Slipknot

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde whatever » Mar Ian 25, 2005 8:58 pm

kiddo, mai exista thread cu slipknot, casca ochii mai bine data viitoare.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde maggotM » Mar Ian 25, 2005 9:19 pm

dar ce vrei ma sa iau un thread de peste 3 pagini, totusi sunt si eu nou nu ma uit la ce s-a intamplat in 2004.
A da si acolo am vazut on intrebare ce inseamna Slipknot, slipknot inseamna pe engleza nodul de la franghia de la care te spanzuri :cool:
You can't see California without Marlon Brando's eyes
Avatar utilizator
maggotM
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 24, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Ian 26, 2005 10:05 am

plm de nubi, daca nu cititi inainte de a casca ochii (merci whatever) modific regulamentul si va banez pe toti inainte sa imi mancati orele de munca. stau in fiecare zi sa fac curat, sa lipesc subiecte.

sugestie foarte serioasa:
in dreapta jos este un camp deasupra caruia scrie: Cauta in acest forum.
Inainte de a posta scrieti in campul ala numele trupei care va intereseaza si dati un "go" sa vedeti daca nu mai sunt deja subiecte.
Altfel riscati sa va dispara posturile.

magoate, ca esti nou nu este o scuza, cand te inregistrezi exista un regulament.
merci de intelegere.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde sphere in darkness » Vin Iul 15, 2005 2:52 pm

eu una nu-l gasesc pe celalalt asa ca ar fi bine sa-mi dati si mie adresa lui.sau poate nu mai exista.maggoate,oricum esti de-al meu.

:slap: duamne cu ce tzam gresit nu-mi manca mie zilele si orele de program prelungit cu ei. asta este threadul cu pricina la care am adaugat mesajele baietului acela.
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Er1ca » Mie Aug 03, 2005 8:18 pm

Slipknot kicks MAJOR ASS !!!!! Am fost la un concert al lor in Atlanta, sper ca intr-o zi sa vina si in Romania sa-i vedeti si voi. They rule ! \m/
The grass is not greener on the other side, it's just spray painted.
Er1ca
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 03, 2005 12:29 pm
Localitate: kennesaw, GA

Mesajde whatever » Joi Aug 04, 2005 6:23 pm

ce fain ... mie inca imi pare rau ca nu am fost anul trecut cand au cantat la Budapesta
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

SlipknoT

Mesajde before_i_forget » Dum Sep 11, 2005 12:12 pm

Wa oameni buni.....voi nu ati auzit niciodata de slipknot? de aia nu vin formatii adevarate rock in romania....din cauza voastra...dupa parerea mea e cea mai tare formatie hard din toate timpurile (adik incepand cu anul 1995)...voi numai prostii de punk stiti sa ascultati sau numa new metal ......HARDUL LA PUTERE :rulz:
before_i_forget
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 11, 2005 12:05 pm
Localitate: Undeva

Mesajde theOffender » Dum Sep 11, 2005 12:18 pm

de ce nu-i invitzi tu incoace. in decembrie. sunt sigur ca moldova duce lipsa de mascatzi care sa cante tza-tza-tza capritza. tza.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Dum Sep 11, 2005 3:27 pm

hardul? ce vrei ma sa spui, hard-disk sau ce?
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Sep 11, 2005 8:00 pm

alo, maggotule fi atent aci

unu` la mana : sunt oameni aici (si ma numar printre ei) care asculta slipknot de la ST incoace, si nu de la Vermilion

doi la mana : habar nu ai ce canta

trei la mana : habar nu ai

patru la mana si cel mai important : din cauza oamenilor ca tine se enerveaza dana, si asta pentru ca mai exista thread despre Slipknot, dar tu nu stii sau iti e prea lene sa cauti.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Sep 12, 2005 9:21 am

e invazie de nubi pe roace clar, tre sa stau geana pe aici ...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde MST3000 » Mar Sep 13, 2005 5:24 am

whatever scrie:da, sunt de acord cu tine, rocketman, sunt destul de buni, dar ideea era ca din egoism(pe care poate il impartasesti si tu) detest sa vad kinderi de 14 ani cu tricouri cu Slipknot. Oricum aproape toti fanii ce ii cunosc eu de prin Arad sunt doar de fatada.


Deacord my son, majoritatea fanilor din Arad 1 la mana nu inteleg nimic din muzica lor...sau muzica in general si 2 la mana a band shirt don`t make u a fan.

In opinia mea Slipknot is foarte buni,ii ascult din 2001. Desi nu pot spune ca am albume preferate pt. ca am cate 2 3 piese de pe fiecare album care imi place super mult...dupa preferintza:

-Duality
-Eyeless
-Wait and Bleed
-Disasterpiece
-Get This
-Do Nothing/Bitchslap
-(SIC)

Instrumental ii cam baga in buzunar pe multi si vocal...errr...sincer as prefera daca ar canta mai mult pt ca Corey are o voce melodica si superba...cand nu zbiara de cretin :D
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde anarhyaavapk » Mar Sep 13, 2005 6:29 pm

e una dintre cele mai bune trupe din afara, imi plac mult am cateva concerte live cu ei pe comp si e super, suna extraordinar, ceea ce-mi place iarasi foarte mult la ei sunt mastile...... o idee prea tare....in rest ce sa mai zic mel care imi place cel mai mult de la ei e wait and bleed si cam atat....is extra :rulz: :banana:
ScAnDaL
Avatar utilizator
anarhyaavapk
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Iul 02, 2005 11:00 pm

Mesajde MST3000 » Mar Sep 13, 2005 6:33 pm

anarhyaavapk scrie:e una dintre cele mai bune trupe din afara, imi plac mult am cateva concerte live cu ei pe comp si e super, suna extraordinar, ceea ce-mi place iarasi foarte mult la ei sunt mastile...... o idee prea tare....in rest ce sa mai zic mel care imi place cel mai mult de la ei e wait and bleed si cam atat....is extra :rulz: :banana:


Actualy being enlightend by whatever,slipknot au ciordit idea cu mastile de la Mushroomhead o trupa similara dar mai veche...idea ii ca Slipknot au folosit stilu si imaginea can o trebuit nu ca si mushroomhead care au fost inainte de timpul lor...
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Sep 13, 2005 9:47 pm

sa o luam asa ca veni vorba despre masti, sa lamurim situatia odata pentru totdeauna, ca lumea nu prea le stie.

1) The Residents -> nici pana in ziua de azi nu se stie cine sunt, ce vor, ce fac (bine, pe langa muzica incredibila si clipuri pe masura) -> vedeti threadul despre ei ce o sa il fac in curand, o sa fie amanunte atunci

2) Kiss -> altii cu masti, celebrii, tot tacamul, Gene Simmons, etc etc

3) aici e ceva trupa cu The in fata, sincer imi scapa numele acuma, dar si ei erau de prin 70-80

4) Mr. Bungle, care au fost primii cu masti de clovni, si din alea. Le foloseau de pe la finele anilor 80, datorita lui Patton care nu vroia ca lumea sa stie ca el canta si in Faith No More.

5) Cam in aceeasi perioada au aparut iara cu masti Mushroomhead si Slipknot. Acuma care au fost primii e chestionabil, cei mai multi opteaza pentru capetele de ciuperci. Nu conteaza prea mult, scopul lor a fost acelasi, si anume sa creeze brandul lor, si sa fie recunoscuti in primul rand dupa look si apoi dupa muzica.

6) Mudvayne -> masti oribile, vopsiti pe fata, alea alea. Muzica ok. Acuma le-a venit (?!?) mintea la cap si arata normal, si canta mai prost.

punct.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sad_Man » Mar Sep 13, 2005 10:11 pm

cati membri are trupa slipknot?parca-s prea multi
Sad_Man
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Sep 03, 2005 6:33 pm
Localitate: in lumea mea

Mesajde whatever » Mar Sep 13, 2005 10:15 pm

de la 0 la 8, adica 9
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde MST3000 » Mar Sep 13, 2005 10:16 pm

9 membrii...un vocal,2 guitarists,1 bassist,1 la sampler,1 la tobe,restu percutie
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mie Sep 14, 2005 6:36 pm

la mashti creca intra shi ICP
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Sep 14, 2005 6:41 pm

da, ai dreptate, dar ma gandeam mai mult la trupe care totusi se incadreaza in sfera de rock/metal ceva mai mult decat ICP (care sunt prea rap pentru rock si prea rock pentru rap)

totusi, hai sa ii bagam intre Bungle si Mushroomhead/Slipknot la numarul 5 pe ICP cu celebrele face paintings de clowni (de prin 90-91 le aveau parca) , care au fost utilizate apoi si de Twiztid si inca ceva artisti de la Psychopatic Records, dar nu mai stiu care anume.

plus ca erau cam din aceeasi perioada cu Bungle si nebunii aia de la GWAR, care iarasi aveau masti super tari.

ontopic iara : am aflat ca slujba anterioara a lui Joey a fost la o benzinarie. Si ma gandeam cum naiba ajungea sa ridice pompa de benzina. Cred ca punea un scaun si se si inalta pe varfuri :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Sep 15, 2005 8:37 am

GWAR mi se pare ca ii loau pe slipknot, mi se pare ca erau 11 in trupa, daca imi amintesc bine, am avut un articol despre ei in rocker prin 91-92. si nu mi se par supertari ci mai degraba supergrotesti. (si la unii si la altii). ma rog treaba de imagine deci treaba lor
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde whatever » Joi Sep 15, 2005 8:56 pm

pai da mastile, de fapt intregile costume de la GWAR erau ingrozitoare, dar aveau izul ala de SF ieftin, combinat cu Conan Barbarul -> show -> rezultat atins.

da, erau super multi, nici eu nu stiu cati, posibil sa fi fost mai multi decat Slipknot, stiu ca am ramas socat cand am vazut'o pe tipa aia de la GWAR, (Hymena nu stiu cum) care aparea pe scena cu tanga negri, ceva sutien super mic si un costum de super alien sex babe.

aaaaa, si trebuie neaparat mentionati ca veni vorba de influente catre Slipknot nebunii de Green Jelly, cu celebrul album Cereal Killer. Mai tineti minte ce se dadea pe MTV Three Little Pigs ?

peseu - costumele celor de la GWAR si Green Jelly sunt facute din urmatoarele : latex, papier-mache, chicken wire, si couch cushions :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde MST3000 » Vin Sep 16, 2005 6:46 am

Tipa de la gwar ma seaca sincer...man-hating bitch!

da erau super multi in gwar sa nu uitam si de tipii aia 3 sau 4 care formau creatura aia imensa verde cu 2 tipi pe post de brate,arata ca o larva gigantica
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Vin Sep 23, 2005 11:16 am

whatever ai uitat si de American Head Charge :p
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde FlameKid » Mar Sep 27, 2005 1:45 am

Raul?Ce crezi tu ca e ala papier-mache?
Avatar utilizator
FlameKid
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Sep 26, 2005 11:00 pm

Mesajde elfisor » Sâm Oct 22, 2005 12:42 pm

genul asta de rock e nashpa tare :calm: , imi pare rau pentru tobosar pentru ca gagiul e considerat cel mai bun din zona Hardcore (din ce am citit pe site-ul Tama si am ascultat din curiozitate acu 2 ani un album ce avea o piesa stupida ce se chema Wait And Bleed) Mare pacat, tobarul e F. bun!

P.S: NU-MI SARITI IN CAP :n: :n:
Sunt un elfisor rautacios !!!
elfisor
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Oct 22, 2005 11:12 am
Localitate: Iasi

Mesajde whatever » Dum Oct 23, 2005 10:56 pm

mare pacat ca habar nu ai despre ce vorbesti, si unicul lucru destept ce l-ai zis e ca Joey e un tobosar foarte bun.
Slipknot nu canta hardcore, piesa aia nu e deloc stupida, versurile sunt foarte bine scrise si instrumentalul e foarte bun. Si cum vrei sa nu iti sara lumea in cap dupa mesaje in genul celuia de mai sus ?

sfatul meu e asta. Asculta mai multe, asculta cu atentie acele mai multe chestii, si apoi posteaza un mesaj gandit, nu ceva ca si mesajul tau de mai de sus, reformulat : "genul ala de muzica e de cacat, pentru ca am auzit o piesa odata si nu mi-a placut"

naspa.aiurea.cam nasol.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Ion » Joi Oct 27, 2005 10:09 am

Imi pare rau ca incep replyul cu un offtopic, dar nu ma pot abtine.
offtopic - "piesa aia nu e deloc stupida, versurile sunt foarte bine scrise si instrumentalul e foarte bun" -> asta consideri tu (pentru ca iti plac) ori ai consultat vreun critic muzical ? Nu este nimic gresit in ceea ce ai spus tu vis-a-vis de Slipknot exact asa cum nu este nimic gresit in "genul asta de rock e nashpa tare" (bine, ca exprimarea in al doi-lea exemplu lasa de dorit..dar nu asta discutam aici). Odata ce te afli pe un forum unde posteaza oameni, trebuie sa te astepti si la remarci subiective....ori astea reprezinta majoritatea posturilor."si apoi posteaza un mesaj gandit" -> asa cum a fost al tau, nu ? argumentat si toate cele. :). Daca vroiati o exprimare "academica" era mai bine daca incercati in felul urmator "imi plac versurile, imi place instrumentatia" si "nu-mi place stilul asta de rock". Apai...in cazul asta...nu ar mai aparea discutii pe forum si s-ar pierde undeva pe drum scopul sau. Sper sa nu ma intelegi gresit, dar oricum...asta voi afla ulterior. Orisicum, threadul se numeste "Slipknot", nu "hai sa ne laudam noi cat de mult ne place Slipknot" :). Plus de asta, aminteste-ti ce a spus Warangel "ia zicetzi..... zicetzi ce vretzi.... da vb shi voi de slipknot"
ontopic - nu inteleg cum ar putea face cineva ceea ce spui tu "Asculta mai multe, asculta cu atentie acele mai multe chestii". Muzica este ceva care naste intai sentimente, nu ratiuni. Nu pot sta si "calcula" tot ce este in piesa aia, din moment ce nu ma atrage indeajuns de mult incat sa ascult mai mult de 2 piese consecutiv. Si da, si eu am fost acum subiectiv....si nu, nu-mi place Slipknot. Cat despre Joey, trebuie mentionat ca a fost tobar la formatie de death metal, de unde si aptitudinile extraordinare....viteza, forta, echilibru, etc.
PS: "cand ma simt bine ascult Slipknot pentru ca ma duce intr-o stare din aia de kill somebody...e cool de tot" - pfff !!!! fara comentarii !
"I's maniac shtiu.. da' SUNT COOL !!! " - hahaha :)))) Imi cer scuze, am fost putin rautacios...dar este al naibii de amuzant !
Ion
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 25, 2005 11:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Joi Oct 27, 2005 7:54 pm

tu intelegi conceptul de paragrafe ?

nici tu nu intelegi ce vreau eu sa zic. Foarte pe scurt uite : mie nu imi plac Pink Floyd. Deloc. Dar ca sa pot sa spun cu tarie ca nu imi plac si ca ii consider overrated, a trebuit sa ascult toate albumele lor. Altfel nu imi permiteam sa fac asa o afirmatie.
La fel sta treaba si cu comentariul sau la Slipknot, care si mai rau, a dat intr`o generalizare crasa.

In fine, mai vorbim.

peseu - nu imi mai gasesc cd`ul cu Clan. HORROR !
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuma » Dum Oct 30, 2005 3:13 am

fiecare intelege ce poate ;) cu referire la slipknot , folosesc cuvintele unor artisti care ziceau acest lucru si despre formatia lor : 'nu se asculta , se simte'...aceasta este parerea mea despre slipknot...si nu ,aici nu-ti raspundeam tie la 'atac'...esti prea nesemnificativ :eat:
All i've got is insane
Avatar utilizator
Ciuma
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron