America's Army

Cs, Quake, Unreal, RTCW, bla...bla, bla

America's Army

Mesajde Archangel » Mar Iul 08, 2003 10:14 pm

Salut Romanie!
Scriu acest mesaj pt toti iubitorii de jocuri online mai exact am sa prezint jocul America's Army "joc free" un proiect finantat de guvernul statelor unite cu un buget de peste 6.000.000 $ si cu peste 1.800.000 de jucatori activi "din pacate din ei sunt doar 31 de romani :)" o prezentare mai ffrumoasa si mai exacta mai jos:


Nimeni nu stie mai bine simulari de lupta decit prima fortza a lumii care este U.S.Army.
Cand armata a inceput sa faca jocul "armata americii",au dat civililor informatii despre viata soldatzilor incepind de la baraci si pina la terenul de lupta.
A trimis un talentat grup de programatori sa simta pe viu armata asa cum un recrut o simte.
Au trebuit sa sa tarasca printre obstcole,sa traga cu armele,sa observe antrenamentul parasutistilor,si sa participe la antrenament cu mai multe varietati de elita ale armatei.
Au trebuit sa faca asta pentru a simtzi real care este viata de soldat.
Jocul "armata americi" este cotat T de catre "Standards Rating Board" si recomandat pentru jucatori de 13 ani si peste 13 ani.
Jocul consista din 2 parti care sa se interfereze reciproc in roluri ale diferitelor unitati militare ,si in antrenarea soldatilor din aceste unitati.
Ca si soldatii reali cei din joc sunt supusi legilor razboiului de pe terenul de lupta,valorilor armatei,si adevarate reguli ale armatei .
Toate astea in timp ce trec prin lupte bazate pe multiple fortze si operatii.
In joc ,ca si in viata reala realizarea victoriilor sunt bazate pe lupta in grup, efortul depus de grup si aderentza la valorile si respectarea regulilor de conduita.
Jucatorii care violeaza aceste reguli sunt penalizati incepind cu pierderea unei ture la joaca si pina la inchisoare in inchisoarea virtuala de la Fort Leavenworth.
Pe perioada cit se joaca trebui sa iasa in evidenta lupta comuna si nu individuala,reguli si conduita,legatura dintre jucatori,cea ce pun ei bun in acest joc si cea ce iese bun din toata aceasta lupta de grup.
Jocul subliniaza valorile armatei U.S.A ,valori care includ:fidelitate,respect,lupta in grup si nu individuala,onoare,integritate si curaj personal care face ca grupul sa aiba succes in armata americana.
In joc,jucatorii explora progresiv actiuni de antrenament individuale sau in grup.
Daca au succes la faza asta trec la urmatoarea faza care consta in:joc cu mai multi jucatori care formeaza mici grupuri ca si unitatile armatei.
Aceste misiuni au importanta de a familiariza jucatorii cu,controlul jocului in timp ce trec si prin intens antrenament de lupta la Fort Benning.
Misterul este ca cel care se experimenteaza mai repede are sanse de a primi o avansare ca , Medic,Inginer or le da posibilitatea sa-si aleaga unitatea de lupta.
Exemplu:de la elita 82 divizia aviatie pina la regimentul 7.
Fiecare misiune incepe cu alegerea grupului de jucatori si rolurile jucatorilor.
De exemplu ,rolul real al infanteriei este acela ca grenadierii,soldatii cu arme si conducatorul grupului sunt incorporate in misiuni, asa cum reiese din doctrina militara.
Comunicarea intre jucatori poate contine comenzi spuse cu voce foarte ridicata sau comenzi spuse in soapta,mesaje radio,si pentru prima data in industria jocurilor se folosesc semnale cu mana si bratzul.
De asemeni se folosesc laser si sistem de oglinzi care simuleaza cit mai natural antrenamentul armatei.
Pentru a tzine pasul cu natura dinamica de a fi soldat, jocul o sa fie intr-o continua dezvoltare si o sa apara noi variante chiar lunar.
In editia 2003 se adauga roluri ca doctor ,Ingineri,Sergent de Armament etc..
De asemeni noile editzii o sa dea posibilitatea jucatorilor sa vada armata de azi si armata din viitor.


Linkuri utile:
http://www.AmericasArmy.com - Site official
http://www.aafiles.com - download joc utilitare ...
http://www.aaotracker.com - cel mai bun tracker de AAO care
gazduieste peste 40.000 de jucatori
http://www.812th.com - site al unei echipe "de fapt singurei,
alcatuita mai mult din jucatori romani
aflati in alte tari"romanesti de
America's Army
---------------------------------------------------------------------------------

Si am sa inchei cu o adresa unde poti vedea ceva screenshoturi :
http://www.americasarmy.com/operations/media.php

ps:scuzati-mi greselile am scris ceva si poate am si omis multe ty

Va multumesc.

Regards:
AAO Romania
Archangel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 08, 2003 10:08 pm
Localitate: Romania

Re: America's Army

Mesajde gutza36 » Dum Sep 14, 2003 8:19 pm

Initial trimis de Archangel
Salut Romanie!
Scriu acest mesaj pt toti iubitorii de jocuri online mai exact am sa prezint jocul America's Army "joc free" un proiect finantat de guvernul statelor unite cu un buget de peste 6.000.000 $ si cu peste 1.800.000 de jucatori activi "din pacate din ei sunt doar 31 de romani :)" o prezentare mai ffrumoasa si mai exacta mai jos:
[...]
Va multumesc.

Regards:
AAO Romania

Ma bucur sa gasesc acest post pe forum, fiind unul dintre acei 31 de jucatori romani. :p
Singurul lucru care ma seaca sunt 'invitatiile subtile' prezente la fiecare pas: goarmy.com etc.
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
gutza36
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Joi Iun 06, 2002 11:00 pm

Re: Re: America's Army

Mesajde Archangel » Lun Sep 15, 2003 3:56 pm

Salut Gutza36!
Ma bucur ca al joci ,singer sa fiu pe mine nu ma chemat nimeni nicaieri si nici nu o sa faca asa ceva eu sunt roman in romania :) nu au treaba cu mine iar invitatiile alea nicidecum nu sunt subtile intra pe http://www.americasarmy.com la about si vei vedea,ei pt asta au facut jocul pt a recruta cat mai multi soldati in us army ceea ce nu are nimica cu mine eu ma bucur ca e free nu platesc pt el ci platest americanii din impozite.
Nu le reprosez nimika chiar din contra le spun Good Job Guys cu jocul asta.

God Bless U All!!!

Initial trimis de gutza36

Ma bucur sa gasesc acest post pe forum, fiind unul dintre acei 31 de jucatori romani. :p
Singurul lucru care ma seaca sunt 'invitatiile subtile' prezente la fiecare pas: goarmy.com etc.
Archangel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 08, 2003 10:08 pm
Localitate: Romania

Al 32-lea roman cu America's Army

Mesajde Meat_Maker » Joi Apr 01, 2004 9:28 pm

Bine v-am gasit primii 31...cum scrie si in titlu sunt al 32-lea...shi ma bucur.
Pacat ca nu am gasit nici un server in Romania (Carpathian's Hawks cazusera toate 3). Daca insa gasiti voi unul sa ma anuntati si pe mine...chiar imi place jocu' si ma chinui sa gasesc pe cineva sa gazduiasca unu in Constanta de doua saptamani.
Meat_Maker
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 01, 2004 7:29 pm
Localitate: Constanta, Romania

Mesajde Opa-Opa » Lun Apr 05, 2004 5:58 pm

jocul e frumos... ca e un mijloc de propaganda e partea a doua

ca majoritatea celor care l-au testat, am renuntat la el pentru ca n-aveam o conexiune "ca lumea" in extern (si pentru ca n-am putut niciodata sa aterizez cu parasuta :D) ... era foarte frustrant ca, la ping de 150-200 sa ma intalnesc cu un low-pinger (30-50) care sa ma imprastie inainte sa-l vad.
L-am sustinut si recomandat inca de pe vremea cand era "beta" si poate ca daca n-ar fi fost "febra counter-ului" s-ar fi facut remarcat mai mult si la noi.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Lord_Nikon » Sâm Iun 12, 2004 10:14 am

Nice speech Archangel !
Jocul asta rupe tot...este super tare!
Am cautat user inregistrati pe Tracker din Romania si am gasit 100. Baaaaaaaaiiiiii!!!!!!! 100??? la 21.000.000 ? si daca ma gandesc bine , vreo 25 sunt numai aici in bistrita.....si printre acesti 25 sunt si cei mai buni din tara....
downloadati si jucati fratzilor !!!!!!!!!!!!
Lord_Nikon
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iun 11, 2004 3:31 pm
Localitate: Romania, Bistrita

Mesajde Turby » Mie Mai 10, 2006 11:58 am

Ok vad ca nu a mai postat nimeni de mutl timp aici ..... O sa ramineti mirati nu este vorba de un joc care a ratat intrarea in lumea Fps-urilor online .... este chiar vorba de unul foarte reusit ce mereu este updatat de developeri ...din pacate insa la noi in tara prea putin cunoscut .. deabea acum a intrat cit de cit si in Bucuresti .....

noi sintem deja o grupare care il jucam si care sintem mereu in cautare de membrii noi sa ni se alature in clan ..... de jucat jucam mai mereu pe singurul server public din romania unde de obicei ne stringem seara...
Turby
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 10, 2006 11:52 am
Localitate: CoNsTaNtA


Înapoi la 3D Shooter-e

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron