clasicii metalelor grele

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Re: costica

Mesajde Vizitator » Dum Ian 13, 2002 10:28 pm

Initial trimis de dio
costica "damigeana" mai activeaza pe undeva?


da, freaca menta ... si trage de fiare


cat despre barfa cu el si kempes ... nu cred asta, desi cei doi parea destul de pusi pe treaba la ora aia :)
Vizitator
 

inlocuit?!

Mesajde claudiu ba » Lun Ian 14, 2002 2:13 am

care-i miscarea cu inlocuirea lui Kempes? sper ca nu-i serios!
claudiu ba
 

Re: guritza

Mesajde gaga » Lun Ian 14, 2002 2:24 pm

Initial trimis de dio
ba care mai stie ceva de "guritza" alias GABI NICOLAU de la KRIPTON?


dio mama... da' tu shtii ceva de cineva?

guritza dupa ce s-a lasat de cantat shi de tobara de la secret a vandut o vreme ciunga apoi supe galina blanca pt. o firma care a falimentat intre timp. porma unii zic ca l-au vazut colo-colo, barfe chestii... oricum daca il vezi nu-l mai recunosti.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

let"s go!

Mesajde dio » Mie Ian 16, 2002 8:32 am

dano! mai vino shi tu pe la concerte!
ce zici de JUDAS PRIEST la Budapesta?
dio
 

Re: let"s go!

Mesajde gaga » Mie Ian 16, 2002 2:16 pm

Initial trimis de dio
dano! mai vino shi tu pe la concerte!
ce zici de JUDAS PRIEST la Budapesta?


Nu stiu nimic de nici un Judas in Buda sau in Pesta. Da stiu de Iced Earth si am sa-ti zic cum a fost cand ma intorc :p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde vladonne » Mie Ian 16, 2002 4:31 pm

Loooool

Uite ca pana acu' n-am deschis postu' asta shi rau am facut . Eheee taica , ce vremuri...Chiar mi-am adus aminte de o gramada de lume pe care nu am mai vazut-o de o carca de timp, cu mici exceptzii. He he ! Calu Venom, d3e care se face o bashcalie cumplita ca-shi "croshtase "blugii aia de ziceai ca e omo shoparla ...In 94 a intrat a 3 a oara la mititica, de data asta pt ceva distributzie de narcotice, da' in 90 sau 91 a mai picat ca tragea fisele din telefoanele publice. Limba se shtia cu totzi bagabontzii din Romana pt ca era bucatar la Lido. Dupa aia a avut o taraba in Amzei shi de atunci lipsa la inventar. De Iris am auzit ca e plecata prin tzari straine, iar Theona are un baietzel de vreo 3-4 anishori. Aaaa, Danoo, Theona e mai mica decat noi cu un an sau doi. Ma rog sunt multzi altzii de care nu mai shtiu nimic...Ca de pilda Bau, Andru, Bazdac, Claus, Bruno Punkeru', Dan Punkeru', panarama aia de Bodo, punkist la randu' lui, Mishu Discaru' shi in general gashca din Tonitza, cu Stetz, Robotu'...Ma rog shi altzii.

Acuma nu retzin cine a zis ca Tectonic erau singurii grei...Mai erau...Asalt, trupa la care shi-a inceput cariera Andi Nuca, mai era Cronos, o super gajaiala a la Venom...ISB-ul a venit tarziu. In '88 mergeam la concerte in Iremoas..Undeva un'e shi-a'ntzarcat Dracu plozii, la capatul metroului...Lol. Numa belele aveam cu tziganii din zona. Chiar ca erau vremuri mishto.
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Re: ce mai face macha?

Mesajde vladonne » Mie Ian 16, 2002 4:37 pm

[quote]Initial trimis de Anonim
[B]mai stie cineva ceva de macha?(doar pt. cunascatori) [/B


Daca e vorba de Macha , jumatatea cu mustatza a trupei Tectonic, shtiu ca avea un copil(pe care fie vorba intre noi, din maternitate il zapacea cu gajaieli lol) shi ca dupa ce a renuntzat la bass s-a apucat de afaceri. Pentru inceput vindea casete in Romana. Daca s-a extins au ba nu mai shtiu , ca trecura de atunci fo 7 anishori.
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde gaga » Mie Ian 16, 2002 4:42 pm

LOOL

vladonne, andi nuca (ex asalt, tectovic, voltaj) a activat vreo trei ani pe postul de prietenu' meu oficial (89 - 92 parca).

pe bruno punkeru' l-am vazut acu' fo 2 ani la un concert hoisan (e neschimbat)

nicu "macha" patrascu are oo fetitza care acu tre' sa aiba fo' 8-10 anishori, nu se mai ocupa demult de casete. altceva nu mai stiu.

si io auzisem ca teona are un baby
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

inceputul????????

Mesajde NEVERMORE » Lun Feb 04, 2002 8:58 pm

Pai inceputul a fost extrem de romantic.Ma indragostisem de vecinul de deasupra:)El asculta NEVERMORE zilnic non-stop.Vrand nevrand,chiar daca eram la el sau eram la mine in camera,tot auzeam.Asta pana intr-o zi cu soare cand i-am furat cd-urile.Au urmat apoi alte 2 albume....,pe alea mi le-am procurat in mod mai cinstit:p.Apoi a urmat 2001 si concertul de la Targul-Mures.Mi-am vazut si visul cu ochii...Iar acum ascult la fel de des si cu la fel de multa placere NEVERMORE ca si acum 4-5-6 ani.
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

lol

Mesajde NEVERMORE » Lun Feb 04, 2002 9:19 pm

Cat despre amintiri cu oameni si locuri...pai era la mine in Valea Argesului(capatul troleului69...Drumu taberei)ditamai gasca prin 91-92.Imi amintesc si de cei din Romana...am pierdut ceva timp si pe acolo in drumul de la Tonitza pina la autobuz.Imi aduc aminte ca stateam in parculet in spate la coloane si turnam in mine zdravan.Ii mai tin minte si pe Ozzy,Stahl,Copilul...si pe Dolfi...:)))...si pe Vampiru'(cu care m-am mai intalnit uneori)...
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Mesajde Rolf » Mar Feb 05, 2002 10:44 am

Hehe, se poa sa ne stim, io eram in Sava in aceeasi perioada, si tot pe acolo pierdeam timpu', inclusiv cu pictori ca voi. Din Tonitza stiam o Cristina (mai stiam ceva gagice, da am uitat numele). Aveam si colegi pe la Riul Doamnei.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

alta istorisire...

Mesajde Zgubilici » Mar Apr 09, 2002 4:43 pm

Legatura asta puternica cu rock-ul nu imi aduc aminte sigur cand a inceput.
ai mei ascultau numai muzica buna, de la ei am descoperit deep purple, led zepellin, multe nume precum astea.
imi aduc aminte cand mergeam la mare vara, desi aveam vreo 5 ani, in Mamaia parca...erau concerte cu Iris in fiecare seara si il prinsesem pe nenea Minculescu in calitatea de "ala cu vocea ciudata".
muzica nu a facut asa mare parte din viata mea pana cand au inceput sa apara trupe romanesti la televizor. odata cu timpuri noi a inceput sa creasca si interesul pentru muzica, si in special pentru muzica rock.
Apoi, in '98 au fost premiile Ballentine's, si imi aduc aminte de acolo 3 refrene:
- "daca vei vedea.../doar sa vrei si-l vei avea" - Iris
- "doi pasi...nu sunt departe" - Cargo
- "s-o dea afara pe secretara" - Vita de Vie
formatiile astea au fost primele care m-au impresionat in mod direct, si, ma credeti sau nu, refrenele astea trei aveau sa-mi schimbe complet viitorul.
De Iris si de Cargo mai auzisem, cargo nu mai vazusem dar imi erau cunoscute piesele, iar despre aceasta vita de vie nu stiam nimic.
urmatoarele luni, interesul pentru muzica rock a inceput sa creasca extrem de mult, incepusem sa merg pe la mai toate concertele de care auzeam (in Ploiesti pentru ca mai departe nu imi era permis).
Intre timp am inceput sa aflu mai mult despre aceste trei formatii, depsre Phoenix, Compact, Celelalte cuvinte, Rosu si Negru, Holograf oarecum, cert e ca spiritul rock incepuse sa se implimenteze in sufletul meu.
Admiratia pentru acest gen de muzica era atat de mare incat in 2000 am facut miscarea destul de aventuroasa de a face o excursie pana in Bucuresti pentru a merge la Propaganda, ziua rock. Nu stiu cum erau concertele inainte, dar pentru mine acolo a fost un fel de Woodstock, de la 13.00 pana la 1 noaptea, 12 ore in continuu de trupe bune si nu foarte, dar rock, atmosfera rock, veselie!!!
Daca Iris si Cargo ii consideram deja grei, pentru Vita de Vie incepusem sa capat o admiratie mai aparte si astfel am ajuns la toate cele trei mobilizari generale ce s-au tinut pana acum, unde formula Iris - Vita de Vie a fost de baza. (pacat ca la a patra se pare ca nu va mai fi asa).
Odata cu ultima mobilizare s-a schimbat totul, pentru ca a doua zi eram la Sala palatului la lansarea ultimului album Vita de Vie, si nu oriunde ci in culise, alaturi de formatia care mi-a devenit prietena.
La numai o saptamana, concert Iris in Ploiesti, "Tribute to Ac\Dc", concurs - cantata "Strada ta" - castigat tricou, bax de Coca - Cola, plus CANTAT CU IRIS PE SCENA!!! cea mai misto senzatie! La strada ta, aveam microfonul la dispozitie, iar in spatele meu cantau Valter, Boro si cu Nelu Dumitrescu, sub privirile domnului Cristi Minculescu.
Dragostea pentru Vita de Vie fiind lunga si fara leac m-a condus pana acum la 31 de concerte cu ei in Bucuresti, Constanta, costinesti, 2 mai, Brasov, Poiana Brasov, Timisoara, Buzau, Iasi si se pare ca in curand ma va purta si spre Cluj.
Pe parcursul ultimilor 3-4 ani am ajuns sa descopar muzici extraodinare facute si afara: Pearl Jam, Alice in chains, Stone temple pilots, Coverdale, foarte foarte multe nume bune, pe scurt spun ca am o colectie de CD-uri, vreo 500 la numar care incep cu Ac\Dc si se termina cu Whitesnake, trecand prin mai toate genurile rock-ului.
As putea sa scriu carti intregi despre cate aventuri am avut in materie de rock, dar asta e varianta foarte foarte scurta.
Concluzia e ca rock-ul mi-a schimbat total viata, modul de gandire si m-a invatat sa stiu sa invat!...si aici nu vorbesc de scoala...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: alta istorisire...

Mesajde SOD » Joi Apr 25, 2002 6:56 pm

sa va spun si eu cum e cu rocku'. la inceput eram o mana de prieteni si ascultam viniluri cu compact, iris si concertele de la bulgari ,la un pickup obosit- provenienta CCCP- asta prin 87-88.
dupa aia a venit un prieten cu o banda de mag cu kill'em all pe care o inchiria sa o asculti cu 25 de lei. in 89 cativa dintre noi au luat la facultate si au venit la bucuresti. dupa juma' de an aduceau muzici pricopsite acasa. deja la sfarsitul lui 89 mancam venom si slayer pe paine. la costinesti veneam in gasca mare(un cort militar urias- culoare verde- daca isi aminteste careva)in fiecare an. eram infratiti cu gastile din ploiesti( a lu' dragonu') si din petrosani.rupeam tot. in 90 luam multa muzica de la niste amici din cluj ,iar in bucuresti un prieten era prieten cu unul din tectonici si de asemenea aducea multa muzica acasa.prin 91 ne-am dat cu totii pe treburi grele, cannibal,napalm,sodom,obituary.........,si au inceput problemele cu parintii.intr-o dimineata cand plecam la scola m-a prins tata cu un tricou cu carcass si m-i l-a rupt in fata liceului.m-a distrus!treaba cu tricourile era un fel de intrecere intre noi.care are mai multe si mai rare si bineinteles cu trupe mai tari. daca venea unu' cu tricou cu gnr si-o lua rau de tot.
nu stiu cum era atunci in bucuresti cu gastile, da la noiera marfa rau de tot. ca unul nou sa intre trebuia sa fie testat si botezat(de la mosheala ingrozitoare pana la baut pina la incostienta).care isi mai aduc aminte cum era atunci cand apareai pe strada si te duceai undeva(par lung, tricou negru,bocanci regulamentari,etc) te intrebau ceilalti cu un soi de admiratie: esti rocker ?.crestea inima in tine ca nu erau multi ca tine. acum daca te vad asa si mai ai si vreo sticla in mina, dau telefon la politie.
prin 96-97 aveam mania sa colectionez trupe rare(sau care credeam eu ca sunt rare).vezi pyrexia,embrionic death sau trupe care au scos un albul si gata .vezi nocturnus-the key.
prima mea geaca de motor am vandut-o in 95 sa ma duc la un concert cu slayer in ungaria dar a sfarsit prin a baga toti banii la pocker. aceeasi soarta au avut-o si casetele prin 97, cand am pierdut toti banii la o crasma din regie.
si daca am adus vorba de regie, nu uitati cati baieti adevarati erau acolo.veneau multi si din oras la o terasuca la p15 sau la valerica la una mica.daca va aduceti aminte careva de unul neamtu', aflati ca a murit de comotie cerebrala acum vreo doi ani.
acum ascult tot muzica ce o ascultam acu' 12-13 ani si am si o colectie de aproximativ 800 cd -uri.
as mai avea ceva de completat,dupa ce am citit tot ce au scris distinsii membri ai acestui forum de dinaintea mea.
1.ura de dupa usa inca mai activeaza dar nu au cantari.daca stiti pe cineva interesat se poate aranja o cantare
2.trupe romanesti erau cu droaia pana in 89 numai ca nu aveau cantari si nici posibilitati sa faca un demo pe care sa il trimita prin tara.cred ca fiecare oras cu o comunitate respectabila de rockeri avea cel putin o trupa.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

clasicii metalelor grele

Mesajde SOD » Sâm Aug 24, 2002 1:50 pm

He,he,ce vremuri!cand plecai din provincie la bucuresti ,la scoala,primul lucru care te invatau prietenii mai mari era sa te duci in romana sa-ti cumperi casete.
"Acolo gasesti ba,tot ce vrei !"
He,he,ce vremuri!si uita asa te duceai si dadeai toti banisorii pe casete cu Slayer,Sod,Mod,Dri,Obituary,Napalm Death,Metallica,Megadeth,Ozzy si cate si mai cate.
Si mai erau si tricourile.Alergai si apelai la nu stiu cati pana aveai un tricou pricoprit.Pe care il purtai pana facea gauri si nici atunci nu-l lasai ca-l transformai in ecuson numai bun de cusut pe geaca de blugi.Si mai erau si gecile de motor.He,he,ce vremuri!

Trecand peste asta,propun o discutie cat se poate de serioasa despre clasicii metalelor grele.Sau pe-acolo!Cine nu a ascultat Slayer?Cine nu a mers la un concert cu Tectonic si astepta cu sufletul al gura inchiderea de concert cand se cantau preluari de pe Slayer?Dana ar putea sa ne spuna mult mai multe despre asta.
Ca sa nu mai vorbesc despre trupe ce au facut senzatie cand au aparut.Sodom cu Agent Orange,Bathory-trupa fara concerte,Exodus,Nocturnus,Protector,Pungent Stench.
He,he,ce vremuri!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Aug 26, 2002 10:14 am

Dana zice ca mai era un subiect identic pe care o sa-l cate si lipeasca si mai vorbim despre asta domnu' SOD (vremurile de care b matale cu concerte tectonic & stuff se petreceau pe cand aveam io fo 17 anishori, memorie canci, da' o sa ma straduiesc)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Lun Aug 26, 2002 5:42 pm

sefa,sa-mi coaca oolele si sa fac buba neagra pe kap,daca asta am vrut!pai crezi ca mi-era greu sa scriu de clasici la threadu asta?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Aug 27, 2002 8:28 am

adica te-am jignit la anthrax?
ai mah SOD (omia salveaza romania) ca tot aia ie. pi buni moldovieni.
de te-am suparat bate-ma. tu sau puiu ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde crisiuby » Joi Noi 21, 2002 2:58 pm

totul a inceput cand eram intr-a opta. in scoala a venit un prof nou si tanar de istorie. o persoana exceptionala care mi-a spus ca ii place rock-ul. ii zisesem si eu ca imi place h.i.m. si limp bizkit sau linkin' park...si bineinteles, metallica dar pe vremea aia nu ma dadeam eu asa tare in vant dupa rock. atata doar ca imi placeau.
si dupa ce a aflat el toate astea, mi-a imprumutat un album al celor de la manowar. nu-ti spun......am ramas anesteziata. atata de bine suna totul. o muzica paralizanta si, un paradox pentru mine, la un moment dat, versurile lor erau atat de reusite incat intreceau chiar si acordurile muzicale. eu nu eram chiar de loc obisnuita cu muzica in care versurile sunt cele care predomina in adevaratul sens al cuvantului.
imediat dup asta am ascultata alt album, tot al lui menowar si dupa aia am trecut la stratovarius si rammstein care, dupa mine, sunt niste trupe de oameni suparati bine pe viata care stiu sa spuna ce cred cu adevarat.
acuma cand ma gandesc ca eram moarta dupa limp imi vine sa-mi bag drod in nas. ce porcarie faceau aia din muzica si mie imi place...imi este si rusine.
oricum, am ramas in continuare o fana inraita a celor de la h.i.m.
imi plac versurile lor de mor.....cata sensibilitate si cate idei nascute in vorbele lor..........:B
crisiuby
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 06, 2002 3:48 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde paiacec » Mar Oct 14, 2003 1:15 pm

Io am inceput pe la 10-11 anisori,imediat dupa ce purtasem cravata de pionier 1 an de zile.Ma duceam in vizita pe la sora mea si ascultam ac/dc thunderstruk pana pateau vecinii prin toti peretzii.
Apoi m-am facut mare ,mi-am luat casetofon si prima caseta cu Metallica.La Vega in Ploiesti nu mai aveam decat un singur tip care-i placea rockul,dar care nu se purta ca atare, insa avea cunostinte.Apoi i-am cunoscut pe Haiducu'&Co.cu care faceam muntele, scandaluri, chitari sparte si vanatori de dracy prin padure betzi,ca adormeam pe-acolo.
La el am descoperit helloween,sanctuary,iron maiden si altele.
Acum a descoperit el la mine Gamma Ray ,Hammerfall,Kreator
Strtatovarius sau Accept.
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde piedonex » Joi Iun 30, 2005 3:09 pm

Rolf scrie:Hmmm, si io frecventam tineretului (ca acolo stau), amzei (ca am facut Sava) si mebeleu (rar de tot). In jurul liceului meu erau Exotic, Turist si chiar vizavi de catedrala SfIosif era o bodega de tabla cu un copac prin mijlocul ei. Acolo aveau Craiova la halba, cu spuma cenusie si tare, de o luai cu mina si o puneai in scrumiera. Acuma e un bloc de birouri in locu bodegii:( Mi-am adus aminte de Felix, e intr-o curte.

Mi-am mai adus aminte de un tip, Dolfi, care avea niste funduri de sifoane si zicea ca ii cresc dioptriile de la an la an. O data a vrut sa sara chiar de pe blocu cu reclama Marlboro (ala cu coloane), l-au dat si la teveu. Umbla zvonu ca a orbit sau mai rau. Stie cineva ceva? Beam des cu el intr-o vreme de demult.


din pacate nu este doar un zvon.
acum 2 luni am fost in Amsterdam cu o afacere. In apropiere de Central Station am avut surpriza de a auzi o voce ce-mi parea cunoscuta.cand ma uit pe cine credeti ca vad? Batranul nostru prieten Dolfi. Din nefericire orbise.Facea "cheta".Avea un baston alb si un tricou cu Morbid Angel,in mana tinea un pahar de plastic pentru maruntis.Am intrat in vorba cu el si m-a recunoscut dupa un timp (pe vremuri am fost amici buni).Am mers la o carciuma din apropiere si am baut ca pe vremuri.A insistat sa faca el cinste(stiti cum e Dolfi) si i-am lasat placerea asta.Mi-a spus ca o duce f. bine din banii de cheta si ca s-a insurat cu o rockista la 40 de ani de pe acolo cu care se duce la toate concertele rock.Din pacate cand m-am uitat la bratele lui m-am intristat din nou ; erau pline de urme de la injectii. Am inteles ca prin iulie sau august o sa vina prin tara .I-am lasat nr de telefon . Presimt ca o sa se lase cu o bauta ca pe vremuri.
piedonex
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 30, 2005 2:15 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde piedonex » Joi Iun 30, 2005 3:10 pm

de alin amicul lui Dolfi mai stiti ceva?
piedonex
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 30, 2005 2:15 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Tom » Lun Sep 26, 2005 10:17 am

Rolf scrie:Ia ziceti cum ati inceput sa ascultati rock. Macar ce album sau piesa v-a facut sa incepeti sa ascultati pe scara larga, deci nu primul album de rock ascultat, ci primul care v-a facut sa cautati si altele. Asta asa, ca un sondaj, sa vedem in ce perioade cum a inceput fiecare, citi au inceput cu romani etc.
Putem sa vorbim si de amintiri mistoace din anii trecuti, de cind se faceau mega-concerte de 2-3 zile pe stadioane pline, etc...

Personal, pe la 13 ani, adica in '91, mi-a placut Thunderstruck a lu AC/DC si mi-am luat tot albumu (The Razor's Edge). Dupa aia a mers chiar repede, am descoperit WASP (Sleeping in the Fire - apoi am facut repede toata discografia), Slayer (Seasons in the Abyss), Metallica, Sepultura, Judas, Megadeth etc... anu ala. In calitate de rocker proaspat m-am prezentat si la concertu ala rock '91, de la Palatu Copiilor, de a durat 2 zile si venisera rockeri din provincie cu corturi, prima data pare-mi-se cind a cintat Phoenix dupa revolutie. Imi aduc aminte din perioada aia de Iris 15 ani (ca miine e Iris 25!) si Compact 15 ani (parca un an mai tirziu).
Mai multe mai incolo, daca raspundeti.


am inceput prin '85 cu Compact, Iris, Holograf, Phoenix, Incognito, Riff, Hardton, Celelalte Cuvinte, concerte, bratari cu ghinturi, tricouri scrise si desenate cu pixul...am pus mana pe judas-unleashed in the east (super-greu!!) si stained class, pe maiden TNOTB (kare m-a daramat..), purple, floyd, AC/DC, scorpions, ascultat vocea americii (andrei albu...)...am crescut cu priest si maiden...si acum sunt trupele mele de suflet dupa aproape 20 de ani, kiar daca ascult si imi plac tot felul de trupe...ptr mine heavy metal-ul adevarat transmite si creeaza o stare unica...
Tom
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Sep 23, 2005 12:37 pm
Localitate: ROMANIA

Anterior

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator