iul 30, 2004 1:43 pm

ca tot ce e frumos dureaza putin. e singurul shooter care mi-a placut atat de mult incat l-am jucat pana la capat.

pentru God
aliatii n-au cucerit niciodata zidul berlinului pentru simplul motiv ca a fost construit dupa razboi.
zambeste, maine va fi mai rau.
murphy_fan
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iul 09, 2004 2:27 pm
Localitate: la servici (craiova)

Mesajde bhuttu » Joi Aug 12, 2004 8:33 pm

Aia de i-ati zis voi zidul Berlinului e sediul Reichstagului de fapt. Cu vulturu' care tine zvastica in gheare.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Hitman7 » Dum Sep 19, 2004 1:36 pm

Nu stiti daca a aprut Call of Duty - United Offensive expansion pack ca milar trebui mult. Call of Duty cel mai bun shooter de razboi care lam jucat vreodata dar cam scurt. Acuma astept sa apara United Offensive. Miam scos un filmulet si ii tare de tot jocu. Si daca stie careva cand apare sau daca o aparut deja sami spuneti.
Hitman7
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Sep 19, 2004 1:07 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde 1337 » Dum Sep 19, 2004 1:41 pm

a aparut deja
1337
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Dum Apr 04, 2004 9:45 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Maverik » Vin Mar 18, 2005 5:13 pm

Call of Duty ii jocu meu preferat. I-am facut capatu de 16 ori, le-am numarat si la Call of Duty Expansion i-am facut capatu de 8 ori numarate, ca n-am avut timp de mai mult.
Cel mai mult imi place expansiunea. Iii mai lunga si are scenarii complet noi si imbunatatite, ce sa mai zic de grafica...............



Maverik, Signing out
Maverik
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mar 18, 2005 5:04 pm
Localitate: Romania

Mesajde Maverik » Vin Mar 18, 2005 5:18 pm

Call of Duty.................. numai cand ii auzi numele te gandesti ce fel de joc e. Mie mi se pare ca e cel mai tare joc. Ma-m jucat de m-am spart.\
La Call Of Duty i-am facut capatul de 16 ori numarate si la Call of Duty United Offensive i-am facut capatu de 8 ori ca n-am avut timp sa ma joc.
Amandpua cand le-am primit prima oara le-am terminat in mai putin de 4 ore,jucat non-stop...
Cand i-am vazut prima oara grafica era sa cad.





Maverik, Signing out
Maverik
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mar 18, 2005 5:04 pm
Localitate: Romania

Mesajde Hawkeye » Joi Mar 31, 2005 2:14 pm

intrebare intrebatoare ma joc call of duty united offensive si sunt cu britanicii, ma catapultat fortat din avion deja:p si acum sunt la pod, mi-a dat ala bombele si unde dreaq le pun, am coborat la nivelele de mai jos de pe pod i-am omorat pe aia dar tot nu gasesc unde sa pun bombele (god damn it)???? stie cineva?
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Joi Mar 31, 2005 2:35 pm

eu zic sa va lasatzi balta si sa-i lasati pe cei care stiu sa raspunda
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Joi Mar 31, 2005 7:49 pm

Hawkeye scrie:eu zic sa va lasatzi balta si sa-i lasati pe cei care stiu sa raspunda

rofl! e super liniar jocul.. figure it out yourself! de ce ai compasul ala oare? iti arata unde sunt obiectivele (in cazul tau locurile de pus bombe).
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Joi Mar 31, 2005 10:04 pm

mdea nu le arata si nu sunt la obiective si bomba e de negasit asha ca m-am suparat si l-am dezinstalat:P ca un copil cuminte ce sunt, o sa ma mai apuce pe mine sa joc si o sa-l iau din nou:P
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde rd21275 » Vin Apr 01, 2005 7:41 pm

Hawkeye scrie:mdea nu le arata si nu sunt la obiective si bomba e de negasit asha ca m-am suparat si l-am dezinstalat:P ca un copil cuminte ce sunt, o sa ma mai apuce pe mine sa joc si o sa-l iau din nou:P

daca l-ai dezinstalat cre ca nu te mai intereseaza, da totusi... pe stalpii de sustinere chiar pe axul median al podului. sunt vreo 4 locatii, te urci pe "V" de piatra dintre stalpi si acolo sunt
rd21275
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 31, 2005 4:30 pm
Localitate: buc

Mesajde Hawkeye » Vin Apr 01, 2005 9:34 pm

nu erau ca am citit si un walkthrough si imi arata dar nope nu erau
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde rd21275 » Mar Apr 12, 2005 6:42 pm

sunt :P
cand i-ai omorat pe pasarele pe nemti ai putut sa treci pe sub pod pe ce le doua laturi. ei bine, la capetele pasarelelor poti sa te urci un pic pe langa piloni si pe piloni sunt locurile de plasat explozibilu... sau nu am inteles eu bine la ce te referi?
rd21275
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 31, 2005 4:30 pm
Localitate: buc

Mesajde h0va » Mar Apr 12, 2005 8:56 pm

e singurul shooter care mi'a placut cu adevarat..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm


Înapoi la 3D Shooter-e

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron