Within Temptation

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Within Temptation

Mesajde Titina » Vin Iul 09, 2004 6:50 pm

Within Temptation e o formatzie gothik rock...despre kre cred k-ati auzit...ash vrea sa shtiu ce pareri avetzi voi...mie mi se pare k totushi au un stil mai diferit dekt Nightwish sau Evanescence,care-mi plac mai mult...dar oricum solista de la W.T. are o voce superba...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Iul 09, 2004 7:16 pm

mie mi se pare k totushi au un stil mai diferit dekt Nightwish sau Evanescence

aha. sh-acuma vin io pe partea ailanta shi-ntreb la modul general (nu pe tine ca n-are rost): ce legatura e intre naituish shi evanesensu vietzii?

aghilero, lasa-ne, lasa-ne.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde DeathBride » Vin Iul 09, 2004 7:21 pm

hmm sincer mie chiar imi plac,mai ales melodia ''ice quen''................totusi nu poti sa nu observi ca e construita exact dupa acelasi tipar gothic ca de obicei.........
raspunzand la intrebarea nocturnei sincer nu vad nici o legatura intre nightwish si evanescence....poate ca sunt antopodul fiecareia adica nightwish rules iar evanescence cam :con: :con: sux
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Iul 09, 2004 7:22 pm

bai,ce naiba,eu n-am voie nici sa-mi mai spun o parere doar,k shi sar nu shtiu katzi pe mine sa ma kritice...shi Nightwish,shi Evanescence,shi Within Temptation sunt gothik rock...akuma o sa-mi spunetzi k nu,nu sunt gothik,sunt nu mai shtiu ce alta "ramura" a rock-ului... god!
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde RipAngel » Vin Iul 09, 2004 8:52 pm

Yo am ascultat pe ici pe colo Within Temptation si mi se par destul de buni...n-am ce zice... anyway...mie nu imi place Nightwish..prefer Moonspell....cat despre Evanescence...canta misto...n=am ce zice...dar..nu e un pic cam prea comerciala? K si Avril Lavigne...desi canta genuri diferite...Am cam deviat de la subiect ... sry!
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Iul 10, 2004 2:46 pm

Rock Chick scrie:bai,ce naiba,eu n-am voie nici sa-mi mai spun o parere doar,k shi sar nu shtiu katzi pe mine sa ma kritice...shi Nightwish,shi Evanescence,shi Within Temptation sunt gothik rock...akuma o sa-mi spunetzi k nu,nu sunt gothik,sunt nu mai shtiu ce alta "ramura" a rock-ului... god!

In primul rand Nightwish e power metal cu influente simfonice (cam mari), deci simfonic power metal. Evanescence e gothik rock la fel ca W.T., numai ca are un stil mai agresiv. Probabil e din cauza naturii mele, dar W.T. mi se par prea pasnici, desi melodiile lor merg cat de cat.
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 8:29 am

gothik


asta in ce limba e aghilero? ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Lun Iul 12, 2004 12:02 pm

Ce-aveti ma cu ea, asa se scrie probabil in greceste. Da e la mintea cocosului, ambele formatii are vocalizde, asa caca nta acelasi stil...

Frozen Lord, si Evanescence astia nu sunt ei chiar gothic, au cateva elemente p-acolo, da-s mai mult alternative, mai exact cross-over d-ala...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Iul 12, 2004 3:37 pm

dak ink nu ti-ai dat seama,danone,eu km peste tot scriu "k" in loc de "c" sau in loc de "ca" (nu intreba dc...asha-mi place mie)....deci...dak se scrie "gothic",eu scriu "gothik" ...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 3:39 pm

si tu ai un avertisment, daca nu-ti revizuiesti comportamentul o sa iti intre o bannare si nu in cap.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Lun Iul 12, 2004 7:21 pm

bey cubule, vorbesc cu tine ca pari mai normal, ma urmareshti? :D unde dracu vezi tu gothicu din evanesens? a? ufff, duamne, sh-acuma ne intoarcem iarash la cine ie gothicu asta shi ce vrea iel de la noi. evanesens is alternativ dasta linchinparchist, ba pe nushtu unde, am citit ca ar fi dark rock. plici. ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Iul 12, 2004 11:16 pm

Ramane cum am stabilit. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Joi Iun 30, 2005 11:04 am

dupa parerea mea nightwish sunt gothic metal/symphonic metal/gothic rock si imi plac.within temptation sunt gothic rock.melodii faine sunt ice queen,mother earth,stand my ground.cat despre evanescence:nu se pot compara cu nightwish.nu au nici vechimea nici valoarea lui nightwish.incearca sa cante un gothic,dar mai au de invatat.vocea lui amy lee e superba.
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Titina » Joi Iun 30, 2005 11:20 am

Vad ca nu mi-am dat cu parerea pe nici unde p'aici legat de melodiile mele pref de la Within Temptation... :
1. Never ending story (ma linishteshte oricand sunt trista sau oricand simt k-mi vine sa explodez...ma calmeaza..)
2. In perfect harmony
3. Our farewell
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Eihwaz » Vin Iul 15, 2005 9:29 am

atata timp cat evanescence-u nu ieste rock,n-avem ce discuta d gothic...
A Daemon issues your last rites
Pater Noster Upto In Terra
I break, I twist, I burn, I destroy
Memento Mori
Avatar utilizator
Eihwaz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 14, 2005 11:00 pm

Mesajde tzache » Mar Iul 19, 2005 9:00 am

Imi place :da:Mother Earth foarte mult. ;) enjoy
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde diablo_pECi » Joi Iul 21, 2005 9:24 pm

am ascultat vreo 7 albume de la ajtia shi am ajuns la concluzia ca imi place cum suna:)...prima mel care am ascultat-o de la ei a fost aquarius shi pe parcurs mi-au atras atentzia mai multe melodii ca de ex stand my ground, it's the fear, see who i am, ice queen, mother earth mai multe nu va plictisex acu...dar cea mai jmekera mel a lor ramane the other half(of me)...are shi voce masculina spre deodebire de celelalte shi un feeling aparte...are nerv e mai violenta...
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Joi Iul 21, 2005 10:30 pm

diablo_pECi scrie:am ascultat vreo 7 albume de la ajtia

esti calator in timp cumva?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde diablo_pECi » Vin Iul 22, 2005 12:12 am

nope...nu sunt...dar ash vrea
dak te intereseaza albumele sunt asha

Enter 1997
The Dance 1997
Mother Earth 2000
Ice Queen 2001
Running up that hill 2003
Stand My Ground 2004
The Silent Force 2004

multzumita??
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde nocturna » Vin Iul 22, 2005 12:15 am

doar Enter, Mother Earth shi The Silent Force is albume. restu is MCD-uri shi single-uri. shi Ice Queen ala din 2001 nush ce ie. probabil ai vrut sa zici Mother Earth single din 2003.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde wednesday » Vin Iul 22, 2005 6:26 pm

este un single ice queen in 2001.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Sâm Iul 23, 2005 12:12 am

shi mai ie shi memories shi our farwell... deci is chiar mai multe albume decat a preconizat.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Iul 23, 2005 4:00 am

pen'ca am scris deja la melodii de moment... zic aici doo vorbe despre "Say my name" fara discutie melodia care imi place cel mai mult de la WT.
(mda si e tare tentanta si tanti solista :D si nu ma refer aici doar la faptul ca e una din cele mai mijto voci feminine)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde diablo_pECi » Sâm Iul 23, 2005 3:21 pm

nocturna scrie:shi mai ie shi memories shi our farwell... deci is chiar mai multe albume decat a preconizat.


funny...eh...eu spus doar ce am de la ei nu tot ce au scos...shi dak v-a deranjat termenu de albume pot spune...aglomerari (sau adunaturi) de melodii pe suport optic sau magnetic

acu datzi cu pietre...sa vedetzi care ma nimeritzi... :x

sry de offtopic :)
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Sâm Iul 23, 2005 8:34 pm

stai mai linistit ca nu te lapideaza nimeni.
totusi e destul de important sa faci diferenta intre lp/ep/minicd/single/dvd/besto-off/compilation/split etc.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde brookie » Dum Iul 31, 2005 1:29 pm

mie imi plac foarte mult "whithin temptation"!suna foarte bine si in concerte si e totusi greu sa canti opera in concerte unde tre sa mai dai si din cap....zic eu!eu sunt la liceul de teatru si avem ore de canto si formatia scolii si am zis ca anu acesta scolar o sa cantam la una dintre manifestarile liceului ''mother earth" sau "ice queen"!le-am si repetat si ies destul de bine!coooool!abia astept!si in final vreau sa spun,cu toate ca stiu ca acum multe guri rele vor sari sa ma contrazica,ca mie mi se pare ca vocalista de la WT o ia pe tarja!nu am nimic cu tarja,chiar mi se pare ca are o voce f frumoasa dar asa mi se pare mie!oricum.....pe amandoua le ia tipa de la hagard cu muuuuult!!!!v-am lasat!!!
brookie
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 28, 2005 6:05 pm
Localitate: unde ma simt bine

hmmm... asta ca sa stii si tu

Mesajde Blood_contess » Vin Sep 09, 2005 12:08 pm

oricum.....pe amandoua le ia tipa de la hagard cu muuuuult!!!!v-am lasat!!![/QUOTE]... nush ce legatura este intre tipa de la hagard si ce vb noi aici, dar as vrea sa aflu! nu cred k ai dreptul sa critici aceste persoane care sunt cu mult superioare tie, sorry, asta e parerea mea!
Blood_contess
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 08, 2005 8:45 pm
Localitate: In Hell

Mesajde gaga » Vin Sep 09, 2005 12:20 pm

Blood_contess scrie:nush ce legatura este intre tipa de la hagard si ce vb noi aici


Care "noi" vorbiti ca esti la primul post??? ]http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=423190&postcount=21[/url]
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Blood_contess » Vin Sep 09, 2005 4:16 pm

pey tu nu ai auzit de alte site-uri pe care gasesti subiecte din astea? parca tu nu ai avut primul post, sau tu ai trecut direct la al 2lea? asta e buna! oricum cunoscatorule, daca sunt la primul post nu inseamna ca sunt proasta sau ca nu stiu nimic despre ce se vorbeste aici! okay?
Blood_contess
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 08, 2005 8:45 pm
Localitate: In Hell

Mesajde gaga » Lun Sep 12, 2005 10:02 am

daca sunt la primul post nu inseamna ca sunt proasta


nu e musai dar exista o posibilitate asa ca pauza la rock pana una alta.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Următorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori