heroes 3

Warcraft 3, Heroes 3/4, C&C Series, Starcraft...

Mesajde nodingat » Dum Noi 14, 2004 12:24 pm

in ataşament sunt harţi, "diferite", dar nu se compară cu un joc in mplayer.
Fişiere ataşate
sander.zip
(176.68 KiB) Descărcat de 300 ori
Beforetherings.zip
(84.79 KiB) Descărcat de 245 ori
Asmirith.zip
(95.89 KiB) Descărcat de 284 ori
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde lordrhadoo » Mar Noi 30, 2004 11:43 am

aristidedan scrie:kshu, dupa o anumita perioada de timp nu mai pot edita intr-un post(nu mai am optziunea!) n-am facut-o cu rea vointza! scuze!

are cineva idee cum pot juca h3 pe net(pe msnzone de ex) daca nu am un IP real? sunt in spatele unui rooter.

mi-am cumparat CD original, tot tacamu' shi tot nu-mi merge... cineva mi-a spus ca ar putea fi problema cu IP-ul...

exista vreun server romanesc de h3?


Din cate stiu eu, am auzit ca iti tebuie IP activ ca sa poti juca pe NET
Avatar utilizator
lordrhadoo
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Lun Ian 10, 2005 7:52 pm

pentru cei care, ca şi mine, sunt virusaţi de heroes 3 aveţi aici adresa către rezolvarea problemelor legate de incercarea de a juca heroes 3 pe net: http://www.heroes.go.ro/

dacă găsiţi vreo hartă deosebită, pentru mplayer, vă rog zipuiţi-o, uploadaţi-o şi postaţi aici să o poată juca şi alţii, eventual schimba impresii.
mulţumesc, sper să vă fie de folos linkul!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde SSS » Joi Feb 10, 2005 3:31 am

buna treaba adreasa de mai sus. Nu stiam de ea.
SSS
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 10, 2005 2:14 am
Localitate: SUA

Mesajde nodingat » Vin Feb 11, 2005 1:32 pm

mă bucur că ţi-a fost de folos! ai reuşit să joci pe net?
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Tazar69 » Dum Apr 10, 2005 9:04 am

Am citit cu mare interes ceea ce credeti practic voi ca stiti despre H3; insa din pacate nu...In ceea ce priveste regulile sa fie clar:
1.No dimension door; no fly (si nici fly wings); no town portal(sunt vraji care fac diferenta in mom. in care cineva le are chiar si cu 3 zile inaintea celuilat.
2.Fara necro.
3.Fara externale de orice tip.
4.Fara Sir Mullich.
5.Fara vraji din pandore(de orice nivel).Se joaca doar cu vrajile din castelele pe care le ai.
6.Nu dezvolti armata in castelele secundare si nici fort; doar magia si city hall.
7.La batalia finala nu se sta in castel sub nici o forma(incercati sa bateti towerul in castel cu skiluri mai mari cu 20(se distruge balista si la revedere)).
8.Cel mai bun castel fara nici o alta discutie este tower(tazar cu archery).
spor la jucat...
Tazar69
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 10, 2005 8:50 am
Localitate: bucuresti

Mesajde eXtazy » Dum Apr 10, 2005 8:23 pm

Incepator?
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Lun Apr 11, 2005 10:00 am

haha. hombre ai uitat punctele 9 si 10.
9. Fara Spellbook
10. Nu ai voie sa aduni resursele aflate pe harta si nici sa flag-uiesti mine.
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Lun Apr 11, 2005 7:58 pm

si 11. fara eroi..care strange mai multi bani sa-i sparga mai tarziu in taverna :P
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Lun Apr 11, 2005 8:02 pm

si 11. fara eroi..care strange mai multi bani sa-i sparga mai tarziu in taverna ;M :B
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde d3vill » Mie Apr 27, 2005 10:51 am

As vrea sa joc si eu Heroes (3) cu cineva...cu oricine...Am jucat si eu destul de mult prin cluburile alea de prin centru de care zicea cineva pe aici (oare Silence o fi pe-acolo? :D). Daca este cineva interesat de un joc cu mine...plsss, d3vill2003 e ID-ul meu de messanger (nu pot juca decat seara, dupa ora 20.00).

Niste chestii importante pe care nu le-am vazut specificate pe aici ar fi:
1. sa nu se joace hartile in care nu ai drum in fata castelului, e clar ca vei fi incercuit de munti;
2. sa se renunte la apa (asta e subiectiva);
3. sa nu se joace acele harti in care nu poti ajunge la minele de lemn sau piatra din cauze obiective (creaturi prea tari care te impiedica, ceea ce inseamna, in viziunea mea, creaturi mai mari de nivelul 1) - asta e valabila numai atunci cand joci pe rege.

P.S. joc de vreo 5 ani, dupa cele mai fistichii reguli, asa ca nu ma dau in laturi de la nimic. Totusi, as prefera sa jucam "fara reguli", daca se poate. :rolleyes:
d3vill
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 27, 2005 10:25 am
Localitate: Bucuresti

Reguli

Mesajde Winetoo » Mar Mai 24, 2005 4:42 pm

Tin sa te salut in primul rind :)

In general ai dreptate cu regulile de pe random map.
Nu stiu cit de mult ai jucat heroes pe net, dar tin sa-ti spun ca regulile se stabilesc deobicei de comun acord intre playeri la inceputul jocului , daca nu se va face acest lucru sint permise orice fel de reguli.
Daca vrei sa joci Heroes adevarat inscriete la http://www.toheroes.com si joaca pe zona ,iti recomanda un veteran al acestui joc.


Cu simpatie Winetoo
Winetoo
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 16, 2004 8:56 am
Localitate: Romania-Timisoara

Raspuns pt sephinoroth si nu numai!

Mesajde Ichi » Sâm Iul 23, 2005 7:01 pm

:ban: sepinoroth mah tata pai tu omori heroes-ul de tot!... L-ai desfiintat! Si bulanul face parte din joc!... tine de skilul tau sa faci fata unui bulan al adversarului! Mie mi s-a intamplat de multe ori sa fiu foarte dezavantajat fata de adversarii mei si totusi sa-i znopesc de sa n-aiba aere! By the way am 7 ani de cand joc heroes! am inceput cu heroes doi si acuma in ciuda faptului ca apare deja heroes 5, nu cred ca am sa-l joc pare la fel de SF-ist ca si 4 care mi se pare un total rateu al celor de la Might&Magic si 3do! Caut un mod de a juca pe internet Hmm3 orice versiune pentru a-mi gasi adversari, pentru ca bacaul e demult prea mic pentru mine in materie de jucatori de heroes 3! daca vreunul din voi stie cum sa-mi spuna! Am incercat prin Mplayer insa cum mi se cere CD-ul n-am putut niciodata in varianta asta! daca vreunul din voi shtie o alta varianta este rugat sa ma ajute si poate si sa faca un hmm cu mine! am mail pe yahoo id-ul corneliu4all asa ca dati-mi un semn va rog!
Ichi
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 23, 2005 6:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde nodingat » Vin Dec 23, 2005 8:01 pm

aveţi in ataşament un progrămel care crează o reţea virtuală perimţandu-vă să jucaţi hmm3 pe net.

dacă aveţi chef de o partidă vă aştept cu plăcere pe ID-ul de yahoo messenger sephinoroth.
Fişiere ataşate
HamachiSetup-0.9.9.9-en.zip
(611.65 KiB) Descărcat de 768 ori
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Lun Aug 28, 2006 3:38 pm

Salut!
Liga Romana de Heroes va invita sa participati la Turnirul "After Silence" Septembrie - 2006
Pentru a va inscrie in acest turnir este suficient sa postati in pagina destinata inscrierilor: http://heroes3.iphorum.com/viewtopic.php?p=2148#2148
Regulile dupa care se va desfasura acest turnir sunt afisate aici: http://heroes3.iphorum.com/topic/regulile-dupa-care-se-va-desfasura-turnirul-after-silence--132.html

Va asteptam!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde slyr » Mie Noi 15, 2006 9:16 pm

Il legatura cu regulile alea de la inceputul topicului. Hai sa te intreb ceva...... crezi ca aia de le 3DO au pus optiunile alea degeaba?
Ce spui tu.........bulan? Hai frate ma lasi............traiesc cu impresia ca tu nu prea ai noroc(ca altfel nu vad de ce ai fi spus asata)

O sa incerc sa iti combat oleaca ideile punct cu punct:
1. Is deacord. La mica intelegere.
2. Pai ce Imperiu Roman cand cucerea cate un teritoriu nou nu foloseau oameni de acolo? Toti jucatorii au ocazia sa recruteze armata sau sa cucereasca cate un castel nou. Asa ca nu vad care e problema. Regula asta e special facuta ca sa protejeze pe cei care nu se descurca asa de bine la atacat castele.
3. Te-ai gandit vreodata ca sunt unii care isi fac strategii pe schilurile astea? Eu de exemplu ma folosesc super mullt de logistic. Asa hai sa scoatem toate schilurie ca sunt multe care dau un anumit avans respectivului erou. Jucam fara schiluri si gata.
4. Nu il gasesc. Cred ca l-ai sarit din greseala. :-??
5. Asta chiar nu o inteleg. Cu ce te incurca astea? E pusa asa sa fie regula asta.
6. Daca e asa hai sa interzicem toate super artifactele. De ce sa facem discriminari.
7. Si cei care aleg confluz ce fac? Se uita la stele? Aia deja au un handicap enorm.
8. Am raspuns la 2.
9. Nici americanii cand au atacat Iracul nu trebuiau sa foloseasca satelitii.

Cel ma bun castel. :-? F greu de zis. Motivul pentru care heroes 3 a prins asa de bine este egalitatea dintre rase. Orice castel poate sa bata orice castel. Desi cu unele e mai greu de jucat, dar asta nu le face mai slabe.

Vad ca in clasamentul tau is doar 3 castele indiferent de harta. Eu nu voi face un clasament, dar in schimb voi spune care este oridinea pe care o prefer eu la castele.
1. Dungen.
2. Rampart.
3. Tower.
4. Necropolis.
5. Inferno.
6. Castle.
7. Stronghold.
8. Conflux.
9. Fortres. Mai spun odata. Toate is la fel de bune.

Am mai vazut niste pareri.
1. Heroes 3 e un joc asemanator cu sahu. Nimic mai corect.
2. Fara conservatoare de ingeri. Sa inteleg ca celelalte locuri de un recrutezi unitati de lvl 7 is ok? Sau mai rau alea de unde recrutezi dragonii independenti?
3. Nu poti cuceri pe Tower? Si ce daca are arvasi garla si alte avantaje? Poti daca joci cu castelul care trebuie.
4. Colegu din bacau are mare dreptate. Voi cu regulele astea stricati de tot jocul.
slyr
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 15, 2006 8:36 pm
Localitate: Iashington

Mesajde adicucu » Vin Apr 20, 2007 9:13 am

In primul rand
Salut la toata lumea!
ca-i prima data cand scriu aici
Eu sunt din Cluj si pot sa spun ca joc Heroes 3 cam de....9-10 ani nu mai stiu exact cand a aparut si am jucat doar multiplayer.
Regulile dupa care se joaca, asa cum au mai scris unii se stabilesc intr-adevar de comun acord.
Dar regulile pe care le-am citit aici.........m-au lasat masca :n:
Daca cum zicea cineva "trebuie sa se urmareasca skill-ul" atunci nu poti elimina nimic din ceea ce au pus cei care au facut jocul.
Nu cred ca exista avantaj mai mare sau mai mic.Oricare din jucatori poate avea acces la tot ceea ce este pus in joc pe harta.
Am jucat si eu multe partide cu reguli(de genul: nu luam castelul principal, fara necro, si altele) dar singura chestie care iti ofera o sansa mai mare este Cloack of the Undead King(desi si asta poate fi facut de ambii jucatori...dar piere tot farmecul si se reduce totul la o goana dupa lich)
In Cluj intre cei tari A-) se joaca cam asa:
Template: doar 8XM8 (exista un fisier RMG.txt care se pune in folderul Data si face ca toate hartile random sa aiba acest template daca nu-l aveti vi-l pot da)
Dificultate: Imposible ( adica regina)
Durata turei 1 minut
Quick-ul pus inafara de bataliile dintre jucatori
In rest fara reguli, doar artefactul mentionat mai sus nu se prea combina sau daca se combina se spune si eventual se intrerupe partida daca celalalt considera ca nu face fata.
Restul regulilor nu mi se par firesti.
Ce aveti cu Sir Mulich?? Sau cu Gunnar si Kyre? Orice erou poate fi batut.
Diplomatia dupa cum scria cineva aici o poti lua pe orice erou numai sa stii sa-l constuiesti.
La quick combat daca stii cum sa asezi unitatile pe erou nu pierzi mai mult decat in open combat( de exemplu pana iti aduci eroul la level 10 poti sa pui pe el doar arcasii impartitiin 2 sau 3 grupe si bati cam tot inafara de unitati de la level 4-5 in sus si arcasii de level mai mare decatai tai).
Pentru regula cumpararii unitatilor doar din castelul principal.....asa poti face cu editorul o harta cu 2 eroi, cu unitati de la 2 castele diferite calculate la cate saptamani sau luni vrei si sa te bati, scutind astfel mult timp.
Ce te faci cand ajungi sa fie toate unitatile de pe harta cate 4000 cum le bati cu trupele din castel si fara diplomatie?( ma refer la cele de level mare)
Eroii cu vraji de level 4 mie personal mi se par penibili deci nu vad rostul scoaterii lor din joc. Pe la noi cam toti joaca cu fight-erii de la fiecare castel pentru ca in batalia finala de multe ori se foloseste Orb of Inhibition. Singurul avantaj este la inceput si daca joci cu quick-ul pus nu prea au mana sa le dea.
Hartile L, fara underground sunt recomandate pentru 2 jucatori ...dar care joaca in pauza de masa si au doar o juma de ora la dispozitie.
La noi o partida dureaza inte 2 si 4 ore.
Oricum consider ca jocul de joaca de placerea de a juca nu de a castiga neaparat ( desi nu prea pierd de obicei :cool: ) deci daca pui reguli le pui evantual pentru a putea juca mai mult o partida nu pentru a te asigura ca nu pierzi din cauza bulanului (care totusi face parte din orice joc) si cine stie poate data viitoare ai tu bulan.
Cam atat despre reguli desi ar mai fi multe de spus.
Eu de fapt cautam o harta de single, o campanie custom de fapt "The Adventures of Wren" stie careva ceva despre ea?
adicucu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 20, 2007 8:29 am
Localitate: Cluj-Napoca

Anterior

Înapoi la RTS / RTB

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron