latin music-de aia adevarata

Cafeneaua muzicii anilor '60, '70 si '80

latin music-de aia adevarata

Mesajde supermouse » Joi Iul 08, 2004 8:37 pm

mai tzine cineva minte muzica latina adevarata? din anii 70?
los paraguayos?
ca eu imi aduc aminte cu placere de nishte lpuri vechi cu care am crescut- cu los paraguayos... toate cantecele alea din timpul revolutziei mexicane shi nu numai....
le mai tzine cineva minte?
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Latin Lover In The Spanish Music

Mesajde ARISTONA » Mar Iul 20, 2004 12:56 pm

Ciao, dragii mei! In materie de muzica "latino" veche de remarcat ar fi urmatoarele aspecte:muzica lui george dan (amintesc aici piesele din 1982-samba brasil, que le pas a mi manuela/zambezi/koumbo/limbo/la paloma is america) richhi e poveri (piesele voulez-vous dancer/come vor ei/solo tu/sei la sola che amo/america/parigi e bela con me) albano &romina power (piesele ci sara-1984/liberta-1988/fragile-1988/magic on magic-1985/amarsi u po-1982/no voglio perderti-1988/africa-1988/sempre, sempre-1986)
julio iglesias ( albumul latin din 1988 este cel mai concludent- latin/bamboleo/mexico/brasil/italy/france/cabalo viejelo/tu y jo/niente di olvido) si lista ar putea continua cu ANNA RUSTIKANO, GIPSY KINGS, tot cotugno, kalypso rose, los lobos etc. astept si de la voi ceva, melomanilor!

ceva benzi de magnetofon gasesc si eu la voi?

Edit (b0nechina): In locul unui card de mesaje consecutive se poate utiliza (timp de 3 ore dupa postarea unui mesaj) optiunea "Edit".
ARISTONA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Feb 06, 2003 10:42 am
Localitate: romania - galati

Mesajde ARISTONA » Mar Iul 20, 2004 12:59 pm

ceva benzi de magnetofon gasesc si eu la voi?
ARISTONA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Feb 06, 2003 10:42 am
Localitate: romania - galati


Înapoi la Oldies but goldies

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator