Ce e bun din ce e relativ nou in rock???

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Re: progresiv

Mesajde Aliosha » Vin Dec 21, 2001 6:33 pm

Initial trimis de aphextwinz
am ascultat un album al unei trupe de progresiv, trupa se numeste devil doll. gagii si-au incetat activitatea din 96. pt cei care au ascultat asa ceva, mai stiti trupe care mai canta in prezent genul?



In ultimii ani n-au prea fost multe trupe de progresive, dar poti incerca:
Neutral Milk Hotel - prog. amestecat cu indie
Long Fin Killie
dEUS - ( mie tot primul album imi place mai mult)

... in rest eu n-am prea mai ascultat
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Re: progresiv

Mesajde aphextwinz » Joi Ian 03, 2002 9:03 pm

Initial trimis de Aliosha



In ultimii ani n-au prea fost multe trupe de progresive, dar poti incerca:
Neutral Milk Hotel - prog. amestecat cu indie
Long Fin Killie
dEUS - ( mie tot primul album imi place mai mult)

... in rest eu n-am prea mai ascultat


tx aliosha, dar tu ai inteles intrebarea mea? ai ascultat devil doll? aia ascultat genul ALA de progresiv?
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Vin Ian 04, 2002 1:27 pm

Da am ascultat ( Dies irae). Nu mi se par foarte buni ( no offence). De fapt cred ca nu e genul meu de progresive.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

trupe noi si tari

Mesajde minea » Dum Feb 03, 2002 7:12 am

Ce trupe noi si bune ati mai ascultat in ultimul timp (indiferent ca-s romanesti sau straine)
minea
 

mey da' nu datzi!!!!!!!!

Mesajde Gagicutza » Mar Feb 05, 2002 12:01 pm

K. Daca ma risc shi yo sa intreb ce parere avetzi de Placebo!!!???????????? Shtiu tipu' are o voce ciudata rau da' e super belea /bine eu sunt mai slabutza in materie de rock vechi asha ca tre' sa ma limitez la ce shtiu.Asha ca " be gentle"!
Gagicutza
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Ian 20, 2002 8:51 pm
Localitate: Romania-bucuresti

Re: mey da' nu datzi!!!!!!!!

Mesajde Aliosha » Mar Feb 05, 2002 8:11 pm

Originally posted by Gagicutza
K. Daca ma risc shi yo sa intreb ce parere avetzi de Placebo!!!???????????? Shtiu tipu' are o voce ciudata rau da' e super belea /bine eu sunt mai slabutza in materie de rock vechi asha ca tre' sa ma limitez la ce shtiu.Asha ca " be gentle"!


Placebo sunt bunicei, interesanti. Imi plac si mie multe melodii de-ale lor da' culmea nu Pure Morning sau Every you and every me. Am ascultat si cateva melodii live cu ei : fac si coveruri Pixies, Nirvana destul de bine.
Si nu sunt vechi deloc. Au scos albume in 96, 98 si 2000
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Lucian Spano » Dum Feb 10, 2002 11:31 pm

cred ca la ora actuala ne aflam intr-un impas, daca s-ar putea spune asa, pt ca au aparut tot felu' de muzici care nu prea au de-a face cu rokul adevarat , sau cel putin asta e parerea mea sory daca deranjez pe cineva.
tare as vrea sa mai cunosc si eu niste omuleti cu care sa pot vb chestii mai adevarate, sau sa mai reactualizam niste trasee prin tara la concerte . ar fi super.Apropo daca ma poti ajuta cu ceva astept orice sugestie ca vorba aia vine acusi sezonul cald si tre' sa populam vama veche, sa mai fie si de-ai nostrii pe-acolo.
daca ai ceva propuneri poti trimite pe lock_4me@yahoo.com.
p.s: sory daca nu prea m-am incadrat in tema pe care ai lansat-o da' trebuia sa spun si eu asta cuiva si sper sa fi gasit locul potrivit nu?
oricum merci ca mi-ati dat posibilitatea sa va spun si meu ce gandesc......
Lucian Spano
 

Re: trupe noi si tari

Mesajde Lucian Spano » Dum Feb 10, 2002 11:40 pm

Initial trimis de minea
Ce trupe noi si bune ati mai ascultat in ultimul timp (indiferent ca-s romanesti sau straine)

sal , referitor la ce-i intrebat, incearca ceva dinNECROSIS, FACE DOWN, sau SINNER, eu i0am ascultat si suna bestial, daca e ceva vezi e-mailul meu si mai putem vb ok?
Lucian Spano
 

Mesajde Kryszti » Vin Feb 22, 2002 6:28 pm

LUNA AMARA e the very best.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Da' Creed atzi ascultat?

Mesajde MerlinTheWizard » Vin Feb 22, 2002 6:43 pm

MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Sau Candlebox - primul lor album...

Mesajde MerlinTheWizard » Vin Feb 22, 2002 6:45 pm

MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Nick Cave - pentru cunoscatori

Mesajde MerlinTheWizard » Vin Feb 22, 2002 6:46 pm

MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MerlinTheWizard » Vin Feb 22, 2002 6:48 pm

Dupa parerea mea, rock-ul a renascut in anii 90:
Post-grunge
Alternative
American Alternative
etc...
MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nick Cave - pentru cunoscatori

Mesajde Aliosha » Vin Feb 22, 2002 6:49 pm



Cunoastem si ne place. ( nu e el "relativ nou" dar e mereu la inaltime)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Vin Feb 22, 2002 6:51 pm

Initial trimis de MerlinTheWizard
Dupa parerea mea, rock-ul a renascut in anii 90:
Post-grunge
Alternative
American Alternative
etc...


Asa e... mixu' asta de rock cu punk samd e fain. Are de toate. Nu prea imi place hardcore ca stil, in afara de implant pt refuz. dar prostii gen limp bizkitt?!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aliosha » Vin Feb 22, 2002 7:00 pm

Merlin te rog nu mai pune doar linkuri. Scrie despre formatii pur si simplu: ( nu e nevoie de 3 posturi pentru 3 linkuri TOTUSI)

1. Creed : sunt niste impostori. Ala nu e rock ci poate rock pentru domnisoare emotionate. Incearca sa-i copieze pe Pearl Jam la greu lucru pe care nu o sa-l reuseasca nici in 1000 de ani.
Same thing for Nickelback.

2. Bush: Prefer primele 2 albume.

3. Live: Imi plac pe alocuri dar nu e genul meu demuzica.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MerlinTheWizard » Vin Feb 22, 2002 7:03 pm

Sau:

1. Creed : gusturile nu se discuta.
Nickelback: poate ai dreptate

2. Bush: Iar eu pe al treilea (exclud Deconstructed din lista: nu e album).

3. Live: acelasi lucru ca despre Creed
MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: mey da' nu datzi!!!!!!!!

Mesajde MerlinTheWizard » Vin Feb 22, 2002 7:05 pm

Initial trimis de Aliosha


Placebo sunt bunicei, interesanti. Imi plac si mie multe melodii de-ale lor da' culmea nu Pure Morning sau Every you and every me. Am ascultat si cateva melodii live cu ei : fac si coveruri Pixies, Nirvana destul de bine.
Si nu sunt vechi deloc. Au scos albume in 96, 98 si 2000

Funny stuff:
pe undernet, #sentiment pusesera ca motto versuri de pe Pure Morning!!!
MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Grunge, post-grunge and stuff

Mesajde b0nechina » Lun Feb 25, 2002 1:51 pm

Merlin, ce intelegi prin post-grunge?

Despre Creed nu pot sa-mi dau cu parerea, n-am ascultat decat vreo doua piese, da' daca vorbim de "grunge", Alice in Chains e nume prea des uitat.

Nickelback, Puddle of Mudd, Godsmack (astia au o scuza doar daca-s fratii mai mici ai alora de la AIC) sunt doar alte trupe care incearca sa prinda un varf de val, lanseaza o piesa, o baga la MTV, incaseaza bani de bere pentru vreo 5 ani si cu asta si-au spus cuvantul. Superficialitate e un cuvant prea bland.
Candlebox, din pacate, tind sa intre in aceeasi oala, au scos un prim album bestial (desi pe alocuri lalait), de la al doilea s-au prostit, iar acum probabil ca mai canta doar prin baruri.
Un alt astfel de exemplu e Stone Temple Pilots... doua albume faine de tot, un Unplugged la MTV, un Tiny Music asa-si-asa, un album solo Scott Weiland de tot rasul... dupa care a venit "minunatul" No. 4, si bag sama ca au mai scos si anu' trecut ceva, da' nu cred ca merita efortul unei cautari pe audiogalaxy.
Despre Live nu comentez, ca-mi vin numa' vorbe de duh pe limba...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Re: Grunge, post-grunge and stuff

Mesajde MerlinTheWizard » Lun Feb 25, 2002 3:13 pm

Initial trimis de b0nechina
Merlin, ce intelegi prin post-grunge?

Despre Creed nu pot sa-mi dau cu parerea, n-am ascultat decat vreo doua piese, da' daca vorbim de "grunge", Alice in Chains e nume prea des uitat.

Nickelback, Puddle of Mudd, Godsmack (astia au o scuza doar daca-s fratii mai mici ai alora de la AIC) sunt doar alte trupe care incearca sa prinda un varf de val, lanseaza o piesa, o baga la MTV, incaseaza bani de bere pentru vreo 5 ani si cu asta si-au spus cuvantul. Superficialitate e un cuvant prea bland.
Candlebox, din pacate, tind sa intre in aceeasi oala, au scos un prim album bestial (desi pe alocuri lalait), de la al doilea s-au prostit, iar acum probabil ca mai canta doar prin baruri.
Un alt astfel de exemplu e Stone Temple Pilots... doua albume faine de tot, un Unplugged la MTV, un Tiny Music asa-si-asa, un album solo Scott Weiland de tot rasul... dupa care a venit "minunatul" No. 4, si bag sama ca au mai scos si anu' trecut ceva, da' nu cred ca merita efortul unei cautari pe audiogalaxy.
Despre Live nu comentez, ca-mi vin numa' vorbe de duh pe limba...


Creed - asculta mai mult. Merita. Mai ales primele 2 albume
Alice in Chains - putinul care l-am ascultat nu prea m-a impresionat. Poate mai incolo...
Puddle of Mud, Godsmack - n-am prea ascultat. Cand ma plictisesc de ce am acum, download more
Candlebox - Ce bine ar fi daca orice formatie ar scoate cate un album ca al lor.... No comment 'bout the following two... Mai bine nu mai scoteau altceva si se retrageau in plina glorie
STP - n-am ascultat pana acum. 10x for the advice ;-)

Cate formatii poti spune tu ca n-au avut nici un rateu?
Asa ca prefer sa judec fiecare album in parte, fiecare melodie in parte, ca altfel n-as mai asculta mare lucru....
MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Grunge, post-grunge and stuff

Mesajde b0nechina » Lun Feb 25, 2002 3:44 pm

Initial trimis de MerlinTheWizard
Creed - asculta mai mult. Merita. Mai ales primele 2 albume
Alice in Chains - putinul care l-am ascultat nu prea m-a impresionat. Poate mai incolo...
[...]
Cate formatii poti spune tu ca n-au avut nici un rateu?


Cu Creed o sa-mi dau toata silinta, desi stau prost cu rabdarea si nervii...
Alice In Chains este a must listen, daca vrei sa-ti faci o parere completa despre ce inseamna Seattle. Daca ar fi sa ma pui sa definesc grunge-ul, nu m-as gandi la Nirvana, nici la Pearl Jam, ci la Alice In Chains. De Godsmack fereste-te cat poti, sunt culmea penibilului...
Despre formatiile fara rateu, nu pot sa le numar acum, da' imi vin in minte doua: Soundgarden, care au scos un prim album cam tampitel prin '87 (Screaming Life), apoi s-au mai saltat oleaca cu Ultramega OK, pentru ca, de la Louder Than Love incoace, sa scoata numai chestii misto, si lucrate, si gandite, si cu suflet.
Al doilea nume este, evident, Pearl Jam (ca tot discutam fenomenul Seattle). Ten este, probabil, unul dintre primele 10 albume de debut ever, nu cunosc ceva asemanator (ca si album de debut), in afara de Facelift. La PJ se poate comenta insa destul de mult pe marginea ultimei aparitii, Binaural, care e mai cuminte si mai plat decat restul. Daca ma intrebi pe mine, singurul mare defect la Binaural este ca Vedder se crede Morrison, ceea ce este o aberatie.
Am zis ca-s doua, ei bine, sunt 3: a treia trupa e Alice In Chains. Albumele sunt foarte diferite intre ele (poate Dirt si Facelift sa aiba ceva in comun), dar fiecare din ele este binosr inchegat si cu personalitate (inclusiv Tripod, care a prins cel mai putin la public). Bine, subiectul Alice in Chains este controversat, tendinta este sa fie catalogati drept depresivi, nihilisti, junkies... ceea ce nu e departe de adevar. :)
Daca vrei sa asculti, iti recomand sa o iei incet, cu piese de pe Sap, Jar of Flies, sau Facelift. Dirt este genul de album pe care il arunci la gunoi, il cumperi din nou, il arunci la gunoi, il cumperi, il arunci...

PS La STP sunt musai de ascultat Core si Purple (astea sunt primele doua, adica)
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Re: Grunge, post-grunge and stuff

Mesajde manelesux » Lun Feb 25, 2002 3:52 pm

Initial trimis de b0nechina
Merlin, ce intelegi prin post-grunge?

Despre Creed nu pot sa-mi dau cu parerea, n-am ascultat decat vreo doua piese, da' daca vorbim de "grunge", Alice in Chains e nume prea des uitat.

Nickelback, Puddle of Mudd, Godsmack (astia au o scuza doar daca-s fratii mai mici ai alora de la AIC) sunt doar alte trupe care incearca sa prinda un varf de val, lanseaza o piesa, o baga la MTV, incaseaza bani de bere pentru vreo 5 ani si cu asta si-au spus cuvantul. Superficialitate e un cuvant prea bland.
Candlebox, din pacate, tind sa intre in aceeasi oala, au scos un prim album bestial (desi pe alocuri lalait), de la al doilea s-au prostit, iar acum probabil ca mai canta doar prin baruri.
Un alt astfel de exemplu e Stone Temple Pilots... doua albume faine de tot, un Unplugged la MTV, un Tiny Music asa-si-asa, un album solo Scott Weiland de tot rasul... dupa care a venit "minunatul" No. 4, si bag sama ca au mai scos si anu' trecut ceva, da' nu cred ca merita efortul unei cautari pe audiogalaxy.
Despre Live nu comentez, ca-mi vin numa' vorbe de duh pe limba...


Live ce are? pana la urma e singura trupa de genu asta care canta de la inceputurile genului shi inca nu s-a desfiintzat.Poate pentru ca nu a cantat suficient de superficial.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Grunge, post-grunge and stuff

Mesajde MerlinTheWizard » Lun Feb 25, 2002 4:07 pm

Initial trimis de manelesux


Live ce are? pana la urma e singura trupa de genu asta care canta de la inceputurile genului shi inca nu s-a desfiintzat.Poate pentru ca nu a cantat suficient de superficial.


Ai dreptate... dar V s-a cam indepartat de stilul lor de baza...
Astept VI... si pana atunci ascult The Distance to Here si Secret Samadhi si ceva din Throwing Copper
Oricum, they're something!
MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Grunge, post-grunge and stuff

Mesajde b0nechina » Lun Feb 25, 2002 4:24 pm

Initial trimis de manelesux
Live ce are? pana la urma e singura trupa de genu asta care canta de la inceputurile genului shi inca nu s-a desfiintzat.Poate pentru ca nu a cantat suficient de superficial.


Bai, superficiali nu-s, da' pe mine mieuneli d-alea gen "They Stood up..." ma cam fac sa schimb canalu'... Ma rog, chestie de gust, recunosc...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Creed

Mesajde Aliosha » Mar Feb 26, 2002 4:45 am

Creed e una dintre cele mai penibile formatii la ora actuala.
Stiu ca gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa asculte ce vrea dar...
Dupa un prim album decent care nu cred ca a deranjat pe nimeni baietii de la Creed au suferit o transformare nemaivazuta:
Se vaicaresc in toate melodiile, toate singleurile de la "My own prison" sunt vai de ele ca sa nu mai zic de Scot Stapp care se crede Isus Hristos pe scena si in unele momente sufera de personalitate multipla imaginandu-si ca ca e Eddie Vedder sau Jim Morrison. Un prieten care a facut greseala sa mearga la un concert mi-a povestit despre "crucificarea pe scena", ridicarea la cer etc...
Trupa e in general plina de cliseuri si pacaleste pe foarte multa lume cu chestia asta.
Asta e "varful de lance" al "rockului" de azi Creed ,Nickelback, Limp Bizkit. Am uitat pe cineva???
P.O.D , Puddle of Mud si Godsmack ( i-a adus aminte si b0nechina)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Proiecte

Mesajde Aliosha » Mar Feb 26, 2002 8:05 am

M-am intersat sa vad despre ce e vorba in doua proiecte:

1. Team Sleep al lui Chino Moreno. Suna a Deftones dar mult mai experimental, intra si Mike Patton la voce intr-o melodie...multi invitati etc... Am tras niste mp3-uri dar sunt toate din concerte ( nu e scos nici un album inca) si se aud destul de prost ( sunt multe efecte care se pierd pe drum din cauza asta)

Pentru cine e interesat: siteul formatiei http://www.teamsleep.f2s.com/main.html

iar pentru download ca sa nu mai stati sa cautati pe audiogalaxy
http://www.breakingdecensy.com/def/12/mp3s.shtml


2. Probot al lui Dave Grohl unde s-au strans:
Lemmy, Phil Anselmo , Lee Dorian- Cathedral, Mike Dean- Corrosion Of Conformity si King Diamond
Prima piesa cu Lemmy vocal, "Shake your blood" suna binishor dar restul pe care am mai pus mana sunt un dezastru( o tentativa de death metal).
Au anuntat ca o sa scoata album cat de curand.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Creed

Mesajde manelesux » Mar Feb 26, 2002 5:12 pm

Initial trimis de Aliosha
Creed e una dintre cele mai penibile formatii la ora actuala.
Stiu ca gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa asculte ce vrea dar...
Dupa un prim album decent care nu cred ca a deranjat pe nimeni baietii de la Creed au suferit o transformare nemaivazuta:
Se vaicaresc in toate melodiile, toate singleurile de la "My own prison" sunt vai de ele ca sa nu mai zic de Scot Stapp care se crede Isus Hristos pe scena si in unele momente sufera de personalitate multipla imaginandu-si ca ca e Eddie Vedder sau Jim Morrison. Un prieten care a facut greseala sa mearga la un concert mi-a povestit despre "crucificarea pe scena", ridicarea la cer etc...
Trupa e in general plina de cliseuri si pacaleste pe foarte multa lume cu chestia asta.
Asta e "varful de lance" al "rockului" de azi Creed ,Nickelback, Limp Bizkit. Am uitat pe cineva???
P.O.D , Puddle of Mud si Godsmack ( i-a adus aminte si b0nechina)


Tot un fel de varf de lance se vrea shi Generatzia HIM, un soi de Limp Bizkit pentru adolescente.Am mai vazt nishte cretini pe nume Taproot,Mudvayne(clone crossover),To/Die/For,Entwine(clone him) care au ieshit precum ciupercutzele. Se pare ca e vorba shi de un fashion cu palarii de cowboy, lansat pe linia asta muzicala, tot pentru fete.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

x

Mesajde DEATHANGEL » Mie Feb 27, 2002 4:00 pm

Sa vorbim si de ceva ce nu prea e ascultat decat de cunoscatori...
Desire, Grabesmond, Penitent, Bad Religion, Lycia...Cum vi se par? Cel mai mult imi place Grabesmond, pe urma Desire...revin...
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Creed

Mesajde MerlinTheWizard » Joi Feb 28, 2002 1:54 pm

Initial trimis de Aliosha
Creed e una dintre cele mai penibile formatii la ora actuala.
Stiu ca gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa asculte ce vrea dar...
Dupa un prim album decent care nu cred ca a deranjat pe nimeni baietii de la Creed au suferit o transformare nemaivazuta:
Se vaicaresc in toate melodiile, toate singleurile de la "My own prison" sunt vai de ele ca sa nu mai zic de Scot Stapp care se crede Isus Hristos pe scena si in unele momente sufera de personalitate multipla imaginandu-si ca ca e Eddie Vedder sau Jim Morrison. Un prieten care a facut greseala sa mearga la un concert mi-a povestit despre "crucificarea pe scena", ridicarea la cer etc...
Trupa e in general plina de cliseuri si pacaleste pe foarte multa lume cu chestia asta.
Asta e "varful de lance" al "rockului" de azi Creed ,Nickelback, Limp Bizkit. Am uitat pe cineva???
P.O.D , Puddle of Mud si Godsmack ( i-a adus aminte si b0nechina)


M-am cam saturat de snobismul asta feroce - "e comercial, rezulta ca nu trebuie sa ascult, chiar daca imi place cum suna", asa ca, hai sa incheiem subiectul
MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

PJ Harvey

Mesajde MerlinTheWizard » Joi Feb 28, 2002 1:56 pm

Ce parere aveti despre PJ Harvey?
MerlinTheWizard
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Feb 22, 2002 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron