Clipuri heavy metal

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Clipuri heavy metal

Mesajde Reatrd » Mar Mar 30, 2004 11:05 pm

Exista vreun clip heavy metal care sa nu fie patetic?
Ultimul de la maiden e cat de cat decent chiar dc se vede copierea evidenta a carmageddonului si grafica care se repeta dar in rest cam toate is patetice de la cele de la helloween cu dovelci zburatori de o calitate deplorabila sau clipuri hammerfall cu scheleti gen diablo 1
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde Ciuma » Mar Mar 30, 2004 11:50 pm

sunt perfect de-acord..toate is patetice...mai ales alea in care vezi mosii pletosi si barbosi cantand la chitara si dand din plete.Scarbos de-a dreptu.Sunt satul.
Avatar utilizator
Ciuma
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Mar 31, 2004 12:05 am

asa channi :P
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 31, 2004 8:45 am

whatever, iti spun in public pt ultima oara, citeste regulamentul. posturi ca cel pus de tine NU SUNT PERMISE DE REGULAMENTUL FANCLUB.RO

sa nu zici ca am porma ceva cu tine.

retard si chani, foarte frumos subiectul, interesant, sa deschizi un subiect in care sa iti exprimi revoltele si frustrarile, mai copchiii ploii, asta e forum de rock, vreti voi sau nu, heavy-ul e rock asa ca sunt in van gogomaniile pe care le spunetzi, riscatzi doar sa fitzi loatzi la porcaiala, ma rog, treaba voastra atata timp cat respectati regulamentul.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Reatrd » Mie Mar 31, 2004 10:37 am

danone nu am intelege gresit mie imi palce heavy metalul cat de cat ca muzica.Oricat de greu ti-ar fi sa crezi chiar eram curios dc exista vreun clip heavy care chiar merita vizionat ca eu nu am gasit
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 10:45 am

shi cam cate ai vizionat? 2, 3? 4 deja e macsim.

peseu: vez ca ai inversat doo litere la nick cand te-ai inregistrat. probabil graba shi neatentzia.
retard asta nu-i clona lu' whatever?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

vrea si omu sa se informeze si sare lumea

Mesajde Reatrd » Mie Mar 31, 2004 10:48 am

Am postat si eu topicu in cautare de clipuri nu pt critica si toata lumea sare.....dar nu am auzit inca de la nimeni un exemplu de clip....anyway
Clona lui whatever mai greu,chaiar dc il cunosc si e un prieten
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Mar 31, 2004 10:51 am

asta-i un subect gen: aradu contra hevimetalului sau clonele/pretenii lu uatevar contra lu hevi metal?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Mar 31, 2004 11:06 am

pai hai mah ca io tot am boala pe casete video si am o colectie intreaga de clipuri, majoritatea heavy:

Alice Cooper - Poison, House of Fire, super clipuri
Van Halen - Jump (in genere clipurile lor) supercaterincos
Ozzy - No more Tears, si ala ultim sau antepenultim, imi scapa numele (help!) super realizat


trebi, revin mai incolo sau maine
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Reatrd » Mie Mar 31, 2004 11:10 am

In sfarsit cineva care chiar da niste nume....multumesc danone
Si referitor la asa zisul razboi impotriva heavy metalului te inseli amarnic,Maiden si helloween is geniali si ed guy is bunicei,referitor la judas si manowar ii ruasc,dar hai sa nu ma abat prea mult de la subiect.Numai ca sa stiti dc is prietenu cu whatever nu inseamna ca ii impartasesc gusturile si oriucm ce leg are el cu subiectul asta?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 11:10 am

aaa, prieteni. pai zi asha. remarcabil, suntetz incofundabili sau cum ar veni, tot aia.

euglena, mie imi aduce aminte de treadu cu savatage shi de altz doi prieteni. nishte unii, nush daca-i cunoshti. :D

Poison, fuarte bun. de la Ozzy ar mai fi shi Dreamer, aia cu ninge, ninge...
uite shi metallica, in anii lor de glorie, a scos nishte videoclipuri bune.
cat despre helloween, nu-ntzeleg? ce ai vrea sa-tz arate in videoclip? pe barbie shi ken cum merg la picnic?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mar 31, 2004 11:14 am

euglena, mie imi aduce aminte de treadu cu savatage shi de altz doi prieteni. nishte unii, nush daca-i cunoshti


apai, io nu zisai niica rau de savataji....ziceam duar ca nu versurile m-au atras lanceput.
da abar n-am despre ce vorbesti tu acolo si cineor fi aia doi.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Reatrd » Mie Mar 31, 2004 11:15 am

MDa....inconfundabili incearca sa ai si tu o discutie cu mine au cu el dc e pana aoclo inainte sa faci astfel de catalogari da na
Dreamerul chiar nu e nu situ ce niste imagini din the osbournes si putin live performance
Alea de la metallica chiar is bunicele cateva.....sg chiar superb ramane until it sleepsul
Barbie si ken?Dc la atata ti se rezuma imaginatia e grav
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 11:20 am

DREAMER --> am zis aia cu 'ninge, ninge'! am shi specificat chiar. ala de zici tu e altul. asta de zic io e primu, originalu', ca sa zic asha.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Reatrd » Mie Mar 31, 2004 11:22 am

NA fie io nuami pe celalalt l-am vazut de la dreamer
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mie Mar 31, 2004 11:44 am

Hop shi io.In afara de cele enumerate mai sus,adaug:
Amorphis - Greed
Judas Priest - Breacking the Law,Ramm It Down s.a.
King Diamond - Life After Death
Manowar - Return To The Warlord,Worriors Of The World United
Sh-acuma saritzi-mi in cap cum ca Manowar nu au videoclipuri!E treaba voastra!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 11:56 am

manowar chiar n-au clipuri. :)

amorphis nu prea ie heavy, au fost death, sh-acuma au mai 'progresat' spre progressive. ie voie cu orice fel de metalice? Stratovarius - Hunting High And Low e un videoclip de fuarte mare angajament, fara dovleci, fara nespalatz, fara lantzuri shi sange, fara varcolaci shi scheletzi etc. clip cu tema, poveste shi morala, cu inceput shi sfarshit. fuarte instructiv, respectiv constructiv.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde b0nechina » Mie Mar 31, 2004 12:06 pm

Cum, dom'le, sa n-aiba? Da' Blow Your Speakers ce-i? Ala cand erau intr-un magazin de televizoare si alte electrocasnice... parca... :con:
Si, daca vorbim de heavy metal, nu putem sa nu amintim un Rusty Cage, un Man in the Box... stiu ce voi auzi: "Alea e grunge, baaaa!".
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 31, 2004 12:17 pm

pfui ca mi-a loat bone forba din nas ... cum sa n-aiba (na ca repet), da' blow tour speakers ce ie? :D

judas nu au clipuri cine stie ce, da' ala de la Painkiller e mishto.
bah nu-mi zice nimeni care e piesa aia a lu ozzy cu clip bengos? cand are iel trena aia lunga si neagra si baston...

bone, ala e grunge, nu se pune, AIC au clipuri marpha, da aradenii se legara strict de heavy, ca asa puneam si io clipurile lui manson care bate la cur orice clip rock, chiar daca supercomercial si whitr zomnbie, chiar Dragula al lui Rob Zombie e mishto.

gata mai stiu unu, al lui Extreme de prin 91 - 92, Rest in Peace se chema piesa, ea in sine o pesa de mare tzinuta, clipul original (compusa de chit. si vocal, Bettencourt/Cherone), ala e heavy heavy ... si november rain al lui guns e clip bine bine realizat, mai e ala al lui bon jovi cu caiboii ohohohoooo cate mai sant daca imi amintesc.

later edit: am cautat pe allmusic si cica manson ie heavy, apai atunci v-am spart!

ah, slipknot are clipuri odioase, ca sa nu mai vorbim de prestatiile jalnice din concerte (iarta-ma SODy)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde b0nechina » Mie Mar 31, 2004 12:23 pm

Pai, a lu ozzy nu-i ala de zise nocturna? Versiunea orijinala la Dreamer? Cand era iarna? Uite ca de trena nu-mi amintesc, da' parca baston avea...
Si grunge, grunge, da' ca muzichie pesele alea e fix heavy, ce sa mai, ca se aude de la o posta. Si mai e si alte grunge-uri heavy, da' nu cu clipuri asa misto. Da' bine, hai sa nu ameestec, fie...

Si alea de zici tu e cam hard, nu e heavy, na, sic! *p Adica gunsu' si bon jovi, cu extremele am ceva dubii... Extremele de care zici e ala cu piticu'?
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 31, 2004 12:30 pm

nu ie aia, ie una rea de pe ozmozis cred sa o ia naiba, caut pe gugle imediat ca imi sta pe creer.

nu e ala cu piticu, clipu' cu rest in peace e alegoric, cu doi vecini care lanceput se intzeleg si poi se cearta pe care sa vada mai bine la TV si ajung sa se omoare, ma rog, am expus pe scurt.

tu care extreme le stii?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 12:30 pm

nuuuuuuuuu, ala cu trena lunga shi neagra era 'Iron Man', da' ala e nashpete ca e cu lantzuri shi sange shi barbie era in concediu cand s-a filmat clipu. shi don't cry are clip mishto shi ala a lu meat loaf cu frumoasa shi bestia e mishto. bon jovi, hard? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 31, 2004 12:37 pm

Iron Man remixat, dap, parca dap, am blocaj nerenal, vaz clipu-n fatza ochilor da numi suna melodia de la dream theateru' de-l ascult acum ca nu pot pt ca sa imi iau urechile de la portnoy.

meat loaf e heavy? io credeam ca ie aia care canta' odata "I'm a barbie girl, in a barbie world"

da' persoana care a deschis subiectu de ce nu expune nishte clipuri misto facute de cei care le plac lor, nelatzoshii si spalatzii?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde b0nechina » Mie Mar 31, 2004 12:39 pm

A lu extreme il stiu p-ala cu piticu', da habar n-am ce piesa, nici clipu' nu-l mai stiu, decat ca era un pitic. Ala de zici tu nu l-am vaz't, nu tiu minte nici un vecin.

Bon jovi is sexy, hard-core, is pop, is ce vreti voi, numa' heavy sa n-aud ca sunt, ca si-asa ma doare capu' de la o sinapsa nereusita, daca mai fac una crap de tinara.
Iron Man are videoclip? Unde, pe ce canal? ;i
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde paiacec » Mie Mar 31, 2004 12:44 pm

Nocturno,ba are.
Alt videoclip mishto ie Turn The Page a lu Metallica.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 12:45 pm

clip pe ...cre'ca l-am vazut shi pe atomic. remixat? nush de remixat, n-am auzit.

da, da, nishte clipuri Slipknot sau Nirvana, sau cu Courtney Love, am auzit ca este o duamna fuarte curatzica, prezentabila shi asha, la locul ei, care facea nishte cantari marfa.

bon jovi is pop, junk pop. (daca exista, daca nu, l-am inventat acuma) meat loaf is pop-rock.

spaidare, eshti pe dilei, am zis de metallica. manowar? nush, tre' sa ma mai documentez.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde b0nechina » Mie Mar 31, 2004 12:49 pm

Deci cred ca m-am bunghit. Tiu minte bine ca am videoclipu de la Get the funk out pe o caseta video cu un headbangers ball antic. Deci aia tre sa fie cu piticu.
Intre timp mi-am amintit ca mai stiu un videoclip, si anume Hole hearted, cand canta ei pe strada. Si, ovcors, p-ala de la More than words, da' ala il stie toata lumea, nu se pune.
Atata stiu de la extreme.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde paiacec » Mie Mar 31, 2004 12:54 pm

Da bre,da n-ai mentzionat de "pajina-ntoarsa"!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 12:55 pm

asta pentru ca ma gandeam mai mult la Unforgiven II sau poate chiar la One.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mar 31, 2004 1:00 pm

astea doo e chiar mijto...

ma da de alea alu Robert Pland nu zice nimeni ni'ica?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori