Marilyn Manson

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde Titina » Sâm Iun 07, 2003 9:56 pm

Mie-mi place shi melodia shi clipul ......nu mi-am cumparat albumul "the golden age of grotesque",dar am downloadat mishte melodii de pe el shi mi se par super......
:o
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Iun 08, 2003 5:19 pm

apropo la cele spuse de tine catharsis, el insusi spune aceleasi lucruri in melodia this is the new shit de pe MATRIX 2 OST:

"Everything's been said before
There's nothing left to say anymore

When it's all the same
You can ask for it by name

Babble, Babble, Bitch, Bitch
Rebel, Rebel, Party, Party
Sex, sex, sex, don't forget the violence

Blah, blah, blah
Got your lovey-dovey sad and lonely
Stick your stupid slogan in
Everybody sing along"

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Iun 09, 2003 9:01 am

Initial trimis de Aliosha


"Fraierii" sunt cei ca Gabyzzu care sunt atat de socati de ce au auzit ei ca se intampla pe la spectacolele lui MM sau de asa -zisele coaste scoase (ce dracu ma, e slab mort, se vede ca le are pe toate)



Eu chiar nu inteleg de multe ori, ce pricepeti voi din ce spun eu ... eu intrebam , nu-mi evidentiam vreo stare de scarbire profunda ori de shoc, si vroiam sa stiu daca ar fi cineva de pe aici in stare sa suporte fix in fatza kktul lui Manson (nu ai de unde sa shtii ca nu e adevarat, din moment ce i s-a intentat proces pentru asta).

Si ma enerveaza - nu ma refeream la faza cu kkt - cand incepe si incurca versurile da' dintr-o melodie in alta, face glume idioate la care sala ramane neclintita, pacat de el ca se vrea drogat, pe scena.

later edit: incearca sa-ti iei de pe net un singur concert cu MM, si vei vedea ca nu spus ce aud, ci ceea ce vad .
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Comercial!

Mesajde Hack » Joi Iun 12, 2003 12:39 am

Masnon a devenit super comercial ..inainte canta super. incearca sa iasa cat mai mult in evidentza cu lookul lui ....pacat
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Mesajde Andreea Pisoi » Joi Iun 19, 2003 3:00 pm

Mda.... Gabytzzu, daca ti-ai scos tu de pe `net concert cu MANSON, inseamna ca-ti place... Acu` nu-nteleg de ce faci atata tevatura in legatura cu el!!.. :rolleyes:
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Asfaltina » Vin Iun 20, 2003 11:32 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi


Tata, mie imi place mult cum arata, dar el si-a dorit sa fie cel mai 'najpa' om, si a reusit, dupa parerea unora... EU AM SPUS CA-L ADOR!!!!! :p M-am hotarat! :)


"Vai, vai...si eu il ador ...il visez in fiecare noapte, de cand ii ascult melodiile mi s-a schimbat viata...ma face sa depasesc toate problemele...IL ADOR mai mult decat tine, mai mult decat oricine altcineva...as sta in primul rand la un concert si daca si-ar lasa excrementele pe fata mea...numai sa-l vad o clipa! IL ADORRR!!!!!"
Andreea Pisoi lasa-ma sa-ti spun ca esti unul dintre fanii aia care ma fac sa vomit! Termina cu teatrul asta si limiteaza-te numai sa-i asculti piesele ...nimic mai mult!
despite all my rage i am still just a rat in a cage
and i still believe that i cannot be saved
Asfaltina
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Mar 08, 2003 11:11 pm
Localitate: acasa

Mesajde Andreea Pisoi » Dum Iun 22, 2003 10:16 pm

Slut!!! Get a life!! And, just leave me alone! N-am zis aja ceva..... Nu-nteleg ce mananci atata c@c@t! SLUT!!!!! U make me sick!!!! :(
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Asfaltina » Mar Iun 24, 2003 10:46 pm

Bine mai, eu inteleg ca vrei sa ma dai pe spate cu engleza ta de cartier ,dar vreau sa te anunt ca n-am facut altceva decat sa-ti dau un sfat...asta ca sa nu ma mai faci pe mine sa vomit! Dar daca tu continui sa asculti Andreea Balan si Marilyn Manson si continui sa aberezi """"IIIILLL ADOOORRRR!!!!!!"""( mi-am stricat si tastele de la atata apasat!) nu-ti face griji ca eu am punga langa mine si o pot utiliza in orice moment!
Am incheiat problema!
despite all my rage i am still just a rat in a cage
and i still believe that i cannot be saved
Asfaltina
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Mar 08, 2003 11:11 pm
Localitate: acasa

hmm... strange

Mesajde Ilinca_ » Mie Iun 25, 2003 8:52 am

Initial trimis de Andreea Pisoi
Slut!!! Get a life!! And, just leave me alone! N-am zis aja ceva..... Nu-nteleg ce mananci atata c@c@t! SLUT!!!!! U make me sick!!!! :(



haaaaaaaaaahhhaaaaaaaaaaahhhahahahaha..... morrrrr de ras... ..... ce fain te exprimezi ;n
da totusi tu cum asculti si andreea balan si manson?????? explica si mie ca sa nu mor proasta:D... ca io nu pricep;g
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

?

Mesajde Hack » Joi Iun 26, 2003 9:59 pm

Ce drek cauta Andreea Balan....bah voi suntetzi niste pusthoice care suntetzi atrase de partea comerciala a lui Manson ...shi postatzi aici ca sa dea bine! Eu zic ca sa gasitzi alte modalitatzi sa va certatzi Nu pe FORUM pls...! e b despre Un album al lui manson nu de... balci
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Mesajde Asfaltina » Mar Iul 01, 2003 10:19 pm

Am sa te rog frumos (Hack) sa vorbesti la singular treaba cu andreea balan, sau in caz ca n-ai inteles esenta mesajului sa-l recitesti! Vorbim dupa!
despite all my rage i am still just a rat in a cage
and i still believe that i cannot be saved
Asfaltina
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Mar 08, 2003 11:11 pm
Localitate: acasa

Mesajde X.I.Ta » Vin Iul 18, 2003 9:55 pm

mie nu mi se pare Mobscene cea mai reusita melodie de pe albumul The Golden
Age Of Grotesque. Sunt multe melodii mult mai reusite pe acest album. Cred ca merita ascultat tot albumul.
X.I.Ta
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iul 18, 2003 9:35 pm
Localitate: Bacau

Mesajde gabuba » Dum Iul 20, 2003 9:40 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi
Mda.... Gabytzzu, daca ti-ai scos tu de pe `net concert cu MANSON, inseamna ca-ti place... Acu` nu-nteleg de ce faci atata tevatura in legatura cu el!!.. :rolleyes:


andreea cotoi si anume pisoi, nu ne demonstra cat de stramta in gandire esti!
nu iti iei de pe net ceva doar daca esti fan ori ba. poti sa iti mai iei din curiozitate/critica etc.
Si chiar daca, e subiect de discutie. Sau l-ai deschis pt aia ca tine, care nu zic mai mult de 'manson e divin' .

fuck off.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde endo » Mar Iul 22, 2003 1:08 am

hum.. manson.. am ascultat, am ascultat, nu mi-a placut. imaginea care se vinde ii prinde bine, totusi, finanaciar vorbind. mobscene nu imi place, nici clipul, nici melodia. dintre celelalte.. mi-a placut disposable teens. atat..
zvonurile despre el nu ma intereseaza..
ma irita, totusi, prostia tineretului. dar asta nu e legat de topic, asa ca.. manson e mort! traiasca manson!
Delete|Die
endo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Mai 02, 2003 10:44 am
Localitate: Kathariaa (.Ro, Ialomita, Slobozia)

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Iul 26, 2003 3:20 pm

Corect, Hack, aici se vorbeste despre MANSON, in nici un caz despre don`soara Balan, ok? Gabyzzu, copil mic, te ignor... Sper, totusi, sa te mai bage lumea-n seama... :moon:
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Iul 26, 2003 5:24 pm

vad ca ti-am acordat prea multa atentie si ti s-a urcat la cap. ma pish pe tine si pe atentia ta! ;) invatza odata sa ganbdesti, si sa-ti faci o ordine in ce spui si sa spui doar daca ai ceva de spus. Avand in vedere faza specifica copiiilor de gradinita (ti-ai citit vreodata nickul?) referitoare la andreea balan, nu te pot decat indemna sa-ti strangi jucariile de unde nu ti-e locu' si sa te muti pe barfe, la subiectu cu sensi.

(scuze moderatoriilor, e ultimul off topic pe care mi-l mai permit :( )

asa, vb. despre manson, tin sa s[un ca l-am vazut la TRL in italia, iar producatorul il lauda ca a adunat in fata televiziunii 1000 de persoane :) Se pare ca mOB. are trecere ...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

ascultati la mine

Mesajde Ilinca_ » Dum Iul 27, 2003 1:53 pm

trebuie sa va spun faptul ca piesa asta (mobscene) este la fel (pe alocuri, adica atunci cand zic tipele din gura:D) cu piesa "Be Aggresive" cantata de Faith No More. la manson tipele zic "be obscene, b e obscene..." la Faith No More zic "be aggresive, b e aggresive..."
gata, am spus ce am avut de spus :yD
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Dum Iul 27, 2003 4:34 pm

A fost aseara p MTV un concert live cu Manson! A cantat vreo 5-6 melodia [atatea am prins eu... ;P ], printre care si: "Tainted Love", "This Is The New Shit", "m0bscene", "The Nobodies"... Cool stuff!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Iul 28, 2003 9:02 am

bai copchiilor,pe voi chiar va mananca in cur?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Lun Iul 28, 2003 1:22 pm

Hmmm, ce-am mai facu`, SOD? ;P
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde BLAGA » Mie Aug 13, 2003 9:49 am

Am ascultat < GOLDEN AGE OF GROTESOUE> si este tare la fel ca si mOBSCENE
BLAGA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 08, 2003 11:48 am
Localitate: oradea

Mesajde Andreea Pisoi » Dum Oct 12, 2003 4:04 pm

Marilyn Manson - "This Is The New Shit"! Demential clip, melodia divina!!! I really, really love it!!! ;) Melodia e putin cenzurata, ca al`fel intra CNA-u` pe el... Anyway, melodia rocks!!! Si albumu` "The Golden Age..." e de nota 10!!!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Andreea Pisoi

Mesajde tortulet » Sâm Oct 25, 2003 12:55 pm

Andreea Pisoi
sa intzeleg ca ai platfus la cur?
tortulet
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Oct 23, 2003 12:10 am
Localitate: bucuresti

manson is cool

Mesajde mansonGRL » Sâm Oct 25, 2003 5:39 pm

eu cres ca manson e un tip super-cool care are ceva de spus in muzik(nu ca britney:D )melodiile lui sunt k-lumea :)))cam atat pt moment!
mansonGRL
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 25, 2003 5:28 pm
Localitate: bacau

Mesajde BigSlick » Sâm Oct 25, 2003 6:53 pm

mai copii....sunteti grozav de nostimi...
BigSlick
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Oct 25, 2003 6:42 pm

Mesajde merkaba » Sâm Noi 01, 2003 2:33 am

gizí¤s frikin christi !!! ma ma faceti sa ma urc pí¤ pí¤retzi ....

manson e un tip inteligent .. adica era pana la Antichrist inclusiv .. parerea mea .. da dup`aia e Dead and Hopeless!! .. inteligent zic si pt cestia ca inainte scria rock reviews sau asha ceva la sum magazine .. era nice job si l`a ajutat sa gandeasca...mi`a placut asta ca s`a autoeducat si a inceput sa gandeasca singur ... oricum artistu se stie din nashtere si shi eu m`ash fi impotrivit chestiei cu mersu la catholik church sau ce era..nu stiu anymore ca nu ma mai intereseaza .. si`mi placea mult mai mult skinny-ass longhaired eyebrowed cercel in buza si imbracaminte quite punk-ish i`d say .. he wuz way nice .. desi mi`i se pare si ca "looku" din "long hard road out of hell "(one of my fave songs) e orgasmikaly cool .. like i fell in love cu imaginea aia ..da numa aia din vidu ala .. plus ka spawn kikd ass da aia e offtopic ..

mi`au placut mult primele albume desi sunt tare ciudate..ciudate=friky (scriu intentionat asha nu va luati de mine) .. da`s faine .. Antichrist mi`i se pare cel mai bun album al lui .. e genial si ca sound si ca versuri .. again parerea mea ..

si mi`au ajuns `mOB` si `ze niu shit`ca sa`mi dau seama ca he lost IT .. he`s not even funny anymore .. and za look sux .. adica sa treaca de la superbozitate de versuri gen "..she comes on like a crippled plaything ... ** ... sealed up with virgin stitch .. ** ur world is an ashtray .. without the threat of death there`s no reason to live at all" - tourniquet n the refecting god my faves .. la "bable bable bitch bitch party party new shit do we want it no or yes" .. that`s like lower than kindergarden .. de la ceva scipitor la penibil .. iack .. so .. mi`emi placea like foarte mult si acuma am ajuns sa fac skin iritatzii cand aud de el .. si de la faptu ca or aparut toti little-tough-ass "rockers" care don`t know shit si`s maniaci manson .. si nu vreu sa ma bage tot cretinu`n categoria aia coz dei suck .. gen domnishoara cu a.balan .. that`s like mai scarbos decat penibil .. "sila" da mi`am gasit cuvantu` .. SILA , voma , cancer .. :D matze sange .. :))))

parerea mea :D

and i think tainted luv sux ass .. nu e originala , e iritant/disgousting de comerciala , oke maybe singura chestie care`mi place la ea e Jamie Prestley din vid. si paltonu lui Twigz din vid .. thazz it .. plus ca de acol i s`a urcat la cap ca`i sta bine cu braces alea de metal .. WRONG!!

i come in peace..nu ma batetzi :)

ps:i luv twiggy .. him good musician in both MM and APC ..
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Marilyn Manson

Mesajde Fantasya » Vin Ian 02, 2004 9:30 pm

he ruls
omul despre care poti vb ore in sir :)
I love my gun and i don't know if i love u
Avatar utilizator
Fantasya
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Noi 19, 2003 12:00 am

Mesajde ^mistique » Lun Ian 05, 2004 12:41 pm

imi place marilyn manson!! o love him!!
beautiful faces hide witches
Avatar utilizator
^mistique
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Vin Ian 02, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Ian 05, 2004 12:51 pm

Manson e beton! Da, spuneti shi voi ceva interesant, daca tot ati deschis subiectu...
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde ^mistique » Lun Ian 05, 2004 1:07 pm

Initial trimis de piskeshu
Manson e beton! Da, spuneti shi voi ceva interesant, daca tot ati deschis subiectu...

shut da fuck up e bine? imbecilule....park tuh ai spus mai multe.
beautiful faces hide witches
Avatar utilizator
^mistique
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Vin Ian 02, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron