Therion din nou in Romania

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Therion din nou in Romania

Mesajde Shaki » Vin Sep 29, 2006 9:40 am

detalii aici:
http://www.jurnalul.ro/articol_62694/eveniment___therion_simfonic_in_decembrie.html

therion acompaniatzi de orchestra, mi se pare ceva unic shi inedit. sa speram k biletele nu vor fi foarte scumpe
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Iceblast » Mar Oct 03, 2006 11:12 pm

Omg! Therion !!!!!!! Eu nu pot sa intru pe linkul ala. Sa ma tii si pe mine la curent.
Avatar utilizator
Iceblast
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Lun Aug 14, 2006 11:00 pm

saliu :p

Mesajde FleurDuLys » Dum Oct 08, 2006 3:46 am

Sunt noua pe aici dar de obicei eu mi-s omu' cu vestile proaste...si auzisem ca se anula concertul therion. In plus pe website-ul lor nu scrie mai nimic de asta so... sorreh guys & galz
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Oct 10, 2006 9:53 am

nu se shtie ink nimik sigur. eu shtiu ceva neoficial de 6 decembrie, sala radio. vedem :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Oct 10, 2006 9:54 am

io am auzit de 8 decembre, aceeasi sala radio
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Joi Oct 19, 2006 8:35 pm

maai oameni :D, nah ca va dau o veste buna acum, concertul se va tine pe 9 decembrie la sala palatului si vor avea si orchestra simfonica (cam 70 de oameni) cu ei pe scena. (informatie de pe site, deci e oficial) si o chestie foarte misto: banii de bilete vor fi donati pentru copiii bolnavi de cancer din Romania. :D:D Bravos lor! acum sa vedem cat vor fi beletele. si inca o chestie misto: zic ca vor canta piese de muzica clasica si melodii proprii pe care inca nu le-au 'prestat' in concerte.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Oct 19, 2006 8:56 pm

mie mi-a shoptit cineva ca ar fi 25 de iuroi beletu. e destul de mult pt ro. e bine ca vin din ce in ce mai multe formatii la noi. pt astia din Bucurejti cred ca a fost un an foarte tare din punctul asta de vedere
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde FleurDuLys » Joi Oct 19, 2006 9:24 pm

Mda, 25 cel mai in spate, in rest 55 pe la mijloc si 70 in fata(verificati site-ul oficial pentru randurile exacte). Mi se pare extrem de mult, dar deh, vin cu orchestra... 8-|
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Noi 01, 2006 10:17 pm

890.000 cele mai ieftine bilete. inca sunt in dilema :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Mie Noi 01, 2006 10:23 pm

Si alea mai scumpe cat sunt?~2 bulioane sau mai mult? macar sa stiu de ce n-am venit . Nu dau 900 di mii ca sa ma puna aia pe undeva prin fundul salii sa nu vad nimic. Mai bine stau acasa la caldurica si-i ascult :P Apropos, aia de va duceti, sa nu uitati sa faceti poze (daca filmati, eu chiar nu ma supar) :D
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Noi 01, 2006 10:32 pm

mai mult de doo. citez:

Preturile biletelor sunt:

Categoria aIIIa - 89 RON
(sectoarele J, K, L, M)
Categoria aIIa - 195 RON
(sectoarele F&G: 1-27)
Categoria I - 245 RON
(rows A:11-33; B,C: 11-33; D, E)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Vin Noi 03, 2006 12:52 pm

ah, cum pot astia sa ne fure..
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde damned_soul » Lun Noi 06, 2006 8:27 pm

ok..i'm new round here... anyways...m-as duce si eu la therion la concert.. pacat ca nu sunt din bucuresti.. ca asta ar inseamna sa platesc si drumul pana acolo si orc pretul biletelor e destul de mare (mie asa mi se pare).. si in plus nush dak as avea cu cine sa merg..
Be who you want to be, not who others want you to be. Be yourself
Avatar utilizator
damned_soul
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Dum Noi 05, 2006 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Noi 08, 2006 4:56 pm

eu mi-am luat bilet ieri shi ma duc singura. daca crezi k potzi veni, da un semn shi ne facem cu mana pe-acolo :D
deci am bilet. am sa va povestesc cu lucs de amanunte... ma rog, ce-o sa vad de la sector m unde sunt cocotzata :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Rymali » Joi Noi 16, 2006 11:29 am

super shaki...sa ne dai detalii detalii....si eu as fi vrut sa vin la concert insa prb nu sunt neaparat banii...ci cu cine vin...cum nimeni nu e hotarat daca merge sau nu am renuntat la idee...daca as fi fost din buc poate prb nu ar fi fost asa mare....da tre sa vin tocma' din fcs...si singura nu imi surade ideea...oricum astept parerile despre concert de la cei care se duc
Avatar utilizator
Rymali
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 18, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Noi 16, 2006 11:31 am

The_FrozenLord scrie:ah, cum pot astia sa ne fure..

poftim??? cum adica "sa ne fure"?
uamenii cer un ban. il dai, bine, nul dai, iarasi bine. nutz abga nimeni mana in boznar
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Joi Noi 16, 2006 4:44 pm

rymali shtiu cum e, nici cu mine nu a vrut sa vina nimeni, asta e, pretzurile sunt mari insa eu am tzinut mult sa merg - sper sa nu regret alegerea - asha k ma duc singurik. va scriu un post cu detalii multe-multe dupa :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Dum Dec 10, 2006 3:23 pm

shaki cum fu bre la therion? povesteste-ne sa se bucure si sufletul nostru oleaca.

Apropos, cica o sa se dea concertul la televizor, dar inca nu stiu cand si pe ce post.

Si alt apropos, dupa concert, era ziua unei prietene si si-a sarbatorit-o in jack, si pe la ora 3-4 au venit si therion acolo. Asa ca am facut poza cu Mats. Sincer eu voiam sa fac poza cu Cris, dar el statea la masa inconjurat de lume si mi-era cam rusine sa-l deranjez asa ca m-am multumit si cu domnul Mats tras in poza.
Imi pare rau ca nu am fost la concert, dar macar am auzit ca n-au cantat Siren Of The Woods asa bine precum merita (ea, melodia) sa fie cantata :P Oricum astept si alte pareri.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Dec 10, 2006 4:02 pm

cum sa nu cante bre siren of the woods??? pai aruncam in iei cu sticla de pepsi, care de data asta avea shi dop :D

am scris o mie de detalii pe celalalt forum, aici ma multzumesc sa spun pe scurt ca concertul a fost format din 3 parti: una de melodii therion cantate de orchestra, clavicula nox fiind cea mai cunoscuta, alta de melodii clasice cantate de therion + orchestra, unde therion au fost cam "vocea a doua", shi a treia, cu piesele lor, iar de lipsit, au lipsit alte melodii, precum to mega therion sau seven secrets of the sphynx...

in rest, microfonie la greu, shi daca ash scrie sincer ce gandesc despre fundatzia aquarius, ar trebui sa ma banez singura...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde PEnTRU » Dum Dec 10, 2006 10:51 pm

poze:

- de la concert:

therion goes classic


- de la conferinta de presa, sesiune de autografe:

therion
PEnTRU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum Iul 02, 2006 10:45 am
Localitate: bv

Mesajde nocturna » Vin Dec 15, 2006 10:57 pm

THERION VIA CLASSIC

Mulţi din trupeţii aterizaţi pe meleagurile autohtone işi incheie cantările cu ameninţarea, “See you next time!â€Â
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Dum Dec 24, 2006 3:17 pm

deci in caz ca nu stia cineva: azi la ora 22.10 pe tvr 2 va fi difuzat concertul therion.
a fost si la 14.30 o scurta emisiune despre repetitii, cu interviuri luate organizatorilor, sopranei Ruxandra Voda, principesei Margareta, oamenilor din public etc. Imi pare rau ca nu v-am anuntat dar eu una am aflat din intamplare butonand telecomanda.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Dec 25, 2006 10:41 am

stai linishtita k l-am vazut shi noi, n-au dat siren of the woods :( shi a fost o microfonie de m-a durut capu. mezzosoprana nu mi-a placut deloc cum a cantat in partea a doua. rise of sodom a rulat intr-adevar. cam atat...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am


Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator