Marilyn Manson

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde inavogeli » Vin Apr 01, 2005 1:58 am

Well, mie imi place Manson, si cred ca aveam vreo... 16 ani cand am ascultat prima data. O vreme am avut chiar un fel de obsesie cu "Antichrist superstar", intram in transa cand ascultam melodiile alea.
Nu pot spune, insa, ca imi place tot de la el. Sunt si melodii care nu sunt prea grozave.
Personal, cred ca are si voce si textele au un substrat aparte. Cat despre videoclipuri, sunt cel putin pe gustul meu (mai ales cel de la "Long hard road out of hell" ).
Stau insa si ma intreb cati dintre pustii care il asculta si inteleg de fapt ce vrea el sa spuna, si nu sunt doar fascinati de imaginea lui de "bad guy". Pentru multi el, impreuna cu al' de Limp Biskit sau mai stiu eu care reprezinta piatra de temelie in materie de rock, or, nu-i chiar asa. Foarte multi dintre cei ce au intre 15-19 ani in ziua de azi se cred mari rockeri sau gotheri fiindca il asculta. A devenit mult prea comerciala chestia.
De asemenea, cred ca nu muzica lui ii face pe unii sa se sinucida, sa ucida sau mai stiu eu ce, ci propriile lor disfunctionalitati psihice.
Eu ascult rock de cand eram in clasa a VI-a. Insa niciodata nu am avut tendinte criminale. Asta, asa, ca o paranteza.
Ma mai intreb si cati dintre marii fani Manson din ziua de azi au ascultat albume mai vechi, de prin 1993-1994. Pentru majoritatea, Manson incepe cu "Tainted love"... ceea ce cred ca nu e bine, pentru ca in ultima vreme si el a intrat un pic prea mult in comercial.
Totusi, repet, imi place de el, imi face placere sa il ascult si sa ii vad videoclipurile, desi cred ca nu cu el se incepe sau se termina rockul. Baieti rai au mai fost si vor mai fi...

Parerea mea.
"Use your fist and not your mouth"
THE KNOWLEDGE IS A WEAPON
Avatar utilizator
inavogeli
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 21, 2004 11:00 pm

salut!!!

Mesajde sphere in darkness » Mie Iun 29, 2005 1:27 pm

muzica lui imi place e ok dar modul cum arata ma face sa vars.pur si simplu e grotesc.imi place cum arata aia de la slipknot dar manson pur si simplu e penibil.multi se/s-au sinucis din cauza lui...sunt super de acord cu thread_ul precedent..
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde blue_wing » Mie Iun 29, 2005 4:33 pm

stilul asta al lui manson a inceput sa devina obisnuit. daca la inceput m-a socat putin imaginea lui acum am inceput sa ma obisnuiesc cu el si chiar mi se pare ceva normal. la manson videoclipurile si imaginea lui au rolul de a soca. nu mi se pare ca mai este chiar asa de neobisnuit ca la inceput. menson a devenit o industrie.
"Pe buzele ei mi se naste sufletul." (L. Blaga)
Si daca dragostea spune NU mai sunt 665 de motive ca sa traiesti.
Avatar utilizator
blue_wing
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Mai 11, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Iun 29, 2005 11:30 pm

miruna scrie:muzica lui imi place e ok dar modul cum arata ma face sa vars.pur si simplu e grotesc.imi place cum arata aia de la slipknot dar manson pur si simplu e penibil.multi se/s-au sinucis din cauza lui...sunt super de acord cu thread_ul precedent..


:aplauze1: ~p
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Mie Iun 29, 2005 11:40 pm

am si io o intrebare,miruna....ce te ingrozeshte asha de tare la felul in kre arata,inkt iti vine sa vomitzi? ~p k eu una ador felul in kre arata...machiat sau nemachiat..
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Joi Iun 30, 2005 8:35 am

adevaru este k nu te ingrozeste nimic. e doar curentul lui avangardist (sau cel putin asa vrea el sa fie).
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Joi Iun 30, 2005 8:37 am

btw, de ce era inainte, k slipknot nu sunt penibili, doamne fereste, mai urmeaza sa se sinucida cineva din cauza lor, numai k astia is prea tampiti sa formuleze un mesaj cu o asemenea tempa pt oricare dintre noi
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde sphere in darkness » Joi Iun 30, 2005 9:58 am

de ce dracu trebuie toata lumea sa ma ironizeze?voi credeti ca sunteti cei mai tari doar fiindca sunteti ceva mai mari!!!btw,slipknot sunt intr_un fel grotesti,dar eu pur si simplu nu suport cum arata manson.imi place muzica lui,dar restul-parerea mea-lasa de dorit.anyway,slipknot rules!!!!de fapt,ne cam indepartam de subiect!!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Titina » Joi Iun 30, 2005 11:05 am

iti respect parerea eu,doar te-am intrebat ce te ingrozeshte la fatza lui manson...k tre sa dai shi argumente ca sa cred ca fatza lui te face sa vomiti ;) eu una nu sunt cu mult mai mare ca tine...cu 3 ani doar.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Joi Iun 30, 2005 11:48 am

pur si simplu arata ca o femeie.in al doilea rand,cu fata aia alba pe care o are si cum e machiat arata ca o fantoma,ca un demon,ca un satanist.urasc satanistii!!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Iun 30, 2005 7:05 pm

copii, lasati-o balta. habar nu aveti.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde LeSharK » Joi Iun 30, 2005 10:38 pm

inteleg ca urla hormonii in voi fetelor si vreti ca imaginea artistilor preferati sa fie pe masura muzicii, but try stick to the music (or what's left of it, regarding Manson)
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Joi Iun 30, 2005 10:46 pm

lol,arata ca un satanist...adik tu recunoshti imediat un satanist,k neaparat tre sa fie machiat k un demon shi gata e satanist ~p ce-i rau in a arata ca un demon? daca o luam asha cum zici tu k arata...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Vin Iul 15, 2005 12:10 pm

[quote="Titina"]iti respect parerea eu,doar te-am intrebat ce te ingrozeshte la fatza lui manson...k tre sa dai shi argumente ca sa cred ca fatza lui te face sa vomiti ]
referindu-ma la varsta cu 2 ani doar,in rest si eu iti respekt parerea kum ca dak ii makiat ca un demon nu e necesar sa fie satanist.asta consider eu.aici pa site-ul azta lumea isi da ku parerea.sau nu?
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Vin Iul 15, 2005 5:14 pm

miruna scrie si tu mai aerisit si fara prescurtari penibile. arata un minim respect pentru ce-i care-ti citesc posturile (de multe ori niste texturi de litere si cifre foarte greu lizibile)

asta ar fi primul pas pentru a nu mai fi luata peste picior. only young pricks type like that!
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde chiola_satan » Lun Aug 08, 2005 1:59 pm

miruna scrie:de ce dracu trebuie toata lumea sa ma ironizeze?voi credeti ca sunteti cei mai tari doar fiindca sunteti ceva mai mari!!!btw,slipknot sunt intr_un fel grotesti,dar eu pur si simplu nu suport cum arata manson.imi place muzica lui,dar restul-parerea mea-lasa de dorit.anyway,slipknot rules!!!!de fapt,ne cam indepartam de subiect!!!



_stai linistita miruna ....>>> ..... se intampla si la case mai mari .... nu este nici un fel de problema .... dar unii chiar vor se enerveze , stresseze ....
_raspunde numai cui vrei u .... _dai o explicatie si le ajunge la toti ... :P ...

____________
~a save for satan !!!!
Avatar utilizator
chiola_satan
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Iun 07, 2005 11:00 pm

about mm

Mesajde chiola_satan » Lun Aug 08, 2005 2:06 pm

cat despre marilyn manson ./////..... pot sa zic ... ca este la "moda" in fine .... io sunt fan marilyn manson ..... dar stiu adevarul "brown wayne & marilyn manson" are two differnent person's

mm = pe scena ar fii in stare sa-shi infiga ceva in inima
bw = in viata lui de zi cu zi .... nu ar face rau unei muste...

mm= marilyn manson
bw= real name = Brown Wayne

! marilyn manson este un produs comercial cum am mai auzit la cineva .... pe acest forum ( il citez sa nu ma injure )


--------======== apropo pentru cei ce nu au testat acest lucru in viata Imaginea este cel mai important lucru ; nu vedeti si voi in reklame ? peste tot imaginea conteaza
Avatar utilizator
chiola_satan
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Iun 07, 2005 11:00 pm

Mesajde chiola_satan » Lun Aug 08, 2005 2:08 pm

Gusturiile Nu Se Diskuta ...>>> Hello Trezirea .... Defapt ..... Ne Vom Trezi Toti Intr-un Timp ....>>> 1 Cand Vom Fii Toti In Iad
Avatar utilizator
chiola_satan
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Iun 07, 2005 11:00 pm

Mesajde chiola_satan » Lun Aug 08, 2005 2:16 pm

comentarii si sugestii _ mail : chiola_satan@yahoo,com
_ yahoo ID : chiola_satan
Avatar utilizator
chiola_satan
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Iun 07, 2005 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Aug 08, 2005 2:16 pm

Du-te tu inainte, ca noi te asteptam aici.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Aug 08, 2005 7:06 pm

plus ca habar nu are ca pe Manson il cheama Brian Warner.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Lun Aug 08, 2005 9:18 pm

ca nu stie e una, dar uite in ce hal l-a botezat... ~p
roc satana!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde LeSharK » Mar Aug 09, 2005 10:49 pm

cred ca chiola_satan & co. incearca printr-o dobitocenie diabolica sa ma convinga sa sterg mp3-urile cu manson de pe hard si sa-i ard cd-urile.. jesus christ! e o conspiratie!
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde sphere in darkness » Sâm Oct 08, 2005 12:31 pm

pa draq facem o conspiratie.unora nu le place si q asta basta.de_aia au fost facute topicurile astea.happy? :dir:
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Sâm Oct 08, 2005 1:59 pm

miruna ca sa fiu mai pe intelesul tau: asl pls +jpg rpd ctf :D
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde CoF » Dum Oct 09, 2005 10:41 pm

funny topicu` asta..ce sa zic chiola tata mai bine taci ca ai numai posturi prastie...in leg cu MM tipul e foarte tare(eu ascult cu tata mai mereu:D) si nu cred ca arata asa demonic si satanist precum pretinde miruna...
Carpe Noctem!
Avatar utilizator
CoF
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Oct 12, 2005 8:28 pm

MM este unu din cei mai in voga rock-eri internationali din ultimi ani mie cel putin imi plac f. mult melodiile sale,
si fatza aceea demonica si persoanlitatea pe care o are este numai pe scena nu si in spatele ei, am vazut un documentar despre el si il prezenta ca pe un om sentimental si care tine f. mult la prieteni, si nu are nici o treaba cu satanismul
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Vin Oct 14, 2005 9:59 pm

in perioada 98 sau 99 park si 2004 a cantat cu John 5, care am aflat ulterior a fi chitarist f respectat... :|
si ma gandeam... cum ar fi formatia MM si el pusi in contact, in ciudat parerilor lumii.
E adevarat k nu am vazut solouri sau pasaje complexe.. dar totusi multa lume spune despre John 5 ca ar fi foarte bun, eu inca nu l-am ascultat..
Dak stie cineva ceva despre el rog sa posteze
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Oct 14, 2005 11:50 pm

da totusi de unde ai auzit ca ar fi chitarist respectat si bun ? si ce daca nu ai vazut solouri si pasaje complexe ? intervine aceeasi problema (pe care din cate tin minte am mai dezbatut-o, daca nu o sa revin cu amanunte) si eu de asta am mult mai multa admiratie pentru un chitarist gen Frusciante, decat pentru un Petrucci sau Vai, sau oricare alt tehnico-vitezoman.

John 5 a fost adus doar pentru showurile live, el nefacand parte din trupa (la modul oficial). In studio se baga Twiggy si facea si temele de bass si de chitara. Cel putin eu asta imi amintesc. Si a fost primul din cadrul trupei care a abordat un nickname diferit, pentru simplu fapt ca il cheama John, si pentru ca a fost al 5`lea venit (John 5)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Oct 15, 2005 9:04 am

eu asta am vazut ca scria pe site-u lui oficial.. adaugandu-se faptul k ar fi compus toate cantecele de pe Holly Wood...
faza cu chitaristul bun, mi-a fost spusa personal tot de un chitarist bun (nu dau nume), si multi altii.
anyways in curand fac rost de primul album solo intitulat vertigo, si mai postez cand am ceva nou de spus.
pana atunci http://www.john-5.com
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron