Freddie Mercury& Queen- The show must go on?...

Cafeneaua muzicii anilor '60, '70 si '80

Mesajde svengali » Dum Oct 12, 2003 2:29 am

Fratilor, mie nu mi-e rusine sa recunosc c-am devenit fan Queen dupa moartea lui Freddie... Pe atunci eram abia in clasa a VIII-a si sonoritati gen Queen erau cam complicate pentru mine. Auzisem We will rock you si Somebody to love dar nu ma prinsesera in nici un fel.
Cred ca au fost mediatizati exagerat (la 3 zile dupa moartea lui Freddie toate posturile de radio din Iasi difuzau cel putin 5 piese pe zi cu Queen... sa nu mai zic ca dadeai cu tunu si nu mai gaseai o caseta cu ei), dar, dupa cum a zis si Hyde, asta nu schimba cu nimic ceea ce-au facut.
I-ati numit mai "digerabili" aici (daca am pricipit ), dar mie muzica lor imi pare foarte complexa uneori, cu schimbari de ritm, interventii corale "a la opera", niste polifonii teribile, si toate facute cu cap ;) ... uneori am impresia ca se joaca cu muzica :)
Primele piese ce m-au atras au fost The show must go on si I want to break free.
Nu contest valoarea celorlalti 3 membri ai trupei, dar cred ca Freddie a fost intr-adevar "motorul", "simbolul" si nu May sau Taylor. Avea o voce teribila... unul din putinii vocalisti din aria pop-rock care facea fata unui interpret de opera... Era un bun "aranjor", instrumentist, nu mai discutam ...showman !
Sunt suficiente motive (consider) sa ma faca sa afirm ca era cu o clasa deasupra celorlalti, ca dovada ca lipsa lui nu a putut fi compensata (povestea cu George Michael mi se pare o gluma, in ciuda usoarei asemanari de timbru ---> Somebody to love). Oricare din ceilalti s-ar fi dus, Queen ar fi rezistat, chiar daca n-ar mai fi fost EXACT ACEEASI.
Am citit pe nerasuflate "The show must go on" si, lasand la o parte faptul ca m-a impresionat teribil, este acolo un pasaj care m-a nedumerit, si am sa incerc sa-l reproduc (din memorie).
... La una din petrecerile "monstruase" de pe la jumatatea anilor '80 (cred ca era la Ibiza), un invitat, reporter, il intreaba pe Freddie:
- Este ceva ce-ti lipseste pe lumea asta ?!
-Fericirea... nu am avut parte niciodata de ea !

Aveti idee la ce s-ar fi putut referi ?
In fine, inchei cu precizarea unei melodii de suflet pe care o ascult oricand cu placere si nostalgie: These are the days of our lives :ham:
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Sal !

Mesajde Gabysound » Joi Mar 11, 2004 1:59 pm

Ma bucur enorm ca mai exista oameni care asculta muzica adevarata. Eu ascult Queen de la 10 ani (acum am 22) si mi s-au parut geniali de prima data. Primul show live al lor l-am vazut destul de tarziu, Wembley 86 (prin 98) si atunci am inteles complexitatea lui Freddie in special si ce valoare a pierdut muzica de pretutindeni. In rest ce sa zic, va felicit ca existati si hai sa nu-i uitam niciodata pentru ca merita din plin ceea ce sunt (LEGENDE).
Gaby.
Gabysound
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Feb 13, 2004 10:16 pm
Localitate: Romania

Mesajde Brianmay1975 » Dum Mar 14, 2004 5:50 pm

Nu stiu daca Brian May a cantat cu Pavarotti "O Sole Mio", dar sigur a cantat Too Much Love Will Kill You cu tenorul italian.
Brianmay1975
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 14, 2004 5:36 pm
Localitate: Bucuresti

rock

Mesajde Andrei Rock » Mie Aug 04, 2004 8:16 am

riverflow scrie:S-a amintit pe aici de Queen dar, cred ca prea putin si mi se pare aproape necinstit sa se faca subiecte separate pentru, Roxette Boney M sau chiar Abba (formatii pe care, nu-mi sariti in cap, le indragesc foarte mult), iar pentru cel ce a fost Freddie Mercury nu...

Sa nu uitam de contributia fantastica pe care acesta a avut-o in muzica rock, de faptul ca a fost una dintre vocile de exceptie ale timpului, de faptul ca inca fredonam si ni se face pielea de gaina la un "Who wants to live forever", "Friends, will be friends", Innuendo" etc. etc. etc. (ideea subiectului mi-a venit, recunosc, dupa ce un fanclubist a trecut la melodii de moment aceasta piesa)

Ce spuneti, salutati deschiderea unei discutii in jurul lui Freddie Merury/Queen?. Continua show-ul cu adevarat?...

peace,
river:)


Voi aveti toata piesa cu We Will Rock you?
Andrei Rock
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Aug 04, 2004 8:03 am
Localitate: BUCURESTI

Mesajde eyewitness » Mie Aug 04, 2004 8:24 am

nu, duar 66,79 % din ia.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde AlexN » Vin Aug 20, 2004 1:34 pm

Faptul ca au existat atatea controverse pe acest forum nu arata decat un singur lucru: ca formatia Queen a avut (si mai are inca) un cuvant greu de spus!

Queen sunt fenomenali. N-as spune ca sunt comerciali, desi multe cantece au devenit hituri pentru "prostime". Dar intervine un lucru extraordinar: faptul ca au reusit sa faca digerabila o muzica extrem de complexa si, de ce nu, revolutionara!

"A night at the opera" este poate cel mai inedit album al lor, are cea mai neconventionala muzica.

Am ascultat mai demult o suita simfonica compusa dupa cantecele celor de la Queen. Mi s-a parut remarcabila! Evident, este si meritul compozitorului, dar adevarul e ca muzica complexa a celor de la Queen se preteaza la interpretari simfonice...

Din cate stiu, unul dintre membri era doctor in astrofizica! Nu-mi amintesc exact care...

Queen n-ar fi putut exista fara Freddy Mercury, asta e clar. Mercury avea o voce EXCEPTIONALA, de o claritate de invidiat!...

Queen sunt, fara indoiala, o legenda! Iar cantecele lor sunt nemuritoare...
Schmiede, mein Hammer, ein hartes Schwert!
Avatar utilizator
AlexN
Junior Member
 
Mesaje: 632
Membru din: Mar Apr 27, 2004 11:00 pm

Mesajde Raz van Helsing » Vin Aug 20, 2004 9:54 pm

Andrei Rock scrie:Voi aveti toata piesa cu We Will Rock you?

da si restul melodiilor bune ale lor... dar nu cantate de beyonce, pink si britney spears(doar We are the champions de Robbie Williams)
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Mr. Q » Mar Aug 31, 2004 8:40 am

Subscriu curentului de opinie care afirma ca formatia "Queen" impreuna cu Freddy Mercury au schimbat imaginea rock-ului si au lasat o urma in inimile multora. In sesiuni invatam cu castile pe urechi si-mi puneam numai Queen. Este adevarat ca la inceput am ascultat ultimele lor albumele (erau un gen de rock soft - daca pot sa-l numesc asa) dar cand am pus mana pe "A night at the opera" mi-a placut la nebunie. Ultimul album al lui Freddy Mercury (nu Queen) are o incarcatura emotionala fantastica. Sunt momente cand il ascult si ma simt electrizat si emotionat.

Ca fan Queen nu pot sa spun decat ca orcata vreme va trece, orice se va mai scrie, Queen ramane formatia mea de suflet (si cred ca a multora) si va ramane ca un punct de referinta in istoria rock-uli si a muzici.
La loc luminat, loc cu verdeata, unde nu este nici intristare, nici durere sau suparare !!!
Avatar utilizator
Mr. Q
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Lun Iul 26, 2004 11:00 pm

Mesajde DragosSuciu » Dum Noi 21, 2004 3:24 pm

Salut,fani Queen!
Freddie a fost, poate cea mai mare voce a muzicii,Brian May si Deacon John,2 dintre cei mai mari chitaristi, iar Taylor, un baterist desavarsit.
Am vazut documentarul de pe VH-1 si pot spune caam fost foarte impresionat, deoarece,Queen sunt de multe ori uitati in ziua de azi.
Piesele mele preferate sunt:Bohemian Rapsody,We are the Champions,Friends will be Friends, si in special Radio Gaga.
Ar mai fi multe de spus despre Queen, dar pe parcursul discutiilor viitoare voi spune si alte amanunte.
Am o intrebare:Freddie a fost Homo sau bisexual?
DragosSuciu
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Noi 19, 2004 1:53 pm
Localitate: Constanta

Mesajde cubu » Lun Noi 22, 2004 5:17 pm

A fost bassist. John Deacon.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Noi 25, 2004 7:34 am

Nu stiu daca cea mai buna, dar cu siguranta una dintre cele mai impresionante voci cunoscute. Ca a fost unica, inconfundabila etc, dar ce posibilitati nemasurate...! Fie-i tarana usoara lui Freddie, ca multa si buna muzica a mai cantat. Ati comentat despre piese, dar despre albume (luate fiecare ca ansamblu) ce spuneti? JAZZ, A NIGHT AT THE OPERA, THE GAME sau care altul vi se pare mai bine cladit (stiati ca pana la THE GAME inclusiv, scriau cu orgoliu pe coperta fiecarui vinil NO SYNTHESIZER - adica orice sunetzel de pe disc era produs natural 100% cu instrumentul ?) ?
Si inca ceva: cand e vorba despre super-trupe (Queen, Pink Floyd, Deep P si toti ceilalti care au aratat ca au ceva de spus, si spusa lor e vie si dupa decenii - va amintiti despre JESUS CHRIST SUPERSTAR, premiata cu unul dintre cele mai mari premii britanice la douazecisicinci de ani de la aparitie !!!) se poate aplica deviza iliescului : caravana trece...(si aici, dupa punctulete ar fi locul catelusilor care se dau de ceasul mortii sa latre si ei la cineva, macar asa, un pic).Nu e cazul sa iubeasca toata lumea QUEEN, dar sa spuna cineva ca nu-s adevarati - ori e prost ori nu se pricepe la muzica. Iar despre glasurile firave car incearca sa scoata ceva parale cantand hiturile lui Freddie - nu-si dau seama in ce postura ridicola se pun.Pe urma, George Michael are voce misto, dar nu putea sta pe scaunul lui FM. Fanii QUEEN n-ar fi fost multumiti de substitut (nici n-ar fi avut cum, nu? ) Iar cariera de solist a lui GM ar fi avut si ea de suferit. Cred ca a fost o prostie tentativa de a-l inlocui pe FM (cine, anonim sau deja vedeta ar putea sa se compare cu Freddie, cum ar putea sa nu para/fie impostor ? oricat de daruit ar fi acel ipotetic cantaret, Queen nu poate fi Queen decat intr-o singura formula)
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde theOffender » Joi Noi 25, 2004 8:25 am

stiati ca pana la THE GAME inclusiv

jazz (1978) a fost ultimul lor album in care nu au folosit sintetizatoare. the game (1980) a fost primul album in care au folosit sintetizatoare. insa hotararea de a folosi sintetizatoare a fost luata in acelashi an in timpul inregistrarilor pt. flash gordon.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde john_john » Dum Dec 05, 2004 9:07 pm

din pacate formatia este cunoscuta la noi doar prin cateva piese. acum 12-13 ani era plin bucurestiul de fani queen, dar cred ca putini ascultasera tot albumul "a night at the opera"- o lucrare perfecta de la un cap la altul. imi plac foarte mult si "queen 2"& "sheer heart attack". "a day at the races" deja este inceputul declinului.
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Mesajde Brianmay1975 » Mar Dec 14, 2004 5:37 am

[quote="AlexN"]
Din cate stiu, unul dintre membri era doctor in astrofizica! Nu-mi amintesc exact care...

[quote]

Brian May.


Am si eu o intrebare pentru voi. Cu toate ca sunt mare fan Queen, spre rusinea mea nu stiu acest amanunt. Cineva mi-a trimis un mail in care imi vorbea despre o carte despre viata lui Freddie editata in Romania, dar nu mai stia la ce editura si voia sa-i clarific eu acest lucru. Stie cineva despre o astfel de carte? Sau macar cum as putea face rost de informatie? Thanks!
Brianmay1975
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 14, 2004 5:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Tanz » Mie Dec 15, 2004 12:16 am

Uau...rasfoind asa forumul am ramas cel putin surprinsa cand am vazut topique-ul asta.
Queen...banuiesc ca pentru fiecare om care a postat aici,formatia asta are o semnificatie aparte.Pentru mine personal Queen reprezinta formatia cu care am crescut,chiar primul meu contact cu muzica.Bineinteles ca pe vremea aia ii percepeam cu totul in alt mod,dar totusi,looking back,chiar era o chestie sa vezi un copil de vre-o 7-8 ani stiind pe de rost toate melodiile,vers cu vers...
Si cu cat am "inaintat" in varsta,cu atat parca mi-au palcut mai mult,si mai mult.Acum vre-o 10 minute am terminat de vizionat(Doamne,ore pentru a cata oara?!) Queen-Live at Wembley si din nou am ramas traznita.Cateodata stau si ma gandesc totusi cum au putut 4 oameni sa adune in jurul lor mii si mii de alti oameni...si toata atmosfera aia...sa vezi cum marea aia de oameni iti fredoneaza melodiile...cred ca succes e probabil un cuvant mic.Mai degraba Queen s-a nascut intr-o zodie mult prea norocoasa.Si ca orice lucru "norocos" a fost si mult prea sensibil.
Pentru fiecare moartea prematura a lui Freddie banuiesc ca a fost o lovitura puternica.Pentru mine intr-o masura mai mica,pentru ca atunci eram la o varsta foaaarte frageda.Si totusi...n-am stat niciodata sa judec destinul artistilor si nici nenorocul sau noroc pe care l-au avut,dar in cazul lui Freddie cred ca soarta n-a fost tocmai dreapta.
Se zis melodii preferate sau albume preferate,cred ca e useless...tot ce pot sa zic e ca Queen ma leaga de 3 chestii care inseamna enorm pentru mine:copilaria,tata si probabil unul dintre cei mai buni prieteni pe care i-am avut vre-o data...
Tanz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 14, 2004 11:39 pm
Localitate: Constanta

Mesajde ^Dark_Angel^ » Mie Ian 19, 2005 12:32 pm

...este farte adevarat...aproape pentru oricine trupa asta are o importanta oricat de mica ar fi ea.......pe ma ating intr-un mod mai dulce ...imi face placere sa-i ascult indiferent de starea in care sunt....
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde john_john » Sâm Ian 22, 2005 10:19 pm

paul rodgers (ex free, bad company) va concerta impreuna cu brian may si roger taylor (fara john deacon), deci the show will go on.
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Mesajde BullShitMisfit » Lun Ian 31, 2005 1:02 pm

auzi, pacat k freddy mercury era gay ji a murit de s.i.d.a.
Najpa, lui taica-miu in tinerete ii placea queen. Ji mie imi place ceva queen.
Da asta e...lumea vine, lumea pleaca---->toti murim.
This body holding me reminds me of my own mortality, embrace this moment, remember, we are eternal, all this pain is an illusion. (Tool - Parabola)
Avatar utilizator
BullShitMisfit
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Ian 31, 2005 1:32 pm

~p ~p bone, vezi ca ai si tu noroc de ozeneu' meu ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde shiona » Dum Iul 10, 2005 11:17 pm

sincer nu pot sa zic ca ma pricep la muzica foarte mult dar stiu ca ascultam queen de cand eram mica si acum(tare mare mai sunt) pot sa spun ca sunt singurii de la care pot asculta toate albumele, toate cantecele indiferent de starea in care ma aflu fara sa trebuiasca sa sar peste vreo melodie...sunt geniali
btw:citisem intr-o revista(mai exact in sunete) cum ca ei ar fi cantat hard-core...am ramas masca...adik de unde pana unde queen hard-core?!?
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Iul 11, 2005 9:27 am

pot sa zic ca a fost cea mai tare trupa care a existat vreodata si pot sa zic cu putere ca au fost mai tari decat beatles. Beatles nu au rezistat cat au rezistat queen, iar queen a reusit sa intre cu anumite melodii si in sport ( we are the champions, we will rock you ) pe cand beatles nu prea din cate stiu eu. Freddy a fost unul din cei mai talentai oameni din muzica si putini au fost si sunt ca el.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde tzache » Lun Iul 25, 2005 4:09 pm

the show should not go on ca n-are nici un farmec cu paul rodgers. Macar sa nu cante ce canta freddie, sa cante piese noi.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde a kind of me » Dum Aug 14, 2005 12:14 am

intai despre turneu:..totusi e bine ca au colaborat cu paul...deact robbie...e mult mai bine...cat despre cum suna, intradevar nu mai e aceeasi magie si se simte destul stilul lui paul ...adica piesele apartinand queen sunt adaptate mai pe stilul lui...mie insa imi plac piesele care apartin bad company sau free...de ex. feel like makin` love suna grozav de bine....oricum queen inseamna freddie-brian-roger-john...si nu mai e acelasi lucru daca nu e formula asta....cu toate ca bazele trupei au fost tocmai roger si brian...si tot ei au ramas si acum...
apoi...de cand imi place queen?..nu stiu exact...pe la vreo 8 ani sau mai devreme, cred, am vazut prima oara videoclipul de la i want to break free...si mi-a placut f. mult...iar in acelashi timp m-a amuzat teribil....si de atunci a inceput sa-mi placa freddie...si automat si queen...
cum au mai spus si altii, vocea lui freddie ramane una dintre cele mai deosebite din muzica...iar queen o adevarata legenda....
e inutil sa mai spun ce au spus si cei de mai sus...so..
LONG LIVE THE QUEEN!!!!
p.s. ma bucur enorm sa vad posturi ca cele de mai sus....sa vad ca inca mai sunt oameni care ii aprecieaza si mai ales acum, cand nu mai sunt asa mediatizati......
" ...when i grow older....I will be there at your side ...to remind you...how I still love you..." Q.
Avatar utilizator
a kind of me
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Aug 09, 2005 11:00 pm

Mesajde javela » Joi Sep 22, 2005 2:59 pm

Salutare
:dir: Ma numesc Daniela, sint din Iasi si as dori niste discutiuni mai private prin email despre Queen&Co. Sunt fan Queen de dinainte de a muri Freddie, dar am abandonat aceasta ocupatie in ultimii zece ani. Iata insa ca am revenit, mi-am facut mea culpa :n: si acum mi-ar placea sa reinvii spiritul de odinioara. Adresa de e-mail: hombras_y@yahoo.com. Va multumesc
javela
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Sep 22, 2005 2:14 pm
Localitate: Iasi

editura orizonturi

Mesajde javela » Dum Oct 02, 2005 8:37 pm

:dir: EDITURA ORIZONTURI


Daniela

Brianmay1975 scrie:
AlexN scrie:Din cate stiu, unul dintre membri era doctor in astrofizica! Nu-mi amintesc exact care...


Brian May.


Am si eu o intrebare pentru voi. Cu toate ca sunt mare fan Queen, spre rusinea mea nu stiu acest amanunt. Cineva mi-a trimis un mail in care imi vorbea despre o carte despre viata lui Freddie editata in Romania, dar nu mai stia la ce editura si voia sa-i clarific eu acest lucru. Stie cineva despre o astfel de carte? Sau macar cum as putea face rost de informatie? Thanks!
javela
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Sep 22, 2005 2:14 pm
Localitate: Iasi

Mesajde nocturna » Dum Oct 02, 2005 8:48 pm

unul dintre membri era doctor in astrofizica

Brian May. mai exact era vorba de un doctorat in astronomie, dar pe care, din nefericire, nu a ajuns sa-l finalizeze. in schimb a primit o decoratzie (aproximativ), un titlu de onoare de doctor in shtiintze.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Queen band

Mesajde blaster-god » Lun Ian 23, 2006 11:13 pm

Buna oameni , sunt nou pe forum , am vazut ca sunt multi utilizatori si fani ai muzicii rock . Si eu sunt un rock maniak , insa prefer rockul vechi . Ascult muzica veche in general , cum ar fi ACDC,Europe,U2,Queen,Kiss etc....
Am facut acest post , deoarece sunt un mare fan queen , cred ca cel mai mare fan queen posibil :) . Ascult Queen inca de la 6 ani , adik de 11 ani ascult queen . E formatia mea de suflet . Nu ma plictisesc niciodata de melodiile lor , iar vocea lu freddy ma vrajeste . Am pe calculator toata discografia lor precum si 16 concerte filmate + alte aparitii rare la televizor . Inca mai adun de pe internet (din pacate nu imi pot permite sa cumpar toate aceste lucruri) .
Vreau sa stiu cati fani queen inraiti mai sunt prin romania , vreau sa stiu daca sunt la fel de inraiti ca mine . Daca suntem multi fani Queen , m-am gandit sa fac un site Queen in limba romana care sa contina toate info despre marea trupa . DECI CARE E FAN QUEEN , DE CE E FAN QUEEN ? ATI VREA UN SITE QUEEn 100% ROMANESC ?
PS:am 21 GB queen pe comp si mai se iau 6 de pe net :D
Avatar utilizator
blaster-god
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Ian 23, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Ian 24, 2006 12:11 am

l-am mutat aici, ca stiam ca mai e thread despre Mercury si Queen, mai ramane acuma ca unul dintre voi sa uneasca cele 2 threaduri.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde blaster-god » Mar Feb 21, 2006 6:16 pm

Buna ziua, fiind un mare fan queen ,m-am gandit sa fac un joc cu aceasta formatie . Mai exact am realizat un joc tip "spanzuratoarea" cu toate melodiile cantate de formatia queen si de freddie mercury . Accesati :

http://www.sodevrom.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=17
sau
http://www.sodevrom.com

pentru mai multe informatii.

Imagini:
Imagine
Imagine
Imagine
vizitati www.sodevrom.com pentru a download jocuri gratis facute de ROMANI !!! 100% !!!!
Avatar utilizator
blaster-god
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Ian 23, 2006 12:00 am

site queen

Mesajde javela » Mar Feb 28, 2006 12:04 am

A aparut un nou site queen in Romania: http://www.clubqueen.3x.ro
Avem ginduri mari :n: :n:
javela
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Sep 22, 2005 2:14 pm
Localitate: Iasi

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Oldies but goldies

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori