Jimmy Eat World

Why did they add 1 8 2? They just made it up.

Atzi auzit de Jimmy Eat World ?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Jimmy Eat World

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 6:49 am

Cred ca este foarte potrivit sa deschid aici acest subiect.

Jimmy Eat World este una dintre formatziile preferate de baietzii de la Blink 182. Si sunt si prieteni intre ei,cred. Canta la turneele alea rock..vara in State. Cum le zice ?
Stilul lor se incadreaza undeva in zona rock alternativ - grunge.
Au scos cateva piese tari si au ajuns chiar si la MTV.

Eu am auzit de ei de la Aliosha....care spune ca i-a vazut live in concert,la Monteal.
Mi-a povestit el cum si-au facut intrarea in scena. A zis cam asa vocalul : "We are the professional rock band..Jimmy Eat World ! Let's go ! "
Il las pe Aliosha sa va povesteasca mai multe de la conceret.

Sunt curios....daca a mai auzit cineva de ei !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Aug 16, 2002 2:35 pm

Eu am auzit de ei foarte de curand... Cand am scris despre baietii de la Blink 182... Altceva nu stiu sa mai spun..:confused:
Kayla
 

Mesajde zuza » Vin Aug 16, 2002 4:55 pm

N-am auzit in viata mea de ei. Cum canta? in stilul celor de la blink?
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 5:00 pm

Mah..nu chiar in stilul celor de la Blink. Canta mai mult spre rock decat spre punk. Cel putin asa i-am perceput eu !
Il astept pe Aliosha...cu informatzii despre ei...si cu povestiri de la concertul lor !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Aug 16, 2002 5:00 pm

Pai a zis moshu ca stilul lor e undeva in zona rock-ului alternativ - grunge... I have no idea... Nu i-am ascultat...:(
Kayla
 

Mesajde tre » Vin Aug 16, 2002 10:10 pm

canta fain, un pic prea soft pt urechile mele ;), dar ascult cu placere daca am ocazia.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde zuza » Lun Aug 19, 2002 12:09 am

Gata! I-am ascultat si eu. De fapt ii tot ascult la radio de la inceputul verii dar nu stiam ca ei sunt. Imi plac!:D
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Jasmine » Lun Aug 19, 2002 1:25 pm

spuneti-mi si mie va rog un titlu de-al vreunui cantec de-al lor..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 19, 2002 3:08 pm

Uite itzi zic eu 3 titluri :

A praise chorus , Cautioners , No sensivity

Astea le am eu..pe un cd cu mp3-uri ! Itzi spun cvea ? Cel mai mult imi place "No sensivity" !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde J'adore » Lun Aug 19, 2002 8:09 pm

Da am auzit de ei, mie imi place melodia "in The Middle":D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Jasmine » Mar Aug 20, 2002 3:12 pm

ar trebui sa ma pun la curent cu muzica. .eu n-am auzit nici o melodie de-a lor dar numele imi este foarte cunoscut!?

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Mar Aug 27, 2002 12:49 am

eu am auzit doar o piesa a celor de la J.E.W. si sincer sa fiu nu mi-au atras atentia. titlul piesei nu-l mai stiu, dar vorbesc despre piesa aia care o dadea pe MTV cu o petrecere in pijamale sau ce era aia. sper sa aud ceva mai nou de la ei si sa ma impresioneze asa cum m-au impresionat si blink182
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Sep 09, 2002 9:21 pm

am ascultat Bleed Amercan, tot albumul, si este destul de bun, dar nu as spune ca Jimmy Eat World canta grunge, ci ceva intre punk si grunge (sa ma scuzati, dar eu cand aud grunge ma gandesc instantaneu la Nirvana, Soundgarden sau Pearl Jam si J.E.W. nu prea suna a asa ceva)
cele mai bune piese: Bleed American, Get It Faster si The Middle
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Oct 20, 2002 7:32 pm

nu prea sunt grunge, poate emo/alternative.jimmy eat world cantau in deschidere in aproape toate concertele punk/emo inca din 94 si erau destul de populari pe scena underground.

din cate am ascultat suna foarte bine. prima data am ascultat e.p.-ul din 98 "jimmy eat world" si dup-aia soundtrackul de la never been kissed.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 23, 2002 12:51 am

Dar de unde stii tu Darky ca baietzii de la Jimmy Eat World cantau in deschidere la concertele punk/emo inca din '94 ?
Ce e aia emo ?

offtopic : slabutzel film Never Been Kissed ,chiar daca e cu Drew . :rolleyes:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Oct 23, 2002 6:41 am

Da Moshule, nu lua mereu de bun ce zice allmusic. Oricum la ei scrie post - grunge desi si la asta stramb din nas.
Totusi daca vrei sa citesti o definitie pretentioasa da-i search la stiles "emo" , tot pe siteul mai sus amintit.

Mai pe "romaneste" emo vine de la emo (tions). Adicatelea versurile cantecelor se vor a fi mai sensibile insa tot pe un ritm de punk -pop. Citeste acolo mai sus ca explica ei mai bine ca mine.


O formatie care este asociata mereu cu emo-ul este Weezer, baietii aia 3 care cantau chestia aia cu "Buddy Holly" si mai tarziu "Hash pipe" si "Island in the sun". Mie imi plac indeajuns de mult pe alocuri.
Cine e interesat sa mai downloadeze si "Tired of sex". E doar un cantec misto si am zis sa il mentionez.
Ca fapt divers unul dintre ei, basistul mai exact, a fost dat disparut in mijlocul turneului lor din Nord America ca sa fie gasit dupa cateva saptamani intr-un spital de boli nervoase unde se internase de bunavoie.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mie Oct 23, 2002 8:50 pm

filmul nu mi-a placut, dar soundtrackul, da :p
p.s. sunt documentata pt ca imi plac

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mie Oct 23, 2002 9:44 pm

Aliosha - The Strokes parca tot erau catalogati ca emo, nu?
darkshines - despre ce film e vorba?:con:
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Mie Oct 23, 2002 10:05 pm

"never been kissed" starring drew barrymore

si dupa mine the strokes nu sunt emo ... poate post-punk? :con: but then again, i could be wrong (erf, rusine sa-mi fie ... nu pe mine m-ai intrebat ;n)

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 24, 2002 10:52 am

Imi place si mie Island in the sun. Frumos videoclip cu animalutzele alea. Ursuletzul imi e cel mai simpatic.

Aliosha , te rog sa povestesti pentru vizitatorii acestui subiect ,cum a fost la concertele Jimmy Eat World la care ai luat parte.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Vin Noi 01, 2002 11:07 pm

chiar te rog. dupa aceea voi muri de ciuda :cry:

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Tavi » Lun Mar 31, 2003 8:19 pm

Initial trimis de Aliosha

Mai pe "romaneste" emo vine de la emo (tions). Adicatelea versurile cantecelor se vor a fi mai sensibile insa tot pe un ritm de punk -pop. Citeste acolo mai sus ca explica ei mai bine ca mine.


O formatie care este asociata mereu cu emo-ul este Weezer, baietii aia 3 care cantau chestia aia cu "Buddy Holly" si mai tarziu "Hash pipe" si "Island in the sun". Mie imi plac indeajuns de mult pe alocuri.


Ca de obicei, Aliosha e bine informat *thumb up*. Da' de Rival Schools ce ziceti, acu' cí£ vorbim de emo?
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B


Înapoi la Blink-182

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator