Kings of Metal

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde Wydarr » Mie Ian 14, 2004 3:07 pm

1) Maiden se formasera in 1976. Este adevarat ca primul album dateaza din 1980, dar existau ca trupa. Oricum soundul ESTE similar mai ales cu ce avea Maiden pe Iron Maiden si pe Killers.

2) piskeshu: off-topicul tau este atat de pueril incat mai ca te-as intreba de cate ori te duci sa te sinucizi daca asculti Nirvana, sau cate nave ai scufundat daca asculti Running Wild. (Apropos... cum ai supravietuit depresiei de sarbatori?)

3) Argumentul ca sunt cea mai zgomotoasa trupa din lume este un argument de rahat. Si Adrian Minune este cel mai vandut artist de la noi... si ia cel mai mare onorariu pe concert...si... cui ii pasa. Din partea mea Manowar puteau sa aiba si 85 de dB la concert... era ultimul lucru la care m-as fi uitat.

4) Am tot spus si spun din nou: cele scrise de mine reprezinta PAREREA MEA. Daca maine vine un user oarecare si zice ca a scos Cichi Garls pe muzica dance (sau cum pana mea s-o chema aia) si versuri victory metal poate sa asculte pana i-or iesi decibelii pe urechi. Tie iti place cum suna Thin Lizzy mai mult decat Manowar, mie imi place mai mult viceversa... nu vad absolut nici o problema aici, clasamentele sunt relative, ce mie imi place nu este obligatoriu sa placa altcuiva. Atat timp cat tonul este civilizat si mistourile ieftine nu isi fac aparitia asa de des... putem mentine un nivel inalt si placut al discutie in contradictoriu. Pacat este cand se ajunge la discutii de mahala cum se intampla atat de des peste tot in viata de zi cu zi.
"To lift an autumn hair is no sign of great strength;
to see the sun and moon is no sign of sharp sight;
to hear the noise of thunder is no sign of a quick ear."
Sun Tzu - The Art of War
Wydarr
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Lun Noi 10, 2003 11:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Mie Ian 14, 2004 3:23 pm

paiangene...l-am ascultat de mult. am intamplator un cedeu cu vro 8 albume ... nu-l am pe ultimu....
suna interesant...germana ie o limba misto pentru roace...
Wydarr... Argumentul ca sunt cea mai zgomotoasa trupa din lume este un argument de rahat.
de rahat sau nu au recordu :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mie Ian 14, 2004 3:30 pm

Ai alea 8 albume in germanski sau n-am intzeles io bine?Uite chestia asta cu Manowar nemtzi nu o shtiam!
Prefer limba engleza,ca cum sunt io analfabetism,nu pricep o buche germanski,cu toate ca suna bine...
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Ian 14, 2004 4:16 pm

doamne fereste...albumeniengleza...adica nu-l am pe ultimu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde stefan » Mie Ian 14, 2004 4:19 pm

Spider, Wydarr, din cate vad allmusic da 1976 ca an de formare a Iron Maiden. Chiar si daca s-ar fi format inainte sa apara "Jailbreak" cred ca sunteti de acord ca orice ipoteza legata de influenta IM asupra albumului TL e puerila. Faptul ca sound-ul este similar nu vad ce relevanta are, poate Lizzy sa-i fi influentat pe Maiden (sau Lynott sa fi calatorit in timp pana in 1980 inainte sa inregistreze "Jailbreak", dar e mai putin probabil :D); ce-i drept, n-am ascultat primele doua albume IM ca sa pot spune cu siguranta.

PS: Wydarr, despre versurile Manowar n-ai zis nimic :j.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Mie Ian 14, 2004 4:27 pm

hai ca zic io
corul de care te iei "The Crown And The Ring (Lament Of The Kings)" este inregistrat impreuna cu corul Canoldir al Catedralei St. Paul din Birmingham...destul de ridicol...

muzica lor poate fi impartita in patru categorii:


"Sabii-si-vrajitorii":

Battle Hymn; Dark Avenger; Secrets Of Steel; Gates Of Valhalla; March For Revenge; Revelation; Blood Of My Enemies; Each Dawn I Die; Kill With Power; Hail To England; Bridge Of Death; Thor; The Oath; Sign Of The Hammer; Guyana (Cult Of The Damned); Black Wind, Fire And Steel; Defender; Herz aus Stahl; The Crown And The Ring (Lament Of The Kings); Hail And Kill; Pleasure Slave; Warrior’s Prayer; Achilles; Ride The Dragon; Spirit Horse; Burning; Power Of Thy Sword; Demon’s Whip....

2. "Manowar in slujba Metalului Adevarat":

Metal Warriors; Kings Of Metal; Manowar; All Men Play On 10; Fighting The World; Blow Your Speakers; Holy War; Black Arrows; Warrior’s Prayer; Warlord Wheels Of Fire; Animals....

3. "Despre adevaratii metalisti":

Metal Daze; Gloves Of Metal; Army Of Immortals; Carry On; Kings Of Metal; Metal Warriors....

4. "Viata e cam naspa, dar in final totul va fi O.K.":

Kingdom Come; Master Of The Wind; Herz aus Stahl....
(sursa : HMM )
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mie Ian 14, 2004 4:35 pm

Parca era vorba de Manowar aicea stefane,shi nu de Iron Maiden!Dar, daca tot veni vorba,ceea ce ai spus tu in postul anterior io mi-l imaginez cam in halul urmator,ca o discutzie intre Harris shi Lynott(e bine scris?) :alo...d-nul Lynott?sunt Harris de la Iron Maiden,o formatzie care este la inceput de drum,dar care vre sa scoata un album prin '80.Nu ne scrietzi shi noua nishte versuri?Hai ca punem o vorba buna la o formatzie care o sa apara mult mai tarziu shi poate le facetzi shi lor nishte versuri ridicole...!Mi se pare ca o sa se numeasca Manowar!"

P.S. - deshi pare fara nici o noima,postul acesta ar vrea sa scoata din subiect formatziile care au intrat peste subiectul principal,shi anume"Kings of Metal"
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Mie Ian 14, 2004 4:53 pm

Wydarr, interesant cum te-ai edificat matale despre muzica Thin Lizzy dupa numai doua piese...

Thin Lizzy n-au cantat niciodata heroic fantasy, heroic metal sau cum naiba le mai zici matale (btw, termenii sunt pishatori - copyright CM). Mai mult, pe Lizzy e greu sa-i bagi intr-o oala atat de mica cand au acoperit o plaja imensa, de la piese cu influente populare (Whiskey in the Jar, Roisin Dubh), pana la cantece despre propriul copil (Sarah), despre orasul de bastina, ba chiar si incercari temerare de imbinare a hard rockului cu jazzul (Fats).
Manowar se cam limiteaza la fanteziile neimplinite ale lui DeMaio... btw, tot fiul lui Odin se crede croitorasul cel viteaz?

Daca incerci sa insinuezi ca Maiden au fost influenta pentru Lizzy trebuie sa-mi proptesc bine scaunul in podea, altfel o sa se rastoarne. De ras.

In sfarsit, nu pricep de ce va tot cramponati sa puneti in aceeasi balanta Thin Lizzy si Manowar. Stefan a facut o singura referire: la "calitatea" versurilor. Manowar stau bine cu spiritul poetic, unele versuri sunt chiar reusite (desi prima piesa care-mi vine in cap e Fighting the World si iar o ia scaunul la sanatoasa), singura problema e ca toata viata lor au abordat aceleasi teme care, desi cantate frumos, sunt puerile si ridicole dupa a n-spea ascultare.
Nu stiu altii cum sunt, dar eu apreciez la o trupa inclusiv capacitatea de a experimenta, si mai ales de a improspata cate ceva la sound, dar si la versuri. Ori orizontul astora se extinde sub un unghi mai mic de 30 de grade, ei de douaj' de ani canta numai despre sabii, zei si batalii ingrozitoare, si nu-i vad schimband macazul prea curand. Ca sa nu mai spun de look-ul formatiei, Stefan cel Mare ar muri de invidie.

Btw, e adevarat ca dupa plecarea lui "the Boss" unul din criteriile de selectionare a unui nou chitarist era calitatea muschilor? :D
Si, inca un btw, de ce a plecat Ross the Boss anyway?
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mie Ian 14, 2004 4:54 pm

O mica nuantzare la 3, courtesy of allmusic:

"For four albums, Manowar blazed a self-appointed crusade for "True Metal," devoid of image or any commercial leanings, only to sign with a major label and sell out immediately. Practice what you preach, indeed. " (recenzia la "Fighting the World")

animaloo, nu stiu ce rost are sa mai insistam. Si mie imi placea sa ma cred mare luptator si omorator de dragoni si alea alea, dar pe la 11-12 ani, daca nu mai devreme, mi-a trecut. Baietilor de la Manowar nu le-a trecut nici acum, si macar de nu s-ar lua asa de tare in serios... Deh, poate avem standarde diferite.

La "Crown and the Ring" ma refeream la pompozitatea excesiva cu care e cantat refrenul, pe mine ma face sa rad, asta e, nu ma gadila la adrenalina. N-am contestat faptul ca oamenii care canta refrenul respectiv sunt poate foarte competenti dpdv muzical, ci gustul indoielnic cu care au fost gandite versurile, atmosfera, pompozitatea "momentului", arrangement-ul...
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Mie Ian 14, 2004 4:57 pm

sunt puerile si ridicole dupa a n-spea ascultare


depinde de cine le asculta.....io nu ma satur asa de usor de ei
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Ian 14, 2004 4:57 pm

hehe, bonechino, poate te corecteaza interlocutorul si iti atrage atentia ca Whiskey in the Jar e piesa metallica :rolleyes:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Mie Ian 14, 2004 4:59 pm

They tried to take a more commercial direction in the late '80s, but this approach failed too, and Ross the Boss quit in disgust in 1988;

allmusic



PS: nu gasesc emoticonu ala care aplauda sa il bag sub postul bonechinei. Are cineva linkul la pagina cu emoticoane ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Ian 14, 2004 5:02 pm

semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde memetshot » Mie Ian 14, 2004 5:05 pm

aliosha...iata ce zice si hmemeu:

Anul 1988 aduce probabil cel mai bun album din intreaga cariera a trupei (si mai mult ca sigur, cel mai bine vandut),

plecarea lui Ross The Boss, caruia brusc ii venise cheful sa cante blues.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Wydarr » Mie Ian 14, 2004 9:09 pm

Hai sa facem o mica schimbare de atitudine ca asa nu o mai scot la capat:

1) Io nu am spus ca m-am edificat asupra soundului lui Thin Lizzy dupa doua piese ascultate, posturile nu am obiceiul sa le sterg sau editez, iar daca domnia ta citesti printre randuri asta nu mai e vina mea ci chiar a domniei tale. Stefan mi-a spus: uite ce versuri adevarate care le depasesc cu mult pe ale lui Manowar si ce muzica de calitate care le insoteste si la indemnul lui am ascultat acele doua piese. Parerea mea DESPRE acele doua piese am expus-o si nimic mai mult. Oare este chiar atat de greu de citit ceea ce scriu altii????

2) O alta concluzie pripita la care ai sarit cam cum sare o virgina cand a dat de un binefacator dornic sa ii faca bucuria este ca Thin Lizzy s-a inspirat din Maiden. Am revizuit postul de care te-ai luat domnia ta si nu gasesc partea in care am spus - repet ceea ce ai spus domnia ta -
Daca incerci sa insinuezi ca Maiden au fost influenta pentru Lizzy trebuie sa-mi proptesc bine scaunul in podea, altfel o sa se rastoarne. De ras.
Cred ca ti s-a rasturnat scaunul de rasul celor care au citit cum te faci de cacao. Esti atat de ingust in modul tau de a gandi incat daca tu ai vazut o explicatie asta inseamna ca si este cea corecta... La varianta ca Maiden a fost influentat de Thin Lizzy nu te-ai gandit? Sau daca era pe asa nu mai avea de cine sa te iei...

Thin Lizzy n-au cantat niciodata heroic fantasy, heroic metal sau cum naiba le mai zici matale


Iar nu inteleg ce ai cu mine... nu io am zis ca Thin Lizzy are acelasi stil cu al lui Manowar... altii sunt vinovatii... Iar termenii sunt.. cum sa zic orientativi. Nu fac parte din categoria de pretiosi care se cearta daca King Diamond este black metal, gothic (eventual chiar gothic 2) sau murder & witchcraft heavy metal sau orice nascocire. Ascult muzica pentru placerea mea si atata. Ceea ce faci tu si multi altii se cheama a bate maimuta intelectual.

Una peste alta datorita unor useri care nu inteleg termenul de discutie civilizata si deoarece vad ca anumite persoane posteaza de dragul scandalului, las drum liber membrilor cu state vechi pe aici a caror atitudine este incurajata. Bafta multa si tine-o tot asa ca esti pe drumul cel bun.
"To lift an autumn hair is no sign of great strength;
to see the sun and moon is no sign of sharp sight;
to hear the noise of thunder is no sign of a quick ear."
Sun Tzu - The Art of War
Wydarr
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Lun Noi 10, 2003 11:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde b0nechina » Mie Ian 14, 2004 11:23 pm

Mestere, daca nu te tine memoria si nu mai retii ce spui de la o zi la alta, nu arunca magareata in spatele altora.
Io-te numai un exemplu:
Prima impresie este urmatoarea: Nu se prea potriveste stilul de versuri cu stilul de muzica (cel putin din punctul meu de vedere). Pe versuri de heroic fantasy daca vreti pui muzica similara cu cea pe care o canta Maiden in aceeasi perioada cu sus-numitii... Cam bleac.


Ia sa vedem, matale ce intelegi din bucata de mai sus?

N-am timp sa-ti citez toate posturile (si nici rabdare, mai ales ca efortul ar fi gratuit), dar iti recomand fabuloasa lecitina, care te ajuta sa-ti pastrezi memoria in buna stare. Si nu incerca sa dregi oaresce busuioace, domnule, stim si noi sa interpretam aluzii...

Ah, si daca te freaca tare grija edit-ului meu, afla ca am corectat un cuvant: in loc "nu-i vad schimband" am scris: "nu-i vad schimb". De obicei imi recitesc posturile inainte de a le da drumul pe forum, de data asta m-am grabit. Scuza-ma, te rog.

In rest, draga Wydarr, mi se pare ca mesajul tau sare cam mult de limita rabdarii mele, precum si de cea a bunul simt, asa ca iti urez de bine.

PS Sa-ti dau o batista, ca te vad cam plangacios? Daca vrei sa ma spui la toarsha, vezi ca-i un forum "Administrative", s-o gasi cineva sa te asculte si pe tine...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Wydarr » Mie Ian 14, 2004 11:53 pm

Bonechina... inca o data plin de kko ca de obicei.. (unii nu se mai satura sa inghita).
Daca tu intelegi din citatul pe care ai fost atat de amabil sa il dai (asta ca sa te faci de rahat intr-un mod cat mai complet) ca Lizzy s-au inspirat din Maiden... este problema ta si numai a ta. Userii au creierele lor si fiecare intelege ceea ce doreste. In plus pentru o minte atat de analitic-precisa ca a dumitale 1976 cand au scos TL Jailbreaku' si 1980 cand au scos Maiden primul album sunt perioade la fel de indepartate precum Bach si Marylin Mason probabil. Nevermind
In al doilea rand... motivul pentru care sunt hotarat sa nu mai intru aici pe forum nu este nici pe departe faptul ca nu pot sa fac fata la discutii mai dure, ci faptul ca mi s-a cam acrit de retardati refulati care nu gasesc altceva mai bun de facut decat sa ia la intors (complet pe langa) posturile unor oameni care discuta niste chestii oarecare. Exista o expresie romaneasca foarte sugestiva care indica atitudinea dumitale si nu numai. Ma gandesc la useri care efectiv SE BAGA IN SEAMA, cu comentarii off-topic ca sa strice o discutie. Expresia in cauza domnu' sau doamna sau domnisoara bonechina este "te bagi in seama precum chilotul in kur". Ori sa fiu sincer imi ajung chilotii mei intrati acolo unde am mai precizat ca sa mai am nevoie de inca cineva care sa imi scurme in rahat si ca sa vada daca am mancat varza sau conopida la micul dejun.
"To lift an autumn hair is no sign of great strength;
to see the sun and moon is no sign of sharp sight;
to hear the noise of thunder is no sign of a quick ear."
Sun Tzu - The Art of War
Wydarr
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Lun Noi 10, 2003 11:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefan » Joi Ian 15, 2004 12:28 pm

O mica rectificare: am adus vorba de Thin Lizzy pentru ca Spider spunea despre Manowar ca "au un stil unic". Am vrut sa arat ca in materie de versuri cu eroi, sabii etc. nu-s nici pionieri si nici cei mai buni. Cred ca am vorbit si eu de diversitatea muzicii facute de Thin Lizzy, nu se reduc la melodii ca cele doua semnalate de mine.

Despre disputa legata de influente, nu pot sa spun decat ca insistenta cu care Wydarr a dorit sa arate ca Maiden existau ca trupa in '76 putea sugera si intepretarea mai ciudata la care eu si b0ne ne-am referit. Am dorit sa precizez ca Thin Lizzy au cantat inainte de Maiden pentru ca mi se parea stupid sa spui ca "muzica nu se potriveste cu versurile", in masura in care versuri de genul respectiv au fost potrivite cu muzica gen Iron Maiden ani buni mai tarziu.

later edit:
Inca o rectificare, tot pentru Wydarr: nu vad unde b0nechina a folosit tonul grobian din ultimele tale posturi; cred ca ai cam sarit calul.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde b0nechina » Joi Ian 15, 2004 12:56 pm

Desi mi-am propus sa nu mai raspund la personaje care isi gasesc argumentele in injuraturi de cartier, bag sama ca subiectul a ajuns de interes national, asa ca mai scriu fix acest post.

Warzarr, din citatul dat de mine mai sus inteleg ca i-ai bagat pe Lizzy in aceeasi oala cu Manowar (categoria "metalisti cu lancea lunga"), ceea ce incercai sa negi doua posturi mai sus. Stai raaaaau cu memoria, tata...
Treaba cu Maiden a fost sugerata pret de vreo doua posturi, altfel nu inteleg de ce ai batut atata moneda pe anul de infiintare al trupei vs anul de aparitie a Jailbreak-ului. Nu poza in ingeras, si nu folosi argumentele altora, te faci singur de bascalie.

Comentariile offtopic au inceput cu mult inainte sa intervin eu, matale insuti ai vreo doua posturi in care te ocupi mai mult de Maiden decat de subiectul threadului. Daca totusi te freaca si aceasta problema, rog moderatorul sa-mi arda un avertisment pentru nesupunere.

Daca tot mai ai nelamuriri, milogeste-te de cineva sa-ti faca o schema, din partea mea nu mai primesti raspuns. Porcariile gratuite ca cele aruncate mai sus ma fac sa cred ca n-ai trecut de 14 ani, esti inca la varsta vitejiilor din spatele monitorului.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Ian 15, 2004 1:22 pm

deci din cate am citit eu, intr-adevar s-au facut comparatii intre trupe, relevante sau ba, etc, discutia fiind una uzuala pt un forum.
atrag doar atentia lui Wydarr sa isi mai stapaneasca limbajul. In cazul in care polemizeaza convins, nu este nevoie sa fie necioplit ca sa isi sustina punctele de vedere.

deci nu avert decat "amical" domnului in cauza. thx de intelegere
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde paiacec » Vin Ian 16, 2004 12:24 pm

Ma intreb oare de ce s-a ajuns sa se faca aceste comparatzii intre Manowar shi celelalte formatzii care s-au pomenit aici?E o absurditate sa spui ca Manowar i-a copiat pe Thin Lizzy sau ca Thin Lizzy i-au copiat pe Iron Maiden,sau cutare formatzie i-a copiat pe cutare formatzie.Oricat ar fi de apropiate ca stil(sau chiar acelashi stil)formatziile nu au cum sa fie(sa zic asha)identice intre ele.Pentru compararea formatziilor nu credetzi ca ar trebui facut un subiect aparte?S-ar evita devierile de la subiect shi "incidentele" care s-au produs aici.

P.S.-Pt. animaloo: ce s-ar fi intamplat daca in loc de "Nessus Dorma" Manowar ar fi scris - Nessus Dornea?
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Ian 16, 2004 12:25 pm

creca le crestea nr de fani
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mar Ian 20, 2004 5:44 pm

Anunt!
Luni, 26 ianuarie 2004 emisiunea Superock de pe MTV va fi dedicata in intregime formatziei Manowar.Emisiunea (pt. necunoscatori) incepe la ora 23.00 shi se termina la ora 01.00.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Ian 27, 2004 10:37 am

arahida...sa cresti mare.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mar Ian 27, 2004 1:15 pm

De ce ma injuri animaloo?Cat de mare sa cresc ca mai am 10cm shi fac 2m;P
Cum a fost?Ca io am vazut decat franturi,shi nici alea cum trebuia.;M Shi-a facut tzuica fiarta efectul!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Ian 27, 2004 1:17 pm

super misto...pacat ca nu am putut inregistra decat 4 videoclipuri si alea cam aiurea. mi-au placut in concerte si fu misto laivu de la Nessus Dornea
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mar Ian 27, 2004 1:21 pm

Am vazut shi io Warriors of the world united shi Haill and Kill.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Ian 27, 2004 1:24 pm

mi-o placut warriors of tza ord...astept si io sa fac rost de album, ca crez ca merita
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mar Ian 27, 2004 1:33 pm

E mishto,io il am de vro doo luni de zile(loredana).
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Ian 28, 2004 2:41 pm

superb videoclipu la Return Of The Warlord (live)..tare ideea cu duetul: motocicleta-chitara.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori