Therion - Searching for "Siren of the woods" lyrics ... sau obsesiile scandinavilor

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde SwanHeart » Mie Mar 30, 2005 1:31 pm

cred ca faci o mare confuzie intre abrax si abraxas ;) abraxas apare in narcis si gura de aur a lui hesse, si e numele dat conceptului de dumnezeu cu identitate feminina si masculina in acelasi timp... hmmm... dar sa trecem peste asta... desi mai sunt si niste ciudatenii prin versurile de la sonata arctica... in mare parte sunt versuri bune... evident nu se compara cu cele de la therion, nightwish, tristania sau sirenia dar sunt mai bune decat majoritatea versurilor trupelor d metal...

daca scandinavii au pseudocultura ce sa mai vorbim de americani... acolo e prostia inradacinata nu la scandinavi asa ca sa nu deschidem subiectul culturii in ce priveste natiile... ca nu se compara

si faptul ca vin la noi, sincer nu mi se pare o dovada de cadere libera, vin pt ca sunt ceruti, nu pt ca nu au alte locuri unde sa concerteze... si cea mai buna dovada sunt nightwish care se afla in turneu mondial si au avut prin toata lumea in jur de 100 de concerte din mai anul trecut pana acum... au venit in romania pentru ca au vrut si pentru ca au fost chemati nu din lipsa de alte locuri de concertat... acelasi e si cazul celor de la therion care nu prea stau degeaba sa ne astepte pe noi sa-i chemam in romania
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 30, 2005 1:49 pm

cu hesse e probabil sa fac confuzie ca narcis nu am citit da' am verificat si tot abrax era, in fine, e putin important.

nu am urmarit toate creatiile "literare" ale muzicii scandinave, treaba cu pseudocultura se referea la nightwish pt. ca (am mai zis) niste "oameni9" de bine m-au intoxicat cu versurile lor si cu traduceri ale acestora facuta de poeti romani contemporani pe bani grei pt colectia lor particulara si fac aia niste confuzii geografico-istorico-mitologice de mai mare frumusetea. plus imaginea imbecila de marile suflete pereche tarja-tuomas.

ma calca pe sistem asa zisele "sensibilitati" si "cultura" facuta de ochii persei si pentru fanii creduli.

si faptul ca vin la noi, sincer nu mi se pare o dovada de cadere libera, vin pt ca sunt ceruti


io nu am decretat ca pica da' nu ai dreptate. slayer si judas sunt si mai ceruti si au trecut de cateva ori pe langa si nu se baga la o tzara de tzepari in domeniul showbiz.

am zis mai in gluma mai in serios ca e dovada ca sunt in cadere ;) realitatea e ca sotzii care patroneaza fundatia care ii aduce is prieteni de familie cu astia de la naituish si probabil asa au ajuns si la therion. pana si lor le-a fost cam frica, de doi ani se cacaie sa ii aduca.

oricum, ne vedem la therion :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SwanHeart » Mie Mar 30, 2005 5:22 pm

te-as ruga f frumos sa-mi arati si mie confuziile alea geografico-istorico-mitologice daca ai timp :P

cat despre sufletele pereche tarja-tuomas am mai spus-o si o repet asta e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o vreodata... in afara de faptul ca tarja e casatorita de vreo doi ani si ceva, nici unul dintre membrii trupei nu a inaintat vreodata ideea asta sau vreo declaratie care sa mentioneze o asemenea ineptie... toata lumea stie ca au fost colegi de liceu, ca tuomas si emppu au rugat-o pe tarja sa cante alaturi de ei in nightwish, si ca si tarja si tuomas au declarat de mai multe ori ca se cunosc foarte bine si din cauza asta tarja reuseste sa exprime corect sentimentele si ideile lui tuomas... atat si nimic mai mult... ca or fi fani visatori si puerili care viseaza ca ei doi ar fi impreuna, sau isi doresc sa-i vada impreuna n-are nici cea mai mica relevanta
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Mar 31, 2005 7:45 am

lool, intreaba-i pe sotzii buscianu sa-ti arate ei.

acu pe bune, daca ai tu timp si cauti pe nushunde pe fanclub am niste posturi la obiect, chiar imi este peste masura de neplacut sa repet de cate ori apare un nou fan nightwish :) (cauta dupa inorogi si finlanda pamant scandinav ~p si ceva vikingi daca nu ma insel)

acu' doi trei ani cand mi-au facut aia creierii varza nu era casatorita :)
marketingu' se schimba, fanii "ramane"
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Anterior

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron