Quake 3

Cs, Quake, Unreal, RTCW, bla...bla, bla

Mesajde Opa-Opa » Mar Aug 17, 2004 10:51 am

Aly, vezi aici daca e cineva online si da-i bice

hf
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mar Aug 17, 2004 11:15 pm

Vezi sa nu iti dea ban root daca-l bati :) sau daca e Huci pe server sa stii ca nu joaca cu tine ca el nu joaca cu noobi(zvon :D) pentru ca el e singurul pro-gamer adevarat din Romania (la q3). muhaha.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Hawkeye » Mie Aug 18, 2004 1:35 am

apropo ideea de comparatie intre q3 si cs la cs nu e prea mare nebunie, mai un rush mai un search and destroy:D practic ca sa luam din viziunea q3 sunt mai multe feluri de mg (Machine Gun) care trag mai rpd sau ma incet:):p, dar tot ajunge glontul instantaneu well cum a zis si ATK (i hope i'm not mistakeing:D) "nu trebuie sa pui numai tinta si sa tragi" or fi ele FPS dar totusi sunt foarte deosebite.
Si acum pe partea cealalta pai CS se poate sa aiba mai multa cautare si chiar sunt sigur din cauza ca e mai realist cel putin mai apropiat de zilele noastre, cine a gasit un BFG sau plasma gun sa stie ca imi apartine mie, cred ca l-am uitat pe masa in DM:P. Ca si Doom 3 este un pic mai tomorows view over the crule world we live in. Desi q3 necesita mai multa gandire totusi nu are cautare (nu insinuez nimic:D) dar are cautare la germani care mi se pare, daca nu ma insel au vreo 1/3 din populatie care cam nu stie ce e ala A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,K,L,M.... , u get the idea.
Q3 joke: the 2/3 -play q3
the 1/3 -play CS :z

Si se vede si la noi diferenta, daca vrei sa joci pe un server de cs ca games1.evolva.ro nu gasesti un spatiu liber seara dupa 8-9 cannnd pe serverele de q3 sunt sa zicem in cele mai bune cazuri (e vineri) sunt vreo 8-10 pers la tdm sauuu chiar isi asteapta randu la 1vs1.

P.S. inca un avantaj pentru cs este ca se joaca tot timpul in echipa asa ca nu trebuie sa te plictisesti si sa stai sa te uiti la alti cat de frumos dau cu coltu (M4A1 - 4-3)
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Mie Aug 18, 2004 5:19 am

so..... gusturile nu se discuta , am jucat cs si imi placea super mult , acum joc q3 si imi place super mult !
sa revin la postul lui ochisor de uliu :
1. incearca sa postezi cat mai des , pls , macar sa am parte si de ceva divertistisment pe forumul asta.
2. cand postezi incearca sa scrii cat mai mult in eng.
3. faza cu scrisu' intre paranteze , explicatii sau detalii , ma da pe spate , de parca scrii pentru grupa mare de la gradinitza.

4.
P.S. inca un avantaj pentru cs este ca se joaca tot timpul in echipa asa ca nu trebuie sa te plictisesti si sa stai sa te uiti la alti cat de frumos dau cu coltu (M4A1 - 4-3)

pai daca ai murit ce faci ? te uiti la colegu' cat de bine da, la q3 dai respawn si go (la majoritatea modurilor)
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mie Aug 18, 2004 12:12 pm

de ce nu joaca lumea tdm??? cand se strang 4 sau mai multi jucatori pe un server de obicei ultimii doi pleaca pe alt server ca tot timpul cel putin unul dintre cei care sunt in joc "nu are chef de tdm - doar n-o sa se injoseasca in halul asta incat sa joace si tdm".....e mai distractiv cand sunt mai multi (ma refer la quake :D) mai ales din punctul de vedere al noob-ului caruia ii creste exponential numarul de fragi pe minut :D :P....eu sunt nou pe serverele romanesti de 1 la 1 si nici nu am mai jucat 1 la 1 inainte si deja m-am cam plictisit....(poate pentru ca mi-o si iau non-stop)....
P.S. cs e de kkt rau - parerea mea..hic....
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Mie Aug 18, 2004 10:27 pm

mdea cica am un simt al umorului foarte dezvoltat. :p
si faza ca stai si te uiti la colegu' in caz ca mori dar daca dai bine si campezi ceea ce acum e naspa (sa inventat *campmeter- la cs) nu te uiti la colegu' ci se uita el la tine mai bine.
*campmeter= este o chestie destul de desteapta cu cat stai mai putin intr-o zona si nu omori nici un inamic iti creste de la 0-100% cu cat esti mai avansat la camp creste din ce in ce mai rpd sii odata ce ai ajuns pe la 90% incepe sa scada viata, deja la 100% iti scade viata cam cu 10 la fiecare secunda (naspa for us campers buttt inteligent ;) )
Si eu joc cs mi se pare interesant, logic i die dar e mai usor ca q3 din punct de vedere de logica si de folosirea memoriei gamerului. Ce la vie se pare ca au facut mai multe update-uri la cs si de aia;), neahhhhhhhhh, q3 rulzzzzz
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mie Aug 18, 2004 10:36 pm

tot off-topic:
eh, cu timpul se va obisnui hawk sa se exprime mai citet si sa vedeti ce cariera promitatoare de purtator de cuvant (al RQL) va avea. ;)

da-i bataie, faci progrese (fata de acum cativa ani cel putin esti mult deasupra) :D
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Joi Aug 19, 2004 2:47 am

A.B.4ever scrie:pai daca ai murit ce faci ? te uiti la colegu' cat de bine da, la q3 dai respawn si go (la majoritatea modurilor)
:) Dupa care e posibil sa vina 2 rachete peste A.B.4ever si la putin timp (cat sa apese ` si sa tasteze) sa apara scris in consola: "Vaaaaaaaaaaai" sau "Doaaaaaamne". :D (sunt rau? sau il "apar" pe "ochi de vultur"? :p)

(a se observa folosirea parantezelor in ultimele 2 posturi cu scop de misto (NU katerinca, deoarece conform lui Braxis katerinca e ceva mult mai avansat)).
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde luminoux » Joi Aug 19, 2004 11:51 am

kshu scrie:NU katerinca, deoarece conform lui Braxis katerinca e ceva mult mai avansat.

you noob! ~)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Sâm Aug 21, 2004 11:24 pm

mai bine bagi acolo un "Vaaaaaaii" la fiecare prostie de frag , decat sa se acumuleze si sa te incarci de nervi ... si pe urma cine stie ce spargi prin casa
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Dum Aug 22, 2004 12:51 am

well i am really glad to here some good words from Opa ;) 10x dude, keep it cool
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

rql3

Mesajde kos » Dum Aug 22, 2004 9:20 pm

de unde pot downloada filmul rql3???....cat e de mare??
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Dum Aug 22, 2004 10:56 pm

Nu e gata inca. Se discuta despre el aici.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Groparoo » Lun Aug 23, 2004 1:36 pm

A.B.4ever scrie:mai bine bagi acolo un "Vaaaaaaii" la fiecare prostie de frag , decat sa se acumuleze si sa te incarci de nervi ... si pe urma cine stie ce spargi prin casa

:T tacerea e cel mai bun raspuns :D..daca nu-ti iese ;a
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Mar Aug 24, 2004 3:21 am

hmmm nu stiam ca e cel mai bun raspuns , stiam ca si tacearea-i un raspuns ! nu potttttttttt
ce vreiiiiiiii daca morrrrrrrr ? cum sa ai atat bulan de spawn ??? e strigator la cerrrrrrr :D
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mar Aug 24, 2004 1:05 pm

Aproape ca rimeaza :).
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde EroarE » Mie Aug 25, 2004 8:44 am

wtf is q3?
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Joi Aug 26, 2004 5:40 pm

wtf is fov? :) stiu ce face da' nu stiu de la ce vine..si numele hartilor de ce incep cu "dm" ce inseamna? :D
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Joi Aug 26, 2004 9:52 pm

Field of View
Death Match
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde BraXis » Vin Aug 27, 2004 1:51 pm

off topic d'ala .... noroc ba ce mai faceti ?

unu nu se mai incumeta sa actualizeze siteul cu o stire ceva ... hwk stryder haideti ba ca va dau io "premiu din tezaur" mai puneti si voi o stire, un articol, o maslina ca e aproape mort siteul fara aportul vostru ...
... minte'ma in gura ma'tii ca te mint si io !
Avatar utilizator
BraXis
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Vin Aug 27, 2004 2:52 pm

me @ job :( aproape toata ziua.
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Vin Aug 27, 2004 5:27 pm

voi nu simtiti k quakeu' a murit? stateam aseara si ma gandeam k noi suntem p cale de disparitie..vedetele quakeului s-au dat p doom3...noi romanii cu sisteme mai slabe ce facem?...eu unu nu cred k o sa incep sa joc doom prea curand..un upgrade la comp e absolut NECESAR...o sa ajungem ca unii care mai joaca si acum quake2???...si altceva in afara de doom nu mai e...de la id
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Sâm Aug 28, 2004 8:01 am

Nu e ma mort, e vacanta ffs...in fiecare an a fost asa :D ...cat despre d3, slabe sanse for now, pana scot astia un osp o sa mai dureze ceva...
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Sâm Aug 28, 2004 8:51 am

eu unul pana nu upgrade nu mai pun mana pe D3. am jucat acasa si era ok, dar totul a ramas in ceatza in mom. in care am jucat pe calcu' unui coleg si aveam 60 fps. cu totul alta viata. Si asta ca sa nu-i mai cred pe marii oficiali care spun ca jocul este special conceput sa nu fie afectat de framerate. my arse...
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Sâm Aug 28, 2004 1:07 pm

si mie imi merge infect acasa(20-30 fps)...in mplayer mi-a placut mult rocket jump-ul, pare mai misto ca in q3.
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Sâm Aug 28, 2004 3:29 pm

Ca veni vorba de q3 :p in vacanta asta serverele au fost mai pline ca in ultimii 2 ani de departe. Ma surprinde f. placut ;).
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde [stryder] » Sâm Aug 28, 2004 3:45 pm

serios?..restuldecaractere
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Sâm Aug 28, 2004 3:48 pm

pai macar atat, eu am fost mai ocupat mai cu o muzica mai cu un dl mai cu un vandut cd :d asta e. Sa speram ca q3 e in vacanta si oricum se mai cere si un tdm ceva inafara de old stile 1vs1, in ultimele zile din lipsa de ocupatie am jucat cs:P oricum q3 nu-l las sa stea
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Sâm Aug 28, 2004 3:48 pm

faxiu, te-ai gandit vreodata sa-i inscenezi acelui coleg o sinucidere si tot tu sa-i scrii si testamentul? Si prin testament sa-ti lase tie acel calculator?

Chestia cu gameplay-ul neafectat de fps era adevarata numai in cazul in care concepeau D3 in stilul Heroes.

kshu, intr-adevar, serverele au fost pline insa pe tine nu te-am vazut...
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Sâm Aug 28, 2004 4:06 pm

Dupa ce m-am saturat de jucat undercover am luat o pauza si de vreo 3-4 zile intru cu nick-ul "kshu" :). Azi-noapte si ieri noapte am jucat niste TDM-uri marfa si un ClanArena 5v5. Frumos joc q3 asta :p.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la 3D Shooter-e

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator