Melodia preferata

Why did they add 1 8 2? They just made it up.

Melodia preferata

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 9:51 am

Pentru mine s-a intamplat ceva ciudat cand am auzit de aceasta formatzie. Cam 90 % din melodiile lor mi-au placut. Si vreau sa va spun ca posed chiar toate melodiile lor.
Fie de pe cele 4 albume importante...fie din concerte live. O mare mana de ajutor mi-a dat Aliosha....procurandu-mi albumele,iar alte cateva melodii le-am luat eu de pe net.

Totusi ,pot spune ca melodia meapreferata este Carousel,de pe primul lor albun din 1995,Cheshire Cat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Dum Iul 28, 2002 7:00 pm

Eu nu am auzit atat de multe melodii de ale lor, dar pot spune ca mi-a placut in mod special "Man Overboard". Era foarte misto.:D
Kayla
 

Re: Melodia preferata

Mesajde tre » Mar Iul 30, 2002 5:58 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Pentru mine s-a intamplat ceva ciudat cand am auzit de aceasta formatzie. Cam 90 % din melodiile lor mi-au placut. Si vreau sa va spun ca posed chiar toate melodiile lor.
Fie de pe cele 4 albume importante...fie din concerte live. O mare mana de ajutor mi-a dat Aliosha....procurandu-mi albumele,iar alte cateva melodii le-am luat eu de pe net.

Totusi ,pot spune ca melodia meapreferata este Carousel,de pe primul lor albun din 1995,Cheshire Cat.


wow! credeam ca sunt tampit. si mie mi-au placut enorm. primul mp3 (dloadat acum muulta vreme) a fost 'dammit' si de-atunci...

melodia mea favorita e 'm&m's' ca asa sunt eu mai melancolic. pe locurile 2 si 3 sunt 'enthused' si 'transvestite', la cea din urma zicea in id3 tag ca ar fi unreleased. mai mult nu stiu ;).

ps: cauta 'box car racer' am inteles ca vocalul formatiei e mark.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

lol

Mesajde Dee Dee » Sâm Aug 03, 2002 1:30 pm

nu cred ca sunt cea mai in masura parsoana sa spun care este melodia mea preferata ....
pentru ca eu am decat doua melodii de la Blink182 ......
"all the small things" ..si ....
"I wanna` **** your dog in the ass " ... :hehe:
pot spune insa ca dintre acestea doua ....
prefer varianta a doua :)
they are so crazy .... hehe ...
am sa-mi iau si eu cand apuc ce gasesc pe net cu ei ...si am sa-mi mai spun o data adevarata parere ......
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

blink 182

Mesajde Someone » Lun Aug 05, 2002 6:56 pm

pot sa spun ca ador trupa Blink 182!!!!
Ce piese preferate am??? Nu stiu ce sa zic!! Toate imi plac!!!!!!
Pana acum nu am gasit nici o piesa urata!!!
Imi place Dammit, All The Small Things, Story of a Lonely Guy etc..... Toate imi plac!!!!!!
Nu am auzit nici o piesa plictisitoare sau naspa sau whatever...
E tare!
Someone
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 07, 2002 8:59 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Re: Melodia preferata

Mesajde Aliosha » Mar Aug 06, 2002 1:31 pm

Initial trimis de tre cool


wow! credeam ca sunt tampit. si mie mi-au placut enorm. primul mp3 (dloadat acum muulta vreme) a fost 'dammit' si de-atunci...

melodia mea favorita e 'm&m's' ca asa sunt eu mai melancolic. pe locurile 2 si 3 sunt 'enthused' si 'transvestite', la cea din urma zicea in id3 tag ca ar fi unreleased. mai mult nu stiu ;).

ps: cauta 'box car racer' am inteles ca vocalul formatiei e mark.


Si mie mi-a placut "Dammit" foarte mult cand am ascultat-o prima oara acum 3-4 ani. De fapt Dude Ranch cred eu ca este si cel mai bun album al lor.
Ca tot e thread de melodii sa las si eu niste titluri:
"Carousel" , "Time", "A new hope", "Dammit"....

La Boxcar racer sunt Tom si Travis fara Mark. Am auzit single-ul lor dar nu mi s-a parut nimic deosebit.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Melodia preferata

Mesajde tre » Joi Aug 08, 2002 12:18 am

Initial trimis de Aliosha


La Boxcar racer sunt Tom si Travis fara Mark. Am auzit single-ul lor dar nu mi s-a parut nimic deosebit.


asa o fi, o sa ma documentez oricum.
al 3lea membru cine e?

mi se pare ca seamana foarte mult cu blink la sound.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 6:41 am

Eu nu am auzit de melodiile 'enthused' si 'transvestite' ,pomenite de tre cool .
Pe ce album sunt ?

M & M 's e intradevar foarte frumoasa.

You and I should get away for a while
I just want to be alone with your smile
Buy some candy and cigarettes and we'll get in my car
We'll blast the stereo and we'll drive to Madagascar

:p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Sep 09, 2002 9:41 pm

Stay Together For The Kids, una din putzinele piese serioase de la Blink, e preferata mea
the guitar just kicks ass!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 10, 2002 12:20 am

Ai vazut mai,catharsis..ca nu sunt tzaran d'ala ce asculta manele ? :)
Si ma bucur ca nici tu nu esti. Mai e cineva in Suceava sa asculte Blink si JEW ? :D

Sa stii ca Blink au multe melodii serioase..in special pe ultimul lor album,Take off your pants and jacket .
Si numesc aici : Give me one good reason sau Reckless abandon !

Sa ascultzi tot albumul...ca merita !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mar Sep 10, 2002 1:33 am

mda, am tot albumul Take Off..., de fapt e singurul in afara de The Tom, Mark and Travis Show, iar Stay... e cea mai serioasa piesa si cea mai "dura". daca se poate spune asta...

mda, am vazut, explorez si eu tot forumul, dar am impresia ca ai avut o satisfactie deosebita cand ai scris Falticenin in postul ala :)
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 10, 2002 1:42 am

Eu am discografie completa de la Blink ! :D

(nu am avut nici o satisfactie...dar daca tu te-ai luat de mine fara sa ma cunosti ! :( oricum..e marfa la voi in judetz ! sunt paduri multe. dar sa lasam asta..ca nu are legatura cu subiectul de fatza. exploreaza forumul..si ai sa gesesti un subiect intitulat "ce mai e prin tzara" . poate ne impartasesti si noua ce mai e pe la suceava)

Si Adam's Song..de pe Enema of the state...mi se pare o piesa foarte serioasa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Mie Sep 11, 2002 12:35 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Eu nu am auzit de melodiile 'enthused' si 'transvestite' ,pomenite de tre cool .
Pe ce album sunt ?



enthused figureaza la mine pe 'dude ranch'. o am de foarte mult timp, iar 'transvestite' am luat-o de pe un site parca, tot demult dar nu stiu de pe ce album e. melodia e varianta live (e posibil ca asta sa fie singura varianta) iar la comentariile legate de melodie (de pe site) zicea ceva de rare unreleeased song.
da-mi un pm daca vrei s-o trimit.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 11, 2002 5:06 am

Aaa..pai zi asa..ca sunt la "rare" . Am pe un cd separat vreo 20 de melodii mai rare...de prin concerte. Unele chiar deosebit de rare si porcoase. :p
O sa verific maine cd-ul....si te anuntz. Acum imi este prea lene sa il caut....tinand cont ca este 6 dimineatza. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Sep 13, 2002 12:27 pm

daca tot verifici cd-ul trimite-mi si mie discografia te rog.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 14, 2002 3:25 pm

Pai am toate albumele aproape complete + cateva melodii care nu sunt incluse pe albume. Iata lista cu melodiile ce nu sunt incluse pe albume :

  • Blow Job
  • Time
  • Wrecked him (rare)
  • Genie in a bottle and my friend
  • I got drunk
  • I won't be home for Christmas
  • Question
  • Men overboard
  • Season's in the sun
  • That random punk song
  • The family nex door (live & rare)
  • The girl next door
  • I think of you when I jerk off (rare)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Lun Sep 16, 2002 12:01 am

mersi mult...imi lipseau 3 bucati.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Oct 28, 2002 1:34 pm

nu vi se pare ca linia de bas de la adam's song seamana cu cea de la smashing pumpkins - tonight tonight, dar mi se pare ca la blink e o nota in plus (sau invers)
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 01, 2002 1:02 pm

catharsis,dragul meu catharsis...special pt. a-tzi raspunde tie la intrebare ....mi-am downlodat de pe kaaza Smashing Pumpkins -Tonight,tonight .

Ai mare dreptate. Basul e aproape identic cu cel de la Blink 182. Chestia e ..ca eu daca ash fi ascultat melodia ,fara sa stiu de postul tau...nu mi-ash fi dat seama. Dar asa am ciulit urechea.....si ai mare dreptate.

Cine s-o fi luat dupa cine ? Adam's song e de prin 1999 ! Tonight,tonight din ce an e ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Noi 01, 2002 7:01 pm

Smashing Pumpkins s-au destramat prin jurul anului 2001 parca (sau mai devreme...), dar oricum Tonight Tonight e de pe Mellon Collie and The Infinite Sadness care a aparut in 1995...
eu din greseala am descoperit asemanarea, ascultam random piese si mi-a sarit in ochi asemanearea, desi piesa o mai ascultasem de cateva ori
in concluzie, blink au copiat daca asemanarea nu e intamplatoare...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Gavozdita » Sâm Ian 11, 2003 4:12 am

explorand forumu am dat peste mesajele astea...mie mi plac stay together for the kids(trist dar ma regasesc in fiecare cuvintel din cantecu' ala),i won t be home for christmas,fuck a dog,mutt,anthem,wendy clear,blow job;dar mi e f greu sa ma hotarasc asa ca mai bine scriu 'etc.'
nu stiu ce credeti voi dar cifrele 1 8 2 nu sunt intamplatoare...
182 reprez un nr.-de cate ori zice al pacino 'fuck' in filmul al carui titlu imi scapa(scarface-corectati ma daca gresesc):D
Gavozdita
 

Mesajde catharsis » Dum Ian 12, 2003 2:53 am

da, ai dreptate, de atatea ori spune pacino fuck, scarface a fost la vreamea lui fimul cu cele mai multe injuraturi si cred ca inca mai e...
"Few things: there is a band from England called Blink so the band added the 182. 182= The # of time Al Pacino says F**K in Scarface. "
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde m3|ku » Joi Feb 06, 2003 2:38 pm

1. I won't be home for Christmas
2. Man overboard
3. Wasting Time (de pe Cheshire Cat)

Pe cand un nou album?
m3|ku
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Feb 05, 2003 3:33 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Unwanted » Vin Mai 23, 2003 1:16 am

Cea mai buna piesa a lor mi se pare Adam's Song, urmatoarele ar fi (in ordine aleatorie) Stay together for the kids, the rock show, first date, what's my age again, shit piss fuck cunt cocksucker motherfucker tits fart turd 'n twat, fuck a dog, damit, when you fucked grandpa, mother's day si altele pe care nu mi le mai aduc aminte acum
Unwanted
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 31, 2003 1:32 am
Localitate: pe alocuri

yay

Mesajde Nubira » Joi Iun 05, 2003 6:32 pm

i love blink 182!!!!!!!!cea mai super melodie e stay together for the kids.........shi wats my age again e faina.....
Fişiere ataşate
punk%20inside.jpg
punk%20inside.jpg (3.07 KiB) Vizualizat de 5509 ori
Nubira
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 04, 2003 6:53 pm

Aici nu e nici o diferenta !

Mesajde Trade M. » Sâm Aug 23, 2003 9:16 pm

Cand ascult Blink 182 nu pot spune ca o piesa este mai buna decat alta ! Toate sunt ... ciudate ! Asa mi se pare mie ! :o
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde i'm back » Lun Sep 08, 2003 10:32 pm

Wow... N-am stiut ca trupa blink 182 are atatia fani..
Pot sa spun ca si eu ma numar printre ei, iar melodia mea preferata e "the girl at the rock show" (o am si pe mobil, insa suna naspa), dar imi plac si :
'stay together for the kids'
'blow job'
'fuck the dog'
etc. etc.
i'm back
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Dum Aug 24, 2003 9:49 pm
Localitate: where i belong

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 08, 2003 11:36 pm

fuck the dog ? pentru prima oara aud de o asemenea melodie. de pe ce album este ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Dec 13, 2003 10:58 pm

moshule, am impresia ca fuck the dog e hidden track pe varianta japoneza de la take off your pants and jacket
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Al3x-LAZ|ALU` » Vin Feb 06, 2004 1:50 am

melodia preferata hmmmmm....... greu f greu da' totusi cum n-am ascultat decat melodii de pe ultimele 3 albume pot spune ca e una dintre what's my age again, the rock show,i won't be home for christmas & feeling this
Al3x-LAZ|ALU`
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 06, 2004 1:02 am
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Blink-182

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator