Heroes III si XP-ul...

Warcraft 3, Heroes 3/4, C&C Series, Starcraft...

Heroes III si XP-ul...

Mesajde crzvn » Mar Apr 22, 2003 3:23 am

Sunt un fan Heroes, am jocul (arhivat !!) pe un CD (Heroes III-Shadow of Death), dar m-a pus dracu sa schimb sistemul (98SE>XP, stiu ca o sa-mi spuneti ca sunt un prost...:-( , dar ...am fost OBLIGAT...). Atunci am zis ca renunt la jocuri, stiam ca multe din ele nu o sa mearga pe XP. Acum, am uitat ce am zis atunci, si vreau din nou...
Problema este ca NU MERGE ..NIKA, Am luat si patch-ul de 3.0->-3.2 de pe site-ul 3DO, dar nici asta nu vrea sa mearga....

Ajutati-ma....


Ref: Sistem: XP professional cu formatare NTFS , AMD 1600+, 256M, Geforce2-32, ...)

*Exista oare Heroes-ul gata patch-uit pentru XP, ca tzeava am...numai sa stiu de unde...???

Multumesc.
crzvn
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Apr 20, 2003 11:00 pm

Re: Heroes III si XP-ul...

Mesajde Game Over » Mar Apr 22, 2003 10:16 am

Eu am acasa XP-ul home edition, shi nu am avut prea multe probleme cu jocurile :D.
Shi daca e sa am, ... am shi Win'98 Se instalat, ... asha ca te sfatuiesc sa vezi poate nu faci instalarea corect sau nu pui nush ce driver pt placa video (?!), ... sau ar trebui sa procedezi ca mine, ... stai cu 2 OS-uri instalate pe acelashi comp.

P.S. Shi eu sunt un fan H3, shi mie imi merge foarte bine pe Xp.
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

heroes xp

Mesajde Winetoo » Dum Ian 18, 2004 2:30 pm

daca gasesti o rezolvare pt problema asta da-mi si mie un mail, am aceeasi problema...


thx

Winetoo
Winetoo
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 16, 2004 8:56 am
Localitate: Romania-Timisoara

am avut aceeasi problema

Mesajde Mr Teo » Dum Ian 18, 2004 11:53 pm

Eu miam updatat driverele de la placa grafica si dupa aceea am luat si un memory manager si am facut curatenie in memorie.
Sar putea sa fie si o setare in programele gen direct draw sau astea care nu lasa o anumita parte a jocului sa se incarce corect.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde t_marian » Sâm Ian 24, 2004 3:42 pm

Nu am avut niciodata XP acasa si nu stiu sigur daca o sa mearga chestia, dar merita sa incerci sa dai click dreapta pe executabilu jocului, properties si la compatibility parca e ceva de genu: run program in compatibility with win 98 sau 95 incearca si tu cu toate.
Nu mai stiu exact cum se numesc optiunile alea pe acolo ca nu am un xp aproape sa ma uit da le gasesti tu ca sunt pe acolo......
Bafta! Sper sa itzi mearga! :)
Avatar utilizator
t_marian
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Ian 20, 2004 12:00 am

Mesajde RkD » Mar Mai 04, 2004 3:50 pm

Pe XP mere` doar Heroes3 - In the Wake of Gods.cautati versiunea asta...dak vreti sa jucati un hotseat. k dak vreti campaniile de la SOD nu le are.. are doar ROE si AB dak aveti instalat AB... c ya :N
Avatar utilizator
RkD
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 02, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Joi Mai 13, 2004 4:10 am

La mine nu vrea sa se instaleze deloc H3 sod pe xp!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Game Over » Vin Sep 03, 2004 4:37 pm

HOMMIII Complete ultima versiune shi o sa mearga
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am


Înapoi la RTS / RTB

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron