funky

Cafeneaua muzicii anilor '60, '70 si '80

funky

Mesajde grando » Joi Dec 08, 2005 12:14 am

Cum sa incep.........pai sa vedem ....
Taicameu avea un magnetofon si o colectzie impresionanta de benzi magnetice...Cred k avea in jur de 50 de role pline cu muzica funk din ani '70
gen Hot Chocolate ,dar cu ritmuri mult mai funky aproape underground genu de melodii din filmele cu negrii din new york-ul anilor 70 cu pesti si prostituate ...
Dak stie cineva vreo trupa pls write it down
grando
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 08, 2005 12:06 am
Localitate: Craiova

Mesajde whatever » Joi Dec 08, 2005 12:26 am

Sly and the family Stone care is taticii lor, si suna mega fain.

ma grabesc acuma, promit ca iti zic maine mai multe

ps - Level 42 (cu Mark King iara)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

fanc iz uat iu dont plei, man!

Mesajde Geon Uein » Vin Noi 03, 2006 3:08 pm

Tower of Power e total funchi si e din zilele noastre. Fiecare din ei e o funk machine, daca-i setezi separat pe un ritm si-i uiti asa, tot asa-i gasesti si peste-o saptamina, haha.
Antirecomand George Clinton. Bleah! Pierdere dureroasa de vreme! Si celalalt, basistu' cu ochelari in forma de stea, cum ii zice? Bootsy Collins. Or fi fost ei cul pe vremuri pe cind cu James Brown, da' acum nu sint decit niste tigani penibili si jegosi, suparatori la ureche si imbracati ca niste papitoi. Si mai aduc pe scena si niste rapperi nespalati sa faca io atonal in microfon si sa gesticuleze inteligent din trei degete. Je-ni-bil! Si sunetul pe DVD e ingrozitor!
In rest, cine se mai tine cit de cit... Prince (sau cum l-o mai chema acum)... macar incearca. Si astia mentionati de whatever.
Avatar utilizator
Geon Uein
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iun 04, 2006 11:00 pm


Înapoi la Oldies but goldies

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori