Slipknot

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde Masta'Blasta' » Joi Apr 22, 2004 6:50 pm

Sunt nou aici,vin de pe bestial.Cat despre slipknot,super formatzie,ca muzica si ca versuri.Mie,personal,imi plac in mod deosebit tobele.Sublime!
Masta'Blasta'
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 22, 2004 6:41 pm
Localitate: calarasi

Mesajde Judge_Aris » Dum Apr 25, 2004 1:51 am

Ma enerveaza extraordinar parerile de genu "nu prea ascult trupa x pentru ca este prea populara" Astea sunt cacaturi! Trupa X este populara pentru ca face bine ce face! care-i smecheria? Ce tot se umbla cu cacaturi de genul asta??? Cum adica sunt prea populari! Lasa-i sa fie....foarte bine ca pustii poarta tricouri..poa' sa poarte si chiloti...important este ca SLIPKNOT este promovata! Ptr. ca merita! sunt ADEVAR!
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Floriris » Mie Apr 28, 2004 11:18 am

Slipknot.... ma cam enerveaza... versuri puerile, muzica.... ce naiba... mai putin muzica... parerea mea.

"Raised to be stupid, taught to be nothing at all" - Marilyn Manson (i don`t like the drugs)
Rock-ul este cea mai sincera muzica
www.floriris.go.ro
Avatar utilizator
Floriris
Junior Member
 
Mesaje: 151
Membru din: Mar Iul 15, 2003 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Apr 29, 2004 10:13 pm

mah Floriris, puerile zici tu ? dar ce parere ai despre "this is the new shit" de la Manson atunci ? Nu ma intelege gresit, imi place manson mult de tot, ascult de prin 98, iubesc primul album(de fapt imi plac toate mai putin ultimul) dar scuza-ma, GAOG e patetic, si versurile...ufff..compara-le cu cele de pe Mechanical Animals, sau de pe POAF, sa nu zic despre AS.

Oricum, fiind topic despre Slipknot, ce parere aveti despre piesa Sucks ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Songoku24u » Sâm Mai 29, 2004 10:01 am

sunt nou in materie de Slipknot dar imi plac extraordinar.Am videoclip live de la Wait and Bleed si de la alte piese.Puteti sa mai imi spuneti niste melodii tari ca nu am decat 4+vreo 3 videoclipuri live.
Songoku24u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mai 29, 2004 9:19 am
Localitate: Romania

Mesajde whatever » Sâm Mai 29, 2004 4:57 pm

do nothing, sucks, tattered and torn, fall, confessions, killers are quiet, etc.
Astept sa aud ultimul album. Am auzit ca e ceva complet nou, cu solouri de chitara, si voce mai melodioasa.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Reatrd » Lun Mai 31, 2004 6:51 pm

A....referitor la slipknot
Or alnsat sau trebuie sa lanseze album nou in curand
Ati ascultat ceva de pe el?
Dc. da cum suna?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Iun 01, 2004 11:02 pm

au lansat, l`am ascultat chiar azi, si m`a surprins. E tare reusit, tobele sunt fantastice, Corey e exeptional. Vocea e pe cateva piese doar melodica, fara grunting and yelling, si am auzit pana si chitare acustice(asta pe langa solouri!!!)

in concluzie, ascultati ca merita.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Rock-Boy » Joi Iun 10, 2004 7:59 pm

Moa ! Ce de fani SLIPKnOT !!! BINE FRATZILOR ! Ma credetzi sau nu am 3 tricouri cu ei shi cum zicea Wahtever.. am 13 ani :) I's maniac shtiu.. da' SUNT COOL !!! If you'r 555 then I'm 666 !
Rock-Boy
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mai 01, 2004 1:59 am
Localitate: Constanta

Mesajde Reatrd » Joi Iun 10, 2004 9:38 pm

Oh yeah stiu ca-i cam tarziu sa spun acuma da sambata asta ii concert slipknot la budapesta
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Iun 10, 2004 9:45 pm

da, rub it in, wont you ?

si by the way, concertul e gratuit. Mergeti daca apucati.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde battousai » Dum Iun 13, 2004 7:12 pm

pai am asa.....am albumele:Slipknot, Iowa si Sublminal Verses.....vreau sa zic ca in ultimul lor album(Subliminal Verses) si-au schimbat putin stilul in anumite melodii.....(Vermilion part 2 de exemplu).......nu stiu mi se pare prea calma......si totusi e marfa......ca "all-time favourite" as alege Wait & Bleed.....desi imi place si Sur Sacing.....pe locul trei Vermilion pt 1....
Avatar utilizator
battousai
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde DarkGrl » Lun Iun 14, 2004 2:25 pm

Fuck this world este cea mai tare!
DarkGrl
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Noi 26, 2003 5:55 pm
Localitate: Alba Iulia

Help!!!

Mesajde Black Beauty » Sâm Iul 03, 2004 8:25 pm

De unde pot sa fac si io rost de ultimul album?
Plzzz, help! Este cineva din Iasi care-l are si mi-l poate imprumuta si mie?
:nope:
~o
~(
[-o
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde Satanclaus » Lun Iul 05, 2004 11:09 pm

Eu zic ca ultimul album e klumea.. oricum s-a schimbat ceva in stilul lor, ce nu-mi prea place, mi se pare ca Duality suna ceva in gen Linkin Park, si ma enerveaza la culme.. Oricum Slipknot e prima formatie care am ascultato si mi se pare super, sic e preferata mea, e hardcore 100% , plin de energie.. Mi se par klumea si versurile .. sunt pe http://www.black-goat.com explicatii klumea la piese si versuri
species come and go. but the earth stands forever fast.
Avatar utilizator
Satanclaus
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Lun Iul 05, 2004 11:11 pm

Satanclaus, tu de cat timp asculti muzica de zici ca Slipknot e prima formatie ascultata de tine ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Satanclaus » Mar Iul 06, 2004 8:50 am

:P .. bine, nu prima formatie propriu-zis... ziceam prima care a fost klumea, si m-a captivat .. Slipknot ascult cred ca de 4-5 ani.. si cu slipknot am inceput cu Hardcore-u, get it?
species come and go. but the earth stands forever fast.
Avatar utilizator
Satanclaus
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Iul 06, 2004 6:09 pm

bun, si de unde ai facut rost de Slipknot acu` 4-5 ani cand nimeni nu auzise de ei pe la noi prin tara ? (si eu ascult de atunci, si am inca cd`urile originale, comandate altfel nu gaseam, poate asa ai facut rost si tu, nu ?) Si Slipknot hardcore ? Am zis ca nu mai categorisesc trupele pe stiluri cu ceva vreme in urma, dar totusi, hardcore sunt Agnostic Front sau chiar Suicidal Tendencies care NU seamana cu Slipknot. Altceva ce mai asculti ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Satanclaus » Mie Iul 07, 2004 8:13 am

Am un prieten pe care il interesa si avea, poate original, nush. Acum mai ascult In Flames, Soilwork, Ill Nino, Korn, Soulfly... Si zic ca Slipknot e hardcore 100%, bine ultimul album nu prea, da in rest..
species come and go. but the earth stands forever fast.
Avatar utilizator
Satanclaus
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iul 08, 2004 3:22 pm

am gasit o chestie haioasa despre slipknot pe un site:

how to Become the next "Slipknot" *

1) Wear frankly ridiculous masks that are far more attractive than your own features complimented with a contrived stage uniform. Choose boiler suits - they are cheap and require minimum effort.

2) Recruit as many friends as your have - nine should do. In case you fall short, grab unsuspecting victims off the street. And of course, musical ability is inessential.

3) It doesn't matter if you can't play guitar, as the sound will be tinny and unrecognisable anyway. If you can't hear the bassist, all the better.

4) Don't forget to add annoying DJ scratching over the top of said noise. Why? Who cares! The kids will just love it!

5) Play the drums as if you are Animal from The Muppets, a sense of rhythm is not required.

6) Tape approximately four minutes of noise and give it a title. It doesn't matter if you cannot reproduce the noise onstage, your fans will not realise anyway.

7) Most important rule - get Ross Robinson to produce said noise. Why not jump on the bandwagon as everything Mr Robinson does is hailed as a masterpiece.

8) Swear constantly throughout interviews and state how F**KING INTENSE everything is (even if you're a nice homeboy really)

9) Make sure onstage entertainment is increased by getting band members to beat each other with some frozen cow heads, just for, you know, sheer delight.

10) Congratulations, you are now Slipknot!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde whatever » Joi Iul 08, 2004 7:31 pm

super misto danone, stiam si eu lista asta, am gasit`o pe ceva sait despre Nu-Metal.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Iul 09, 2004 6:57 pm

hai sa-mi dau shi eu cu parerea...cu toate k-o sa saritzi totzi fanii Slipknot pe mine :) :D ....am ascultat "wait and bleed" shi...nu mi-a placut...adik...de fapt mi-a placut doar inceputul putzin...apoi am luat downloadat cateva piese shi..tot nu mi-au placut...nu gasesc nimik special la ei..cateodata m-apuk somnul cand ii ascult sau chiar ma streseaza..imi place doar "imaginea" lor :) ,care e interesanta...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde LeSharK » Vin Iul 09, 2004 9:40 pm

Satanclaus: Si zic ca Slipknot e hardcore 100%
bre.. voi astia care ziceti ca Slipknot si Korn sunt hardcore sunteti cam neinformati si wannabes.. hardcore == madball, biohazard alea, alea.. capisci? neeext!

..si da imi plac Slipknot desi au facut o mutare care mi-a displacut.. balade acustice pe ultimul album.. puteau totusi sa le faca piese atmosferice gen Iowa (the song) si sa lase baladele pentru Stone Sour (side-projectul a jumatate din componenta Slipknot: Corey, Paul, Jim, Shawn). ei au vazut ca piesa acustica Bother de pe recent lansatul self-titled Stone Sour a prins la public si au facut si cu Slipknot piese acustice.. kinda commercial
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Iul 09, 2004 11:31 pm

Rock Chick sa stii ca imaginea lor e "imprumutata" de la Mushroomhead care au aparut inaintea lor si care dupa mine canta si mai bine :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 8:34 am

Rock Chick scrie: apoi am luat downloadat cateva piese ...



a revendicat cineva ionuzzu asta? ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Titina » Lun Iul 12, 2004 3:29 pm

vai,danone,sa te afli shi tu in treaba k nah...n-are omu' dc sa se ia shi p cine sa mai batjocoreask...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde b09d4n » Mie Iul 14, 2004 12:11 pm

Sint curios... care e definitia ta pentru ionuzz ?
-------------------
b09d4n#yahoo.com
Avatar utilizator
b09d4n
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Iul 12, 2004 11:00 pm

Mesajde b09d4n » Mie Iul 14, 2004 12:28 pm

Pentru Rock Chick, baietzii de la Slipknot s-au gandit si la tine. Uite, asculta Circle, Danger - Keep Away, Prelude 3.0, Vermillion Pt.2 de pe albumul lor din 2004 Vol.3 The Subliminal Verses. Si una mai dura un pic, dar care pare mai digerabila este Pulse Of The Maggots. S-ar putea atunci sa-li placa formatia.
Cat despre Hardcore... hmmm, albumul lor ultim infirma aceasta clasificare, oricat de mult am vrea sa inchidem ochii.
-------------------
b09d4n#yahoo.com
Avatar utilizator
b09d4n
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Iul 12, 2004 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Joi Iul 15, 2004 1:40 pm

Slipknot oricum nu cantau hardcore.. gizas!!

d4mn n00bs!
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Slipknot

Mesajde maggotM » Mar Ian 25, 2005 8:46 pm

e am vazut o gramada cu cradle si altele dar Slipknot va place?, mie imi place la nebunie
You can't see California without Marlon Brando's eyes
Avatar utilizator
maggotM
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 24, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori