Best Albums of the 70's and 80's

Cafeneaua muzicii anilor '60, '70 si '80

Best Albums of the 70's and 80's

Mesajde Wild Rose » Sâm Feb 28, 2004 1:41 am

Cred ca titlul spune tot: care considerati ca sunt cele mai bune albume aparute in anii 70 si 80?
Astept sa va dati voi cu parerea, dupa care voi posta si eu.

pese : daca mai exista un subiect asemanator, mii de scuze.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 28, 2004 11:09 am

In primul rand e foarte urat ca nu ti-ai dat tu prima cu parerea. O initiere de subiect lutzeasca. Esti de la IRSOP ? Intrebi lumea pe strada despre diverse chestii sau purtam o discutie ? In sfarsit...voi incepe eu.

Nu pot spune care sunt best albums, dar voi spune care sunt albumele mele preferate din anii 70-80, albume pe care le-am ascultat in intregime si le detin.

Incepem cu 1971. Pink Floyd - Meddle, album ce contine 6 piese din care 3 mi se par absolut superbe. Si ma refer aici la One of These Days (...I'm going to cut you into little pieces. o piesa instrumentala pe care o ascult oricand cu mare placere). O piesa total diferita este Fearless, ce mai mult aduce cu creatiile ulterioare ale londonezilor. Si a treia piesa ar fi Echoes, care e mai mult o simfonie de aproape 25 de minute.

Trecem la 1975 si continuam cu aceiasi Pink Floyd. De aceasta data albumul Wish you were here, albumul dedicat lui Syd Barrett. Evident nu pot sa nu amintesc piesa ce da titlul albumului sau Shine on you crazy diamond.

Iar pentru anii 80 amintesc deocamdata doar The Smiths - The Queen Is Dead, aparut in 1986.Imi permit sa-l consider albumul meu preferat din anii 80, tinand cont ca pe el se afla 4-5 dintre melodiile mele preferate all-time. Sa amintim : There Is a Light That Never Goes Out, I know it's over, Cemetery Gates sau Bigmouth Strikes Again. Un album de mare clasa, in care melancolia este ridicata la rang de arta.

In atasament puteti observa copertzile celor 3 albume amintite de mine.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Feb 29, 2004 12:54 am

Trec peste introducere, sar peste prostiile de genu' "intelege dracu ca era 2 dimineata si n-aveam chef sa postez" s-ajung direct la albume..
Mi-e foarte greu sa fac o lista, in mare parte pentru ca au fost multe albume de calitate lansate in periada aceea.. In acest post, voi mentiona doar cateva..

Metallica - Ride the Lightening
Al 2lea album, lansat in 1984 .. piese superbe gen Fade to black, Trapped under ice si Creeping death. Un album de exceptie, una dintre trupele mele preferate (din pacate, s-au stricat..St. Anger lasa de dorit)

Pink Floyd - Wish you were here
1975. Un album care mie una imi place foarte mult.. Piesa Wish you were here este exceptionala, una dintre cele mai frumoase..

Guns N' Roses - Appetite for destruction
A fost lansat in 1987, in 1988 albumul a ajuns #1 (Billboard charts), au vandut peste 15 milioane de exemplare.. Piese superbe : Paradise City, My Michelle, etc

Au fost desigur, albume Queen (de exemplu A night at the opera), Ac/dc - back in black, Iron Maiden - Somewhere in time (aparut in 1986 daca nu ma insel), Bob Dylan, Megadeth, si multe altele dar pentru astazi prefer sa ma opresc aici..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Eufrosin Poteca » Dum Feb 29, 2004 11:24 pm

Au fost candva vremuri mult mai bune decat mizeria pe care o traim noi in prezent.Sarpele spune ca alunecam spre neant cu o viteza din ce in ce mai mare.
In anii '70 au aparut o droaie de albume exceptionale.dintre ele as mentiona:
Led Zeppelin - Led Zeppelin IV , un album superb aparut in 1971 ce contine 8 bijuterii muzicale printre care si cea mai cunoscuta piesa a grupului, Stairway to Heaven .
Deep Purple - In Rock din 1970, album ce contine superhitul Child in Time .
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon din 1973, cel mai bine vandut album al unui grup britanic din toate timpurile!
Emerson, Lake & Palmer - Pictures at an Exibition , album inregistrat live pe 26.03.1971 si aparut in 1972 ce contine prelucrari dupa celebra compozitie clasica a lui Musorgski, orchestrata de Ravel.
Fleetwood Mac - Then Play On din 1970 - contine celebra piesa Oh Well .
Van Der Graaf Generator - H to He Who Am the Only One - 1970.Piese precum Killer sau House With No Door sunt un deliciu.
Yes - Fragile 1971, Close to the Edge 1972, Tales From Topographic Oceans 1973 - trei albume prin care acest mare grup britanic se apropie extrem de mult de perfectiune.

Pentru anii '80 avem asa:
Nirvana - Bleach - 1989, un album simplu si dur in care Cobain si-a varsat toata furia acumulata de la divortul parintilor sai pana in momentul respectiv.
The Pixies - Surfer Rosa 1988.Simplu si bun.
Queen - The Works 1984. The Queen is dead.Long live the Queen.

Deocamdata atat.Sarpele imi spune sa ma opresc.Si ma opresc.
Franturi de ganduri fara rost
Copil ce sunt, copil ce-am fost.
Avatar utilizator
Eufrosin Poteca
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Lun Iun 16, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Apr 05, 2004 11:26 pm

Hai sa amintesc shi io uo parte din albumele aparute in perioada mai sus mentionata.Observ ca s-au uitat o serie de nume mari...

Dire Straits-Brothers in Arms-1985 si Making Movies-1980,cele mai bune albume a le lui Knopfler&co
Rolling Stones (aici sunt o gramada,dar voi aminti doar cateva)Sticky Fingersd-1971 ,It`s only Rock`n Roll-1974 siSome Girls-1978.Albumele Stones din anii `80 nu prea imi plac.
U2-The Joshua Tree-1987 unul dintre cel mai bune albume ale lor(la concurenta stransa cu Achtung Baby) de pe care se pot mentiona With or without you,Still haven`t found,Where the streets have no name,to name just a few,cum zice englezul
si in sfarsit poate cel mai bun nu putem uita de cei de la Deep Purple si senzationalul Machine Head din 1972.Un album absolut perfect.Ca sa dau doar doo exemple de melodii aj zice Highway Star si arhicunoscuta Smoke on The Water.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Apr 18, 2004 12:41 am

Iron Maiden – Number of the Beast – 1982
Unu’ dintre cele mai bune albume rock all-time, piese gen : Hallowed be thy name, Children of the damned, Run to the hills, etc

Black Sabbath – Paranoid – 1970 (in state a fost lansat in 1971)
Sunt multe albume Black Sabbath care merita sa fie mentionate, insa asta probabil se va intampla in alt post...

Nirvana - Bleach - 1989
Nu este cel mai bun album, insa este primul lor album (si singurul care a fost lansat inainte de 90)..

to be continued...:D
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde jethro » Mie Mai 19, 2004 10:51 am

sa mai amintim de:

Jethro Tull - thick as a brick (1972)
Wishbone Ash - Argus (1972)
Iron Butterfly - Metamorphosis (1970)
Magma - Mekanik Destruktiw Kommandoh (1973)
Renaissance - Ashes Are Burning (1973)

sint doar citeva alaturi de cele amintite de ceilalti care mi-au trezit apetitul pentru muzica anilor '70 ...
don't worry, be hippie !
jethro
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Ian 07, 2002 10:13 pm
Localitate: cluj-napoca

Mesajde Songoku24u » Sâm Mai 29, 2004 9:33 am

Black Sabbath-Paranoid(unul dintre cele mai bune daca nu chiar cel mai bun album heavy metal)
Ozzy Osbourne-Diary of A Madman(hei,sunt fan Ozzy)
Roxette-The look(cel putin asa zic eu)
Kiss-greu de spus un album(super tari in materie de rock)
Pink Floyd,Queen,Dire Straits,Deep Purple(nemaipomeniti dar nu mai stiu nici un album)
Bon Jovi-Slippery when wet (sau ceva de genu asta)
Metallica-Ride the lightning(tot rock,devine o obsesie)
si ar mai fi cateva mai multe
Songoku24u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mai 29, 2004 9:19 am
Localitate: Romania

Mesajde cubu » Sâm Mai 29, 2004 2:28 pm

Si mie imi place albumul ala a celor de la Roxette, numai ca se numeste "Look Sharp!". Asa scrie pe site, cel putin. Iar cacompozitor e creditat Per Gessle. Nici Ozzy si nici Marie Fredrikkson.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Songoku24u » Dum Mai 30, 2004 8:30 am

compozitor la ce? Roxette(nu stiu cum ii cheama pe membrii Roxette spre rusinea mea).De ce l-ai bagat pe Ozzy acolo?Eu am zis doar ca imi place albumul lui.
Songoku24u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mai 29, 2004 9:19 am
Localitate: Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 30, 2004 9:14 am

In 1970... Neil Young scoate albumul intitulat After the Gold Rush. Pianul ce se aude in acest album este al unui oarecare Nils Lofgren, la vremea aia un pusti in varsta de 17 ani. Amintesc piesa ce da numele albumului dar si Oh, Lonesome Me si evident....Southern Man.

Tre' sa mentionez si albumul Harvest , al aceluias Neil Young. Din 1972. Contine piese de valoare precum Old Man sau Heart of gold.

Anul 1975. Apare albumul Blood on the Tracks al artistului numit Bob Dylan. Desi nu este albumul meu preferat de la Dylan (preferatele mele sunt dinaintea anului 1970) il consider foarte valoros. Tangled Up In Blue sau Simple Twist Of Fate sunt piese extraordinare. Chitara, muzicutza, vocea lu Dylan si evident mesajele melodiilor ...toate la mare inaltime si pe acest album.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mai 31, 2004 6:56 pm

Songokule, faza cu Ozzy era o gluma, dar cum tu esti un mare fan al lui, sunt sigur ca stiai ca Per Gessle de la Roxette a colaborat cu el la albumul "Ozzmosis". De aici legatura.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

La bloc, toata lumea canta rock?

Mesajde adip » Sâm Iun 26, 2004 2:34 pm

Dragii mei, sunt nou pe forum, citesc mesajele si realizez ca ati omis sa clarificati un aspect. Ar fi de comentat ce inseamna "bune". E clar ca nu sunt si cele mai vandute sau mai cunoscute, nu? Mi-a ramas intiparit in minte un dialog de la un show TV in care o vedeta de duzina de la noi era intrebata ce muzica asculta. "Pai, " zice "in general ascult muzica buna: Cotabita, Loredana, " si nu mai stiu ce alti "clasici in viata". Deci muzica buna e buna pentru fiecare. Avand asta in minte tin sa va aprob in ceea ce priveste albumele pe care le-ati mentionat, si mie imi plac dar nu pot sa nu observ ca sunt numai albume rock. As vrea sa va reamintesc de
- Bob Marley - in afara de hit-urile comerciale, pe albumele "Songs of Freedom" si "Kaya" veti gasi niste melodii care nu pot trece pe langa nici un suflet sensibil fara sa-l "ciufuleasca" un pic.
- Trio-ul Joan Baez, Bob Dylan, Leonard Cohen au prea multe albume pe care le pot cataloga drept emblematice pentru perioada
- Joe Dasin a molesit o lume intreaga cu a lui "L'ete Indien"
Daca mai scriu mult nu-mi va mai citi nimeni mesajul asa ca ma opresc.
adip
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 1:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ARISTONA » Lun Iul 19, 2004 11:21 am

MIKE MAREEN-AGENT OF LIBERTY 1987
PINK FLOYD-DARK SIDE OF THE MOON 1973
SILENT CIRCLE-NO.1 1986
BONEY M.-10.000 LIGHT YEARS 1984
HOT CHOCOLATE-GOING THROUGH TO THE MOTION 1979
DIRE STRAITS-COMMUNIQUE 1979
HUMAN LEAGUE-DARE 1981
KIM CARNES-MISTAKEN IDENTITY 1981
ERUPTION-FIGHT, FIGHT, FIGHT 1980
ANDY GIBB-AFTER DARK 1980
SPARKS-PULLING RABBITS OUT OF A HAT 1985
PAUL Mc.CARTNEY & WINGS-BAND ON THE RUN 1973
BLONDIE-PARALELL LINES 1979
GOOMBAY DANCE BAND-BORN TO WIN 1982
si lista ar putea continua bineinteles, dar exista subiectivism in alegere. personal eu avand cam 250 de benzi cu muzica anilor 81-90 le consider pe acestea cele mai best. mai sunt si altele dar nu imi vin acum in minte ar mai fi DIGITAL EMOTION, KRAFTWERK, SARRAGOSSA BAND, MODERN TALKING, SMOKIE, ABBA, LED ZEPPELIN, EMERSON,LIKE&PALMER, SHAKIN STEVENS, A LA CARTE, BAD BOYS BLUE si muuuulti altii. Ciao, dragi melomani!
ARISTONA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Feb 06, 2003 10:42 am
Localitate: romania - galati

Mesajde Laur. » Mar Aug 10, 2004 2:32 am

Pt. cunoscatori: Alphaville - tot, Orchestral Manoeuvres In The Dark(OMD) - tot, Hubert Kah - Ten Songs '86 si Sound Of My Heart '89 prod. by M. Cretu, Camouflage - tot, Boytronic - The Continental, Love For Sale etc, Fancy - Contact '86, De/Vision - Antiquity, Monosex, Universed In Love si altele inclusiv Italo Disco enorm de multe
Avatar utilizator
Laur.
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 09, 2004 11:00 pm

Mesajde dicles » Vin Aug 13, 2004 4:26 pm

Sparks- Kimono my House
Avatar utilizator
dicles
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Mar 06, 2004 12:00 am

Mesajde bazac » Vin Dec 17, 2004 2:12 am

@ Laur: si altele inclusiv Italo Disco enorm de multe

Vezi thred-ul:

Cine stie ce inseamna Italo Disco Dance ?

http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=10082&highlight=italo+disco
bazac
Junior Member
 
Mesaje: 384
Membru din: Sâm Aug 07, 2004 9:20 pm
Localitate: New Yor, SUA

Mesajde longocampo » Mie Ian 19, 2005 5:02 am

ym2 acestia au fost o parte din idolii generatilor de tineri de atunci care (intr-o perioada straina pt.multi din tinerii de-acum)le-au alinat "suferintele" si pentru care acei adolescenti si tineri erau in stare sa faca multe sacrificii pentru a obtine un "vinil",o caseta audio sau o caseta video-pentru care aveau la dispozitie numai citeva ore in vederea vizionarii.Aici "ilustrul" Lenin ar putea fi citat "Vizioneaza si da mai departe".....
longocampo
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 10, 2005 2:11 am
Localitate: acasa

Mesajde Max Him » Mar Mai 17, 2005 7:51 am

longocampo scrie:ym2 acestia au fost o parte din idolii generatilor de tineri de atunci care (intr-o perioada straina pt.multi din tinerii de-acum)le-au alinat "suferintele" si pentru care acei adolescenti si tineri erau in stare sa faca multe sacrificii pentru a obtine un "vinil",o caseta audio sau o caseta video-pentru care aveau la dispozitie numai citeva ore in vederea vizionarii.Aici "ilustrul" Lenin ar putea fi citat "Vizioneaza si da mai departe".....


Longocampo,
cata dreptate ai! Da, cam asa s-ar fi putut cita Lenin: Vizioneaza/asculta si da mai departe!
Oricum desi erau vremuri grele si atunci, aveau un farmec aparte. Cat despre muzica, si ea avea un farmec aparte. Cel putin pentru mine, desi ascult si muzica actuala- house, rave trash, R&B< etc, RAMANE cea mai importanta perioada anilor '80. IN SPECIAL genul ITALO DISCO DANCE. :dir:
Apropo, vezi topicul: Cine stie ce inseamna Italo Disco Dance. COOL!!
ci sentiamo!
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Sâm Mai 21, 2005 11:09 pm

mai oameni buni va place "tangerine dream" sau "Klaus shultze" ?
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Mai 22, 2005 2:02 am

Daca ma pot numara si eu printre "oamenii cei buni": da imi plac, dar nu destul de mult ca sa nu ma si plictisesc, de la o vreme. Este discutabil, oricum. Mai la obiect: exista artisti care scot un album din care nu se poate taia nimic, la care nu se poate adauga nimic; exista si categoria celor care scot chestii realmente valoroase, insa le imprastie pe mai multe albume, motiv pentru care se impune selectia si gruparea lor. Eu ii prefer pe cei din prima categorie, ale caror albume "spun" ceva. "tangerine dream" sau "Klaus shultze" - au bucati extra, dar nu cunosc nici un album remarcabil. Ori poate ca nu l-am recunoscut eu.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Albume de referinta ale anilor 70

Mesajde sp59 » Vin Aug 05, 2005 12:26 pm

Yes-Relayer
Van Der Graaf-Pawn Hearts
Emerson Lake and Palmer-Tarkus
Genesis-The Lamb
Jethro Tull-Bursting Out
Gentle Giant-Playing The Fool
Ten Years After-Recorded Live
Grand Funk Raiload-Live Album
Rush-All The World's A Stage
King Crimson-Red
Pink Floyd-Ummagumma
Wishbone Ash-Live Dates
Amon Duul 2-Wolf City
Guru Guru-Hinten
Grobschnitt-Solar Musik Live
Led Zeppelin-The Song Remains The Same
Deep Purple-Made In Japan
Black Sabbath-Volume 4
Uriah Heep-Salisbury
Kansas-Point Of Know Return
Triumph-Rock And Roll Machine
Trapeze-Medusa
Sir Lord Baltimore-Kingdom Come
Wallenstein-Blitzkrieg
Magma-Attahk
Gong-Shamal
Faust-1
Free-Heartbreaker
Focus-Hamburger Concerto
sp59
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Aug 05, 2005 11:35 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde a kind of me » Vin Aug 12, 2005 2:23 pm

A Night At The Opera -1975 (Queen)
News Of The World -1977 ( Queen)
Appetite for destruction- 1987 ( Guns`n`Roses)
Hotel California -1976 (the Eagles)
Slippery When Wet - 1986 (Bon Jovi)
Back In Black -1980 (Ac/Dc)
Kiss Alive -(Kiss)
si multe altele
*e posibil sa fi gresit niste ani ( la ultimele albume)
" ...when i grow older....I will be there at your side ...to remind you...how I still love you..." Q.
Avatar utilizator
a kind of me
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Aug 09, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Sep 23, 2005 12:40 pm

black sabath - paranoid
queen - another one bites the dust
kiss - alive
michael jackson - off the wall
michael jackson - thriller - mi se pare cel mai tare album creat vreodata si asta da dovada si prin nr de albume vandute
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde stefan » Vin Sep 23, 2005 1:15 pm

sica, e sabbath, nu sabath, nu exista albumul "Another One Bites the Dust" (e pe "The Game" din '80). Iar afirmatia ca "e cel mai tare pentru ca e cel mai vandut" e cel putin discutabila...
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sică » Vin Sep 23, 2005 4:10 pm

scuze pt sabbath si another one bites the dust cred ca numai melodia era asa nu si albumul ms.
Ai dreptare si cu afirmatia dar tre sa recunoastem ca este unul printre cele mai mari albume scoase vreodata de un artist.
Iar la formatii este albumul lui u2 "the joshua tree" parca si nu stiu dar cred ca ii prin 98 scos
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde bklee » Vin Sep 23, 2005 6:44 pm

Sica, tata, da shi tu un search pe google inainte sa scrii trebile de le scrii.U2 a scos Joshua tree prin 1987 ce naiba !!!
bklee
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mar Iul 15, 2003 10:39 am
Localitate: Craiova

Mesajde Sică » Vin Sep 23, 2005 7:12 pm

loooooool am scris 98 ~p doamne de la o bucata de timp chiar ca nu imi mai recitesc mesajele si vad ca e de rau vroiam sa scriu 88 nu 98 lol. nici 88 nu era bun dar eram pe aproape :) valeu cum sa scriu eu 98 la u2 prin 98 scosese melodia aia the sweetest thing parca ;)
ms pt atentionare
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Max Him » Sâm Oct 22, 2005 7:38 pm

SPAGNA- Dedicated To The Moon
... album scos in anul 1987!
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde schummy002 » Mar Oct 23, 2007 3:18 pm

Black Celebration - Depeche Mode 1986
Slippery When Wet - Bon Jovi 1986
Counterfeit part one - Martin Gore 1989
schummy002
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Apr 03, 2005 6:25 pm
Localitate: iasi

Următorul

Înapoi la Oldies but goldies

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron