The Scorpions

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Mesajde Trinnity » Joi Mai 19, 2005 4:18 pm

acum depinde si ce-ti place de la ei...mie-mi place.....TOT!Darrr, sunt unii care prefera doar baladele de la ei... tu ce preferi?
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde Oxygen Thief » Mar Aug 09, 2005 11:42 am

linkin park gunoi ? hmmm...ciudat. versurile lor sunt mult mai bune decat cele de la the scorpions...
si fara suparare...dar m-am saturat de atatea cantece despre iubire si dragoste..revenitzi-va..dragostea trece.
Cu toate ca LP abordeaza un gen aparte... de rock combinat cu elemente de rap...cu mixaje, etc...nu ar trebui sa fie numitzi "gunoi"...
Uitatzi-va la niste concerte live...si o sa vedetzi cat de mult dau baietzii aia pe scena...(live in texas, live at am rock ring)
Oxygen Thief
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Aug 09, 2005 10:48 am
Localitate: In carutza

Mesajde AnathemA » Mar Aug 09, 2005 12:07 pm

io nu as ridica in slavi atata pe linkin park...e o formatie jalnica....hai sa fim seriosi....chester nu stie decat sa tipe, celalalt solist doar vorbeste, chitaristu daca face mai mult de 2 acorduri pe melodie e bun!!! ca sa nu mai vorbim de solouri.... o mare gaura la lp...si versuri....aceleasi versuri in fiecare melodie numai ca is puse sub alta forma... daca vrei o formatie gen lp care chiar sa sune bine si sa aiba si versuri, chitara si alte elemente necesare muzicii rock asculta Breakin Benjamin... is super-tari baietii
Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
Avatar utilizator
AnathemA
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Aug 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Oxygen Thief » Mar Aug 09, 2005 3:04 pm

dude...or...whatever...just watch a damn concert...
si sunt partzi in care chester nu tzipa...ci chiar canta (are voce tare...hai sa fim seriosi) iar shinoda stie sa lege cuvintele...nu doar vorbeste...daca ai canta tu un vers deal lui te-ai incurca de la primul cuvand...iar versurile, or fi ele cum spui tu..dar macar nu sunt "oh I love you...I can't live without you"
cat despre chitaristi...cum spuneam mai sus...watch a damn concert
Oxygen Thief
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Aug 09, 2005 10:48 am
Localitate: In carutza

Mesajde AnathemA » Mar Aug 09, 2005 6:42 pm

i watched a damn concert...and not only one...da am vazut concerte...inclusiv lp live at rock am ring...si n-am ramas impresionat deloc... Oxygen Thief....am si eu o intrebare la tine...tu ce mai asculti in afara de lp???ca sa stiu si eu cu cine discut...ca mai jtiu io oameni care asculta lp, limp bizkit si evanescence si acuma is marii rockeri... a da...si era sa uit... la faza cu chitaristu...tu mi-ai raspuns "watch a damn concert"...tu ce stii despre chitara???ca hai sa fim seriosi...am prieteni care is chitaristi de cel putin 2 ori mai bun in soseta asta de oras in care locuiesc...zi-mi o melodie cu un solou decent de la linkin park si te cred...sau macar una care are ritmu mai greu...think kido...then speak!!!
Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
Avatar utilizator
AnathemA
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Aug 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Oxygen Thief » Mie Aug 10, 2005 4:46 pm

pai..ca sa ne jucam amandoi si sa ne mancam unu pe altu :)...ascult si staind, green day, hoobastank, the calling, alter bridge, the scorpions, guns, bruce springsteen, guano apes, the cranberries, placebo, yellowcard, metallica, reamonn, good charlotte, chiar anathema... si banuiesc ca mai sunt dar nu imi vin toate trupele in minte...
si...:) faza cu prietenii tai ce sunt de cel putzin de 2 ori mai buni decat chitaristul de la lp...e cam sf-u frate :) ah da, limp bizkit nu-mi place; iar o piesa mai "grea" de la lp ar fi "soul song" cauta pe net...si ai sa te si convingi de vocea lui chester..
Oxygen Thief
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Aug 09, 2005 10:48 am
Localitate: In carutza

Mesajde AnathemA » Mie Aug 10, 2005 5:25 pm

n-am cerut o piesa mai "grea" cum spui tu...am cerut o piesa greu de facut la chitara...si nu-i sf-u deloc faza cu prieteni de-ai mei mai buni decat chittaristu de la lp...hai sa fim seriosi ca ala e jalnic...da cred ca se rezolva si conflictul nostru intr-un viitor destul de apropiat daca imi iese ce vreau sa fac acuma :) ...ca asa ne batem cap in cap pana maine si nu reusesc sa te conving ca fiecare membru de la scorpions e mai bun decat fiecare de la linkin park...
PS: by the way...nu sut deloc impresionat de formatiile pe care le asculti tu...sincer....
Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
Avatar utilizator
AnathemA
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Aug 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Trinnity » Mar Noi 15, 2005 9:27 am

oxigen... nu cred ca are rost sa compari formatia The Scorpions cu lp... mi se pare inutil ~p

anathema, sorry, dar e un caz pierdut :calm:
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Mar Noi 15, 2005 1:55 pm

LOL, oricine c a studiat calumea cel putin 2-3 luni chitara electrica e mai bun ca chitaristul LP, cel putin decat ceea ce arata el pe scena.
Si, mai oxygen, cand spui k asculti si anathema, pe langa LP, Good Charlotte etc sper k te referi la anathema noua :a:
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde gugushtiuc » Mie Noi 23, 2005 8:15 pm

scorpions chiar sunt cei mai tari! cu ei am crescut de cand eram micutza ca tata era shi este inca obsedat de ei. am fost shi al concert in buc shi shtiu ca ne-am chinuit ceva sa facem rost de bilete shi am gasit numai d-alea mai scumpe de 1 mil de lei, dar cred, de fapt sunt sigura ca a meritat sacrificiul.

nu zic nimic de comparatzia cu linkin park in afara de faptul ca mi se pare shi mie inutila. sincer, ma indoiesc ca linkin o sa acumuleze atazia ani de succese la scorpions. nici nu are rost sa ne mai obosim, zic eu.

shi daca tot vrem sa ne dam informatzi, oxigen macar pune info corecte in replayurile alea e o diferentza intre "rock am ring" shi "am rock ring". serios altfel cum te ashteptzi macar sa potzi sa incerci sa-tzi impui pct de vedere? shi n-o lua personal ca n-am chef de cearta
gugushtiuc
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Aug 22, 2005 3:14 pm
Localitate: galati

Mesajde gugushtiuc » Mie Noi 23, 2005 8:16 pm

scorpions chiar sunt cei mai tari! cu ei am crescut de cand eram micutza ca tata era shi este inca obsedat de ei. am fost shi la concert in buc shi shtiu ca ne-am chinuit ceva sa facem rost de bilete shi am gasit numai d-alea mai scumpe de 1 mil de lei, dar cred, de fapt sunt sigura ca a meritat sacrificiul.

nu zic nimic de comparatzia cu linkin park in afara de faptul ca mi se pare shi mie inutila. sincer, ma indoiesc ca linkin o sa acumuleze atazia ani de succese ca scorpions. nici nu are rost sa ne mai obosim, zic eu.

shi daca tot vrem sa ne dam informatzi, oxigen macar pune info corecte in replayurile alea e o diferentza intre "rock am ring" shi "am rock ring". serios altfel cum te ashteptzi macar sa potzi sa incerci sa-tzi impui pct de vedere? shi n-o lua personal ca n-am chef de cearta
gugushtiuc
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Aug 22, 2005 3:14 pm
Localitate: galati

Mesajde Trinnity » Mie Dec 21, 2005 9:07 am

gugushtiuc...bine spus, dar nu cred ca era nevoie sa scrii mesajul de doua ori...
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Scorpions

Mesajde mures » Mar Aug 08, 2006 6:52 pm

Cam tirziu...da ma gindeam ca totusi nu se mai gaseste cineva pe aici sa continue o discutie ceva despre scorpions ???Sint cam nou pe forumuri...nu pe net...e formatia mea preferata cam din 1989 incoace...(aveam 9 ani pe atunci)...ascult diferite genuri de muzica rock..chiar si alte feluri de muzica...dar nimeni nu se ridica (parerea mea) la nivelul lor.De curind au cintat la Wacken, fiind transmisie in direct la un post de radio german inclusiv pe net...daca a reusit cineva sa inregistreze evenimentul as aprecia daca mi-ar da un reply ceva :)Imi place si Linkin Park dar vad inutila o comparatie intre cele doua formatii...in primul rind fac parte din doua generatii mult, mult prea diferite, iar in al doilea rind genul e total altul....stiati ca membrii scorpions au o parere buna despre LP ? :)
mures
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 08, 2006 6:41 pm
Localitate: Tirnaveni Romania

Anterior

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator