Tool/APC

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Tool/APC

Mesajde Staralfur » Mie Mai 21, 2003 11:43 pm

2 trupe magnifice, un stil muzical extraordinar, deshi au in frunte acelasi solist, reusesc sa faca o diferentiere destul de clara..eu unul abia astept noul album APC, care trebuie sa apara in toamna mai ales ca noul basist este Jeordie White (twiggy, ex MM) si DVD-ul live Tool din turneul Lateralus. Voi ce zicetzi?
Avatar utilizator
Staralfur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Mai 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Tavi » Joi Mai 22, 2003 8:45 pm

si mie imi plac. As spune insí£ cí£ APC e proiectul lui Billy Howerdel si cí£ Maynard e, totusi, pe locul doi in trupí£. Primul, si deocamdatí£ singurul, album e intr-adeví£r fantastic, unul dintre cele mai valoroase si mai originale produse muzicale rock din ultimii ani.

Tool au si ei un album extraordinar, mí£ refer la Aenima. Undertow si Lateralus mi se par prea monotone.

PS

Fostul basist al lui Manson la APC e intr-adeví£r o chestie demní£ de ví£zut! :D De ce-o fi plecat Paz la Zwan? :(
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Mesajde Staralfur » Mar Mai 27, 2003 12:06 am

Lateralus monoton? vai..;-) ! the Patient, Grudge.Parabol/a, Reflection...cum potzi spune ca e monoton..eh, te iert de data asta..
Paz aplecat la Zwan pt ca vede un viitor lung si luminos alaturi de noii ei colegi, ceea ce APC nu-i putea oferi..avand in vederea dependenta de Maynard..oricum tot raul spre bine, bare-mi pe CD-ul Zwan i se aude vocea mai mult, si e mai fericita! Mabucur pt ea ;-)
Avatar utilizator
Staralfur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Mai 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Tavi » Mar Mai 27, 2003 9:41 pm

Bine cí£ m-ai iertat, cí£ nu stiu ce se intampla cu mine dací£ nu mí£ iertai... :rolleyes:
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

salutare

Mesajde cosminflea » Mar Sep 02, 2003 5:25 pm

radio head si muse sunt 2 formatii geniale ,atat ca sound cat si ca instrumentisti.ultimele 2 piese de la radio head there there si go to sleep sunt f bune cat si videoclipurile.astept ultimu album de la muse .tre sa apara.salut
cosminflea
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Iul 28, 2003 7:00 pm
Localitate: rm.valcea

Mesajde Pizzi » Joi Oct 02, 2003 8:43 am

Salutare.....sunt un fan infocat al celor de la Tool si APC. Noul album APC este absolut genial....clipul melodiei Weak & Powerless m-a lasat fara cuvinte...este extraordinar.
Today is the last day that I'm using words...
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

Mesajde CHAOSgirl » Sâm Oct 11, 2003 6:25 pm

stiti ce regret cel mai mult? ca tool nu sunt cunoscuti asa cum ar merita in europa si nici in romania....sunt chiar tari si multi ...

ps. pizzi poza e chiar misto
CHAOSgirl
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Aug 27, 2003 4:15 pm

Mesajde Aliosha » Lun Oct 13, 2003 5:30 am

Cum adica sunt multi ? Sunt doar vreo 4 sau 5 insa nu vad ce legatura are.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde CHAOSgirl » Dum Oct 19, 2003 7:12 pm

Initial trimis de Aliosha
Cum adica sunt multi ? Sunt doar vreo 4 sau 5 insa nu vad ce legatura are.


sorry din greseala....vroiam sa zic ca sunt multi oameni care nu au auzit de formatziile astea...si faza e ca nu stiu ce pierd....multumita?
CHAOSgirl
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Aug 27, 2003 4:15 pm

Mesajde Pizzi » Lun Oct 20, 2003 6:51 am

jack osborne likes tool a lot....ca fapt divers.
cele mai cool melodii dale lor sunt: schism, lateralus, sober, stink fist, parabola, parabol.....shi multe altele care numi vin in minte...
:t
Today is the last day that I'm using words...
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

tool

Mesajde merkaba » Lun Oct 27, 2003 8:31 pm

hallo pizzi .. it`s me pinky .. nu scapi de mine nici aici love ..

am intrat si eu sa zic ca fara Tool sau Apc (mai nou) i would be insane .. i love tool more than anything in za whole world .. more than anyone (parents whatever) .. and and they are brilliant !!!

si nu vreu sa`i stie toata lumea sau sa`i auda coz they would just take them ca orice formatie de rock care "suna bine" si n`ar sti de fapt ce inseamna toata munca lor .. that`s an insult ...

me loves tool ..

bye.
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Mesajde merkaba » Sâm Noi 01, 2003 2:38 am

Initial trimis de Orestes
Lateralus monoton? vai..;-) ! the Patient, Grudge.Parabol/a, Reflection...cum potzi spune ca e monoton..eh, te iert de data asta..
avand in vederea dependenta de Maynard..


here here !! pt faza cu lateralus monoton ..

care`i faza cu Dependentza de maynard .. in ce sens dependentza .. me rili curious now!!!
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Mesajde Pizzi » Mar Noi 25, 2003 1:22 pm

uite, incredibil mai trimit si eu mesaje. ce faci pinky draga. se pare ca suntem singurii fani tool si apc din romania. :)
asta e. mie-mi plac. :t
Today is the last day that I'm using words...
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

Mesajde merkaba » Mie Noi 26, 2003 1:40 am

mda..am observat ca oriunde dau sa caut forumuri sau orice despre tool prin romania pe net numa de tine dau .. asha se pare ca suntem cei mai cei fani tool and apc .. mie una`mi convine sincer .. si ma bucur .. na` .. mi`am facut in sfarshit tauaju..tre sa`i fac poza sa ti`l trimit .. e cute ..

am citit pe toolshed.down.net printre veshti noi ca maynard vrea sa scoata album nou tool si cica ar intra in studio cu tool de vara viitoare (2004) .. ar fi super...dar mai scria ca depinde totul numa de el si in ce stare de spirit se afla si cu apc .... eu una tare ash vrea un nou album tool .. oricum o sa iasa tool and apc rule !!

see you some other time ..

pinky.
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Mesajde whatever » Dum Feb 15, 2004 3:01 am

hmm...nice to see other people are interested in tool. Apc nu prea imi pai plac poate pentru ca au luat un bassist sub-mediocru, care nu imi pare ca se integreaza deloc in trupa,sub nici o forma(ceva gen Trujillo-Metallica,bine oarecum invers pentru ca Robert e un bassist exeptional ). Anyhow, i love the Hush song, some nice slap bass, and the best Tool album imi pare Undertow. Prima data i`am auzit pe Tool prin 98, aveam 14 ani si vazusem clipul de la í†nima.

Ah, and yeah, i agree with Merkaba.Am asistat neputincios la "fenomenul" System Of A Down (cel putin aici in Arad) unde tot copilul de 13-14 ani avea tricou cu ei si "ii asculta non stop"

Oricum, ma cam indoiesc ca se va petrece asa ceva cu Tool

btw ppl,i talked to maynard :) pe toolshed hehehe
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde iCoRy » Dum Iun 27, 2004 1:33 am

mai baieit mai scrieti si voi in afara de TOOL ce mai ascultati ca sunt tare curios...Mersi!

By the way...>>>>cine zice ca Tool e monoton nu va enervati pentru ca sper ca stiti ca totul este RELATIV (hehehe Einstein my favorite) si atunci tre sa intrebam persoan respectiva in comparatie cu ce sau cine e monoton TOOL??NU??

Am primit zilele astea un Clip Rage Against The Machine - Know You'r Enemy (live) in care canta o parte Maynard si ii super COOL.Maynard se potriveste la partea respectiva ce canta acolo live si are o voce puternica.

Deci fratilor nu va intristati ca mai sunt oameni (pe care eu le cunosc) care cunosc Tool si sunt apreciati!!

bye bye
Avatar utilizator
iCoRy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Iun 27, 2004 8:13 pm

mie imi plac tare mult Faith No More, Dillinger Escape Plan, Deftones, RHCP, Jane's Addiction, Fantomas, Tomahawk, de astea.
Mai, voi stiti albumul acela "Kiss My Ass: Classic Kiss Songs Regrooved" ? E o piesa pe el, "Calling Dr. Love" cantata de Maynard, Billy Gould(fnm care a si produs melodia de altfel) plus Brad si Tom de la RATM.Formatia s-a numit doar pentru melodia aceasta Shandi's Addiction. Mai e ceva proiect super tare, The String Tribute To Tool. Numele cred ca zice totul, merita ascultat, prelucrarea dupa The Grudge suna genial.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde LeSharK » Vin Iul 09, 2004 9:51 pm

Tool & APC sunt dovada ca muzica se indreapta totusi pe o cale buna.. nu-metalul a ajuns intr-un punct in care produce replicanti pe banda :(
piesele Tool & APC sunt mai introspective si mai complexe d'aia copii de 14 ani prefera formatii cu 'efect' imediat pentru ca n-au invatat sa aibe rabdare.. lucrurile mari nu se invata peste noapte.. they'll come around eventually.. or not :)
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Breathtaker » Sâm Noi 20, 2004 7:19 pm

tool mi se par grozavi. daaaa, am avut rabdare :t ; dintre toate albumele, cred ca aenemia e cal mai bun.
si apc, hmmm, nu-mi plac la fel de mult, dar tot ce pot spune e ca vocea solistului e deosebita. nothing compares to it
cloud come, shove the sun aside
Avatar utilizator
Breathtaker
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Noi 20, 2004 12:00 am

Mesajde screenager » Dum Noi 21, 2004 8:36 pm

nu stiu ce aveti voi cu latelarus,mie mi se pare unul din cele mai reusite albume ale tuturor timpurilor,dar deh,dupa cum a zis cineva,totul e relativ. i love tool and apc ;)

ati ascultat eMOTIVE?si btw,apare album tool in primavara/vara
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde merkaba » Lun Noi 22, 2004 3:58 pm

[quote="screenager"]nu stiu ce aveti voi cu latelarus,mie mi se pare unul din cele mai reusite albume ale tuturor timpurilor,dar deh,dupa cum a zis cineva,totul e relativ. i love tool and apc ]

bei .. i luv`em too .. n`aj zice ca lateralus e cel ami bun "al tuturor timpurilor" .. fii sereos ...

da , eMOTIVe , albumu de coveruri plus 2 ale lor refacute .. foaaarte interesant aj zice .. ciudat , da interesant ...

teoretic treia sa iasa in noiembrie albumu nou tool .. kiar ma miram .. care`i faza cu primavara/vara ... me still waiting tho` .. abia il ajtept .. mai punem unu pa lista imensly lunga with tool albums i got :D *proud*

sar`na :)
asculta aripile cum bat ....
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Mesajde Breathtaker » Mie Dec 08, 2004 10:47 pm

sincer, cel mai mult imi place albumul Aenemia
cat despre albumul ala care tre sa iasa in vara... ma cam indoiesc :hehe:
cloud come, shove the sun aside
Avatar utilizator
Breathtaker
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Noi 20, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Dec 09, 2004 11:25 pm

si eu ma cam indoiesc ca tu ai habar despre ce vorbesti.

ps - "í†nima" cumva ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde screenager » Vin Dec 10, 2004 9:24 am

iar sunt neinteles,n-am zis ca este cel mai bun al tuturor timpurilor,ci ca este unul din cele mai bune ale tuturor timpurilor.e chiar asa greu de inteles?pus si simplu ma impresioneaza tare mult albumul ala,in toate aspectele,imi place extrem de mult.si ideea cu sirul lui fibonacci and shit,pretty cool stuff.
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

ma bad

Mesajde merkaba » Sâm Dec 11, 2004 4:23 pm

ma bad ... nuj in ce stare eram cand l`am cetit .. da cred ca si rapsunsu meu se referea tot la "unu din cele..." .. maybe am scris greshit ...

numa incet cu "iara sunt neinteles" ca nu suna bine ... "vai de mine ce`am sa ma fac , nu ma intelege nimeni ...." snif snif ...

nu`i aja mare buba , nu jtiu d c te`ai mototolit aja .... si mie imi place enorm albumu ala .. si la mine e preferatul ... there , all better?

pup sa treaca? :D
asculta aripile cum bat ....
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Mesajde Breathtaker » Sâm Dec 11, 2004 6:08 pm

whatever scrie:si eu ma cam indoiesc ca tu ai habar despre ce vorbesti.

ps - "í†nima" cumva ?


mda, daca am scris gresit nu inseamna ca nu stiu. imi cer totushi scuze.
btw, n-am facut decat sa-mi expun opinia, la fel ca toata lumea.
cloud come, shove the sun aside
Avatar utilizator
Breathtaker
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Noi 20, 2004 12:00 am

Mesajde vicious » Mar Dec 28, 2004 5:53 pm

heyz!
hope that me isn't intruding .. anyway...
ma intrebam dc are cineva idee 'bout Eulogy's meaning
ii despre cineva anume?.. (don't tell me that it's about jesus, 'cuz i'm not buying that)sau...
dupa ce am asc. de mai multe ori ma gandeam ca probabil ca nu-i despre cineva anume..
in fine..
habar nu am!!!
PS:
Raul.. contez pe tine:D
PPS:
I fuckin' LOVEEEEEEEEE this album(Aenima:))!! :-X de fapt.. i fuckin LOOOOOOOVEEEEEEE this band too
:-X :w :-X :-X :-X
vicious
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:23 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde screenager » Mar Dec 28, 2004 10:04 pm

vicious,daca te intereseaza,da-mi un pm si-ti trimit o carticica mica in format pdf,care contine analize literare(oarecum)pentru toate albumele tool,si luand fiecare cantec in parte . e destul de draguta cartea . sunt scrise niste chestii si despre eulogy,deci cred ca te-ar interesa . let me know

p.s. cred ca si raul are cartea,daca iti e mai la indemana,vorbeste cu el ;)
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Dec 28, 2004 11:39 pm

Oana, ne vedem in 2 zile si iti aduc ce iti trebuie, da`mi un telefon, ok ? :)

ontopic acuma, stiati ca piesa de pe Lateralus -> Mantra se presupune a fi de fapt zgomotul produs de pisica lui Maynard pe care el o strangea in brate ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mie Dec 29, 2004 12:57 am

woah cooooooooooool
catz rule
sper ca n-a strans-o prea tare, la cat de dus e Maynard :D

we are eternal, all this pain is an illusion
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator