60

Cafeneaua muzicii anilor '60, '70 si '80

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 03, 2004 11:42 am

Sigur ca da. Intreaba-ma ce vrei legat de muzica oldies.
Melodia o gasesti pe dc++ & kazaa ....fara probleme.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde punca » Joi Iun 03, 2004 6:24 pm

De fapt si de drept anii 60 inseamna miscarea hippie cu toata ideologia flower-power...(ma intreb daca-s hippiotzi pe-aici)...
si in materie de muzica...era ffff multe trupe,dar dintre cei care au cantat la woodstock:Jimi Hendrix,Janis Joplin,Joan Baez(care mai nou am auzit ca o sa concerteze si in romania [-o )Doors...
In fine,pacat ca toata ideologia asta a degenerat in altceva,desi promitea multe.Probabil ca deja miscarea hippie a fost de mult ingropata...
Avatar utilizator
punca
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Iun 01, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 04, 2004 7:16 am

punca scrie:In fine,pacat ca toata ideologia asta a degenerat in altceva,desi promitea multe.Probabil ca deja miscarea hippie a fost de mult ingropata...

sa mori tu, ia zi-ne in ce a degenerat si puate ne zici si cimitiru unde fu ingropata
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde punca » Vin Iun 04, 2004 8:39 am

informeaza-te si ai sa vezi in ce a degenerat...mi-e lene sa-ti fac un rezumat :mad: :mad:
Avatar utilizator
punca
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Iun 01, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 04, 2004 8:49 am

auzi fatuca tatii, asta pe care postezi matale ie un forum de discutii. cand arunci cate-o vorba la plezneala si ti se cere s-o argumentezi fa-o daca nu du-te-n durerea mea la papusile tale bambi si lasa-ne ,da?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde punca » Vin Iun 04, 2004 9:00 am

Ti-ash sugera sa nu ma iei cu "fatuca" pt ca n-o sa iasa bine...orice prost stie in ce a degenerat miscarea hippie si de ce, in principal datorita consumului excesiv de droguri si apoi mai sunt si altele.Dar ma rog...in primul rand,nu am cunosti si habar n-ai cine sunt,cate stiu in materie de muzica,in special cea din anii 60 si in special despre miscarea hippie...sau sa inteleg ca ti s-a pus pata pe mine asa din senin?????
Get a life!
Avatar utilizator
punca
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Iun 01, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 04, 2004 9:23 am

nu jtiu de ce da ieream convins ca primu porumbel pe care-l vei scoate despre miscarea hippie vor fi drogurile. deci donsuara esti varaza ca de altfel si altii de pe acest forum vis a vis de ceea ce a insemnat si inseamna hippie. spre informarea ta miscarea hippie nu a degenerat ci dimpotriva ea exista si este departe de a fi ingropata.
uite ,citeste spre informare niste discutii mai vechi de pe acest forum. unele puncte de vedere sunt chiar interesante, http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=6120&page=1&pp=20

si acu gata, ma lamurisi pe deplin de cunostintele tale in domeniul "muzical" (dovada si pe alte treduri) asa ca nu-mi mai pierd timpu cu tine. case closed
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Oldies but goldies

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron