Slipknot

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde sphere in darkness » Sâm Noi 26, 2005 1:25 pm

Mar interesa si pe mine daca exista un fanclub slipknot .as vrea sa ma inscriu si poate stii tu, plague(asa se citeste,nu?)!!! [-o
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Noi 26, 2005 4:12 pm

http://www.google.com ==> slipknot fanclub / slipknot forum etc...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde darkshines » Dum Noi 27, 2005 12:14 am

Ion scrie:(bine, ca exprimarea in al doi-lea exemplu lasa de dorit..dar nu asta discutam aici).


tu vrei sa si-la-bi-sesti sau doar nu le ai cu ro-ma-na? eu cred ca a do-ua va-rian-ta.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Venom_faceless » Mar Dec 06, 2005 5:04 pm

o concluzie evidenta ar fi k Slipknot sunt buni.
Nu spun Foarte buni k poate ma insel .
Dar se poate spune k sau imbunatatit considerabil dealungul timpului . tin minte k prima melodie p care am auzit-o erau numai ragnete . vag am distins ceva .

au progresat considerabil , si vol.3 The subliminal verses e chiar bun . ( NU zic F.bun k poate ma va contrazice careva)
Avatar utilizator
Venom_faceless
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Dec 02, 2005 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mar Ian 17, 2006 6:02 pm

La capitolul imagine incepand de la mastile penibile si terminand cu imaginile albumelor unde sunt tot masti penibile totul e penibil.la capitolul muzica totul e invers:)
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Sâm Ian 21, 2006 2:21 pm

=ll=Kain scrie:La capitolul imagine incepand de la mastile penibile si terminand cu imaginile albumelor unde sunt tot masti penibile totul e penibil.la capitolul muzica totul e invers:)

cum sa fie mastile lor penibile?mie mi se pare ca arata super bestial cu masti.au ceva deosebit fata de restul trupelor asta e punctul lor forte,particularitatea lor.si ce vrei,de fapt sa spui : iti place sau nu MUZICA lor? :calm:
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Ian 21, 2006 11:17 pm

miruna, citeste si tu ce tot am vorbit un pic mai sus despre masti, si o sa iti dai seama cate trupe au fost cu acele accesorii minunate inaintea lor. Si da, si cu masti de clowni. E un trademark pentru ei, si cam atat. Citisem mai demult, prin 2000, un interviu cu Corey, in care zicea, ca ei poarta masti, pentru ca nu vor ca lumea sa vina la concertele lor pentru cum arata, ci pentru muzica pe care o fac.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Lun Ian 23, 2006 5:59 pm

=ll= Da miruna imi plac la capitolul muzica da la capitolul imagine sunt penibili si cum a spus si whatever nu sunt deloc originali, oricum si imaginea asta i-a facut sa-si castige multi fani deoarece copilasii din ziua de azi cauta ceva extrem (mai mult prin imagine si mai putin prin esenta) aici intra si marylin manson care e un alt clovn ratat al muzici. oricum e bine ca nici slipknot nici manson nu canta precum arata.
tnx pt completare whatever;)
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Ian 23, 2006 11:52 pm

la chestia despre Manson nu putem sa fim de acord, sunt pregatit sa iti demonstrez oricand (pe threadul cu Manson) ca nu e asa cum zici tu :D
oricum, continuati cu SlipSnotul ca merge bine treaba
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mar Ian 24, 2006 3:51 pm

ok whatever, asa cum si miruna crede ca mastile celor de la slipknot sunt coool, asa poti sa zici si tu ca manson nu e penibil, nu-ti pot contrazice opiniile, oricum asi fi chiar curios sa aud cateva indei care sa ma contrazica;)
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde Venom_faceless » Sâm Feb 04, 2006 3:44 pm

chestia cu mastile e d imagine. trebuia sa se remarce cu altceva fata d alte x formatii.
si asa a venit chestia. in plus k mastile au devenit trademarku' lor. dak le ar da jos ar fi k si cand iai zice lu Manson sa se apuce d simfonii.......(never gonna happen)
Avatar utilizator
Venom_faceless
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Dec 02, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Feb 04, 2006 11:27 pm

deci Venom_faceless a repetat cu nerusinare tot ce am zis eu de 4 pagini incoace ~p
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Dum Feb 05, 2006 4:19 pm

:calm: Whatever
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Sâm Feb 11, 2006 1:14 pm

da aveti dreptate toti da e mai bine sa traim in prezent decat in trecut!!!io ma refer la actualele trupe de rock/metal.asta nu inseamna k ce a fost in trecut nu e valoros!!!don"t get me wrong!!!!si manson ii machiat asa, nare masca!!!anyway it doesn"t matter!!!!oricum muzica lui mi se pare penibila,in comparatie cu slipknot,cu cine vreti voi!!!parerea mea.... :calm:
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Mar Apr 18, 2006 12:20 am

ideea e sati spui parerea nu sa stai sa citesti c au postat alti si apoi sati spui parerea...nu?!?!?
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde LeSharK » Mar Apr 18, 2006 7:12 am

o idee ar mai fi sa scrii si corect cand postezi sa intelegem si noi parerea expusa.. mama lor de idei multe?!?!?
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Mar Apr 18, 2006 3:05 pm

c nu ai inteles?? ''sati''??
e simplu ''sati'' e tot ''sa-ti''...sau c nu ai inteles??
te ajut...daca ai nevoie de ajutor...
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde wednesday » Mar Apr 18, 2006 3:14 pm

=ll=Kain scrie:ideea e sati spui parerea nu sa stai sa citesti c au postat alti si apoi sati spui parerea...nu?!?!?

ideea e sa-ti integrezi parerea intr-o discutie, e un schimb de pareri nu un monolog. pentru asta exista blogurile ;)
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mar Apr 18, 2006 3:19 pm

[quote="wednesday"]ideea e sa-ti integrezi parerea intr-o discutie, e un schimb de pareri nu un monolog. pentru asta exista blogurile ]
so...un nou venit trebuie sa citeasca toate posturile anterioare ca sa poate SASI integreze si el umila parere in filozofica discutie?!?!
ZIMI ca nu am inteles nici acu... ~p ~p ~p
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde wednesday » Mar Apr 18, 2006 3:23 pm

=ll=Kain scrie:so...un nou venit trebuie sa citeasca toate posturile anterioare ca sa poate SASI integreze si el umila parere in filozofica discutie?!?!
ZIMI ca nu am inteles nici acu... ~p ~p ~p

mi se pare normal, de bun simt si logic sa sa citesti un subiect necunoscut de la inceput si nu e valabil numai pentru userii noi. hai totusi sa nu ne lungim la vorba ca vine whatever cu maturica si-ti scade numarul de posturi.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mar Apr 18, 2006 9:08 pm

wednesday scrie:mi se pare normal, de bun simt si logic sa sa citesti un subiect necunoscut de la inceput... ....si-ti scade numarul de posturi.

~p ~p ~p ~p DECI...pt a posta ai nevoie de bun simt si de logica...tu mai citesti posturi din cand in cand...bun simtu e pe cale de disparitie iar logica, a existat vreodata???
...si nu confunda persoanele...eu nu sunt post-disper-member...nu critic alte posturi doar de dragu de a face un nr cat mai mare sub avatar...SIMTETE bine anyway, nu mai continui subiectu, poti sa te bucuri ca mai dat gata ( stiu ca nu ai incercat asta)
...si tot numi plac mastile alea... :ban:
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Apr 18, 2006 10:57 pm

=ll=Kain, ramai ontopic te rog, momentan te iert de avert pentru remarca finala, care se referea la subiect, si anume la faptul ca tie nu iti plac mastile celor de la Slipknot. Poate vrei sa detaliezezi de ce anume.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde MistaGrimm » Mar Apr 25, 2006 6:05 pm

Corey Taylor are o voce extraordinara....poate sa cante d la perfect lent pana la cel mai alert rap....ati ascultat melodiile de la Stone Sour? ... extraordinare ==D
...sunt lente intr-adevar dar se merita sa ascultati...and btw Disasterpiece DVD kicked ass!!! :rulz:
"And they wanted to know if I would trade 10 juggalos for a 100 mainstream fans... And I said I wouldn't trade 10 juggalos for a 100,000 mainstream fans...10 juggalos is priceless"
Avatar utilizator
MistaGrimm
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Apr 24, 2006 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Apr 26, 2006 12:10 am

oai de capu meu, clar, e super tare tot show-ul, in special ce face Joey pe acolo.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde RajaF » Mie Apr 26, 2006 12:35 am

Disasterpiece e superb DVD-ul. Cine nu l-a vazut poate sa il ia cu incredere.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde ralu » Mie Apr 26, 2006 8:25 am

Sincer....Slipknot mi se pare o mare porcarie...Muzica lor nu are nimic care care sa te impresioneze, nu are nici un sens..
Dar asta e parerea mea despre ei..
Avatar utilizator
ralu
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 19, 2006 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Mie Apr 26, 2006 6:15 pm

Disasterpiece e superb DVD-ul. Cine nu l-a vazut poate sa il ia cu incredere.

MAM apucat SAL IAU, sper ca merita ca il trag greu....


OFFTOPIC: are rost sa deschid un thread despre Ektomorf???a auzit cineva de ei???blablablabla
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Apr 26, 2006 6:23 pm

ralu, habar nu ai, si cred ca ar fi prea mult si sa iti cer niste motive ca sa iti sustii opinia, in afara de banalul si previzibilul "ca asa zic eu".

kain, eu stiu despre Ektomorf, si uneori ii mai si ascult. Tu faci ce vrei, din partea mea poti deschide thread despre ei, vedem daca lumea raspunde, eu nu am nici un motiv sa il inchid.

si gata cu offtopicele, continuam despre Slipknot
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mie Apr 26, 2006 7:20 pm

am luat dvd...
de fiecare data cand vad un concertd e genu asta imi dau seama c tara de kkt avem...daca adunam toti ''rokeri'' de la noi din frumoasa Romanie si tot nu strangi atata multzime cata era la concertu din londra...si acolo nu ajunge o trupa cunoscuta cu secolele cum ajunge la noi...BAGAM-i-ASI ceva in ei de englezi spalacitzi...
...10 min INTRO admosfera de genu ala si ASI FIII fericit toata viatza:D

whatever, un thread ar deveni plictisitor daca nu ar exista offtoapicele...
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde yoshi_656 » Mie Apr 26, 2006 7:33 pm

Dap concertele sunt super... am vazut si eu cateva ,cateodata sonorizarea e cam aiurea si piese live nu seamana deloc cu cele originale (nu ca le-ar schimba ei...) .Oricum intro-ul (prelude-ul cum zic ei) merita si te face sa astepti orice piesa.
Oricum e de apreciat viteza cu care canta si calitatea.... putine trupe canta asa repede si suna bine. Chiar daca sunt (mai) comerciali macar mesajul lor e un pic mai optimist decat al altor trupe.....desi nu pare .
yoshi_656
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 26, 2006 4:36 pm
Localitate: scasdcas

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori