Silent Hill 2

Diablo, NeverWinterNights, Morrowind, Baldur's Gate

Silent Hill 2

Mesajde omnem » Joi Dec 26, 2002 12:07 pm

Mi-am luat ieri un joc rpg horror numit Silent Hill 2 si ma dezamagit.

Eu prin horror intzeleg un joc imprevizibil menit sa te sperie la orice ora din zi... Acesta din pacate este un joc clasic: vin nishte aratarii si le dai in cap cu bata si asta nu ar fi tot pana intrii in actziune itzi ia o ora... Sau poate astea sunt primele niveluri ( sau nivele reaq stie cum se zice :) ) ...
In rest grafica este super.

Voi atzi jucat jocul? Ce parere avetzi ?
Fişiere ataşate
silenthill2.gif
silenthill2.gif (84.88 KiB) Vizualizat de 818 ori
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Dec 30, 2002 9:32 pm

Huh...l-am luat pina la urma (contrar sfatului tau :) ), si intradevar la inceput mi sa parut cam de aiurea (mai ales combinatia de butoane cu care impusti/dai in cap = F+Enter :( )

Dar pe parcurs (mai ales ca am inceput sa-l joc cu cashtile pe cap...se aude mai misto) a inceput sa-mi placa. Monstrii sint cam de aiurea (mai alea aia cu 2 picioare jos si 2 sus), primul BigBoss este chiar de ris (Piramid Head!), dar grafica este de nota 10! Puzzle-le (joc la normal) nu sint cine stie ce...dar mai bine asa, decit din alea de nu le rezolvi nici cu aia de la Mensa.

Era sa uit...am ajuns la Bowling..:)
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde omnem » Mie Ian 01, 2003 4:21 pm

hm, daca tzie a inceput sa-tzi placa, cred ca o sa scot discu (-rile) dela nafltalina shi o sa-ncep sa-l joc. Eu nu am ajuns la nici un boss pt ca atunci cand am vazut handicapatele alea care vin legandu-se spre tine m-a pufnit rasu shi in acelashi timp plansu' :).
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Ian 06, 2003 4:17 pm

Is ready!

Ce sa-ti zic....ai dau vreo 6 puncte (de la 1-10). Nu este cine stie ce, noroc ca are grafica misto...cam plictisitor, iar armele nu prea le-am folosit..am dat numai cu ranga aia de fier, sa-mi pastrez amunitia, si asa am ramas cu ea nefolosita, ca sa terminat jocul....prea scurt! :(


Merita jucat, in caz ca nu ai altceva mai bun...

PS. Am inceput Syberia..:)
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm


Înapoi la RPG

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator