Videoclipuri

Why did they add 1 8 2? They just made it up.

Videoclipuri

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 11:36 am

Cam ce parere avetzi de videoclipurile baietzilor de la Blink 182 ?
Mie mi se par de mare clasa.

Primul videoclip pe care l-am vazut a fost cel al piesei What's my age again . Incredibil de nonconformisti baietzii...sa alerge in pula goala prin orash..in vazul tuturor. (Animal X ai vostrii..de ce nu fac un asemenea videoclip ? :p ) . Apoi am vazut..All the smal things....cand Blink ii parodiaza pe Christina Aguilera,BSB sau Britney.
Mi-a placut foarte mult si videoclipul piesei Dammit,piesa inclusa pe albumul din 1997 Dude Ranch. Cand Mark merge la cinema si isi revede fosta prietena cu alt baiat. :D
Dar cel mai mult si cel mai mult imi place cel de la First Date....cu acea atmosfera parodiata a anilor 70. Cu Tom avand mustatza de neam prost...si Mark ..chica de mitocan....precum marii fotbalisti din Anglia amintitei perioade.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Iul 28, 2002 1:22 pm

Clipuri comice au baietii astia...
In afara de cele precizate de Oribilu ar mai fi ala de la Rock Show in care tot ce se intampla nu este regizat. Banii aruncati pe geam sunt bani adevarati.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 1:52 pm

hai ma ! Cum sa fie asa ? Asta a fost o gluma ! Nu puteau sa arunce cu milioane de dolari asa pe geam..degeaba !
Nu itzi dai seama..ca veneau oamenii si se luau la bataie pentru hartii de 100 $ ? :p
Stiu ca asa a zis la MTV....dar nu are cum sa fie adevarat. A fost asa o chestie de reclama.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Iul 28, 2002 6:06 pm

Pai am vazut the making of si nu erau milioane ci doar o suta sau 2 de mii parca. Zice la inceputul clipului.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Dum Iul 28, 2002 7:02 pm

Pai, mie cel mai mult mi-au placut videoclipurile de la "All the small things" si "Rock Show". Si melodiile erau dragute...:)
Kayla
 

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 9:04 pm

Pai normal ca itzi plac videoclipurile baietzilor,mai Melutza. Acolo..ai vazut si tu pentru prima oara un barbat in pula goala !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iul 28, 2002 10:18 pm

...pt prima shi ultima oara moshule...

Shi k sa nu fiu total off-topic ai uitat moshule k in All The Small Things il mai parodiaza shi pe Ricky Martin...
Iar Animal X dak ar alerga in p**a goala probabil k s-ar simtzi atat de complexatzi incat n-ar mai ieshi din casa o luna. Itzi dai seama ce tragedie ar fi,nu?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Dum Iul 28, 2002 11:05 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Pai normal ca itzi plac videoclipurile baietzilor,mai Melutza. Acolo..ai vazut si tu pentru prima oara un barbat in pula goala !

Un total off topic: nu este adevarat ce zici tu, moshule. Videoclipurile imi plac pt. ca imi plac, nu ca erau nu-stiu-cum aia. :mad:
Kayla
 

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 11:20 pm

Dar ..cam ce impresie ti-au facut baietzii....ca alergau in pula goala ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde J'adore » Dum Iul 28, 2002 11:46 pm

ale mele sunt astea::All The Small things" "Rock Show" "First Date"

What's my Age Again"

Dar cel mai mult imi place videoclipul de la "First Date"
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

super videoclipuri

Mesajde Jasmine » Lun Iul 29, 2002 10:26 pm

cele mai beton sunt in my humble oppinion : what`s my age again?! si all the small things!! i love them!! :rulz:

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Lun Iul 29, 2002 10:33 pm

Initial trimis de decret
...pt prima shi ultima oara moshule...

Shi k sa nu fiu total off-topic ai uitat moshule k in All The Small Things il mai parodiaza shi pe Ricky Martin...
Iar Animal X dak ar alerga in p**a goala probabil k s-ar simtzi atat de complexatzi incat n-ar mai ieshi din casa o luna. Itzi dai seama ce tragedie ar fi,nu?


no shit!!...oricum....you know better!! ;) nu ma mai complic in certuri off topic!!
si..cum spuneam!! asteptam nou videoclip!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Iul 30, 2002 5:46 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
hai ma ! Cum sa fie asa ? Asta a fost o gluma ! Nu puteau sa arunce cu milioane de dolari asa pe geam..degeaba !
Nu itzi dai seama..ca veneau oamenii si se luau la bataie pentru hartii de 100 $ ? :p
Stiu ca asa a zis la MTV....dar nu are cum sa fie adevarat. A fost asa o chestie de reclama.


daca au avut buget pt videoclip si n-au spart toti banii, care-i problema? (q: de ce arunca cu bani pe geam? a: pt ca pot ;))

'dammit' e...'cool' dar 'first date' le bate pe toate, m-a fermecat faza cu tipa care pica de pe bicicleta si da cu aparatul dentar de asfalt :D .
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Re: Videoclipuri

Mesajde Andrada The Dev » Mie Iul 31, 2002 4:30 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Cam ce parere avetzi de videoclipurile baietzilor de la Blink 182 ?
Mie mi se par de mare clasa.

Primul videoclip pe care l-am vazut a fost cel al piesei What's my age again . Incredibil de nonconformisti baietzii...sa alerge in pula goala prin orash..in vazul tuturor. (Animal X ai vostrii..de ce nu fac un asemenea videoclip ? :p ) . Apoi am vazut..All the smal things....cand Blink ii parodiaza pe Christina Aguilera,BSB sau Britney.
Mi-a placut foarte mult si videoclipul piesei Dammit,piesa inclusa pe albumul din 1997 Dude Ranch. Cand Mark merge la cinema si isi revede fosta prietena cu alt baiat. :D
Dar cel mai mult si cel mai mult imi place cel de la First Date....cu acea atmosfera parodiata a anilor 70. Cu Tom avand mustatza de neam prost...si Mark ..chica de mitocan....precum marii fotbalisti din Anglia amintitei perioade.


De ce Animalele nu scot videoclipuri ca aia pt. ca au Pula mica!!!!!!!!!!!! LOL apai Blink sunt rockeri mah.....

mie-mi place All the Small Things cel mai mult.
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde zuza » Mie Iul 31, 2002 5:21 am

Cel mai mult si cel mai mult imi place Stay togeder for the kids
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Kayla » Mie Iul 31, 2002 11:01 pm

Imi place si "Man Overboard". Si pls nu va mai certati pe lucruri care nu vor avea loc niciodata!:)
Kayla
 

Mesajde Aiurita » Joi Aug 01, 2002 1:07 pm

Mie imi place "Rock Show". Foarte dragut videoclip!
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Vin Aug 02, 2002 6:21 pm

e super tare si stay together 4 the kids! :A

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Sâm Aug 03, 2002 3:39 pm

Si "First Date" este foarte dragut. Mai ales faza cu aia cu aparat dentar...;)
Kayla
 

Mesajde Jasmine » Dum Aug 04, 2002 10:24 am

care este cel mai fresh videoclip al lor in acest moment?!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 6:56 am

Cel mai fresh videoclip al lor nu mai e nici unul ! Ca n-au mai scos.
Probabil in 2003 o sa scoata album nou...ca ...cam asa fac...din 2 in 2 ani !

Oricum..ca sa ii raspund Animalutzei Jasmyne la intrebare..zic ca....Stay together for the kids..e ultimul lor videoclip ..din cate stiu ! Din toamna trecuta,parca !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Vin Aug 16, 2002 10:59 am

merci mult Moshule! m-ai lamurit!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Sep 09, 2002 9:40 pm

all the small things, first date si stay together for the kids sunt primele in topul meu... intotdeauna blink a avut videoclipuri bune si traznite...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Re: Videoclipuri

Mesajde Panshui » Mar Dec 10, 2002 1:00 pm

De acoird, videoclipuri comice (desi simpliste si efemere).

Dar, va rog frumos de tot, nu-i mai lasati pe baietii astia sa acantel ive. Sunt pur si simplu penibili. Suna mai rau ca un magar excitat.

Ar trebui cenzurati si pusi in custi de matase arzanda. Cica.
I'm just a regular guy from outer space.
Panshui
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mie Feb 13, 2002 1:08 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 10, 2002 3:47 pm

Draga Panshui , ce legatura are cantatul live cu videoclipurile ?
Si i-ai auzit vreodata pe Blink cantand LIVE de ti-ai format o parere atat de proasta despre ei ?
Si d c ne zici noua sa nu-i mai lasam sa cante live ? Ce suntem noi...sefii lor ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Re: Videoclipuri

Mesajde Aliosha » Mie Dec 11, 2002 5:16 am

Initial trimis de Panshui

Dar, va rog frumos de tot, nu-i mai lasati pe baietii astia sa acantel ive. Sunt pur si simplu penibili. Suna mai rau ca un magar excitat.


Am fost la 2 concerte Blink. Al doilea cel putin a fost extraordinar si cred ca am vazut indeajuns de multe concerte incat sa pot spune chestia asta. Trecand peste calitatea muzicii lor pot spune ca au cantat fara cusur.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Gavozdita » Sâm Ian 11, 2003 4:16 am

stay together for the kids.genial videoclip de stare!!!
aliosha daca ai fost la concerte impartaseste ne si noua din experientele tale:rulz:
Gavozdita
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 18, 2003 11:37 am

Sunt foarte bucuros ca am intrat in posesia a 5 videoclipuri Blink 182. Le-am revazut de cateva ori. Am asa :

  • What's my age again
  • All the small things
  • Adam's song
  • Stay together for the kids
  • Josie


Sper sa fac rost cat de curand de Dammit (cand Mark isi prinde prietena iesind la cinema cu un alt baiat) ...si bineinteles First Date .

catharsis....tu ce parere ai ? Clipul de la "What's my age again" o fi pe bune ? Chiar alearga aia in putzele goala...in fatza unui oras intreg ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Al3x-LAZ|ALU` » Vin Feb 06, 2004 1:39 am

Ideea din clipu' "What's my age again?" mi se pare originala da' cel mai tare clip ramane "First date"
Al3x-LAZ|ALU`
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 06, 2004 1:02 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crazy Babe » Vin Apr 23, 2004 6:12 pm

clipul piesei miss u este super super mistod
daca vreti sa-l vedeti si voi intrati pe yahoo launch... e cel mai reusit de pana acuma. :silly:
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Blink-182

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator