What about In Flames?

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

What about In Flames?

Mesajde Satanclaus » Dum Iul 11, 2004 9:59 pm

Eu ascult In Flames d ceva vreme (nu prea multa) si am fost destul de placut surprins.. Voi c credeti d stilul lor :bye: ?
species come and go. but the earth stands forever fast.
Avatar utilizator
Satanclaus
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde To Mega Therion » Joi Iul 22, 2004 11:36 pm

Intr-adevar... "Embody the invisible", "Colony" si inca multe altele sunt piese pe care le ascult de ceva vreme...

In general baietii au potential, unele dintre piese fiind foarte bine gandite in timp ce altele sunt pur si simplu generice... :dir: ;j
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Satanclaus » Vin Iul 23, 2004 10:11 am

Eu nu le pre ascult alea.. Cel mai mult ascult : Trigger, Only for The Weak, Cloud connected si Pinball Map. Am si videoclipu de la Trigger, care mi se pare o idee interesanta find exact ca si videoclipul Rejection Role de la Soilwork. In video de la Soilwork ei sunt la un concert unde sunt si baietii de la In Flames si astia scriu pe pereti 'Soilwork sucks' si isi bat joc, iar pana la urma iau bataie. In Trigger e exact invers :x :rulz:
species come and go. but the earth stands forever fast.
Avatar utilizator
Satanclaus
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde holo6aust » Dum Aug 08, 2004 12:08 am

In Flames este considerata cea mai buna formatie de death melodic ( alaturi de Dark Tranquility).Personal imi plac albumele Colony,Whoracle si Soundtrack to your escape.
I'm a Necessary Evil!
holo6aust
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Aug 07, 2004 11:20 pm
Localitate: Pitesti

Mesajde drumplayer » Vin Feb 04, 2005 9:18 pm

Satanclaus scrie:Eu ascult In Flames d ceva vreme (nu prea multa) si am fost destul de placut surprins.. Voi c credeti d stilul lor :bye: ?



Eu sunt un super fan InFlames! Am inceput sa ascult albumul Clayman prima data si mi sau parut geniali. Acum am aproape toate albumele; cele vechi imi plac mai putin... oricum parerea mea e ca sunt de nota 11!!
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Trinnity » Vin Feb 04, 2005 9:23 pm

nu sunt fan,dar imi plac!cred ca au toate motivele sa evolueze frumos!
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde NOREMORSE » Vin Feb 11, 2005 10:48 am

bai mie imi place la nebunie chitara lor solo!sunt singura trupa de death melodic care imi plac!sunt destul de complicati la ritmica, nu folosesc doar cvinta!all in all sunt bestiali!colony, the hive, behind space, zombie inc, only for the weak si chestiile acustice pallar andres visa si acoustic medley!
NOREMORSE
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 03, 2005 11:16 am
Localitate: brasov

Mesajde call of ktulu » Mie Feb 23, 2005 5:14 pm

is death-er de ceva vreme si imi plac cei de la in flames,dar iti sugerez sa asculti soundtrack to your escape.e ultimul album.
Avatar utilizator
call of ktulu
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 21, 2005 12:00 am

Mesajde NOREMORSE » Joi Feb 24, 2005 10:47 am

l-am ascultat si ce sa zic, chiar imi place totusi nu mai mult ca whoracle! aveti careva tokio showdown?
NOREMORSE
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 03, 2005 11:16 am
Localitate: brasov

Mesajde Ian » Joi Feb 24, 2005 7:40 pm

Tine cont ca baietii s-au lansat inca de acum 10 ani, si acum sunt considerati frontrunners in genul melo-death sau Gothenburg alaturi de dRak Tranquillity. MIe personal imi plac toate albumele lor, cu plus pe Whoracle, Colony sau Reroute To Remain
Ian
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 24, 2005 7:29 pm
Localitate: Rm. Valcea

Mesajde Ian » Joi Feb 24, 2005 7:42 pm

Da, am The Tokyo Showdown este un concert excelent, super-energie si putere. Din pacate ma deranjeaza putin basii, nu stiu daca asa e in original sau e ceva in neregula cu versiunea pe care o am eu. Mai are cineva problema asta?
Ian
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 24, 2005 7:29 pm
Localitate: Rm. Valcea

Mesajde Insolens » Mie Mar 02, 2005 2:51 pm

Eu n-am concerte de-ale lor, dar niciodata nu e prea tarziu sa dai un search pe dc++. Imi place Whoracle mult din punct de vedere al instrumentatiei, desi Reroute to Remain parca merge mai bine la suflet. Poate din cauza vremii.
"Serenity painted death." (Opeth)
Insolens
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Mar 02, 2005 11:13 am
Localitate: In cadere libera

Mesajde The Nameless » Lun Iun 19, 2006 9:07 am

In Flames! Ii iubesc :)

Ii ascult de ceva vreme, si pot spune ca sunt geniali! Albumul meu preferat e Clayman, un album pe care l-as putea asculta incontinuu. Si melodiile mai noi sunt bune, Anders mi se pare putin mai bun decat vocalul vechi (nu stiu cum il cheama :() dar si cel vechi e f. bun.
I never wanted a anybody more..than I wanted you...
The only thing I ever really loved..was hating you!
Avatar utilizator
The Nameless
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Miyka'el » Sâm Sep 09, 2006 7:23 pm

Sunt tari...toate albumele sunt faine.Crawl Trough Knives,Like You Better Dead,Metaphore,Acoustic Medley,Dialogue With The Stars,Man Made God...sunt doar cateva din piesele extraordinare. :rulz:
Avatar utilizator
Miyka'el
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Sep 08, 2006 11:00 pm

Mesajde sphere in darkness » Mar Sep 12, 2006 8:25 am

Ma rezum la a spune ca sunt interesanti,pentru ca vocalul nu mi se pare prea reprezentativ pentru death,fie el si melodic.Instrumentalul este bun,dar eu prefer
melodic death-ul cu mai multe clape sau parte simfonica.Oricum,per ansamblu nu suna rau,cu toate micile observatii mai sus mentionate.
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Sly_Booggy » Joi Noi 16, 2006 12:08 am

In Flames sant cei mai tari am toate albumele de la iei, mai ales ultimul lor album Come Clarity ma da gata is ascult in fiecare zi cel putin odata, da cel mai mut imi palce Take this life, Deat end, Reflect the storm, Scream si alte piese de pe album.
Avatar utilizator
Sly_Booggy
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 15, 2006 12:00 am


Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator